Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Венеціанський стиль в інтер’єрі – розкішний і романтичний

27/12/2020

Венеціанський стиль – це гармонія, розкіш, витонченість і романтизм. В його основі лежать дорогі матеріали, вишукані композиції, складна колірна гамма, ексклюзивний декор. Використання натурального каменю, глянцю, дзеркал, кришталю і предметів мистецтв дозволяє відтворювати атмосферу Венеції – одного з найкрасивіших і незвичайних міст світу. Венеціанський стиль здатний повністю перетворити житловий простір, зробити його святковим, надихаючим і романтичним.

Історія походження

Венеціанський стиль в інтер’єрі став формуватися в чотирнадцятому столітті, як спадщина багатства й пишноти Візантії. Після падіння Константинополя Венеція зайняла вигідне становище в торгівлі, завдяки чому до неї стікалися не тільки гроші, але і з’їжджалися митці – художники, архітектори, майстри. Місто стало колискою італійського Ренесансу, що втілилося в індивідуальному стилі, що поєднує античні образи, готику, що залишилася від середньовіччя, свободу Відродження і розкіш венеціанських дожів.

Поступово античність взяла гору над готикою, наділяючи інтер’єри симетрією, точними пропорціями, впорядкованістю. Багато ідей Ренесансу вперше з’явилися саме в Венеції, наприклад, високі еркери або художній розпис стелі і стін.

Специфіка венеціанського стилю

Романтична Венеція має яскраву, вишуканою і кілька театральної красою. Її власний стиль відрізняється від італійського, прагне до Ренесансу, але все одно залишається неповторним.

Йому притаманні такі риси:

  1. Демонстративна розкіш. Обстановка суцільно складається з дорогих і ексклюзивних речей: меблі та оздоблення ручної роботи, цінні предмети мистецтв, розкішні кришталеві люстри, багаті рами, дорогі тканини та інше. Приміщенням властиві простір і розмах, ретельно продумане планування, деталізовані архітектурні конструкції.
  2. Якісні натуральні матеріали. Камінь, дерево, тканини – все повинно бути справжнім без тіні підробки. Венеціанський стиль відрізняється благородством і аристократизмом, створює враження будинку, який побудований на довгі століття.
  3. Кам’яні або плиткові підлоги. Для венеціанських будинків характерні підлоги з мармуру або червоного граніту. Оскільки місто розташовується на воді, кам’яну підлогу це найкраще рішення для житла.
  4. Склепінчаста форма стель. Архітектурі венеціанського стилю притаманні напівкруглі, склепінні, куполоподібні форми. Якщо стеля в будинку прямий, враження зводу можна створити за допомогою розпису або відповідної обробки.
  5. Багато дзеркал. Вони можуть висіти на стіні, стояти на підлозі, розміщуватися в особливих нішах, створюючи особливу геометрію приміщень. У минулому такий лабіринт з дзеркальних відображень робили спеціально – в цілях власної безпеки. Для венеціанських дзеркал обов’язкової вважається розкішна позолочена рама.
  6. Ексклюзивний декор. Предмети інтер’єру в венеціанському стилі розкішно декоровані різьбленням, позолотою, камінням, розписом і є витворами іменитих майстрів. Декором служать рідкісні східні килими, вироби з муранського скла, цінні вази, кубки, шкатулки та інше.
  7. Принципи гармонії. Незважаючи на показну розкіш і велику кількість деталей, дизайн ретельно продуманий, елегантний і гармонійний. Венеціанський стиль наповнений блиском, але не зловживає ним, відповідаючи доброму смаку і створюючи затишний простір для життя.

Оформлення інтер’єру в венеціанському стилі

Венеціанському стилю притаманні склепінні форми, кесони, арки, напівкруглі ніші, еркери. Йому властива симетрія, циклічність, парні і повторювані елементи, які сприяють розширенню простору (орнаменти, анфілади, колонади та інше). Інтер’єр виглядає деталізовано і симетрично, створює єдину завершену композицію.

Палітра і колірні поєднання

Венеціанський інтер’єр завжди відрізнявся різноманітної, складної кольоровою гамою. Оздоблення стін демонструвала хитромудру гру відтінків, які перетікали одна в одну і створювали новий простір. Дизайнери прагнули відобразити кольором натуральні фактури дерева або каменю – це вважалося верхом майстерності.

