Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Східний стиль в інтер’єрі – тонка філософія

01/01/2021

Східний стиль – це яскравість кольорів, розкіш в етнічному напрямку. Зародження і формування східної культури відбувалося на територіях китайських, індійських, японських, індонезійських земель, а також у В’єтнамі, Філіппінах і Малайзії. Даний вид стильового напрямку широко використовується в сфері архітектури, а також при оформленні сучасних інтер’єрних рішень.

Східний стиль в вигляді єдиного напрямку характерний тільки для двох країн у вигляді Китаю і Японії. Інші перераховані держави мають характер колоніального течії. Східний напрямок в сфері інтер’єрів має на увазі під собою три види напряму у вигляді колоніального, китайського та японського.

Історичні факти

Для східного стилю характерна наявність двох значень:

  • ісламський. На індійський землях в 7 столітті створений популярний ансамбль Тадж-Махал, для якого характерно мусульманська тематика;
  • мавританський, виникнення якого характерно для 14-15 століть (Індія). До найяскравіших прикладів ісламського спрямування можна віднести Хенераліфе і Альгамбре. Їх відмінна риса визначається тим, почали зводитися кімнати і патіо на свіжому повітрі.

Відмінною особливістю даного напрямку є природна стихія (води), що визначається дефіцитом води на територіях зародження даного стилю.

Особливості в стилі

Найпопулярнішими напрямками на сьогоднішній день виступають стилі у вигляді китайського і японського. Багато сучасні споживачі асоціюють східну тематику з феншуя, як найяскравішим взірцем китайського напрямку. Для нього характерна сувора організація простору, а кожен елемент в приміщенні повинен мати свій місцем. Для завершення образу кімнати використовуються прості види плетених меблів, ширми і різноманітні види кольорових гам.

Відмінною рисою японського стилю виступає економія вільної площі. Це залежить від того, що дана країна не має достатнього простору для використання великих елементів при оформленні своїх осель. Цю особливість можна помітити в таких прикладах як мініатюрні сади, карликові види ікебан і дерева. Особливою популярністю користуються предмети меблів з натуральної деревини. Східний стиль в інтер’єрі має деяку схожість з мінімалізмом.

Архітектура

Архітектурні східні зразки володіють декількома стилістичними напрямками. Формуванню та розвитку архітектури посприяли процеси релігійного, культурного, політичного і соціального характеру.

Архітектура Середньовічної Європи мають загальні риси з готичним стилем. На самому початку готичний характер був притаманний лише архітектурі, а по закінченню часу готика була присутня і в інших сферах життя. Відмінними рисами елементів в східній тематиці виступають якості у вигляді яскравих виконань і використання обтічних форм, що характерно для візантійського стилю.

Мавританський напрямок

Зароджувалася, розвивалася і формувалася мавританські архітектура за допомогою впливу двох стилів у вигляді іспанського і берберського напрямків.

Для зодчества характерні 3 головних стадії:

  • біла мечеть (корду), що виступає основним прикладом першого етапу;
  • вежа Алькасар і Хиральда – представники другого ступеня, яка вважається перехідною;
  • гренландские палаци, Хенераліфе і Альгамбра.

Ісламський напрямок в архітектурі

Архітектурними об’єктами вважаються об’єкти релігійного і світського призначення. Для ісламського зодчества характерно зародження в 7 столітті з подальшим розвитком і поширенням на територіях таких регіонів як Іспанія, Північні частини Африки, Мала Азія, Іран, Індія, Кавказ, Азія.

До типового об’єкту можна віднести мечеть, для якої характерні наступні типи різновидів:

  • квартальний тип мечеті – об’єкт, де місцеве населення збирається для вимови щоденних молитов;
  • намазох-відкритий тип мечеті, розташування якої характерно для заміської місцевості. У цьому місці мусульмани збиралися, для того щоб відсвяткувати важливі свята для їх віри;
  • джума-мечеть – це Богомільний, зведена у відповідності з романським стилем. У цьому соборі читалися п’ятничні молитви. Такі об’єкти зводилися в Стамбулі та Багдаді;
  • мечеть (Ханако, медресе).

