Work

Будівництво будинків з піноблоків

Якщо ви хочете швидко і якісно, але при цьому не занадто дорого побудувати одноповерховий котедж, зверніть увагу на будинки з піноблоку. Даний будівельний матеріал виробляють з пінобетону (або пористого бетону) і застосовують для зведення стін.

У піноблоку є багато вагомих переваг, які роблять його популярним і затребуваним на ринку будівельних матеріалів. Серед його переваг: відмінні теплоізоляційні і звукоізоляційні властивості, стійкість до різких змін температури, низький коефіцієнт усадки, мінімальне вологовбирання, мала вага і ін.

Застосування піноблоку дозволяє значно прискорити будівництво дач і будинків, а вартість таких споруд виходить нижче, ніж у аналогів з цегли. Даний матеріал досить міцний, щоб спорудити надійне одноповерхова будівля, і досить легкий, щоб встановити фундамент стрічкового типу. Завдяки цим властивостям будівництво будинку з піноблоку йде набагато швидше, дешевше і простіше.

Особливості будівництва будинків з піноблоку під ключ

Вибір будівельних матеріалів сьогодні дуже широкий, що дозволяє споживачам вибирати варіанти на власний смак, балансуючи між бажаним якістю і бюджетом. Для багатьох важлива не тільки довговічність і міцність матеріалу, а й прийнятна ціна. Піноблок відповідає цим запитам і дозволяє будувати невеликі, але цілком надійні будинки, не переплачуючи за матеріали і не розтягуючи будівництво на довгий час.

Порівняння будинку з пінобетону з іншими

Багатьох цікавлять відмінності пінобетону від більш відомого і поширеного газобетону. Недолік піноблоку в порівнянні з газоблоків полягає в нерівномірному геометрії, що часом відбивається на якості кладки. Суворе дотримання технологій і хороша оснащення дають можливість усунути цей дефект, але далеко не всякий цех обладнаний належним чином. Зазвичай піноблоки випускають дрібні підприємці, яким не по кишені високотехнологічне оснащення, а великі виробництва частіше вкладаються в газобетон.

Через недосконалу форми піноблоків стіни вимагають додаткового вирівнювання, і цим заходом краще не нехтувати. Доопрацювання потрібна не тільки для зовнішньої естетики, а й для запобігання «містків холоду». І все ж, незважаючи на деякі недоліки, піноблок залишається затребуваним і популярним, оскільки дозволяє побудувати будинок швидко, дешево і своїми руками.

Плюси будинку з пінобетону

Піноблоки економічно вигідні для побудови бюджетних споруд і будівель комерційного призначення. Даний матеріал має безліч важливих достоїнств:

  • його вартість одна з найдоступніших на сучасному ринку;
  • з ним легко і зручно працювати: кладку можна зробити власноруч, економлячи таким чином на послуги будівельників;
  • великі блоки сприяють швидкому зведенню стін: якщо фундамент вже закладений, будівництво можна закінчити в один сезон;
  • володіючи однорідної пористою структурою, пінобетон зберігає всі свої якості після різання;
  • піноблоки відрізняються гладкою поверхнею, що значно полегшує обробку стін і дозволяє заощадити на матеріалах;
  • будівництво будинку з піноблоку обійдеться набагато дешевше цегельних і дерев’яних будівель, навіть якщо в першому випадку планується просторий котедж, а в другому маленький дачний будиночок;
  • пінобетон простий в обробці, завдяки чому в будинку можна з легкістю змінювати конфігурації дверних і віконних прорізів, будувати арки і перегородки, руйнувати стіни для прокладки комунікаційних мереж;
  • різати, свердлити і обробляти піноблоки можна звичайними інструментами, які є в арсеналі у багатьох споживачів;
  • оскільки матеріал відрізняється малою вагою, будинок зі спіненого бетону не потребує потужному дорогому фундаменті;
  • окремі шматки пінобетону можна склеювати без втрати якості і властивих матеріалу властивостей, завдяки чому мінімізуються відходи, а також витрати на прибирання та вивіз будівельного сміття;
  • піноблок надійно скріплюється тонкошаровим клейовим розчином і швидко сохне;
  • якщо зробити хорошу гідроізоляцію стін, будинок з пінобетону прослужить не менше вісімдесяти років;
  • спінений бетон не є важкодоступним матеріалом, замовити його можна в торговельній мережі, на сладах, в інтернеті за каталогами.

