Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Стиль ретро в інтер’єрі – зберегти спогади про минуле

16/02/2021

Стиль ретро – це яскраве і оригінальне оформлення житла. Найпомітнішими дизайнерськими ідеями інтер’єрів є варіанти середини XX століття, відповідно до яких оформляються багато сучасні інтер’єри.

Багато людей хочуть зануритися в спогади з минулого, повернутися в щасливе дитинство або юність. Зробити це можна завдяки оформленню свого будинку в ретро стилі.

Історичні факти

Коли закінчилася важка Велика Вітчизняна війна, метою багатьох людей було створення нового щасливого реальності. У той період дизайнерами прикладалися зусилля для створення максимально яскравих і життєрадісних інтер’єрів при використанні досить-таки простих і недорогих матеріалів.

Під ретро стилем маються на увазі веселі 50 року, барвисті 60 і яскравий період 70 років. У ці роки переважала красива і модна одяг хіпстера, яскраві речі хіпі та вибухові дискотеки, на яких спостерігалися кислотні та різноманітні кольори.

Ретро стиль в інтер’єрі має відлуння минулого, традиції і модні тенденції того часу у вигляді квіткової графіки, блискучою лакованої шкіри, постерів модних персонажів тих часів, оригінальної меблів.

  • ретро інтер’єр п’ятдесятих років диктує принципи у вигляді використання хромованих ручок на шафах, меблевих ніжок і оббивку, для створення якої використовувалася штучна блискуча шкіра в яскравих сполученнях;
  • 60 роки – період хіпі, для якого характерне використання більш стриманих кольорів, геометричних візерунків, квіткових мотивів, актуальних в той час;
  • 70 роки – це яскраві дискотеки і веселе життя. Доповненням до колишніх відтінкам виступають золотий, синій і яскраво-зелені кольори. Той час можна охарактеризувати як блискучий, яскравий період життя багатьох людей. Модними тенденціями тих років виступає меблі у вигляді низьких диванів, барних стільців і шаф, буфетів, журнальних столиків і пуфів.

Відмінності стилю

Ретро стиль не володіє будь-якими чіткими правилами і кордонами, тут можливо поєднання різних елементів, характерних для 50-70 років. ретро дизайн інтер’єру поєднує в собі мотиви минулого і сьогодення з перспективою на майбутнє. При оформленні свого житла важливо зробити акцент на його дизайні.

Такий інтер’єр можна відмінно доповнити старовинними речами, антикваріатом, будь-якими предметами з минулого. При оформленні житла в ретро тематиці необхідний грамотний підбір меблів у відповідних формах і кольорах. Також не менш значущим моментом є вибір декору і аксесуарів.

Сучасний ретро стиль інтер’єр – це все добре забуте старе з середини XX століття. Для того щоб правильно оформити свій будинок у відповідності з даним напрямком, можна ближче познайомитися з тенденціями 50-70 років в старих журналах, антикварних магазинах і блошиних ринках. Це дозволить вибрати правильну колірну гамму для інтер’єру і меблів.

Колірна палітра

Даний стиль не визначається модою, а залежить від часу, тому не володіє загальними колірними стандартами. Для сучасних інтер’єрів доречними будуть кольору у вигляді гірчичного, м’ятних, оливкових і персикових відтінків. У 50 роки найбільш актуальними виступали варіації бірюзових, червоних, жовтих і зелених кольорів. У цей період використовувалися тканини однотонного типу. Інтер’єр ретро – це рослинний орнамент, горошок, квіти і сільська клітина. Фоном виступали спокійні кольори у вигляді білих і пастельних відтінків. Приблизно в період 60-х років популярними фонами стали спокійніші, приглушені кольори, доповнені яскравими принтами. У 70-і роки колірні палітри доповнилися золотими і коричневими відтінками, які ідеально поєднуються з червоними, жовтими, фіолетовими, зеленими, синіми варіантами кольорів.

Освітлення

При оформленні приміщення у відповідність з принципами ретро стилю світла необхідно приділити особливу увагу. Будинки в даному стилі повинні бути наповнені достатньою кількістю природного світла. Тут переважає м’який і ненав’язливий світло, що сприяє затишною і спокійній обстановці. Чи не рекомендована установка яскравого світла.

