
Фундамент – найважливіша частина будь-якої будівлі, незалежно від поверховості і розмірів. При його закладці пред’являються особливі вимоги, оскільки помилки на даному етапі негативно позначаються на всьому подальшому будівництві.
Дуже важливо вибрати для майбутнього будинку оптимальний тип фундаменту. При цьому потрібно враховувати багато факторів: особливості рельєфу і грунту, характеристики будівлі, навантаження на підставу і т.п. Щоб правильно все розрахувати і зробити оптимальний вибір, краще заручитися допомогою професіоналів.
Які бувають типи фундаменту?

Фундаментні роботи вимагають відповідального ставлення, точного розрахунку і детального планування. Промахи і помилки, допущені на даному етапі, можуть привести до великих додаткових витрат на переробки, а також до збільшення термінів будівництва.
В ході проектування потрібно розглянути різні типи фундаменту, їх характеристики, особливості, переваги. Це дозволить зробити оптимальний вибір, відповідний по всіх параметрах до будівлі і ділянки.
До основних типів фундаменту відносять:
- стрічковий – його форма нагадує стрічку, замкнуту по контуру. Він може бути збірним або монолітним, жорстким або гнучким. Збірний варіант створюється за допомогою кріплення окремих блоків, монолітний заливається бетоном по арматурному каркасу. Стрічковий фундамент має гарну міцність і дозволяє реалізовувати проекти високої складності;
- плитний – може бути монолітною бетонною або збірної конструкцією, представляє собою суцільну плиту трохи більше площі будинку. Під плитою знаходиться «пиріг» в кілька шарів, що забезпечує гідроізоляцію, утеплення, пароізоляції, зміцнення і т.п .;
- стовпчастий – складається з стовпів в кутах будинку, місцях перетину стін і підвищеного навантаження, які діють як єдина система за рахунок жорсткої обв’язки;
- фундамент – складається з вертикальних або похилих паль (гвинтових, забивних чи іншого виду), з’єднаних обв’язкою.
Заливка бетону при фундаментних роботах

При закладці стрічкового фундаменту необхідно забезпечити надійний захист від грунтових вод: встановити опалубку і армуючий пояс. Потім можна робити заливку бетонної або залізобетонної суміші.
Суцільний плитний фундамент рівномірно розподіляє навантаження будівлі. Щоб підвищити міцність підстави в бетонну суміш заглиблюється арматурний каркас. Однак варто враховувати, що використовуючи монолітну плиту в якості фундаменту, не можна обладнати під будинком підвал.
Стовпчасті підставу часто закладають під невеликі споруди на щільних грунтах. Стовпи виготовляють з бетону або залізобетону, а під перемичками насипають пісок або щебінь, щоб запобігти пученію землі.
Фундамент з паль досить економічний і простий в установці. Він не вимагає великої кількості бетону і трудомістких земляних робіт, може закладатися незалежно від рівня грунтових вод. Відповідно проекту вибирають матеріали виготовлення паль і визначають глибину їх заглиблення.
Будівництво фундаменту під ключ – вигідно?

Фундаментні роботи під ключ забезпечують професійну закладку фундаменту з максимальною зручністю для замовника і економією його особистого часу. Ваша участь необхідно лише при складанні плану і затвердження кошторисних розрахунків – всім іншим займуться кваліфіковані фахівці.
Закладка фундаменту під ключ забезпечить вам такі переваги:
- професійне виконання робіт і контроль якості на кожному етапі;
- вартість робіт узгоджується на стадії проектування і не підлягає змінам;
- використання будівельних матеріалів високої якості від надійних виробників і постачальників;
- роботи проводяться відповідно до затвердженого графіка і здаються в покладений термін;
- фундаментні роботи проводить згуртована бригада, у складі якої є всі необхідні підрядники, тому вам більше не потрібно нікого шукати.
Етапи установка фундаменту для будинку

Фундаментні роботи складаються з декількох етапів і проводяться в певній послідовності.
Проектування

