Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Стиль техно в інтер’єрі – безсмертне звучання електронної музики

21/02/2021

Стиль техно – це житло, що має чіткі геометричні лінії. Усередині переважають предмети меблів і декоративні елементи з певних матеріалів. Перше враження про такому дизайні – занедбаність, але це зовсім не так. При розробці проекту продумується кожна деталь.

Історія

Стиль техно в інтер’єрі – це іронія на перспективи інтенсивного розвитку науки в 80-х роках. Стиль стали широко використовувати в інтер’єрі, архітектурі. При цьому естетика стилю балансувала на межі, за якою ховалася потворність. Щоб отримати виразний дизайн в стилі техно, рекомендовано дотримуватися правильне співвідношення стильових ефектів.

Пік розвитку даного стилю припадав на початок 90-х років. В цей час величезною популярністю користувалася гранична схожість з робочими приміщеннями. В інтер’єрі застосовували гротескну меблі, футуристичні освітлювальні прилади. В якості декоративного оформлення використовували шорсткі поверхні, облуплену штукатурку.

На очах були технічні елементи, труби, дроти. На перший погляд дешевої обстановці не відповідали сучасні моделі побутової техніки. Техно інтер’єр має щось схоже з іншими популярними напрямками, такими як:

  • мінімалізм;
  • хай тек;
  • східний стиль.

Недбалість сучасного і стильного технічного інтер’єру стала більш осмисленою, тому отримала асоціації з художнім безладом.

Характерні риси

Напрямок техно в інтер’єрі йде в одну ногу з нинішнім століттям. Це прекрасний варіант для інтенсивного ритму життя. Дизайн в даному стилі оцінять енергійні люди, які налаштовані на певний результат, цінують свій час. Для тих, хто проводить більшу частину свого часу вдома, техно буде незатишним. У нинішній час техно стилю притаманні такі характерні риси:

  • чіткість ліній;
  • правильні геометричні форми;
  • лаконічність;
  • стриманість в колірних рішеннях;
  • практичність;
  • використання комфортних меблів;
  • нестандартні прилади для освітлення;
  • мінімальна кількість текстилю, декору;
  • установка гвинтових сходів;
  • розміщення комунікацій на увазі.

Крім цього, в дизайні техно присутні у величезній кількості предмети і поверхні зі скла, металу, пластику. Також використовують модні гаджети, новинки техніки.

Архітектура

Точна геометрія меблів, простору – основа техно стилю в інтер’єрі. Яскравими представниками архітектурних об’єктів в стилі техно є будови, фасад яких виконаний з дзеркального скла. Внутрішній дизайн тісно переплітається з зовнішньої архітектурою. В інтер’єрі присутні відкриті комунікації, речі, що свідчать про технічний прогрес.

Оформлення інтер’єру в техно стилі

Техно стиль в інтер’єрі нагадує невеликий завод, гараж, склад. Деякі дизайн-проекти можуть нагадувати космічний корабель. У виняткових випадках проектують варіанти у вигляді техногенних катастроф. При виборі такого проекту виставляють напоказ обривки проводів, краю балок, частини комунікацій.

Кольорове виконання

При оформленні інтер’єру техно застосовують холодну або нейтральну колірну палітру. Професіонали воліють білий, сірий, бордовий кольори, а також хакі, металік. Можливе використання теплих відтінків: дуб, цегла, бронза.

Віконні отвори

Техно став послідовником стилю хай-тек, тому в приміщеннях зберігають великі віконні прорізи. У сучасних будівлях нерідко їх доводиться розширювати. Як фіранок текстиль не застосовується. Дозволено використовувати жалюзі або рулонні штори в залежності від призначення кімнати.

Предмети меблів

Обстановка в стилі техно характеризується мінімальною кількістю меблів. Всі предмети, які застосовуються, повинні мати чітку геометричну форму. Перевагу слід віддати функціональним моделям. Меблі з різьбленими елементами, вигинами використовувати неприпустимо. Дерево успішно поєднують з металевими, скляними і пластиковими елементами.

Вибираючи м’які меблі, слід віддати перевагу строгим формам, стриманим кольорам. У кімнатах часто присутня меблі з металу, яка нагадує виробничі моделі. Також прекрасно виглядає безкаркасні меблі: пуфи-мішки, крісла-груші. Дивани і журнальні столики підбирають низькі з металевими вставками.

Техніка повинна бути підібрана в одному стилі. Підійдуть хромовані моделі. За допомогою витяжки на кухні можна вдало обіграти проект: зробити її легкою і напівпрозорої, або зовсім виділити і привернути увагу.

Особливості висвітлення

Інтер’єр в стилі техно має на увазі використання особливого освітлення. Чим неймовірніше модифікація світильника, тим краще. При розробці дизайну освітлення використовують прожектори, прилади без абажурів, направляючі телескопічного типу. Як плафонів використовують колби зі скла. Також ідеально впишуться в інтер’єр неприкриті лампочки, великі стельові вентилятори з підсвічуванням. Дивну гру світла можна організувати за допомогою пластин з металу, які мають у своєму розпорядженні один навпроти одного.

Дверні полотна

Рекомендовано підібрати модель простої геометричної форми. Матеріали повинні бути виключно натуральні. Обробку практично не застосовують. Як матеріали для дверних прорізів і полотен підійде дерево, метал, скло, цегла, камінь, бетон.

Оздоблювальні роботи

Для виконання облицювальних робіт використовують сучасні матеріали. Дерево для обробки використовується в обмеженій кількості. При цьому вибирають необроблені фактурні поверхні, або поліровані полотна.

При оформленні стін можна використовувати панелі. Для оздоблення – фактурну штукатурку, нанесену з недбалістю. Популярним дизайн-проектом є оформлення однієї стіни з імітацією цегельної кладки. З покриттями для стін можна проводити експерименти. Залежно від смакових уподобань можна вибрати гладкий матеріал, або фактурний і шорсткий. Кращий матеріал для підлоги – плитка, керамограніт, мармур. Стиль техно несумісний з килимовими покриттями. Щоб виключити дискомфорт, рекомендовано передбачити монтаж системи «тепла підлога».

Стеля може бути бетонним з видимими елементами конструкцій, обшитий панелями. Також користуються популярністю натяжні стелі з точковими світильниками. При оформленні поверхонь не варто забувати, що вони лише фон. Це не стосується різних перегородок, які можуть стати декоративним елементом.

Текстильні елементи, декор, аксесуари

Даний стиль не вписується в класичні уявлення про затишний і комфортному житло, тому текстиль використовується в мінімальних кількостях. На вікнах замість масивних гардин, тюлі, використовуються рулонні штори. Для кухні оптимальним варіантом є жалюзі з металу. Це зручне і функціональне рішення. У житлових кімнатах допустимо використовувати штори на металевих люверсах в бронзовому, сірому або срібному виконанні.

З направленням техно дизайн несумісні різні елементи декору, тому слід бути дуже обережними. Даний стиль є суцільний декорацією, підкреслити яку можна за допомогою вентиляторів, ламп без абажурів, гвинтових сходових конструкцій. Як декор підходять елементи з металу, скла. Візуально розширити простір, змінити світлову виставу можна за допомогою грамотного розташування дзеркал.

На стінах розміщують фотоколажі, чорно-білі знімки, картини на полотні. Рамки можуть бути самими різними, все залежить від смакових уподобань. Вітаються червоний, неоновий оранжевий кольори, синьо-фіолетова гама. Як матеріал для рамок підійде скло, метал.