Work

Будівництво дерев’яних будинків

Будувати будинки з дерева – давня традиція, яка до цих пір не втратила популярності. Нові технології тільки вдосконалюють будівництво дерев’яних будинків і дозволяють оптимально використовувати переваги натурального матеріалу.

Давайте розберемося, як будують будинки з дерева в наш час, що включає послуга «під ключ» і чим вона вигідна для замовника.

Популярність будівництва дерев’яних будинків з бруса

Поєднуючи перевірені століттями способи і новітні технології, будівництво дерев’яних будинків не виходить з моди і раніше актуально для споживачів. Сучасне житло з деревини відрізняється надійністю, екологічністю, естетичним виглядом і тривалим терміном експлуатації.

Щоб побудувати якісний дерев’яний будинок і в повній мірі розкрити потенціал натурального матеріалу, скористайтеся послугами професійної будівельної фірми. Спеціалізована компанія Vip Design зводить комфортні і надійні дерев’яні будинки, застосовуючи високотехнологічне обладнання, задіюючи кваліфікованих майстрів з багаторічним досвідом, використовуючи високоякісні матеріали.

Які бувають види дерев’яних будинків?

Деревина відкриває широкі можливості для обробки, тому цього матеріалу можна надати найрізноманітніші форми. Завдяки даній властивості існує таке різноманіття дерев’яних будинків.

Що таке будинки з профільованого бруса?

Профільований брус вирізається з цільного дерев’яного масиву і обробляється за спеціальною технологією. В процесі обробки брус постачають системою виїмок «шип і паз» для більш щільного прилягання при будівництві. Така форма дозволяє прискорити монтаж і забезпечує хорошу теплоізоляцію.

Також до переваг профільованого бруса відносять:

 • при його використанні виключаються зазори між вінцями;
 • дерев’яний брус дає мінімальну усадку;
 • даний матеріал повністю готовий до монтажу відразу після прибуття на будівництво.

Будівництво дерев’яних будинків з профільованого бруса досить популярно і користується великим попитом серед споживачів.

Що таке будинки з дикого зрубу, зруби з колоди?

Дикий зруб – традиційний матеріал для будівництва будинків, вироблений по ручних технології. У зв’язку з цим, ціна дикого зрубу досить висока, тому це потрібно врахувати, вибираючи матеріал для будівництва, закладаючи бюджет і розраховуючи кошторис.

Особливості будинку з оциліндрованих колод

Оциліндровані або калібровані колоди – це бюджетний матеріал, що дозволяє досить швидко зводити дерев’яні будинки. Колоди даного типу відрізняються стандартними розмірами, що прискорює і виробництво матеріалу, і процес монтажу. Однак при обробці вони втрачають захисні властивості і тому потребують спеціальних просоченнях.

Що таке клеєний брус?

Клеєний брус виготовляють з окремих смуг деревини, які склеюються між собою. Серед його переваг – підвищена міцність і несхильність деформацій, а недоліком можна вважати лише високу вартість.

Відмінності зрубу від бруса

Колода і брус дуже схожі між собою, але мають деякі відмінностями.

 1. Брус поступається колоді в довговічності, хоча період служби багато в чому залежить від правильного догляду за деревиною. В середньому калібровані колоди служать близько двадцяти років.
 2. Брус має більш привабливим і акуратним виглядом. З його допомогою можна побудувати будинок в сучасному стилі або втілити традиції дерев’яного зодчества.
 3. Непрофілірованного деревина потребує зовнішньої обшивки, а колоди в законопачіванія швів для кращої теплоізоляції.

Плюси будинку з дерева

Незалежно від застосовуваних технологій і різновидів матеріалу, будівництво дерев’яних будинків забезпечує наступні переваги:

 • естетично привабливий вигляд житла і колоритний дизайн. Сучасні захисні просочення дозволяють відмовитися від облицювання, завдяки чому дерев’яний будинок в природному вигляді виглядає дуже ефектно;
 • теплозберігаючі та енергозберігаючі властивості. Деревина здатна поглинати тепло і віддавати його при похолоданні. Це дозволяє заощадити на опаленні, тим більше що дерев’яне житло нагрівається значно швидше, ніж цегляні або газобетонні будинки;
 • міцність, надійність і тривалі терміни служби. За умови дотримання технологій і використання якісних матеріалів дерев’яний будинок буде стояти і служити вам довго, не втрачаючи своїх виняткових властивостей.

