- Стилі
Римський стиль – велич імперії

Римський стиль – це розкіш і чудова обстановка. Практично для всіх сучасних дизайнерських напрямків не характерна особлива пишність і помпезність. Однак це не стосується класичних стилів, які мають на увазі під собою витончене і розкішне оформлення. До яскравого представника класичного напряму відноситься римський стиль. Римський стиль в інтер’єрі навряд чи оцінять прихильники мінімалізму.
Трохи історії

Будинки і квартири, оформлені відповідно до особливостей римської тематики, виконані не в просто красивому, а в дійсно розкішному оформленні. Дизайнерська розкіш досягається за допомогою використання традиційних мотивів, властивих виключно для Римської Імперії. Говорячи про Римську Імперію, варто згадати знаменитого давньоримського імператора Гай Юлія Цезаря, який любив розкішні речі і багату обстановку навколо себе. Відповідно до його переваг будувалися споруди з витягнутими оздобленням, колони, використовувалася ліпнина і різьблення по деревині.
Особливості напрямки

Давньоримські будинку – це багаті, елегантні та витончені будови. Саме такими характеристиками і володіє римський стиль вінтер’єрі.При оформленні свого житла відповідно до даним напрямком, основний акцент необхідно робити на центральній частині кімнати.
Також до ряду відмінних рис даного напрямку можна віднести наступні риси:
- поєднання розкоші стриманості і шику;
- при оформленні стін використовують однотонні відтінки. Можливе використання яскравих колірних палітр для обробки у вигляді бордових, темно-синіх, коричневих і інших відтінків;
- використовується імітація натурального каменю;
- прикрасою для стін служить розпис, орнаменти і дрібна ліплення. Римський інтер’єр доповнений кольоровими мозаїками і фресками;
- перевагою для такого інтер’єру стануть колони, аркади і скульптури, виконані у відповідній тематиці;
- для виготовлення меблів може використовуватися дерево, метал і камінь. Меблевий гарнітур прикрашає гравірування, натуральні матеріали та ліпнина;
- використання предметів декору, виконаних в давньоримському стилі;
- в якості тканих матеріалів, перевага віддається шовку, шкірі, льону, які можуть бути доповнені облямівкою. У центральній частині кімнати прикрасою служить килим.
- для освітлення характерна гра світла. Рекомендована установка точкового і стрічкового електроосвітлення.
Інтер’єр

Для класичних римських будинків характерна своя особлива специфіка. Найголовнішим простором в такому будинку виступає атрія, яка оточена додатковими приміщеннями, службовцями для виконання другорядних функцій. З огляду на особливі риси стилю при плануванні дизайнерського інтер’єру, основний акцент важливо зробити на центрі кімнати. Для цього рекомендовано використання плитки з наявністю орнаментів, килима і навіть басейну, якщо дозволяє площа будинку.
Для римського дизайну також властиві риси у вигляді симетрії, рівноваги і тяжіння до простору.
Колірна палітра

Як найбільш оптимальних квітів виступають білі і бежеві тони. Обов’язково в інтер’єрі присутній золотий колір, який уособлює особливу інтер’єрну розкіш. Щоб зробити акцент в приміщенні, фахівці рекомендують застосовувати коричневі, чорні, червоні, бордові і сині кольори. Також переважним виступає бронзовий колір.
Стіни

В основному для обробки стін використовують бежеві кольори. Поверхні можуть бути оформлені при використанні декоративних штукатурочний матеріалів з наявністю золотистих ноток.В якості основного фону можна вибрати ніжні пастельні і натуральні відтінки, такі як пшеничні, кремові, перлинні, мигдальні та інші. Також доречною стане ліпнина з наявністю витіюватих візерунків у вигляді рослинних або строгих геометричних. Під істинним давньоримським орнаментом мається на увазі використання ускладненого принта, який доповнений рослинними завитками у великій кількості. Римський стиль – це зображення звірів, грифонів, крилатих левів, і, звичайно ж, моментів давньої міфології.
В як візитну картку в Римському будинку служать колони і напівколони. До створення сучасних інтер’єрів в Римському стилі використовуються варіації у вигляді трафаретних візерунків, ручний настінного розпису і мозаїки. Також рекомендовано наявність стінових ніш, виконаних в арочних формах. Прикрасами для ніш може виступати ліпнина або розпису.
Підлоги

