- Стилі
Стиль рустик – аналог стилю російського села

Стиль рустик – це оригінальне, екологічне та дуже комфортне оформлення житла. Натуральні матеріали створюють атмосферу спокою і затишку, наближають до природи, розслаблюють і заряджають енергією. Незважаючи на гадану простоту, втілення цього стилю вимагає певних праць і витрат, але результат без сумніву того варто.
Історія походження

Рустикальний стиль в інтер’єрі часто порівнюють з американським кантрі і французького Провансу, проте між ними є деякі відмінності. Походження стилю рустик пов’язують з реакцією на модні технологічні напрямки зразок хай-тек, де панує глянець, скло, метал і високі технології. Рустик ж в перекладі з латині означає сільську простоту і навмисну грубуватість.
Даний стиль придбав популярність завдяки західній тенденції жити ближче до природи. Людям, які купують сільські будинки, доводилося багато в них залишати недоторканим, оскільки на повноцінний ремонт часто не залишалося грошей. Тим більше що автентичні деталі вносили своєрідну принадність в облаштування дерев’яного будинку.
Рустик передбачає використання натуральних, майже не оброблених матеріалів замість сучасного пластика, металу і скла. Даний стиль ідеально підходить для оформлення дачі або заміського будинку, але і в міській квартирі він допомагає створити оригінальний розслабляючий інтер’єр.
Специфіка стилю

Інтер’єр в стилі рустик передбачає використання натуральних матеріалів і тяжіє до старовини. Для нього характерні:
- дерев’яні балки
- тотальна обробка з деревини
- масивні меблі простих форм з елементами ковки та патинуванням.
З іншого боку, рустикальний стиль вельми еклектичний, в його обстановку вдало вписуються елементи багатьох етнічних, історичних і сучасних напрямів.
Рустик – це, по суті, село, але аж ніяк не бідна, все в будинку повинно бути добротно, надійно, якісно, як ніби зроблено на століття. Є тут і повний набір сучасної техніки, але він спритно вписується в обстановку і не виставляється напоказ.
Оформлення інтер’єру в стилі рустик

Одна з головних особливостей інтер’єру в стилі рустик – тотальне використання дерева, причому його не можна фарбувати або лакувати, а можна лише обробляти спеціальними складами від шкідників. Чим природніше вигляд дерев’яної обробки і меблів, тим краще. В ідеалі обстановка повинна виглядати так, ніби кожен з її елементів зроблений вами або вашими предками власноруч. З одного боку, в рустикальном стилі використовуються недорогі породи дерева, але з іншого – ручна робота на замовлення коштує недешево.
Колірна палітра

У інтер’єрі рустик переважають деревні відтінки в поєднанні з сірими, пісочним, коричневими, молочними, бежевими. В якості доповнюють тонів використовують всю природну колірну палітру: зелені, сині, теракотові, жовті, бордові, чорні, оливкові і т.п. Колірних акцентів не повинно бути багато, крім основних деревних відтінків, можна використовувати не більше трьох яскравих тонів.
Організація освітлення

В інтер’єрі використовують верхнє і додаткове освітлення: як правило, це світильники «під старовину» або класичного дизайну. Варто зазначити, що висвітлення рустик не обмежується єдиним стилем: середньовічна люстра може бути сусідами зі світильниками в формі гасових ламп, класичних торшерів, кованих ліхтарів або просто лампочок Едісона, підвішених на шнурах. Однак всі прилади об’єднує зовнішня простота і деяка грубувата виготовлення. Наприклад, люстра з кришталевими підвісками або лампа з розшитим по-східному абажуром, швидше за все, не підійде.
Освітлювальні прилади не тільки виконують основну задачу, а й виділяють функціональні зони в приміщенні, підсвічують значущі предмети декору.
Оздоблення стелі

Для стилю рустик в інтер’єрі характерні дерев’яні, оштукатурені або пофарбовані стелі. Найчастіше використовується дерево – облицювання дошками і дерев’яні балки. Однак якщо висота стель змушує бажати більшого, поверхні краще обштукатурити або пофарбувати матовою фарбою в молочно-білий або бежевий колір. Дуже бажано, щоб колірне оформлення стелі гармонійно поєднувалося з обробкою стін. При бажанні навіть світлий невисока стеля можна обробити декоративними балками.
Оздоблення стін

Найбільш відповідний варіант оформлення стін – обшивка деревиною. Натуральним деревом можна обробити всі стіни повністю або скомбінувати з акцентними ділянками, облицьованими кам’яною кладкою. Набагато рідше стіни обробляють штукатуркою або фарбують матовою фарбою в нейтральний колір. Шпалери і пластикові панелі в інтер’єрах рустик не використовують.
Підлогове покриття

Ідеальним варіантом підлогового покриття стануть дерев’яні дошки – мінімально оброблені або спеціально зістарені. При такому способі обробки підлогу виглядає природним продовженням стін. Відтворюючи стиль рустик в інтер’єріквартири,часто використовують прямокутний паркет. У кухні і ванній кімнаті можна покласти плитку для підлоги з малюнком, що імітує натуральний камінь або деревину. Ще один цікавий варіант підлогового покриття – плетений ковролін з сизалю, виконаний в бежево-коричневій кольоровій гамі.
Меблювання

Оформляючи будинок або квартиру в стилі рустик, потрібно приділити особливу увагу вибору меблів. Всі предмети обстановки виготовляють з натуральної деревини, іноді прикрашають легкої різьбленням або кованими елементами. Меблі повинна бути масивною, функціональної, по-селянськи простий і мінімально обробленої. Як правило, такі речі не продаються в звичайних магазинах, тому часто їх доводиться купувати на замовлення.
Оббивкою для м’яких меблів служать однотонні натуральні тканини, іноді шкіра або еко-шкіра. Крім того, в рустикальном інтер’єрі доречна плетені меблі, а також оригінальні екземпляри, виготовлені з підручних засобів: табуретки з великих кругляків, журнальні столики з дерев’яних ящиків або європіддонів і т.п. Складні конструкції, модулі, трансформери і розкладні предмети меблів не вписуються в цю концепцію.
Текстиль та декоративні елементи

