Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Стиль романтизм в інтер’єрі – ідеалізм та мрійливість

17/02/2021

Стиль романтизм – це м’який, жіночний і елегантний характер, використання розкішних меблів, дорогих тканин, вишуканого декору і ніжних пастельних кольорів. Романтизм інтер’єр – це декор в фольклорному виконанні, плавні лінії, повітряні силуети, достаток драпірувань і аксесуарів. Даний стиль оформлення стане ідеальним рішенням для творчих особистостей, які люблять затишок і цінують комфорт.

Історичні факти

Формування напрямки характеризується кінцем 18 початком 19 століть. Саме в цей період людство познайомилося з нових напрямків мистецтва, в якому поєднувалися найкращі характеристики таких стилів як ампір, бароко і рококо. Риси нового стиля було особливо помітні в сфері архітектури та нових інтер’єрних композиціях.

Сучасний романтизм інтер’єр оформляється відповідно до класичними традиціями, але також можливе використання сучасних елементів. Головним завданням цього легкого і вишуканого стилю є збереження традиційних характеристик, до яких можна віднести різноманітні форми, використання дорогих матеріалів, що володіють спокійними стриманими кольорами.

Особливості стилю

Альтернативною заміною класицизму стало романтичне напрямок, що зародився в кінці XVII століття. Романтизм в інтер’єрі стане ідеальним рішенням для оформлення будинку, тим шанувальникам, які люблять концентрацію декору.

Під романтичним оформленням житла зовсім не мається на увазі солодкуватий і нудотний інтер’єр. Навпаки – для романтичних інтер’єрів характерна особлива легкість, легкість і затишна обстановка. Варто зауважити, що такий стиль оформлення був і буде актуальним завжди, незалежно від часу. Саме тому багато людей віддають перевагу стилю романтизм на етапі вибору варіанта для оформлення свого житла. Для романтизму в інтер’єрі властиво прекрасний настрій, мрійливість, чуттєвість і піднесеність. Таке оформлення найбільше підійде для будуара або дитячих кімнат. Також можна використовувати для дизайну спальної кімнати, так як такий інтер’єр сприяє створенню особливо комфортною і затишною обстановки.

Інтер’єр в стилі романтизм

Для приміщень, оформлених відповідно до особливостей даного стилю, характерний простір і затишок. Тут не використовуються правила мінімалізму, навпаки перевага віддається достатку предметів в інтер’єрі. Але, незважаючи на це, присутні елементи декору і вироби не виглядають зайвими. Заборонено використання гострих кутів і суворої обстановки. А завдяки присутньому приглушеного світла приміщення можна наповнити затишною і комфортною атмосферою.

Рекомендовані кольори

Як найбільш підходящих колірних рішень для інтер’єру виступають і натуральні відтінки. Основними використовуваними квітами можуть бути варіації коричневого, бежевого, сірого, рожевого, бузкового та блакитного тонів. Чи не вітаються яскраві кольорові палітри і строкаті забарвлення. При плануванні дизайнерських проектів в основному використовується кілька відтінків в одному кольорі.

Найбільш придатними стануть не дуже яскраві відтінки, які не дратують очі при погляді на них. До стилю романтизм ідеально підійдуть кольору в ніжному або темному виконанні, такі як горіхові і бежеві відтінки.

Додатково відтінити інтер’єрну композицію можна при використанні ніжних тонів – блакитні і рожеві.

Види матеріалів

При виборі матеріалів для інтер’єрів в стилі романтизм зазвичай керуються традиційними правилами. В основному перевага віддається цінним деревним матеріалам, дорогим текстильним і керамічних виробів, каменю натурального і штучного походження.

Найбільш бажаними матеріалами для оформлення приміщень всередині виступає натуральна деревина, підстави, пофарбовані фарбою або оштукатурені, відповідні варіації шпалерних полотен, скла, каміння (натуральні, штучні).

Для інтер’єру романтизм не властиво використання пластикових або металевих виробів.

При оформленні стін кращими варіантами матеріалів виступає штукатурка або шпалери. Якщо для обробки використовується перший варіант, то штукатурку необхідно купувати в світлому кольорі. Вибираючи шпалери для інтер’єру романтизм, варто придивитися до полотен з наявністю дрібних і не помітних малюнків, а також контрастних смуг. Як додатковий аксесуар можна використовувати ліпнину для стіни або фрагменти натуральної деревини. Вибираючи шпалери в спальну кімнату, доречним варіантом стануть вироби, виконані в квіткових мотивах.