Оформлення інтер’єру в східному стилі

Східний інтер’єр є актуальним напрямком, відповідно до якого оформляються багато сучасні будинки і квартири. Особливо високий попит на східну тенденцію характерний для початку XVIII століття.

Бамбукове сировину стало активно застосовуватися для виробництва меблевих виробів, а легкі і щільні тканинні матеріали з зарубіжних країн, доповнили присутній асортимент. В якійсь мірі це посприяло створенню деяких елементів вікторіанської інтер’єрної тематики.

Оформлення кімнат:

  • спальна кімната, оформлена в східній тематиці, володіє таким меблевим гарнітуром як низька і широка ліжко, приліжкові тумбочки, виконані у формі кубів. Ідеальним доповненням для спальної зони стануть різні види кольорових подушок, пледів, покривал, а також текстильних виробів;
  • особливим місцем в кожному будинку є вітальня, особливо якщо її оформлення відповідає східній тематиці. Для оформлення статі фахівці радять використовувати бамбук, а також паркетні дошки і ламінат в світлих колірних гамах. У центральній частині стельового зони встановлюють люстру, виконану відповідно до особливостей східної культури. Для того щоб створити затишок в домі, переважно використовувати килими, прикрашені орнаментами в східному стилі і підлогові види подушок. При наявності широких вікон у вітальні кімнаті, їх можна прикрасити розкішними шторами;
  • по центру ванної кімнати виконують установку ванною, а біля ванної конструкції розміщують компактний столик. Як декоративних прикрас для ванної кімнати можна придбати блюдо, яке наповнене різнокольоровими видами каменів або вазу з бамбуком. Для того щоб виконати обробку в ванній кімнаті, застосовують керамічні види плитки в східній тематиці, переважно в насичених колірних палітрах;
  • на кухонній зоні передбачається достаток елементів і лаконічний інтер’єр. Загальну стилістику на кухні доповнює срібна і мідна кухонне начиння, предмети декору, на основі кольорового скла. При наявності достатньої квадратури на кухні до речі буде установка великих підлогових ваз, прикрашених азіатським зображеннями. Для оформлення підлог використовують різнокольоровий кахель. Грамотний підхід підібраних елементів сприяє збереженню корисної площі в приміщенні, а також дозволяє візуально збільшити кухонний простір. Малометражна кухня, оформлена в східному стилі, буде чудово виглядати з достатком яскравих деталей, що не з’явиться на розмірах вільної площі.

Кольори

Вибрати правильні варіанти кольорів для оформлення східного дизайну досить легко. Не кращим варіантом стануть «неонові відтінки», в той момент, коли природні кольори ідеально підійдуть до кімнати в східному стилі. Перевагу рекомендовано віддавати кількома основними кольорами, які гармоніюють між собою, ефектно доповнюючи один одного. Найбільш оптимальними варіантами є відтінки у вигляді червоних, жовтих, фіолетових і бордових.

Також не менш важливим моментом при оформленні приміщення в східному стилі є вибір текстильних виробів і їх кольору. При виборі кольорової палітри перевагу краще віддавати не дуже яскравим і помітним відтінкам.

Меблі

Інтер’єр в східному стилі на увазі покупку тільки натуральних меблів, яку прикрашає різьблення, а також вставки з напівкоштовних видів каменів.

Звичні варіанти м’яких меблів в основному використовують лише для арабської, марокканського і індійських стилів, в той момент як для інших напрямків в ній немає необхідності. Особливий акцент робиться на обробку меблів, яка представлена у вигляді ефектних оббивок, де основою виступає натуральний шовковий матеріал, оксамит, акуратна парча, вишивка, східні види орнаментів.

Для східної меблів завжди характерна масивність, натуральність і привабливий зовнішній вигляд. Пластик і дешева оббивка – це табу для східної меблів, в той момент як натуральна деревина і натуральні види тканин виступають в якості головних засад меблів.