Якщо в якості освітлення використовуються енергозберігаючі лампи, то вони повинні видавати жовтуватий або коричневий колір. В якості ідеального рішення стануть лампочки розжарювання, також використовуються в ті часи. Також доречними будуть моделі прозорих люстр, основою яких виступає кришталь або венеціанське скло. В якості додаткових джерел світла можна встановити настінні бра, світильники, свічники.

Види оздоблювальних матеріалів

Обробку підстав здійснюють за допомогою використання простих і недорогих матеріалів. Інтер’єр в стилі ретро не диктує строгих рамок при виборі матеріалів, як, наприклад, сучасний еко-стиль. В якості основного оздоблювального матеріалу перевага віддається дереву. У більш пізній період ретро використовували популярний і доступний матеріал в той час пластик.

Поверхні стін і стель

Як матеріали для оформлення стелі вибирають штукатурку або дошки. Дерев’яні поверхні добре піддаються шліфовці і фарбування в певні кольори. Для маленьких кімнат краще не використовувати яскраві принти і соковиті відтінки, так як вони сприяють приземленню стелі. Стіни можна оформити за допомогою тканинних шпалер з різними малюнками. Це можуть бути прості зображення, а також квіткові орнаменти та візерунки. Також поверхню стін можна пофарбувати. Якщо використовується цей спосіб обробки, то можливе використання комбінацій до 5 кольорів. Як ходять квітів можуть бути як яскраві, так і приглушені відтінки.

Сучасні варіації ретро інтер’єрів можуть бути доповнені цегляними кладками, типово лофтового елементами, що не відповідають тому періоду. Однак це дуже підходяще рішення для обстановки будинку відповідно до періодом 50 років.

Підлога

Тканинні шпалери на стінах ідеально доповнить ламінат в світлих відтінках. Якщо для оформлення стін використовується метод фарбування, то перевагу краще віддати паркетним дошкам або лінолеуму з шаховим зображенням. Установка сучасного наливної підлоги буде актуальна, якщо інтер’єр оформляється відповідно до навіженими 80мі роками. Кухонну зону оформлюють при використанні довговічного кахлю. Пол повинен бути доповнений круглим килимом з коротким ворсом, колір якого вибирається відповідно до оформлення стін і кольором меблів.

Елементи декору

Незалежно від того, яка присутня меблі і які використовуються оздоблювальні матеріали, декор в ретро інтер’єрі – це дуже важливий момент. Якщо оформлення відповідає періоду першої половини 20 століття, рекомендовано використання прикрас і декору в великій кількості. Чи не керуючись тимчасовими рамками, використовують колекційні моделі фіранок в кольоровому оформленні. Стиль ретро в інтер’єрі – це багато книг і особисті фотографії, які виступають в якості прикраси для стін.

При виборі текстилю бажано придивитися до ситцевим і бавовняним матеріалами. Кращими малюнками виступає клітина, смуга, горох. Для прикраси кухні можна використовувати яскраву посуд, а вітальню прикрасити вінтажними валізами.

Також доречно буде використання таких рішень у вигляді:

  • ваз;
  • торшерів з наявністю нестандартних плафонів;
  • килимів в смужку;
  • хромованих елементів і шкірозамінника;
  • гірлянд, світильників неонового типу, складних за формою освітлювальних приладів.

Меблі

Вибираючи меблі для інтер’єру, варто звернути увагу на її форму, яка може бути незвичайного і нестандартного типу. Меблевий гарнітур, виконаний у формі великого бутона квітки, людської руки, жіночих губ – це все популярна меблі минулої епохи.

Якщо ви не є шанувальником настільки нестандартних рішень, можна розглянути до покупки «бабусину» або «пробабушкіну» меблі у вигляді старих комодів, буфетів, шаф, стільців і сервантів. Таке меблювання добре піддається шліфовці і фарбування, що сприяє її благородному зовнішньому вигляду.

Клітка, великий, дрібний горох і смужки – це все характерні риси для ретро напрямки. Спосіб старіння сучасних меблів – це також актуальна тенденція в наш час.

