- Стилі
Стимпанк стиль в інтер’єрі – чудове божевілля

стиль стімпанк – це незвичайний стиль, у якого є свої шанувальники. Варто сказати, що такий дизайн віддасть перевагу далеко не кожен власник свого будинку, так як даний напрямок є досить нестандартним, а для його реалізації необхідні значні грошові витрати. Стиль стімпанк в інтер’єрі оцінять ті, хто не боїться йти на ризики і справляти враження, для яких навіть властивий суперечливий характер.
Виникнення напрямки

У період зародження стимпанка в багатьох будинках ще присутній характер важкого і громіздкого класичного стилю з мотивами вікторіанського періоду. Однак класики в той період все менше віддавали перевагу, так як люди шукали щось химерне і насичене, наповнене новизною і оригінальністю. Зародження стимпанка характерно для періоду, коли люди вже потроху прощалися з йде «відсталою» епохою і вітали нову агресивну еру науки і технологічних методів. Стімпанк стиль в інтер’єрі наповнив будинку свіжим повітрям, оригінальністю і незвичністю.
Однак повноцінне формування стилю характерно лише для початку 80-х років, незважаючи на те, що найперші корені напрямки зародилися ще на початку XX століття.
Назва стилю з’явилося від американського фантаста, який справив свій твір, але не знав до якого типу жанру його можна віднести. Це посприяло тому, що американським фантастом було придумано новий напрямок, альтернативне кіберпанку. Ключовим фактором є перша частина слова «steam», що в перекладі означає «пар». Варто зауважити, що натхненням для назви стилю були агрегати у вигляді парових машин 19 століття, укомплектовані великою кількістю труб і складними механізмами. «Punk», що є другою частиною слова, можна трактувати як «поганий».
Своєю популярністю стімпанк зобов’язаний знаменитим музичним колективам, які популяризували свободу особистості, стикається з анархією. До «батькам» цього напрямку можна віднести Герберта Уеллса, Жюля Верна і Мері Шеллі.
Для кого підійде стиль?

Дану варіацію інтер’єрного дизайну оцінять натури, які бажають вийти за стандартні межі і спробувати щось нове. Наприклад, шанувальникам стимпанка може бути ексцентрик або особистість, яка захоплюється шедеврами іменитих письменників фантастів. Для таких людей характерна багата фантазія і широкий творчий потенціал, що визначає їх творчу професію в майбутньому.
Також стімпанк в інтер’єрі буде до душі тому, хто хоче мати свою індивідуальність, в тому числі в квартирному інтер’єрі.
Оформлення інтер’єру в стилі стімпанк

Ідеєю для появи даного стилю стало літературний напрям фентезі, яким багато хто захоплювався в 80-х роках минулого століття. У цей період захоплення науковою фантастикою посприяло тому, що багато людей віддавали перевагу стімпанк, який володів характером вікторіанського періоду. На сьогоднішній день стімпанк є вельми популярним напрямком, у якого є свої прихильники. Інтер’єр в стилі стімпанк може бути присутнім не тільки в житлових приміщеннях.
Характеристика:
- Стерті рамки часу. Унікальною особливістю даного напрямку є можливість використовувати сучасні прилади, на які слід дивитися очима людини, що живе в минулому столітті. Основною родзинкою в напрямку є поєднання сучасних тенденцій і старовини. Наприклад, для ретроспективного зовнішнього вигляду предметів їх фарбують такими варіантами кольорів як волоський горіх, мідь або патина, виробляють обрамлення деревиною та доповнюють заклепками з металу.
- Відображення вікторіанської епохи. Інтер’єр, оформлений відповідно до вимог стилю стімпанк, можна порівняти з ретро лабораторіями або незвичайної обстановкою в житло невтомних винахідників.
- Використання незвичайних освітлювальних приладів. інтер’єр стімпанк не має на увазі використання останніх новинок світлотехніки. Як декор, перевагу віддають старих газових ріжками, пасивним покриттям лампам, великим лампам з наявністю спіралей розжарювання. Старовинні прибори сприяють створенню м’якого, приглушеного світла і романтичної обстановки.
- Характер природи у всьому. У вікторіанський період люди ще не були знайомі з полімерами, тому для оформлення інтер’єрних композицій в подібному дизайні перевага віддається натуральним матеріалам і тканинним матерій. Завдяки такому підходу можна створити натуралістичну і добротну атмосферу в приміщенні, яка асоціюється з багатьма старовинними речами і предметами.
- Фантастичність і романтизм. При першому ж погляді на інтер’єрний ансамбль в стилі стімпанк ви повинні зануритися в атмосферу далеких подорожей, які можуть бути як з минулого, так і з майбутнього.
На сьогодні напрямок стімпанк є актуальним дизайнерським стилем, який має своїх шанувальників. Для того щоб реалізувати подібного роду ретро композицію, яку можна охарактеризувати як досить складну і в той же час захоплюючу, найкраще скористатися послугами досвідчених дизайнерів. Професійний підхід дозволить створити правильний інтер’єр в ретро тематиці, який буде розбурхувати уяву і асоціюватися з епохою викторианства.
Використовувані кольору

