Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Вінтаж стиль в інтер’єрі – екстравагантність з нальотом старовини

30/12/2020

Вінтаж – це романтика старовини, оригінальність і легка ностальгія, звернення до минулих епох. Стиль сформувався в середині двадцятого століття. Вантажні елементи гармонійно поєднуються з сучасними, народжуючи атмосферу затишку, вишуканості і нікого чарівництва. Як правило, для відтворення даного стилю використовують речі, виготовлені в дев’ятнадцятому-двадцятому століттях. Все, що старше або молодше, розповідає зовсім іншу історію.

Історія походження

З французького «vintage» перекладається як «витримане вино» або «марочне вино». Вантажний стиль грунтується на «витриманих» речах, які з роками набувають додаткову естетичну цінність. В середині двадцятого століття з’явилася мода на вінтаж в мистецтві, одязі, інтер’єрі.

На самому початку двохтисячних років розвитку стилю чимало посприяв американський архітектор і дизайнер Патрік Вілліс. Він побудував оригінальний будинок у формі еліпса, але не зміг облаштувати його інтер’єр – у нього просто закінчилися гроші. А оскільки намічався прийом з журналістами та іншої відомої публікою, Вілліс скупився на ближньому блошиному ринку – придбав стареньку ручну меблі і бронзові аксесуари. Гостям він підніс обстановку як модний напрямок «вінтаж» – ця ідея не тільки сподобалася, але і зробила дизайнера популярним.

Сучасний напрямок

Сьогодні вантажу – один з найбільш затребуваних напрямів в дизайні. Він гармонійно поєднує старовинні та сучасні елементи, легко торкаючись до тієї чи іншої минулої епохи. В інтер’єрі використовують старовинні відреставровані речі або штучно зістарені. Можливе застосування антикваріату, але це не самоціль. Ідеальну атмосферу створюють цікаві речі зі скринь і горищ наших бабусь і прабабусь: їх потрібно лише правильно вибрати, відреставрувати і гармонійно вписати в інтер’єр.

Варто відрізняти стиль вінтаж від ретро: їх елементи можуть збігатися за часом і несуть схожу загальну ідею, проте відрізняються в плані колірної гами, матеріалів, особливостей декору та приладдя до конкретної епохи.

Специфіка стилю

Вантажний стиль інтер’єру має наступні характеристики:

  • створює гармонійне поєднання старовини і сучасності, перегукується зі стилями прованс, ретро, ​​Шеббі-шик, англійська класика;
  • вважається, що предмети в вінтажному стилі не повинні бути молодше тридцяти-п’ятдесяти років, але найкраще потрібну атмосферу створюють речі з дев’ятнадцятого століття;
  • секрет успішного відтворення стилю – в грамотно складеної композиції: предмети старовини не повинні перетворювати кімнату в музей або магазин антикваріату;
  • вінтажному інтер’єру властива легкість і простота з невеликим нальотом історичної розкоші;
  • розміщуючи предмети меблів і декору, необхідно дотримуватися принципів симетрії;
  • особливо популярна меблі з плавними контурами, вигнутими ніжками, різьбленням, витонченими декоративними візерунками;
  • основні тони – білі, світлі, пастельні, а також колір темного дерева;
  • оздоблення та меблі виготовляється з натуральних матеріалів, але може доповнюватися сучасними аналогами;
  • в текстилі переважають об’ємні форми, часто використовуються кисті, мереживна обробка, оборки, бахрома і інший декор.

Оформлення інтер’єру в вінтажному стилі

Сьогодні в вінтажному стилі оформляють не тільки житлові, але і комерційні приміщення, гармонійно поєднуючи сучасну обстановку і оригінальні предмети старовини. У будинку або квартирі вантажу відмінно підходить для облаштування спальні, вітальні, кухні, ванній. Так, для оформлення кухонного інтер’єра можна відреставрувати старовинний буфет, дерев’яний стіл, стільці з різьбленими спинками. На відкритих полицях поставити красиві тарілки і чашки, мідні чайники, а може навіть і самовар. На стелі повісити люстру з лампочками в формі свечей, стилізовану «під бронзу».

Палітра кольорів

Легкий романтичний вантажу вимагає світлих тонів і м’яких пастельних відтінків. Приглушені тони символізують якусь “потертість” обстановки і благородне вплив часу. Більш насичені ноти вносить зелений колір і коричневий.

