- Стилі
Стиль ренесанс в інтер’єрі – стриманість та гармонія пропорцій

Стиль ренесанс – це відродження культурних традицій, світле оформлення інтер’єру, споруди привітного і торжест венного типу, які демонструє розкіш і можливість удосконалення культурної та архітектурної сфер. інтер’єр ренесанс відрізняється монументальним, аристократичним і урочистим характером, для якого властива пропорційність і гармонійність форм.
Одним з основних джерел впливу виступає антична культура, предмети декору мають греко-римськими відгомонами
Історичні факти

Для епохи ренесансу характерно зародження на початку 14 століття на території Італії. Даний напрямок з’явилося, як заміна Середніх віків, і проіснувало до 16 століття.
Епоху Відродження можна охарактеризувати дуже важливим етапом в європейській культурі і поділити на наступні етапи:
- Перший етап (раннє Відродження) характеризується тим, що альтернативою похмурим фортецям стали привітні і ошатні палаци. У всьому присутні ідеальні пропорції, і відчувається симетрія. Зводяться численні аркади і колони.
- Період високого ренесансу є переломним моментом у розвитку стилю. З даним напрямком знайомляться і в інших країнах, що сприяє його адаптації до місцевих культур. Для періоду характерні споруди будівель, створення скульптур, картин, многая частина з яких є шедевральними. І навіть в сучасному світі мало хто не знає про Мікеланджело Буонаротті, Рафаеля Санті та Леонардо да Вінчі.
- Для останнього періоду під назвою пізній ренесанс характерно використання вигадливих орнаментів, складних елементів, колон в достатку, а також полуколонн і пілястр. Перевага віддається античних мотивів і химерним формам.
Особливості стилю

Відмінні риси:
- ренесанс в інтер’єрі характерний своєю урочистістю, монументальністю і виразністю в оформленні. Дизайн виконаний відповідно з суворою геометрією, має на увазі використання кіл, квадратів і ромбів;
- використання натуральної кольорової палітри, де основним виступає білий колір;
- натуральний текстиль в якості матеріалу для оббивки і драпіровок;
- в дизайні переважно використання ламбрекенів, аплікацій, портьєр на гладких тканих матеріалах з штучними вишивками;
- художні портрети;
- варіації античних скульптур та ускладнених орнаментально-декоративних предметів;
- використання венеціанського скла, художньої кераміки та порцеляни;
- як акцент в інтер’єрі виступає центральний об’єкт, від якого виробляється угруповання всієї композиції;
- предмети меблів виконані в строгому і чіткому геометричному виконанні. В якості прикрас для декоративних елементів виступає позолота;
- віконні конструкції в напівкруглих формах і високі двері;
- поділ приміщення по горизонталі;
- ребриста куполообразная стельова зона.
Оформлення інтер’єру в стилі ренесанс

Стиль ренесанс в інтер’єрі має на увазі наявність високих стель в просторих приміщеннях, які можуть бути облаштовані в один або в кілька рівнів. Вітаються колони, арки, просторі ліжка, величні каміни. Прикрасами для поверхонь стін виступають нанесені фрески або живописні полотна з наявністю панорамних малюнків. Варто зауважити, що для того, щоб створити таке грандіозне інтер’єр в своїй оселі, необхідно попередньо провести ремонтні роботи в квартирі або будинку.
Планування

Таке варіант оформлення найкраще підійде для приміщень з наявністю великих вікон. Просторе приміщення необхідно доповнити кількома арками і багаторівневою стелею. В якості прикраси для масивної просторій ліжка можна використовувати балдахін.
Всі елементи, присутні в інтер’єрі, шикуються від головного об’єкта, розміщеного по центру кімнати. Таким може виступати меблі у вигляді масивного дерев’яного столу, якщо це їдальня, або каміна для вітальні.
Колірна палітра і тканинні матеріали

Інтер’єр в стилі ренесанс має на увазі використання будь-яких кольорів і тонів. Заборонено колірної контраст, так як всі відтінки повинні поступово доповнювати один одного. Головною метою стилю є створення спокійного і заспокійливого інтер’єру.
Як переважаючих тканих матеріалів використовують парчу, оксамит і тиснену шкіру. Для прикраси штор використовують декоративні шнурки і ламбрекени, які доповнені золотистими окантовками.
Самим чільним кольором в інтер’єрі виступає золотий, за допомогою якого надається акцент багатьох деталей, що сприяє створенню додаткової розкоші.
Світло

При оформленні приміщення відповідно до цього стилем перевага віддається класичним люстр, настінним бра, настільному світильників. Для того щоб акцентувати увагу на архаїчності стилю, рекомендовано розглянути предмети у вигляді світильників, канделябрів або свічників зі свічками.
Важливим є дотримання симетричності і чітких форм. Для цього стилю в інтер’єрі не характерна хаотичність, вся концепція повинна вибудовуватися у відповідність з головним елементом, присутнім в кімнаті.
Види матеріалів