Основним акцентом даного напрямку виступає старина і наукові думки у вигляді лабораторій вчених, кают мандрівників, майстерень конструкторів. При виборі квітів перевагу слід віддавати стриманим і натуральним відтінкам, які сприяють створенню затишку і не відволікають погляд від головного декору. Як відповідних дизайнерських кольорів можна вибирати варіанти у вигляді сірувато-синіх, червоних, коричневих тонів, приглушено золотистих і бежевих відтінків, сталевих і мідних відблисків, небесно-блакитних і насичених синіх палітр.
Світло

В якості основного джерела світла подібному дизайні можуть виступати великі вікна, які пропускають через себе достатню кількість денного світла. Якщо дизайнерська концепція має на увазі наявність закритих вікон, для цього можна використовувати тонкі лляні тканини або важкі штори. У таких кімнатах не повинен бути присутнім надмірно яскраве світло. Ідеальним світловим приладом стане лампа розжарювання з відсутніми плафонами, яка сприятиме створенню розсіяного світла і створення підлозі похмурої обстановки в кімнаті.
Вибираючи освітлювальні прилади, перевагу можна віддати старим торшерами або лампам в металевих каркасах, в скляних банках або інших конструкціях. Завдяки незвичайним світильників вийде не тільки наповнити приміщення штучним світлом, але використовувати дані прилади як декор. Світильники повинні бути гранично простими і функціональними без надмірної химерності. У тому випадку якщо дизайн має на увазі використання мотивів з класичного вікторіанського періоду, тоді високі стелі можна доповнити благородними люстрами.
Матеріали

Для того щоб реалізувати в дійсність такий незвичайний проект, слід закрити очі і подумати про те, яким би було справжнє для людей, що живуть в минулому повіки. Наприклад, альтернативою сучасної комп’ютерної клавіатурі могла б виступати стара друкуюча машинка, а пластикові вікна були б ілюмінаторами підводного батискафа. Ще однією переважною особливістю фантазійного стилю є те, що можна інтер’єр можна доповнювати будь-якими сюжетами, які приходять на розум.
Для того щоб реалізувати в інтер’єрі старовинний ефект, дизайнери використовують концепцію реалістичності і навмисної недбалості. Наприклад, стара цегляна кладка може бути доповнена заплутаною системою мідних труб, а завдяки високим арках можна милуватися нічним небом. Також вельми доречним рішенням стане розташування старовинної підзорної труби на трьох ногах і великого старовинного глобуса.
Стіни

Для того щоб оформити стіни в інтер’єрі стімпанк, перевагу слід віддати фотошпалерами, фарбі, штукатурці, дерев’яних панелей або обробці, яка імітує сувору і грубу цегляну кладку. Приступаючи до декорування стін, необхідно керуватися концепцією загального інтер’єру. Наприклад, для оформлення стіни в кімнаті з великою кількістю предметів і дрібних елементів, вибирають нейтральні, монохромні кольори і ненав’язливі різновиди фактур.
При наявності стриманою і нечисленної обстановки в приміщенні особливий акцент краще зробити на фактурних шпалерах з зображеннями або імітацією старовинної штукатурки. Використання подібних ефектів може бути призначене як для декількох місць в кімнаті, так їм для кутів, які переходять в стелю, що посприяє більшій виразності.
Підлоги