Базовою палітрою виступали світлі бежеві, молочні, ніжно-рожеві відтінки в поєднанні з позолотою або сріблом вони візуально розширювали простір. Їх доповнювали яскраві і насичені сині, бірюзові, червоні, пурпурні, бордові, цегляні тони. Іноді в темній гамі кольорів оформляли особистий кабінет або бібліотеку, підкреслюючи ділові якості власника.

Меблі

Для венеціанського інтер’єру характерна масивна, багато декорована меблі, виготовлені на замовлення. У столів, диванів і крісел немає тонких вигнутих ніжок – всі предмети меблів міцні, надійні та стійкі. Їх основні лінії – прямі, але спинки, підлокітники та інші деталі можуть бути вельми мудрими. Декором служить художнє різьблення, інкрустації, ковані елементи, спеціальні накладки. Меблі виготовляється з цінних сортів деревини, а в якості оббивки використовується шовк, оксамит, жаккард, гобелен.

У венеціанському житло обов’язково повинна бути бібліотека з високими шафами для книг і зручним кріслом. Зазвичай такі шафи оснащуються скляними дверцятами та декоруються різьбленням. Необхідною елементом обстановки служить мармуровий камін і в парі до нього стіл з мармуровою стільницею.

Незважаючи на велику кількість речей і деталей, венеціанському інтер’єру властива гармонія і впорядкованість. Меблі не повинна перевантажувати приміщення, а гармонійно розподілятися, зберігаючи необхідний простір. Якщо принципи даного стилю застосовуються до невеликих кімнатах, краще зменшити кількість меблів, ніж перевантажити простір, інакше приміщення буде виглядати як музейний склад.

Специфіка оздоблювальних матеріалів

Одна з головних особливостей венеціанського інтер’єру – використання якісних і дорогих оздоблювальних матеріалів. При бажанні відтворити його в сучасному будинку, слід уникати будь-яких імітацій і дешевих аналогів. Дерев’яна обробка виготовляється з цільного масиву, матеріали по типу ламінату або деревоволокнистих плит неприпустимі.

В інтер’єрах даного стилю завжди багато мармуру. Його використовують для облицювання стін і підлоги, сходів, камінів, стільниць, подіумів, нижньої частини колон. У сучасному варіанті житла також бажаний натуральний мармур, в крайньому випадку кераміка з імітацією. Оформлення також включає натуральні тканини, мозаїку і вітражі, вироби з муранського скла, рами для дзеркал і картин з натурального дерева з позолотою.

Особливістю венеціанського стилю є гра фактур, що забезпечує інтер’єру глибину, значущість і самобутність. Якщо поверхні просто рівні, вони ні про що не говорять і навіюють нудьгу. У приміщенні повинні гармонійно поєднуватися обробки різних фактур: дерев’яні різьблені панелі, гобелени і фрески; шліфований мармур і оксамитові портьєри; поліровані дерев’яні елементи і вітражі.

Універсальним способом оздоблення стін вважається венеціанська штукатурка. Вона відмінно поєднується з гобеленами, дерев’яними панелями, колонами, барельєфами. У сучасних будинках можна використовувати якісні щільні шпалери з бароковим малюнком. Стелі зазвичай залишаються білими, але можуть декоруватися молдінгами, балками, ліпними елементами, розписом.

Декоративні елементи

Для того щоб повною мірою продемонструвати розкіш декоративних елементів, інтер’єру необхідно якісне освітлення. Венеціанським домівках властиві великі світлі вікна зі шторами, які більшою мірою обрамляють, ніж закривають отвір. Розкішні освітлювальні прилади самі по собі є ексклюзивним декором: сяючі кришталеві люстри, бра і канделябри з бронзи з кованими елементами. У сучасному інтер’єрі використовують стилізовані свічники, лампи у вигляді свічок, скляні плафони, розкішні тканинні абажури. Чим більше в кімнаті дзеркал, скла, шліфованого каменю, кришталю і глянцю, тим більше святкову атмосферу створює відображення і заломлення світла.

Дзеркала – незамінний елемент венеціанського інтер’єру. Вони можуть розміщуватися в різних частинах приміщення, включаючи і спеціальні ніші – це дозволяє візуально коректувати простір. Нерідко використовується прийом, коли за допомогою дзеркал оживає ілюзія ще однієї додаткової кімнати.

Серед популярних предметів декору: срібні свічники, настінні годинники, картини з пейзажами, статуетки, книги в позолочених палітурках, вироби з муранського скла, колекційні ляльки, кубки, вази, шкатулки. У сучасних варіантах інтер’єру венеціанський колорит створюють карнавальні маски, музичні інструменти, віяла, геометричні вітражні орнаменти (нагадують костюм Арлекіно), картини із зображеннями карнавалів або пливуть гондол.