Щоб підкреслити урочистість ренесансу, необхідно вибирати якісні, розкішні і дорогі матеріали. Особливо кращими виступають матеріали у вигляді мармуру, пісковика, натуральних каменів і писаний деревини.
В якості альтернативи натуральному каменю можна використовувати штучні варіації каменю, а мармур замінити стилізованої керамікою.
Стіни

Стіни важливо оформити відповідно до максимально наближеними принципами даного стилю. В епоху Відродження перевага віддавалася натуральним каменям, мармурових плитах, декоративним варіацій штукатурки і пісковика.
Для створення сучасних інтер’єрів у стилі ренесанс дозволено використання керамічних плит або спеціальної штукатурки, яка сприяє створенню красивою і виразною мармурової поверхні. Також хорошим матеріалом є дерево коштовних порід. При оформленні важливо керуватися плавними і гармонійними лініями.
Стіни можуть бути доповнені виступами і нішами, які прикрашають розписи або інші орнаменти. Як елементи декору рекомендовано придивитися до бронзовим і керамічним статуетками, ваз і іншим аксесуаром.
Пол

У будинках в стилі ренесанс підлоги виконані з натуральних матеріалів. Для облицювання підлоги використовують фактурне дерево або камінь.
При створенні сучасних інтер’єрних композицій фахівці також віддають перевагу матеріалам у вигляді керамограніта або плитки, які імітують мармур або інші різновиди натуральних каменів.
Дерев’яна підлога в інтер’єрі ренесанс завжди асоціюється з великими фактурними дошками, основою яких виступає цінний дуб, горіх або екзотичний масив. Не варто розглядати паркетну кладку, так як це не найкращий варіант для даного інтер’єру. Сучасні дизайнери рекомендує придбати шаруваті килими для підлоги.
Стелі

Будинки і квартири в стилі ренесанс характерні наявністю високих склепінних стель. Хорошим варіантом стане установка багаторівневих стельових конструкцій, які будуть прикрашати фрески, картини або інші античні візерунки, сприяючи більш яскравою, виразною і драматичною обстановці.
Ще одним вдалим варіантом стане облаштування стельової зони з дерева. Дерев’яна стеля можна покрити спеціальним засобом, для того щоб збереглася природна фактура деревини або пофарбувати фарбою.
Меблі

При виборі меблів перевагу краще віддавати гарнітурам, виконаним з темної деревини, які володіють строгою симетрією. Відмінною рисою Ренесансу виступають рельєфно декоративні зображення з позолотою, які використовуються в якості прикрас для меблів.
Як в сучасних, так і в старовинних інтер’єрах відмінно виглядали в скрині кассоне, які на сьогоднішній день не володіють належними функціональними якостями, проте в період Людовика 14 їх використовували в якості повноцінних платтяних шаф. Також в той період особливо цінувалися штучні види різьблення і дорогоцінна розпис.
Хорошим варіантом меблів для їдальні стане гарнітур у вигляді масивного обіднього столу з наявністю стільців. Якщо вийде придбати, то доречно буде доповнити інтер’єр стільцями Strozzi, які відомі наявністю високих спинок і трьома ніжками.
Як матеріали для стільниць використовується поліровані види деревини або мармур. У вітальню кімнату відмінно підійде меблі у вигляді диванів, кушеток і крісел з натуральних тканин у вигляді атласу, парчі, оксамиту, а також натуральної шкіри.
В якості декоративного прикраси для буфетів, контор, письмових столів і стільців в обов’язковому порядку використовується позолота, рельєфний тип візерунчастої різьблення, декоративне оздоблення. Всі меблі, присутня в інтер’єрі, має розміри king-size.
Що стосується дзеркал в інтер’єрі – то вони присутні в ванній кімнаті, а також вітальні або спальній кімнаті в якості елемента жіночого туалету.
Декор

Важливий грамотний підбір деталей в єдиній концепції. Для стилю ренесанс інтер’єр не характерно зміщення чого-небудь. Головним основоположним принципом даного стилю виступає гармонія.
- Живописні полотна відомих майстрів і їх копії ідеально будуть виглядати як прикраси для стін, якщо їх оформити в дерев’яні позолочені рамки. У будинку повинні переважати високі колони з пілястрами і фестонами.
- Ніші можна прикрасити античними статуетками, виробами з венеціанського скла, медальйонами.
- Як оптимального варіанту для штор підійде блискуча тканина з бахромою, китицями, вишивками і різними драпіровками.
- Для таких інтер’єрів вибирають кришталеві і ковані моделі люстр.
- Стіни і стелі прикрашені фресками. Рекомендовано використання ваз з кераміки або фарфору.
- Найбільш бажаними кольорами для дизайну ренесанс виступають: пурпурний, червоний, оливковий, зелений і коричневий кольори.
Ренесанс стиль в інтер’єрі відомий своїм багатством і витонченою розкішшю.