- Стилі
Стиль Шеббі-шик в інтер’єрі – чарівність старовини

Стиль Шеббі-шик – це романтична елегантність. Для особливого, неповторного, але вельми впізнаваного і затишного інтер’єру характерна легкість, легкість, простота і елегантне оформлення.
Трохи історії

Під поняттям Шеббі шик стиль мається на увазі напрямок штучно-постарених і відреставрованих меблевих гарнітурів попередніх періодів. стиль Шеббі з’явився порівняно недавно, йому всього лише третій десяток років. Засновницею даного стилю стала Рейчел Ешвел, яка свого часу любила бувати в антикварних магазинах і на блошиних ринках, де вона підшукувала цікаві предмети інтер’єру для свого житла. Англійка реставрувала куплені вироби, штукатурила, перефарбовувала і оформляла їх оббивками. Захоплення молодого дизайнера привели до того, що відповідно до подібних меблевими гарнітурами стали підбиратися інтер’єрні елементи у вигляді шпалер, люстр і декору.
Для суто жіночих інтер’єрів Ешвелл характерно затишне виконання. По закінченню деякого часу її дизайнерські композиції стали вельми популярними, що призвело до того, що дизайнер надавала послуги в онлайн-режимі, після чого відкрила мережу своїх власних магазинів. Коли кількість шанувальників стилю збільшилася, Рейчел вирішила випустити спеціальні книги.
Відповідно до особливостей Шеббі шику, безіменного напрямки, стали оформлятися заміські будинки. Англійці реставрували меблеві предмети, що дісталися їм у спадок.
Сучасний шебби шик

Сучасні інтер’єри не обмежені лише блідими концепціями старовинних англійських напрямків. Тенденції моди посприяли тому, що сучасні інтер’єри поєднують в собі відгомони потертого шику, ретро-стилю і вантажного напрямку. Найбільш популярними інтер’єрними шебби композиціями виступають дизайни 50-60 років, а також інтер’єри у вигляді шебби етно і еклектики. У той період, коли англійці переймають характер вікторіанського стилю, в Італії формується тосканское напрямок, у Франції – прованську, а в Греції – античне. В цей же час на територіях союзних країн створюються стилі у вигляді радянського арт-деко і російського модерну.
Шеббі-шик інтер’єр є відносно незмінним з початку свого формування. До головного критерію меблів можна віднести її минуле, яскраві відмінності, характерні для минулих епох. При створенні інтер’єру в стилі Шеббі-шик керуються головним принципом у вигляді стилізації всіх елементів інтер’єру.
Інтер’єр в стилі Шеббі-шик це приємні дрібнички, що сприяють створенню ненав’язливою обстановки в приміщенні. Використовувані інтер’єрні предмети ошкурівать, фарбують або піддаються декупажу.
Відмінні риси

Шеббі стиль має на увазі під собою деякі правила, керуючись якими можна правильно реалізувати даний інтер’єр:
- наявність знань і навичок стилістів або дизайнерів;
- вміння знаходити привабливість в старовинних і вже побували в експлуатації виробах;
- наявність тонкого чуття в різниці між вишуканим і грубим характером старих предметів.
Такий стиль оформлення стане відповідним рішенням для творчих особистостей, в той момент як навряд чи припаде до смаку, людині, що володіє строгими поглядами, звиклому до абсолютного порядку. Це пояснюється тим, що не кожному буде до душі дорогий шафа з натуральної деревини, в якому не вистачає дверної ручки. Найбільш придатними приміщеннями для втілення шебби ідей виступають спальні і вітальні кімнати. Оформлення всього будинку відповідно до цього стилем – це досить складне завдання, так як для такого оформлення необхідні великі витрати, а також такий інтер’єр у всіх кімнатах перетворить елітні апартаменти в ляльковий будиночок.
Оформлення інтер’єру в стилі Шеббі-шик

Інтер’єр шебби володіють спокійним і нарочито простим характером. Тому ні в якому разі не варто додавати сучасність в таке оформлення. Тим, хто хоче оформити дизайн в даному стилі, слід відправитися на барахолки, блошині ринки і місця, де продають антикварні речі. Головна проблема, з якою можна зіткнутися при оформленні даного інтер’єру це труднощі при створенні інтер’єрів в кімнатах для хлопців і чоловіків. Адже шебби, ще також званий «бабусин», навряд чи оцінять молоді динамічні чоловіки.
Вікна

Для будинків і квартир з інтер’єрами в стилі Шеббі-шик характерна наявність високих, прямокутних або арочних вікон, а також велика кількість перегородок. Для оформлення природно постарених рам використовують білі або сірі відтінки. В якості прикрас для вікон можна використовувати штори в молочно-кавових або квітково-кисільні тонах.
Матеріали

В якості основного матеріалу для пошиття фіранок, чохлів, декоративних подушок і меблевої оббивки використовується тканина. У таких інтер’єрах переважають переважно керамічні або скляні вироби у вигляді чайних сервізів і декоративних люстр. Також мідний акцент можна зробити при використанні антикваріат ламп, мийок, дзеркал.
Стіни