Оформляючи вінтажний інтер’єр, можна використовувати такі відтінки:

  • сіро-блакитний – створює ефект легкої «потертості» чи вигорілій на сонці поверхні, надає романтичності і атмосферности інтер’єру;
  • приглушені зелені тони органічно вписуються в винтажную обстановку, але їх потрібно використовувати помірно;
  • відтінки білого і бежевого – це основа стилю, вони прекрасно поєднуються з бронзовими і мідними елементами, позолотою, патиною;
  • приглушений світло-рожевий – класичний відтінок для оформлення спалень юних дівчат і маленьких дівчаток;
  • шоколадно-коричневий – зазвичай використовується для контрастного доповнення.

Вінтажні меблі

Для інтер’єру в стилі вінтаж більше підходить меблі, виготовлені з середини дев’ятнадцятого до середини двадцятого століття. Такі предмети можна пошукати на бабусиному горищі, на блошиному ринку, в антикварному магазині. Речі повинні зберігати сліди часу, але не бути занадто старими або напівзруйнованими. Зовсім не обов’язково витрачатися на антикваріат: можна знайти старовинні меблі попроще і відреставрувати за своїм смаком. Альтернативний варіант – придбати нові речі, виготовлені в стилі минулих епох, а потім зістарити їх штучно.

Кожен предмет вінтажних меблів має на увазі рідкість і унікальність, тому гарнітури для неї нетипові. Комплект потрібно скласти самостійно підбираючи предмети так, щоб вони гармоніювали одне з одним. До найпопулярніших екземплярів вінтажних меблів відносять:

  • дерев’яні трюмо з візерункової різьбленням;
  • об’ємні комоди з красивою фурнітурою;
  • бабусині скрині;
  • ліжка з візерунковими кованими елементами;
  • буфети сільського стилю;
  • крісла-качалки;
  • столи і стільці з різьбленими ніжками і спинками;
  • шафи з візерункової різьбленням.

Основні матеріали для виготовлення вінтажних меблів: темне і світле дерево, коване залізо, мідь, бронза, латунь, коричнева шкіра, натуральні тканини (в тому числі мереживо, «бабусині доріжки», в’язнів скатертини і т.д.).

Освітлювальні прилади

Щоб створити вінтажну атмосферу в домі, необхідний теплий злегка приглушене світло. Як правило, в інтер’єрі використовують багаторівневе освітлення. Верхнє світло забезпечує люстра: вона може бути з кришталевими підвісами, лампочками- «свічками», ланцюгами, товстими плафонами, кованими елементами, бронзовим або патиноване покриття і т.п. Найголовніше, щоб її зовнішній вигляд ніс вас в іншу епоху.

Настільні лампи в стилі вінтаж можуть мати дерев’яні, бронзові, латунні підставки і оригінальні плафони зі скла або текстилю. Абажур часто прикрашені плісировкою або бахромою, плафони – вітражами. Для торшерів характерні тканинні абажури з східними або пасторальними мотивами. Відмінним акцентом в інтер’єрі може стати дизайнерський світильник у вигляді гасової лампи, канделябри, пташиної клітки і т.п.

Оформлення вікон

Вікна в вінтажному інтер’єрі можна оформити світлими легкими шторами з натуральних тканин. Романтичності їм додасть витончене мереживо, оборки, пишна драпірування. Важкі оксамитові портьєри теж підходять, якщо гармоніюють із загальною обстановкою. Їх можна доповнити бахромою, пензликами, подхватами, ламбрекенами.

Оформлення стін, підлоги і стелі

Покриттям підлоги для вінтажного кімнати може служити злегка потертий паркет, дерев’яні дошки, плитка для підлоги. Картину доповнять килими блідих тонів або ткані доріжки. Стеля оформляють максимально просто – штукатурять або фарбують білою фарбою. Декором може служити легка малопомітна ліпнина, пущена по периметру.

Стіни можна пофарбувати, обклеїти шпалерами або обробити штукатуркою. Для вантажного інтер’єру підходять бежеві однотонні стіни, ледве помітний візерунок (як би стертий), блідий квітковий принт, неконтрастні смуги. Вантажних тріщин, рельєфів або потертостей можна домогтися за допомогою декоративної штукатурки. У кухні і ванній актуальна дрібна плитка з «напівстертими» орнаментами.

Предмети декору

Вантажний інтер’єр має на увазі велику кількість декору – оригінальних предметів і дрібничок «з історією». Їх вішають на стіни, виставляють на полиці або комоди. Цікаве рішення – облаштувати в кімнаті декоративний камін і на камінну полицю ставити свої скарби.

До настінному декору відносять чорно-білі фото, картини і дзеркала в потертих рамах, старовинні годинники, старі географічні карти. У кухні виставляють красивий фарфор, у вітальні – статуетки, вази, свічники, колекційні ляльки, шкатулки, в кабінеті – глобуси, книги з дорогими, але потертими палітурками.