У пористого бетону багато достоїнств, але він не ідеальний, тому мінуси даного матеріалу також слід знати, щоб враховувати їх при будівництві.

Мінуси будинку з піноблоків

Перш ніж використовувати пінобетон в будівництві, необхідно вивчити його властивості і отримати об’єктивне уявлення про переваги і недоліки матеріалу. Серед мінусів спіненого бетону виділяють наступне:

  • пінобетон щодо крихкий: при ударах або інших пошкодженнях на блоках можуть з’являтися тріщини і відколюватися кути. Щоб запобігти розколи, матеріал потрібно перевозити в европалеттах;
  • піноблоки вимагають обережного поводження при навантаженні, розвантаженні, різанні. Особливих труднощів це не створює, але ставитися до матеріалу потрібно уважно і дбайливо: не упускати, не вдаряти, не кидати.
  • будівництво будинку з піноблоку цілком виправдано і в багатьох випадках є найкращим варіантом, однак, варто враховувати, що даний матеріал абсолютно не підходить для обладнання саун, басейнів, лазень та інших приміщень з підвищеною вологістю і небезпекою течі.
  • пінобетон, як і інші пористі матеріали, має здатність вбирати вологу, тому стіни будинку можна перезволожувати. Якщо ігнорувати цю особливість, знижуються теплоізоляційні і морозостійкі властивості споруди.
  • піноблоки підходять для будівництва невисоких будинків в 1-2 рівня, але не витримують дуже велике навантаження. Однак їх можна використовувати для зведення стін на верхніх поверхах, щоб збільшити загальну кількість рівнів.
  • під час будівництва даний матеріал не можна класти прямо на землю через його здатності вбирати вологу;
  • стіни з пінобетону вимагають герметичній ізоляції, а перед оштукатурюванням в жарку пору їх потрібно додатково гарантувати або зволожувати.

Оскільки застосування піноблоків в будівництві дозволяє істотно заощадити, частина вивільнених коштів варто вкласти в профілактику, щоб мінімізувати недоліки матеріалу. До необхідних заходів відносять гідроізоляційні роботи і забезпечення гарного захисту стін від механічних пошкоджень.

Як правильно вибрати піноблок?

Використання пінобетону дозволяє побудувати комфортний і теплий будинок за відносно короткий час без зайвих витрат. Але щоб споруда була міцною і довговічною, необхідно вибирати якісні будівельні матеріали. При виборі піноблоків орієнтуйтеся на наступні характеристики.

Колірна гамма пінобетону

Для даного будівельного матеріалу характерна сіра гамма кольорів – від світлих до темних відтінків. Якщо вам запропонували практично білий пінобетон, варто задуматися: білизна говорить про велику кількість вапна, яку використовують замість цементу, внаслідок цього знижуються показники міцності, твердості, екологічності. А в деяких випадках білий піноблок на перевірку виявляється газоблоків.

Структура з бульбашок

Структура пористого бетону складається з розділених між собою бульбашок, завдяки чому для нього характерно мінімальне вологопоглинання. На відміну від газоблоків даному матеріалу властива плавучість.

Точність геометрії піноблоків

Вибирайте піноблоки з максимально точними геометричними формами, щоб забезпечити рівну кладку стін і надійне клейове з’єднання. Завжди перевіряйте цей параметр перед покупкою. Встановіть один блок поверх іншого, якщо вони рівно прилягають і не гойдаються, то геометрія дотримана належним чином. Похибки можуть бути, але мінімальні – не більше двох міліметрів.

Фортеця і міцність пінобетону

Перевірити міцність матеріалу можна, просто розтерши невеликий шматочок в руках. Якщо він повністю розкришився, в складі пінобетону бракує цементу або при виробництві було додано занадто багато води. Швидше за все, для створення матеріалу використовувалися застарілі технології та обладнання.