Поверхні стін можна обробити при використанні таких прийомів:
- гладкі, оштукатурені поверхні стін покривають білою матовою фарбою;
- підстава може бути оформлено при використанні кольорової штукатурки, зі слідами від шпателя;
- в якості відповідного матеріалу можна використовувати шпалерні полотна з наявністю дрібного рослинного принта або великих вензелів;
- всі стіни або одну з поверхонь можна зашити дерев’яною вагонкою.
Як доповнення до стін можна застосувати ліпні молдинги і об’ємні елементи. У рідкісних випадках для прикраси стін використовують наліт старовини. У таких випадках в поверхні фарбують в темні тони, після чого наносять на них світлу фарбу, і зачищають при використанні наждачного паперу.
Стелі

Стеля в шебби інтер’єрі може бути оформлений при використанні способів у вигляді:
- фарбування;
- декорування при використанні венеціанських штукатурок;
- покриття панелями з дерева;
- побілки.
Стельова зона може виступати в якості фону в старовинному інтер’єрі. Якщо в приміщенні присутні предмети, які здатні притягувати на себе погляди, то стельову зону роблять гладкою і рівною, пофарбованої в однотонну фарбу або побілку. Якщо в приміщенні переважає достатню кількість вільного простору і присутній прості меблі, тоді для оформлення стелі використовують декорування під старовину.
Підлога

Найбільш традиційним і звичним оформленням в подібних інтер’єрах виступають деревні покриття. При створенні сучасних інтер’єрів фахівці віддають перевагу кам’яної або керамічній плитці, килимах і т.д. Оформляючи підлогу, необхідно керуватися призначенням кімнати. Часто підлогу фарбують фарбою світлих відтінків.
Текстильні вироби

Створюючи інтер’єрну композицію в стилі Шеббі-шик, необхідно особливо уважно підійти до вибору предметів декору та текстилю, де переважними виступають наступні варіанти:
- для штор характерно достаток драпірувань, незвичайна обробка і різноманітні деталі;
- покривала і пледи;
- меблеві чохли;
- варіації декоративних подушок;
- столовий текстиль у вигляді скатертин та серветок.
В процесі вибору текстильних елементів перевагу краще віддавати виробам, основою яких є натуральні тканини. Також текстиль може бути доповнений принтами і орнаментами у вигляді рослинності або анималистических зображень.
Часто перевага віддається елементам з наявністю бантів. Відносно кольорової палітри, то вони повинні бути підібрані відповідно до допустимими правилами, характерними для шебби шику. Вибирає кольори для даного інтер’єру, перевагу слід віддавати тим відтінкам, які будуть ідеально гармоніювати із загальним дизайном кімнати.
Меблі

В будинках і квартирах, оформлених в стилі Шеббі-шик, присутні старовинні варіанти меблів. При цьому перевагу рекомендовано віддавати таких меблів, на якій видно різні старовинні відбитки у вигляді потертостей, тріщин або стесаних кутів.
Меблі повинні володіти не тільки привабливий зовнішній вигляд, але також і функціональністю. На етапі розстановки меблевих гарнітурів необхідно розставляти предмети таким чином, щоб наповнити кімнату максимальним комфортом і затишком.
Відмінні риси меблів в стиліШеббі-шик:
- в якості матеріалів для меблевої фурнітури повинна виступати латунь, мідь, бронза і т.д;
- предмети меблів, доповнені елементами у вигляді вітражів, мозаїк, декупажу та т.д.
- різьблені, витіюваті і ажурні візерунки;
- прикраси та додаткові аксесуари у вигляді молдингів, фрезеровок, карнизів, плінтусів і т.д.
Також при оформленні подібних інтер’єрів багато дизайнерів віддають перевагу незвичайних меблів у вигляді лавок, бюро і т.д. В якості гарного доповнення стане плетені меблі. Також необхідно приділити увагу меблевій оббивці.
Рекомендації при виборі декору

Декору в стилі Шеббі відведена особлива роль. На самому початку в якості декору використовувалися меблеві чохли, дитячі іграшки та в’язані пледи, які з часом доповнилися прикрасами у вигляді чайних сервізів, абажурів, шкатулок.
Доречним доповненням до інтер’єру стануть картини, виконані в непомітному і досить легкому виконанні. Також в якості декору для стін можна використовувати розписні варіації тарілок, підвісних горщиків з квітами, декоративних обробних дощок і мініатюрних полиць. На столах і тумбах ефектно виглядатимуть ажурні скатертини і серветки.
Світло

Основним правилом освітлення в стилі Шеббі виступає розсіяний і не дуже яскраве світло. В якості основного освітлювального приладу варто розглянути люстру, переважно в масивному оформленні з наявністю додаткових елементів. Часто сучасні дизайнери віддають перевагу бра, настільним і підлоговим торшерами.