Популярним вінтажним декором служать композиції із сухоцвітів, ажурні скатертини, мереживні серветки. Потрібну атмосферу створюють мідні чайники, металеві лійки, плетені кошики, декоративні подушки з китицями, оборками і мереживами.

Вінтажна спальня

Спальня в стилі вінтаж – світла, затишна і романтична. Як правило, її оформляють в пастельних тонах: стіни забарвлюють в бежевий колір або обклеюють світлими однотонними шпалерами. Декорувати стіни можна легким ненав’язливим орнаментом по верхньому периметру. Покриттям підлоги служить світла деревина або її сучасні аналоги, а також пухнастий килим з неяскравим малюнком.

Основний акцент в спальні – це широка вінтажна ліжко з різьбленою або кованої спинкою. Постільна білизна і покривала – світлі, з оборками та мереживом, з натуральних тканин. У тому ж стилі виконані декоративні подушки, легкі штори на вікнах і балдахін над ліжком.

Важливий елемент спальні – вінтажна люстра з підвісками і лампами у вигляді свічок. Вона може складати гармонійний комплект з ліжком, якщо обидві матимуть ковані елементи або покриття «під бронзу». Крім того, в спальні повинні бути настінні світильники або бра, а також лампи на приліжкові тумбочках.

Решта меблів в спальній кімнаті: туалетний столик, пуфи, невеликий одежна шафа або комод, дзеркало в розкішній рамі.

Вінтажна ванна

Можливості оформлення ванної залежать від її розмірів: в просторому приміщенні можна обладнати старовинну ванну по центру приміщення, поставити комод, шафки для речей, крісло або навіть невеликий диванчик. Ванну кімнату краще оформляти в пастельних тонах: білому, бежевому, блакитному, мятном, блідо-лавандовому і т.п.

Для оформлення ванної в вінтаж стилі використовують такі прийоми:

  • пол викладають плиткою, малюнок якої імітує паркет або дерев’яні дошки;
  • стіни фарбуються в однотонний колір або обробляються плиткою з легким орнаментом;
  • якщо дозволяє площа, ванну встановлюють по центру, в іншому випадку – в кутку або біля стіни (якщо приміщення дуже маленьке, можна обладнати душову кабіну з вінтажній сантехнічної фурнітурою);
  • ванну вибирають овальну, світлу або металеву, однотонну або з витонченим малюнком, на декоративних ніжках (у вигляді левових лап і т.п.);
  • на підлогу кладуть невеликі килимки, здатні вбирати вологу;
  • встановлюють дзеркало в красивій, але трохи потертої рамі;
  • використовують мідну, бронзову, латунну або позолочену фурнітуру;
  • розміщують в кімнаті плетений кошик для білизни – натурального тону або пофарбовану в пастельний колір.

Вінтажна вітальня

Кімнату для прийому гостей оформляють в світлих тонах – бежевому, світло-зеленому або світло-блакитному, а для створення акцентів використовують шоколадний і сірий колір. На додаток використовують трохи потерту позолоту, бронзу, патину, латунь. У ролі підлогового покриття традиційно виступає паркет або дерев’яні дошки. На підлозі може лежати старовинний килим відповідної колірної гами. Стіни можна просто пофарбувати, обробити декоративною штукатуркою або обклеїти шпалерами. В останньому випадку вибирають однотонні матові полотна, неконтрастні смужки, дрібні квіточки або блідий легкий орнамент. Можна скомбінувати шпалери: одну стіну залишити однотонної, а іншу обклеїти шпалерами з узором Дамаск.

На стінах розміщуються картини в старовинних рамах, механічний годинник або навіть просто рамки з молдингів. Стеля фарбують в білий колір, іноді прикрашають ліпниною і розеткою для люстри. Сама люстра старовинна і розкішна, з кришталевими підвісками, «свічками» або оригінальними плафонами. Нерідко у вітальні обладнають камін – справжній або декоративний. Камінну полицю уставляли порцеляновими фігурками, бронзовими статуетками, свічниками і іншим декором.

М’які меблі в вітальні складає диван, крісла і пуфи. Це не гарнітур, але гармоніюють один з одним предмети. Крісла повинні бути однаковими і стояти симетрично. Оббивка меблів – дорога, з натуральних тканин, але кілька поістертая. Поруч з диваном або кріслами можна поставити торшери з тканинними абажурами. Якщо дозволяє площа, в вітальні розміщують круглий або овальний дерев’яний стіл і стільці з різьбленими спинками і гнутими ніжками. Стіл можна застелити світлою скатертиною – ажурною або тканинної з мереживами. Не варто забувати про кімнатні квіти: важливо лише правильно підібрати вазони – ліпні керамічні, пофарбовані в пастельний колір або «під бронзу» і т.п.