Зовнішній вигляд структури на сколах

Структура пінобетону повинна бути однаковою з усіх видимих сторін. Щоб купити якісний матеріал, звертайте увагу на форму пухирців, вона повинна бути строго сферичної, а не наближеною до овалу. В останньому випадку можна судити про недостатню міцність і підвищену крихкість піноблоку.

Якщо зверху і знизу структура блоку відрізняється, вам пропонують так званий «бутерброд»: внизу холодний і міцний, а зверху теплий і досить неміцний. Подібні матеріали виготовляють литтям, а не різкою, через що їх якість значно погіршується.

Відсутність слідів від мастильних матеріалів

Прослідкуйте, щоб на стінках піноблоків не було слідів і розлучень від мастильних матеріалів. Зовні і внутрішньо блок повинен бути одного відтінку. Якщо це не так, пінобетон змащували неякісними засобами, через що пізніше можуть виникнути проблеми з оштукатурюванням, адже штукатурка погано лягає на дешеву мастило.

Поверхня без тріщин

Дуже небезпечно купувати пінобетон з тріщинами. Зазвичай вони свідчать про порушення технології сушіння, через що з’являються внутрішні напруги, що руйнують матеріал. Якщо проігноруєте це умова, не дивуйтеся, коли придбаний пінобетон з тріщинами розвалиться вже на шляху до будівельного майданчика.

Щільність і вага піноблоку

Купуючи піноблоки для будівництва приватного будинку, можна задовольнятися щільністю від 600 до 1000 кілограмів на кубометр. Вага блоку повинен відповідати виробничим стандартам.

Етапи будівництва будинку з піноблоків під ключ

Будівництво будинку з піноблоку включає наступні види попередніх робіт:

  • розробка оптимальної планування кімнат, визначення їх розмірів, призначення, розташування.
  • проектування дизайну екстер’єру та внутрішнього облаштування: вибирається архітектурний стиль, облицювальні матеріали, стильова концепція інтер’єру, види обробки і т.п.
  • підготовка схеми зовнішніх комунікацій, які забезпечать постачання будинку: водопроводу, каналізації, опалення, електрики та ін.
  • ландшафтний дизайн та оформлення прилеглої території, що дозволяють облаштувати ділянку і гармонійно вписати в нього архітектуру будинку.

Індивідуальний проект або типовий

Будівництво будинку з піноблоків можна здійснювати за індивідуальним або типовим проектом. Перший обходиться дорожче, але дозволяє реалізувати оригінальні дизайнерські ідеї, з огляду на всі ваші побажання. Типовий грунтується на завершених раніше проектах, завдяки чому дозволяє уникнути багатьох помилок в ході будівництва. Він не претендує на ексклюзивність і тому коштує набагато дешевше.

Закладка фундаменту

Зазвичай для спорудження будинку з пінобетону використовують фундамент стрічкового типу. На ділянці проводять розмітку, після чого риють котлован. Потім закладають і трамбують «подушки» з піску і щебеню, встановлюють опалубку. Проводять армування каркаса, а потім бетонують фундамент.

Бетон виготовляють з цементу, піску і щебеню в пропорції 1: 3: 5. Бетонування проводять в один прийом, а потім залишають для застигання на п’ять-шість тижнів. Після того як фундамент набере міцності, починають зводити стіни будинку.

Зведення стін з пінобетону

Перед тим як приступити до зведення стін, поверх фундаменту встановлюють двошаровий руберойд, щоб уникнути просочування вологи. Стіни з піноблоку можна будувати своїми руками, підготувавши все необхідне:

  • потрібну кількість піноблоків;
  • цемент, пісок;
  • ручну кельму;
  • схил і будівельний рівень.

Починаючи укладати піноблоки з кута, необхідно користуватися будівельним рівнем і схилом, щоб отримати рівний кут. За таким же принципом викладають прорізи вікон і дверей.

Установка перекриття і стелі

Щоб надмірно не навантажувати фундамент, краще встановити в будинку дерев’яні перекриття з бруса або кругляка. При цьому кінці балок змащують технічним бітумом або обертають руберойдом. Потім монтують чорновий стелю, закриваючи простір між балками дерев’яними дошками. Завершує конструкцію шар з суміші глини і соломи.