Як оформити кімнати в венеціанському стилі

Розкішна обстановка, притаманна венеціанському стилю, підходить не для всякого будинку і способу життя. Перш за все, вона вимагає великих фінансових вкладень, а також певної площі приміщень. У невеликій квартирі краще створити інтер’єр іншого стилю або гармонійно скомбінувати елементи, щоб полегшити обстановку і зберегти вільний простір.

Підходящим варіантом для втілення венеціанського інтер’єру стане просторіше житло студійного типу з видом, що відкривається на море або красивий водойму. Тут буде доречна розкішна масивні меблі, кришталева люстра, великі дзеркала, вітражі, картини в рамах, мармурова підлога та інше.

Оформлення кухні

Венеціанський стиль інтер’єру підходить для просторих кухонь-їдалень або об’єднаних з вітальні. Без сумніву, кухонна зона повинна бути функціональною, але при цьому вона повинна бути розкішною і вражаючою. Для кухні даного стилю характерні такі особливості:

  • гарнітур з цілісного масиву дерева з багатим декором;
  • мармурова підлога і стільниці;
  • вінтажна кришталева люстра;
  • великі вікна;
  • прихована від очей вбудована техніка;
  • на відкритих полицях – сувенірні тарілки в якості декору;
  • мозаїка на стіні в робочій зоні;
  • красиві вазони з кімнатними рослинами.

Оформляючи кухню в венеціанському стилі, важливо правильно підібрати кухонний гарнітур. Він може мати округлі елементи, художнє різьблення, інкрустацію, позолоту. Лінійний гарнітур підходить більше, ніж кутовий, але варто також враховувати особливості приміщення. У кухні-вітальні варто подбати про зонування, наприклад, поставити кухонний острів з кам’яною стільницею. Для витяжки краще підібрати колоритний ковпак з міді. Побутова техніка повинна бути в повному наборі, але не кидатися в очі. Для відділення кухонної зони від їдальні або вітальні також можна використовувати подіум або диван з високою спинкою.

Оформлення ванної

Венеціанська ванна – простора, світла і розкішна. Найчастіше в кімнаті є вітражне вікно арочної форми, античні мотиви у вигляді колон, ліпних елементів, фресок. Ванна може розміщуватися біля стіни або по центру приміщення. Її форма зазвичай овальна. У спеціальній ніші може розташовуватися душова кабінка зі скляними перегородками.

Крім звичайних шафок і тумбочок для ванної, в приміщенні часто є крісло або диван, а також передбачена підставка для ніг. Обов’язково є дзеркала в красивих рамах. Поруч з ванною можуть бути постелено килими. Традиційно освітлювальним приладом є люстра і настінні світильники, підсвічуються дзеркала. Класика обробки для підлоги і стін – мармурова плитка. З мармуру може бути зроблений подіум для ванною, а також елементи меблів. Сантехнічна фурнітура виготовлена з сяючою міді або латуні.

Оформлення спальні

У спальні венеціанського стилю мало меблів, але зате є альков і високі арочні вікна, оформлені дорогими портьєрами. Нерідко в спальні облаштовують камін. Центральним елементом є велике ліжко з високим фігурним узголів’ям. У цій кімнаті використовують багато текстилю крім штор: на ліжку укладено кілька покривал і ціла гора красивих подушок.

Підлоги в спальні покриті візерунковим килимом спокійних відтінків. Красиво виглядають стіни з тканинними шпалерами або оброблені венеціанською штукатуркою. Крім ліжка тут можуть розташовуватися приліжкові тумбочки, туалетний столик, крісло з торшером для читання. Але якщо площа не дозволяє вільно все це розмістити, краще не перевантажувати простір. Освітлення спальні представлено невеликий люстрою, вінтажними бра, настільні лампи.

Оформлення вітальні

Оформлення вітальні включає багато пластично складних декоративних конструкцій та елементів: колони, пілястри, ліпнина і т.п. Тут розташована найкрасивіша меблі з дорогою оббивкою, майстерним різьбленням, інкрустаціями. Розвішені картини і дзеркала, зі стелі звисає розкішна люстра. Самі стіни повинні бути нейтральними і служити фоном для меблів і предметів декору. Щоб у вітальні успішно втілився задум венеціанського інтер’єру, вона повинна бути досить просторою.