У ролі матеріалів для обробки підлоги перевага віддається натуральному мармуру, імітації мармурових поверхонь і керамічної плитки, переважно в світлих тонах. Не менш привабливо буде виглядати підлога з мозаїкою з натурального каменю.
Стеля

Стелі в римських будинках і квартирах в основному оформляються в світлі тони – білі, світло-сірі і світло-бежеві. Таке оформлення дозволяє візуально підняти стельовий звід, а також зробити приміщення більш просторим. На стельову зону може бути завдано принт, який володіє практично таким же кольором, як і основна поверхню стелі. Чи не рекомендовано використовувати контрастні відтінки.
Використання ліпнини сприяє створенню акценту на люстрі і доповнює переходи стін до стелі. Для виготовлення складних елементів ліпнини використовують гіпс, який заливають у форми і за підсумком застигання, елементи фіксують їх на стелі. Прості варіації ліпнини можуть виготовлятися прямо на стелі при використанні шаблонів.
Світло

Освітлення в будинках з римським інтер’єром – це контраст світла і тіней. Найбільш бажаними освітлювальними приладами виступає елементи, приховані від очей або ледь помітні. Хорошим рішенням стане використання точкових подсветок. Також в якості відповідного варіанту стануть освітлювальні прилади у вигляді торшерів і бра з наявністю прихованих лампочок в плафонах. Не варто без уваги залишати маленькі точкові світильники, які розташовуються по центру стелі.
Предмети меблів
При виборі меблів фахівці радять віддавати перевагу класичним і дуже дорогим варіантам. Для меблів характерно досить просте, симетричне виконання. Оптимальними варіантами стануть крісла, виконані в напівкруглих формах, плетені дивани і кушетки. Стіл переважно круглий, однак може бути виготовлений в квадратному і прямокутному виконанні з наявністю різьблених ніжок. Деякі предмети меблів створюються відповідно до точно римськими мармуровими варіантами меблів, яка на сьогоднішній день не використовується. Сьогодні виготовляються високі моделі прямокутних матраців, де в якості оббивних матеріалів виступає шкіра в білих або світлих тонах. Деяка меблі можуть бути прикрашена левиними головами.
Римський дизайн – це також використання римських лавок. Меблевим декором можуть служити вироби у вигляді покривал з наявністю суворого геометричного принта або знаків зодіаків, подушок валиків. Весь меблевий гарнітур – це переважно невисокі варіації меблів. Як меблевих поверхонь використовуються тверді підстави, які доповнені різьбленням, елементами позолоти, накладками, панцирами черепах.
Ванна

Для того щоб оформити стіни, підлоги і ванні використовують мозаїку. Ванна – це особливе місце в кожному будинку з римським інтер’єром. Сама ванна може бути виконана в простої геометричної форми – для облицювання вибирають мозаїку, керамічний кахель і фактуру, яка відповідає певному стилю оформлення. Використовуваними матеріалами виступає темний метал і бронза.
Декор і текстильні вироби

При плануванні римських інтер’єрів слід використовувати фаянс, кольорове скло, статуетки античних богів. Римський дизайн доречно доповнювати елементами декору у вигляді фігурок тварин, бюстів, знаменитих імператорів, амфор, кубків. Використовувані предмети декору можуть бути розташовані вздовж стін, на підлогах або в нішах.
При виборі текстильних виробів кращими виступають матеріали натурального походження. Як декор для спальні можна застосовувати покривала і штори, основою яких виступає тонкий шовк.
На кухні будуть доречно виглядати текстильні вироби, основою яких виступає грубий льон. У кімнаті для гостей доречно використання подушок і драпіровок на віконних фіранках. Для оформлення спальної кімнати і кухні можуть бути використані різноманітні варіації кольорів.