Мінуси дерев’яного будинку

Деревина – популярний будівельний матеріал, що володіє важливими перевагами. Однак у нього є і недоліки. Зазвичай до мінусів дерев’яних будинків відносять:

 1. Горючість. Ні для кого не секрет, що дерев’яні матеріали не стійкі до вогню. Винятком є ​​тільки клеєний брус, який має досить високу вогнестійкість. Однак безпека будинку з будь-якого дерев’яного матеріалу можна підвищити за допомогою спеціальних захисних просочень.
 2. Ризик ураження біологічними організмами. До шкідників натуральних матеріалів відносять патогенну мікрофлору, комах і навіть тварин у вигляді гризунів. Для профілактики цвілі, грибків, комах-шкідників потрібно проводити обробку спеціальними складами. Щоб захистити дерево від гризунів, можна облицювати фасад міцним матеріалом або завести кота-мишолова.
 3. Значна усадка. Дерев’яний будинок завжди дає велику усадку, за винятком будівництва з клеєного бруса або за каркасною технологією. Після закінчення будівництва будинок з деревини повинен постояти два-три місяці перед початком оздоблювальних робіт. Це потрібно, щоб колоди або бруси опустилися під власною вагою і остаточно вляглися.
 4. Висока ціна. Якісна деревина коштує недешево, хоча її виняткові властивості з лишком окупають ціну. І все ж дерев’яний будинок з гарним оздобленням по вартості можна порівняти з аналогічною будівлею з цегли. Потрібно врахувати і ціну додаткових просочень для дерева, а також вартість подальшого догляду.

Етапи будівництва будинку з дерева під ключ

Актуальність будівництва дерев’яних дач для споживачів не викликає сумнівів, але останнім часом збільшився попит також і на житлові котеджі. Замовники все частіше хочуть будувати заміські будинки, в яких можна жити і в літній, і в зимовий час. У тренд входить тиха, некваплива, екологічна життя в безпосередній близькості з природою, подалі від міської метушні і суєти.

Більшість споживачів замовляє комплексну послугу будівництво «під ключ». Зазвичай власник ділянки вже розуміє, яке житло хоче мати на виході, і втілює ідею в життя за допомогою спеціалізованої будівельної компанії.

Давайте розглянемо більш детально етапи будівництва будинків і дач з дерев’яних матеріалів.

Проектування

Починати будівництво дерев’яного будинку потрібно з розробки проекту. Типовий або індивідуальний проект створюється у відповідності з будівельними стандартами і з урахуванням особливостей земельної ділянки. В процесі розробки підбираються оптимальні матеріали по частині якості, ціни і подальшої експлуатації.

Найважливішою складовою проектування є заходи профілактики і усунення недоліків дерев’яних матеріалів. Потрібно ретельно продумати способи захисту деревини від води, загоряння та розповсюдження вогню, атмосферних явищ, кліматичних змін, розвитку патогенної мікрофлори, ураження комахами-шкідниками. Крім того, на етапі проектування розробляють схему розміщення комунікацій з неодмінним урахуванням протипожежної безпеки.

Установка фундаменту

До початку наступного етапу будівництва дерев’яного будинку слід визначитися з типом фундаменту. Сучасний ринок пропонує різні конструкції для закладки фундаменту: на металевих гвинтових палях, залізобетонних і т.п. Багато в чому цей вибір залежить від особливостей ґрунту на вашій ділянці.

Облаштування підлоги і закладка першого вінця

Після закладки фундаменту і закінчення часу на його посилення, приступають до зведення коробки будинку. Для обладнання підлоги встановлюють і фіксують вінчальну дошку. Зазвичай для цієї мети вибирають деревину модрини, що володіє високою стійкістю до дії вологи і комах-шкідників. Забезпечити якісну вінчальну дошку особливо важливо, якщо споруда зводиться в кліматичній зоні з суворими зимами.