Зовнішнє і внутрішнє облаштування будинку

Пінобетон володіє відмінними теплоізоляційними властивостями, тому стіни з піноблоків годі й утеплювати. Однак, бажаючи зберегти ще більше енергії, можна скористатися спеціальними матеріалами, що утеплюють. Листи утеплювача просто приклеюють до пінобетону будівельним клеєм.

Потім приступають до внутрішніх опоряджувальних робіт. Стіни всередині будинку можна обштукатурити, а потім обклеїти шпалерами або пофарбувати. Як варіант, можна зробити обрешітку і оформити стіни гіпсокартонними полотнами.

У будинку з пінобетону необхідно передбачити прокладку наступних комунікацій:

  • опалювальної системи,
  • каналізації;
  • водопроводу;
  • електропроводки;
  • димоходу.

Зокрема, закладка електричних проводів потребує Штроблення стін – це потрібно зробити до початку внутрішніх опоряджувальних робіт. Електричний кабель встановлюють в спеціальному кожусі. Крім того, монтують розподільну коробку, яка в майбутньому допоможе оперативно усувати несправності електропроводки.

Вартість будівництва будинку з піноблоків в Києві та області

Щоб виділити відповідний бюджет і розрахувати власні фінансові можливості, кожен замовник повинен знати остаточну вартість будівництва будинку. Однак на початковому етапі точну ціну визначити неможливо. Приблизну вартість можна прорахувати за прайсами спеціалізованої компанії, послугами якої ви збираєтеся користуватися.

Ціна будівництва будинку залежить від безлічі факторів. Щоб розрахувати її, потрібно розглядати:

  • проект будівництва з усіма доданими документами (кресленнями, схемами інженерних мереж і т.п.);
  • види і кількість задіяних будівельних матеріалів;
  • оплату послуг будівельників, інженерів, техніків, дизайнерів, архітекторів та інших підрядників.

Замовити будівництво будинку з піноблоків в Vip Design

Спеціалізована компанія Vip Design вже багато років займається будівництвом житлових і комерційних споруд. Володіючи величезним досвідом, ми виконуємо проекти будь-якої складності якісно, відповідально і в домовлений термін.

Якщо ви вже обдумали планування, зовнішній вигляд і облаштування майбутнього будинку, ми допоможемо реалізувати ці ідеї на найвищому рівні. Якщо ви не можете визначитися, ми підберемо для вас перевірені типові проекти або розробимо індивідуальне дизайнерське рішення. Ви можете замовити у нас комплексні послуги під ключ, що включають розробку проекту і всі етапи будівництва будинку. Ми пропонуємо розумні помірні ціни, гарантуємо відмінну організацію, високу якість робіт і оперативне виконання.

Для будівництва будинків ми застосовуємо автоклавний пентобетон найвищої якості з мінімальною усадкою. Завдяки досвідченим кваліфікованим співробітникам і високотехнологічного обладнання ми будуємо швидко, надійно і акуратно.

Щоб замовити будівництво будинку з піноблоків під ключ, телефонуйте за вказаними номерами телефонів: ми з задоволенням надамо вам пораду з питань будівництва та обговоримо умови укладання угоди.

Чому
Ми
?

У нас практикується особистісний підхід до кожного клієнта, наші фахівці обов’язково почують всі ваші побажання, після чого втілять всі в реальність швидко і головне ефективно.

У студії Vip Design працюють досвідчені професіонали, які люблять свою справу. Фахівці стежать за новими тенденціями інтер’єрної моди і творчо підходять до виконання кожного проекту.

Ми пропонуємо свої послуги по всіх містах України, також пропонуємо розумні ціни і гарантуємо дотримання термінів виконання замовлень.

Портфоліо

58312 м2

Спроектовано і реалізовано
16500 м2

ОФІСІВ

5780 м2

ГОСТІННИХ

2870 м2

СПАЛЕНЬ

1506 м2

МАНСАРД

2344 м2

КУХОНЬ

1219 м2

ДИТЯЧИХ КІМНАТ

1160 м2

ВАННИХ

Дізнатися вартість проекту