Розробку проекту здійснюють з урахуванням особливостей ділянки: глибини залягання ґрунтових вод і промерзання грунту, рухливості і щільності ґрунту і т.д. Детальний геодезичне дослідження допоможе уникнути помилок при закладці фундаменту і зайвих витрат на їх виправлення. Крім того, проект повинен враховувати параметри і поверховість будівлі, обсяги навантажень, що включають вагу стін і перегородок, покрівлі, обробки і предметів інтер’єру.
Розмітка будівельної ділянки

На даному етапі здійснюють розмітку ділянки за допомогою високотехнологічних точних приладів. Територію майбутнього будівництва розчищають і вирівнюють, а потім проводять геодезичну зйомку. Уздовж периметра і на перетинах стін встановлюють кілки, а потім натягують по ним мотузку, щоб намітити кордону для земляних робіт.
Розробка грунту

Точність і правильність земляних робіт важлива для якісної закладки фундаменту, економії бетону і раціонального використання фінансових коштів. Техніка підбирається в залежності від типу фундаменту і особливостей грунту. Великі камені в грунті потрібно вивозити за межі майданчика, для зворотної засипки їх застосовувати не можна. Цей момент необхідно враховувати при проектуванні і складанні плану оренди техніки.
Армування

Щоб зміцнити бетонну заливку і фундамент в цілому, здійснюють армування конструкції. З цією метою використовують різну арматуру, в тому числі і сталеві прути. Такі прути міцні, надійні, широкодоступним і представлені в самих різних розмірах.
Установка опалубки

Для надання форми фундаменту встановлюють опалубку. Найчастіше використовують щити, які міцно з’єднують розпірками, підкосами, кілочками. Для передачі напруги між ними застосовують притискні дошки, а також напрямні для підтримки необхідного положення щитів. Від якості і міцності даної конструкції залежить термін служби і експлуатаційні властивості фундаменту.
Якщо фундаментні роботи передбачають котлован, то встановлюють опалубку з металу. Це досить дорога конструкція, яку вигідніше брати в оренду. Щоб встановити металеву опалубку, знадобиться спеціальний кран, що також збільшує кошторис витрат.
Бетонування

Марка цементу і кількість бетонної суміші визначається згідно з проектом. У жарку пору щити і подушку зволожують, щоб вони не вбирали вологу з бетону. Заливку роблять шарами без перерв, використовуючи спеціальне пристосування – глибинний вібратор, що дозволяє видалити повітря з бетонної суміші, ущільнити її і рівномірно розподілити. Це дозволяє отримати більш міцний фундамент і збільшити терміни експлуатації.
Щоб прискорити процес заливки і якісно обробити важкодоступні ділянки, застосовують бетононасос. Оскільки оренда опалубки з кожним днем збільшує кошторис, її можна зняти через тиждень, будівельні технології це дозволяють. Як мінімум місяць бетонний фундамент не можна нічим навантажувати. Якщо стоїть спекотне літо, його регулярно зволожують під час застигання.
Установка гідроізоляції

На фінальному етапі закладки фундаменту проводять гідроізоляційні роботи. Вони забезпечують захист підвальних приміщень від вологи і в цілому покращують експлуатаційні характеристики будинку. Особливо важлива правильна установка гідроізоляції в місцях неглибокого залягання грунтових вод. Для даної мети найчастіше використовують спеціальну мастику на основі бітуму.
Середній термін служби фундаменту

Гвинтові палі для закладки фундаменту покриваються спеціальним антикорозійним шаром. При угвинчуванні в землю покриття не пошкоджується і ефективно захищає палі протягом п’ятдесяти років і довше.
Скільки коштує побудувати фундамент будинку під ключ в Києві?

Вартість закладки фундаменту залежить від його типу, площі, обраних матеріалів, особливостей ділянки. Ціна для кожного проекту розраховується індивідуально. Дізнатися попередню вартість фундаментних робіт ви можете в нашій компанії, проконсультувавшись зі спеціалістами по телефону.
Замовити заливку фундаменту за найкращими цінами в Vip Design

Будівельна компанія Vip Design гарантує якісне виконання завдань будь-якого рівня складності в оперативні терміни за помірними цінами. Ми пропонуємо комплекс послуг по створенню фундаменту «під ключ» і інші послуги з будівництва житлових і комерційних будівель.