Пол може бути оформлений за допомогою декількох варіантів, де найбільш підходящими матеріалами виступає паркет або масивні дошки. Також при оформленні приміщень відповідно до цього стилем може бути виступати ламінат з імітацією під натуральне дерево. На підлогах дивовижно виглядають дорогі і вишукані килимові вироби.

Переважним акцентом в такому інтер’єрі стане камін, викладка якого виконана з керамограніта або керамічної плитки.

Предмети меблів і декор

Як меблевих підстав використовують дорогі варіації деревини, а оббивними матеріалами виступають натуральні текстильні матеріали, що сприяють створенню комфортного і домашнього інтер’єру. Як відмінний варіанту до даного інтер’єру можна розглянути в моделі антикварних крісел або комод.

М’яка частина меблів виготовляється з дорогих тканих матерій, а каркасом виступає цінна деревина.

При виборі кухонного гарнітура найбільш переважними стануть варіанти меблів в бежевому або білому виконанні. Віконні отвори можна прикрасити фіранками з дрібним принтом або плиткою. Також в якості непоганого доповнення до такого інтер’єру стануть предмети декору у вигляді сувенірної продукції з фарфору, тарілок, статуеток, елегантного текстилю.

Світло

Романтичні інтер’єри переважають м’яким світлом вдень і затишним освітленням в темний час доби. В якості освітлювальних приладів використовуються різні варіації торшерів, абажурів, невеликих бра і свічок. Для створення затишної обстановки використовуються легкі ткані матеріали – подушки, широкі покривала, повітряні балдахіни, накидки на меблі і фіранки. В якості додаткових прикрас для квартири в романтичному стилі підійдуть варіації перламутрових плафонів, шкатулки, ледарки зі слонової кістки.

Аксесуари

В будинках, оформлених в стилі романтизм, присутні вишукані моделі меблів, дорогі ткані матерії, нейтральних і ніжних відтінків, невимушені варіації декору. Для того щоб надати інтер’єрної композиції легкості, фахівці рекомендують придивитися до драпіровок і різним дрібницям у вигляді тарілок, ваз, фотографій і т.д. Вибираючи предмети для даного інтер’єру, перевагу слід віддавати таким виробам, які будуть сприяти створенню єдиного ансамблю, доповнюючи один одного і сприяючи створенню особливого шарму. У таких інтер’єрах присутня велика кількість предметів, різні подушки-валики, картини, елегантні моделі фіранок на вікнах.

Вітальня кімната

Для вітальні в стилі романтизм характерний особливий затишок. Вибираючи меблі і декор для даної кімнати, перевагу слід віддавати тим деталям, які будуть правильно гармоніювати між собою і доповнювати єдину концепцію інтер’єру.

Для отримання бажаної обстановки в приміщенні в першу чергу необхідно визначитися з вибором основного кольору. Найбільш оптимальними квітами стане персиковий, молочний, бежевий, бузковий або ніжно-рожевий колір.

Особливий акцент робиться на інтер’єрних деталях – картини, вази і різноманітні елементи декору. Віконні отвори доречно буде доповнити шторами з ламбрекенами і драпіруванням. В якості додаткових джерел світла можна використовувати настільні лампи і торшери. Також стиль романтизм в інтер’єрі – це подушки ніжних тонів, вибирати який необхідно відповідно до кольору м’яких меблів.

Кухня

На кухні і в їдальні за правилами має бути присутня достатня ступінь світла. Завдяки правильно підібраною люстрі, для якої характерний розкішний зовнішній вигляд і вишукане оздоблення, можна наповнити приміщення достатнім світлом. Також для кухонної зони хорошим придбанням стануть бра і настільні типи ламп. Антикварні предмети також будуть доречно виглядати на кухні.

Спальня

Кімната для відпочинку в стилі романтизм виконана у вишуканому оформленні. В якості прикрас для стін можуть виступати намальовані квіти або геометричні форми. При виборі штор перевагу краще віддавати виробам з драпіровками. Основний акцент в спальні слід зробити на великому ліжку. Постільні комплекти повинні відповідати основному кольору приміщення.

Гардеробна

Оформляючи гардеробну зону, відповідно до особливостей даного напрямку, необхідно, щоб вона відповідала єдиної концепції всього приміщення. Якщо площа будинку або квартири не дозволяє виділити окрему кімнату для оформлення вбиральні, то непоганим варіантом стане придбання комода, як не тільки корисного, але і додатковий елемент в приміщенні.

Ванна

Стиль романтизм не має на увазі під собою будь-яких строгих правил при оформленні інтер’єру у ванній кімнаті. Для сучасних інтер’єрів фахівці рекомендують застосовувати пастельні тони, а в якості прикрас – вази з квітами і дзеркала.