
Інженерні мережі – це система комунікацій, яка забезпечує функціонування житлового, комерційного або виробничої будівлі. Інженерні мережі поділяють на внутрішні і зовнішні. Останні розташовані зовні будівлі і відрізняються більшою довжиною. Їх установка вимагає проведення земляних робіт і отримання відповідних дозвільних документів від державних структур.
Монтаж внутрішніх і зовнішніх інженерних мереж

Монтаж інженерних мереж має на увазі установку всіх необхідних комунікацій як всередині, так і зовні будівлі.
Монтаж зовнішніх інженерних мереж

Це самі трудомісткі роботи, на які припадає близько тридцяти відсотків кошторисних витрат. Для монтажу зовнішніх комунікацій необхідні не тільки професійні майстри, а й спеціалізована техніка (обладнання найчастіше орендують).
Установка зовнішніх мереж включає проведення:
- водопроводу;
- електропостачання;
- газового постачання;
- каналізаційних труб.
Перед початком робіт необхідно ретельно розробити схему планованих інженерних мереж і знайти оптимальний баланс між рівнем якості і сумою витрат на установку і подальше використання комунікацій. При виконанні монтажу необхідно суворо дотримуватися технологію, щоб запобігти майбутнім проблеми і навіть аварійні ситуації. Щоб зовнішні інженерні мережі функціонували довго, надійно і безпечно, їх установкою повинні займатися кваліфіковані майстри.
Монтаж інженерних мереж потрібно виконувати відповідально і скрупульозно, попередньо прораховуючи доцільність робіт, розробляючи детальний проект і складаючи план. При цьому потрібно враховувати особливості території – характеристики грунту, рельєф, кліматичні умови і т.п.
Монтаж внутрішніх інженерних мереж

На вартість внутрішніх комунікацій припадає близько двадцяти відсотків кошторисних витрат. Внутрішні інженерні мережі поділяють на дві групи в залежності від призначення.
Механічні – це системи, пов’язані з повітрям і водою. Сюди входить опалювальна система, водопровід, каналізація, вентиляція, кондиціонери.
Електричні – системи, пов’язані з енергопостачанням. До них відноситься система освітлення, сигналізація, телебачення і телефонія, відеоспостереження та інше. Деякі з елементів електричних систем мають спеціалізоване призначення і встановлюються не у всіх будинках.
Особливості установки внутрішніх інженерних мереж полягають в необхідності розрахунку і визначення:
- максимально можливого навантаження системи;
- оптимальної величини навантаження для безперебійної роботи обладнання;
- рівня складності експлуатації системи;
- взаємозв’язку і взаємовпливу інженерних мереж;
- найкращого варіанту монтажу, що поєднує якість та економію;
- ймовірності аварій, способів їх запобігання та мінімізації шкоди.
Таким чином, ретельно розроблений проект є обов’язковою умовою якісного монтажу внутрішньої інженерної системи.
Етапи монтажу інженерних комунікацій

Монтаж інженерних мереж проводиться послідовно по етапах. Роботи можуть відрізнятися в залежності від призначення будівлі – житлового, виробничого, комерційного, адміністративного. Специфіка окремих комунікацій також впливає на процеси їх установки. Однак існує загальний алгоритм проведення монтажу, який в укрупненому вигляді демонструє основні етапи установки всіх інженерних систем.
Приведення об’єкта в будівельну готовність

Підрядник погоджує з замовником заходи приведення будівлі в будівельну готовність. Це може бути очищення і вивезення сміття, звільнення місця для техніки та обладнання і т.п.
Підготовчі роботи
Даний етап включає пророблення отворів, штроблення стін, зняття старих матеріалів, які відслужили труб і інших елементів конструкції, монтаж кріплень і т.п.
Збірка і налагодження
Перевірка роботи обладнання, попередня настройка приладів (спліт-систем, вентиляторів, опалювальних котлів та ін.), Збірка електричних щитків.
Монтаж комунікацій
Монтаж труб і проводів, захисних коробів для проводки, фітингів для трубопроводів, збірних повітроводів.
Установка приладів і обладнання

На даному етапі проводять установку опалювальних котлів, вентиляційного обладнання, спліт-систем, опалювальних батарей, електрощитків та інших приладів.
Установка автоматичних систем
Монтують захисні реле, автоматичні датчики, контрольно-вимірювальну апаратуру і т.п.
Пуско-налагоджувальні роботи
Проводять попередній запуск всіх систем або деяких частин комунікації для перевірки функціонування. Якщо виявляють недоліки і неполадки, то усувають їх.
Фінішна обробка
Даний етап необхідний при монтажі прихованої електропроводки, каналізації або інших систем, трубопроводи яких ховаються в стінах або всередині стель.
Оформлення документації
Оформляються і передаються замовнику проектні документи, сертифікати якості, дозволу, перевірочні акти.
Вартість прокладки інженерних мереж у Києві

Ціна установки інженерних мереж залежить від обсягу робіт і вибору матеріалів. Економити на якості комунікацій не варто, оскільки їх частий ремонт спричиняє значні витрати і незручності. До того ж аварійні ситуації можуть завдати шкоди майну і становлять небезпеку для здоров’я і життя людей.
Замовити монтаж інженерних мереж під ключ в Vip Design

Наша компанія надає комплексні послуги з будівництва та ремонту, виконує роботи будь-якої складності «під ключ».
Наші переваги – це кваліфіковані фахівці, інноваційні технології, сучасне обладнання і відмінна організація процесу. Співпраця з нами забезпечить вам якісне виконання робіт, суворе дотримання термінів, оптимальне використання матеріальних і фінансових ресурсів.