Збалансувати масивну і кілька грубувату меблювання допомагає текстильне оформлення та декор. Причому, концептуальні контрасти здатні надати обстановці особливої чарівності, наприклад, дуже ефектно виглядає порцеляновий посуд або красива ваза з квітами на простому дерев’яному комоді або столі.
Текстиль в рустикальном інтер’єрі використовується помірно. Як правило, це фіранки на вікна, домоткані килимки і покривала. Текстильне оформлення становлять лише натуральні тканини: льон, вовна, мішковина, джут і т.п.
Для інтер’єру даного стилю характерний оригінальний природний декор: цікаві корчі і каміння, вироби з гілок, зелений мох, кора, спиляти, композиції із сухоцвітів. Доповнити обстановку можна керамічної, мідної та дерев’яним посудом, дзеркалами і картинами-пейзажами в старовинних дерев’яних рамах, плетеними кошиками, діжками, різьбленими скриньками і скриньками.
Побутову техніку намагаються непомітно вписати в інтер’єр, приховати за фасадами або використовувати дизайнерські стилізації (наприклад, холодильник у вигляді дерев’яного шафки, телевізор в дерев’яній рамі і т.п.).
Вітальня

Традиційний варіант рустикальной вітальні передбачає оформлення стін, підлоги і стелі дерев’яними дошками. На стелі додатково встановлюють балки, в кутках кімнати вертикально розташовують брус. Камін і прилеглу до нього стіну можна обробити кам’яною кладкою.
Меблювання вітальні складає м’який диван і крісла простих форм з основою з дерева і оббивкою з натуральної тканини. Як варіант, на м’які меблі можна надіти грубуваті лляні чохли. Також тут буде доречний журнальний столик з товстою дерев’яною стільницею або оригінальний варіант, наприклад, з великого необробленого кругляка.
Верхнє світло у вітальні забезпечить центральна люстра – дерев’яна або кована з лампочками у вигляді свічок. Поруч з кріслами можна розташувати прості торшери, на стінах – світильники у вигляді гасових ламп, на камінній полиці – справжні свічки в свічниках.
Спальня

Інтер’єр рустик спальні оформляють в світлих деревних тонах, поєднуючи з натуральним текстилем пастельній колірної гами. Стіни і стеля краще обробити деревом світлої породи, а підлоги зробити на пару тонів темніше. Центральне місце в кімнаті займає широка дерев’яне ліжко простий, але добротними роботи. Як варіант, її можна оригінально стилістично обіграти: наприклад, спинки в ногах і головах виконати з дерев’яних колод. Крім того, для декору ліжка можуть застосовуватися ковані елементи і помірна різьблення.
Вікна в спальні оформляють світлими однотонними шторами з щільної натуральної тканини. На стелю вішають невелику люстру, на стіни стилізовані бра, на приліжкові тумбочках розміщують класичні настільні лампи. Покривало на ліжко і наволочки для подушок можна пошити з домотканого матеріалу, а на підлогу постелити світлий килимок – м’який або плетений.
Інтер’єр спальної кімнати вдало доповнить стилізований старовинна скриня з м’якою оббивкою, на якому можна сидіти, а також дзеркало в дерев’яній рамі, невеликий комод, тумбочка. Важливо не перевантажувати обстановку деталями, щоб спальня відчувалася просторої, затишної і світлої.
Кухня

Стеля і стіни на кухні рустик стиль в інтер’єрі обробляють деревом, встановлюють стельові балки. На підлогу укладають плитку, яка імітує камінь, а кухонний фартух оформляють кам’яною кладкою. В кухню вибирають масивний дерев’яний гарнітур з мінімальною обробкою, він повинен бути незабарвленим і демонструвати деревну текстуру. Обідній стіл з потужною стільницею можуть доповнювати прості табурети або дерев’яні стільці.
Цікавий спосіб заховати сучасну витяжку – спорудити над плитою декоративну «піч» і облицювати її штучним каменем. Над обіднім столом у своєму розпорядженні ковану люстру або світильник, що звисають на шнурі. Якщо дозволяють габарити приміщення, обстановку можна доповнити дерев’яним буфетом з відкритими полицями, островом з кам’яною стільницею. У кухні середніх розмірів краще обмежитися гарнітуром і обідньою групою, щоб масивні меблі не створювала враження тяжкості і тісноти.
Побутову техніку краще заховати за фасадами дерев’яних шаф. Як декор можна використовувати мідну, чавунну, глиняний, дерев’яне начиння. Щоб пом’якшити обстановку, подбайте про лляної скатертини і серветки, кімнатних зелених рослинах і композиціях з сухих квітів.
Дитяча

Екологічні природні матеріали особливо актуальні для оформлення дитячої кімнати. Тут будуть доречні прості функціональні предмети меблів – ліжко, одежна шафа, стіл для навчання, тумбочки для іграшок, стелажі для книг. Меблювання дитячої не повинна бути громіздкою, інакше у дитини не залишиться вільного місця для рухливих ігор. Речі не обов’язково стилізувати «під старовину», досить і того, що вони будуть виконані з натурального дерева.
Щоб зробити інтер’єр кімнати цікавіше, на вікна можна повісити яскраві штори, а підлогу застелити м’яким затишним килимом. Дитині обов’язково сподобаються картини із зображеннями тварин і оригінальні вироби з дерева, особливо, якщо він вибере їх самостійно.