Деревна основа для меблів повинна володіти своїм натуральним відтінком, бажано в темних кольорах. Арабська інтер’єр має на увазі під собою використання низьких видів меблів, краще в достатній кількості. Вільна площа є ще однією особливістю даного стилю.

Оформлення стін, підлог і стель

Плануючи обробку в приміщенні, необхідно дотримуватися двох основних правил у вигляді використання яскравих, насичених і ніжних квітів. Найбільш оптимальними вважаються варіанти матеріалів у вигляді бамбука, дерева, металів.

При оформленні стін не обов’язково дотримуватися рельєфною структури можливе виконання обробки в різноманітних теплих кольорах. На сьогоднішній день найбільш затребуваними квітами виступають відтінки в кремових і бежевих тонах.

Для оформлення статі використовують деревину або натуральні види каменів. Оформляючи стельову зону, перевагу рекомендовано віддавати білим тонам. А для оформлення стін і підлоги можна використовувати ідентичні відтінки.

Кімнати, оформлені в східному стилі, можна доповнити тканинними натяжними стелями, що додасть приміщенню цікавого і ефектного вигляду. Також можлива установка підвісної або багаторівневої стелі, де прикрасами виступають оригінальні декоративні накладки з різними видами імітацій.

Стіни можна поклеїти шпалерними полотнами або пофарбувати звичайною фарбою. Найбільш бажаними кольорами для оформлення стін є золотистий і срібний відтінки. При виборі шпалерних полотен до покупки краще розглядати однотонні вироби в теплих кольорах.

Світло

Відмінною рисою східного напрямку є достатній ступінь освітлення в приміщенні. Важливо правильне розташування освітлювальних приладів, переважно у великій кількості. Найбільш придатними варіантами стануть лампи жовтуватих відтінків, в той момент, коли світлодіодні лампи купувати не варто. Також для освітлення кімнати можна використовувати і інші теплі відтінки у вигляді червоних, рожевих і бузкових.

Різноманітні варіації у вигляді освітлювальних приладів, виконаних в плоских і прямокутних виконаннях з наявністю кольорових абажурів, будуть добре виглядати на стінах і предметах меблів.

Зонування

Даний стиль оформлення має на увазі під собою підрозділ кімнати на певні зони. Перед тим як приступати до робочих процесів, слід вибрати оптимальний спосіб для зонування. Для облаштування досить габаритної кімнати її можна поділити на зону для відпочинку і споживання їжі.

Однак якщо кімната має невеликим простором, тоді можливе суміщення цих двох зон в єдину. Зону для відпочинку доречно буде доповнити меблями у вигляді великого і м’якого дивана, який прикрашає безліч подушок і столиком, розташованим перед ним.

Місце, де будуть проходити трапези (стіл), рекомендовано обставити пуфиками в достатній кількості.

При виборі меблевого гарнітура для оформлення приміщення в східному стилі, в першу чергу необхідно керуватися характеристиками комфорту і зручності. Дивани повинні доповнюватися атласними або шовковими оббивками. Якщо такі відсутні, тоді як прикраса для дивана можна використовувати барвисту модель атласного покривала.

Предмети декору

У кімнатах зі східним інтер’єром повинні бути присутніми різноманітні тематичні аксесуари, а ось вироби у вигляді портретів і скульптур не підходять до східної тематики. Ефектні види візерунків і орнаменти в достатку можуть стати гарною прикрасою для скатертин, килимів, стін і предметів декору.

Головним правилом є підбір орнаментів в єдиному стилі. Це дасть можливість для створення правильного східного дизайну. Особливий акцент слід зробити на килимах, при виборі яких переважно вибирати вироби з ниток натурального походження. Правильний вибір килимів дасть можливість ефектно прикрасити підлоги і стіни.

Найбільш придатними видами аксесуарів виступають мереживні варіації світильників, вишукані люстри, кальяни, прилади, виконані з срібних і порцелянових матеріалів. Вибираючи посуд до східного інтер’єру, слід придивитися до рослинних орнаментів. Також можливе використання аксесуарів з бамбука для прикраси кімнати.