Шпалери в стімпанк інтер’єрі можуть бути доповнені дирижаблями, повітряними кулями з кошиками, всілякими кресленнями, вартовими механізмами, старовинними настінними картами.
Щоб облаштувати підлогу, перевагу можна віддати темному ламінату, паркетним дошкам, керамічної або керамогранітних плитку. Однак найбільш ефектним матеріалом для оформлення підлоги все ж стане деревина у вигляді дощок. Поверхні на кухні і в санвузлі оформляють плиткою з імітацією мармуру або каменю краще в темних і непомітних тонах.
Хорошим варіантом для облаштування підлоги також стануть матеріали, що володіють імітацією бруківки або морських каменів.
Стелі

Характерною особливістю даного стилю є прагнення стелі вгору. Даний дизайн буде ідеально виглядати в приміщеннях з високими стелями, однак в стандартних, габаритних квартирах зробити вище стелі можна використовувати, світлі тонування і акцентовані підсвічування. Також для візуального збільшення висоти стель в кімнаті можна встановити колони, арочні конструкції, дуги або сходинки, які прагнуть вгору. Для оформлення стельової зони, в основному, вибирають світлі пастельні тони, в деяких випадках стельова конструкція може бути виконана у вигляді імітації зоряного неба. Ефектним декором до стелі може виступати змонтований фюзеляж літака або корпусні частина дирижабля.
Меблі

Для того щоб вибрати меблі для інтер’єру в футуристичному стилі, слід відправитися на старий бабусин горище, де можна знайти старовинні гарнітури. Подібну меблі фарбують, надають їй ефекту старовини з метою надання особливого шарму і привабливості. Також меблі можна знайти в антикварних лавках або зробити на замовлення. Для таких речей характерна особлива простота і хитромудрість. Предмети у вигляді промислових шаф, полиць і стелажів – це відповідне рішення для дизайнустімпанк.
Однак основою такого інтер’єру виступають не тільки промислові і механічні нотки, а й коріння вікторіанського стилю. Яскравими зразками даного періоду є меблі у вигляді масивних диванів і крісел з шкіряною оббивкою або шпалерними цвяхами. Для подібних предметів характерна особлива добротність і відповідну якість, що буде свідчити про високий статус господаря.
Як меблевого декору можна вибирати деревину, метал, скло і шкіряні матеріали. Основним акцентом повинна виступати добротність і прив’язка до наукового стилю. Меблі у вигляді габаритних шаф, медичних скляних або металевих стелажів, габаритних столів або компактних журнальних столиків, масивних шкіряних диванів і крісел, комодів і шафок стане відповідним рішенням для інтер’єрустімпанк.
Декор

Для створення певної атмосфери в приміщенні перевагу слід віддати декоративних деталей у вигляді орнаментів на шторах, меблевій оббивці, де прикрасою виступає натуральна шкіра, комбінації таких матеріалів як бетон і скло, метал і світяться лампи. Для перетворення старовинних речей та інтер’єрних деталей можна задіяти свою фантазію і власноруч реставрувати предмети.
Для прикраси стін використовують великі шестерінки різних розмірів або пружини з годинникових механізмів, як альтернативу сучасним картинам. Завдяки старовинним викторианскому свічнику, ліхтаря або дзеркальної рами можна зробити особливий акцент в інтер’єрі. Елементи як болтів і поршнів, а також інших запчастин від техніки можуть бути використані як основа для виготовлення стільців і столів, підвісних полиць або світильників.
Як стилізованих прикрас дизайнери рекомендують розглядати варіації старовинних фотографій, гравюр, картин. Приверне до себе особливу увагу і декор у вигляді гербарію в рамках, карт, телескопів, старих друкарських машинок, ваг і т.д. Також в якості ефектного і відмінного декору можна використовувати різноманітні макети: старовинні кораблі, літаки, параплани,дирижаблі. Скляний шафа в медичній тематиці можна заповнити різноманітними баночками,колбами, пробірками і склянками. Привабливий зовнішній вигляд характерний і для сталевих крісел і стільців, глобуса з колесами, старовинного шолома водолаза.