Три десятиліття ретро стилю

За період з 50-70е року для ретро стилю були характерні зміни, які визначалися укладом середньо статичних людей і їх смаковими уподобаннями. На початковому етапі ретро стиль мав на увазі під собою суворі обстановки з класичним характером. По закінченню деякого часу для інтер’єрів стала характерна невпізнання і відображення сумбурного часу в передчуття модних 80х років. Всі ці зміни привели до того, що ретро дизайн досить успішно використовується на сьогоднішній день в якості основи при оформленні сучасних будинків і квартир.

Період 50-х років

Цей період характерний проривом в промисловій та автомобілебудівної сфері. Як законодавиці інтер’єрних тенденцій в той період виступали країни Європи і Америки. Це посприяло тому, що почали використовуватися незвичний дизайн для побутового обладнання. Кухонні плити, холодильники, радіоприймачі і духовки стали доповнюватися ручками, важелями, датчиками і кнопками. Для виготовлення меблів використовувалися прості матеріали, переважно дерево, металеві труби і різні відходи з заліза. Тенденція визначалася післявоєнним дефіцитом і раціональністю, як виходом з даної ситуації. Для меблевої оббивки використовувалися однотонні матерії, а орнаменти служили прикрасою для декору.

Період 60-х років

Інтер’єрні варіації 60 років мають на увазі під собою використання таких же кольорів, як і в п’ятдесяті роки, проте в більш приглушеному виконанні. Квартири були прикрашені постерами і принтами, яка відображали символізує рух за мирне життя. У той період особливо популярними є хіпі. Перелік нових ідей молодь черпала ще зі шкільних років, що посприяло справжнього прориву в сфері дизайну. Виховання підлітків було засновано на абсолютно протилежних ідеалах, в порівнянні з їх батьками в післявоєнний період.

Новий спосіб життя став точкою звіту в формуванні тенденцій в дизайнерської моді. Через якийсь час на зміну раціоналізму і лаконізму прийшов більш вільний і яскравий характер. Електричне обладнання виготовляється відповідно до плавними формами і округленими кутами. В той момент як для виготовлення меблів керуються практично тими ж принципами, що і в попередні роки. Єдиною відмінністю є те, що для її оббивки використовують асиметричні орнаменти.

Період 70-х років

Цей період характерний появою сервантом, барних стійок і кавових столиків. В якості прикрас поверхонь виступають хитромудрі орнаменти, які чудово виглядають зі спокійними тонами, природними відтінками, золотими, коричневими і горіховими палітрами.

Стільці починають виготовляти в більш м’якому виконанні, що сприяє більшому комфорту та зручності для користувачів. Багато інтер’єри оформляються відповідно до мінімалістичним стилем. На зміну гострим кутах приходять м’які округлості. Форми виглядають більш складними і футуристичними. Ретро обстановка в обов’язковому порядку доповнюється парою яскравих кольорів.

Кухня

Як матеріал для обробки підлоги використовують керамічну плитку в чорному або білому виконанні. Найбільш популярною є кладка в шаховому порядку. Для декорування кухонного фартуха також використовують плитку, яка володіє меншими розмірами і іншими квітами. Актуально виглядає кухонний гарнітур, виконаний в свіжому відтінку зеленого. Фасади на кухні виготовлені в лаконічному дизайні без ліпнини. Для створення затишної обстановки на кухні можливе використання яскравого червоного столика в доповненні зі стільцями в такому ж кольорі.

Для оббивки використовується шкірозамінник, а поверхня стільниці володіє невеликими світло-сірими вкрапленнями, схожими на мармур. Побутова техніка має хромовані поверхні. Для оздоблення стін використовують спеціальні шпалери, що миються з орнаментом.

Вітальня кімната

Для обробки 3 стін у вітальні кімнаті використовують пастельні відтінки, а четверту поверхню декорують при використанні шпалер з яскравим малюнком. Кутовий дизайн з кріслами незвичайних форм – підходяща меблі для ретро інтер’єру у вітальні. Доречним стане придбання круглого кольорового килимка для підлоги.

Ванна

Інтер’єр має на увазі під собою використання дерев’яних дощок темно-сірих кольорів. Стеля штукатурять. Про класичному стилі у ванній кімнаті нагадає прямокутне дзеркало, встановлене над раковиною.