Після закріплення дошки на неї монтують перший ряд – «вінець» з профільованого бруса. Потім проводять врубку балок, щоб встановити перекриття для нижнього ярусу. Даний вид робіт не проводять, якщо планується установка залізобетонного перекриття.

Споруда стін

Слідом за облаштуванням статі і першого ряду колод проводять укладання другого вінця, потім третього і так далі, зводячи таким чином стіну. Використовувані колоди або бруси з’єднуються між собою відповідно до обраної технології. В обов’язки будівельної бригади входить забезпечення рівної і акуратною укладання матеріалів.

Якщо зводиться будинок в кілька поверхів, проводиться врубка балок точно в тих місцях, які передбачені проектом. Крім того, при будівництві стін дерев’яного будинку необхідно враховувати майбутню усадку. Так, для зміцнення зони ризику прорізів вікон і дверей використовують спеціальні усадние блоки.

Монтаж крокв і пристрій даху

Log Home

Останній етап будівництва полягає в установці даху. Виключно важливо підібрати для облаштування покрівлі високоякісні матеріали. Саме дах захищає дерев’яний будинок від впливу атмосфери і механічних пошкоджень, доповнює архітектурний стиль і прикрашає будівлю.

В якості покрівельного матеріалу використовують листи шиферу, металочерепицю, єврошифер з пресованої целюлози, натуральну керамочерепіца. Крім того, необхідно обладнати дах системою затримки снігу і стоку води.

Як видно з поетапного плану будівництва, зведення дерев’яного будинку – це досить трудомісткий процес. Він включає багато видів робіт, вимагає спеціальних знань, навичок, устаткування.

Щоб побудувати надійний дерев’яний будинок, потрібно добре попрацювати, придбати якісний матеріал, заручитися допомогою професійних будівельників. Однак отриманий результат цілком виправдає зусилля: якщо будувати дерев’яний будинок на совість і відповідно до технології, він буде служити власникам довгі роки.

Вартість будівництва будинку з дерева в Києві і області

Будівництво дерев’яних будинків може мати різну вартість, і цілком бюджетну, і перевищує ціну аналогічних споруд з інших матеріалів.

На вартість будинку з деревини впливають такі чинники:

 • вид, якість і кількість основного будівельного матеріалу, в тому числі – сорт дерева, технологія обробки і т.п.
 • рівень складності проекту, необхідність розробки оригінального архітектурного стилю;
 • площа запланованого будинку, кількість поверхів;
 • обсяг, види і складність інженерних, покрівельних, оздоблювальних робіт;
 • особливості земельної ділянки: грунту, рельєфу і т.п .;
 • кількість і вартість матеріалів для укладання покрівлі, зовнішньої обшивки, внутрішньої обробки.

Замовити будівництво дерев’яного будинку в Vip Design

Спеціалізована будівельна компанія Vip Design в Києві пропонує послуги з будівництва дерев’яних будинків під ключ. Співпрацюючи з справжніми професіоналами, ви без праці реалізуєте цей проект і отримаєте будинок, про який давно мріяли.

Ознайомитися з фотографіями завершених будівництв можна на нашому сайті, отримати консультацію і замовити послугу за вказаними номерами телефонів. Ми надамо вам надійний типовий проект дерев’яного будинку або розробимо індивідуальний, що враховує всі ваші побажання. У будь-якому випадку, ми зробимо все, щоб ви залишилися задоволені результатом будівництва.

Чому
Ми
?

У нас практикується особистісний підхід до кожного клієнта, наші фахівці обов’язково почують всі ваші побажання, після чого втілять всі в реальність швидко і головне ефективно.

У студії Vip Design працюють досвідчені професіонали, які люблять свою справу. Фахівці стежать за новими тенденціями інтер’єрної моди і творчо підходять до виконання кожного проекту.

Ми пропонуємо свої послуги по всіх містах України, також пропонуємо розумні ціни і гарантуємо дотримання термінів виконання замовлень.

Портфоліо

58312 м2

Спроектовано і реалізовано
16500 м2

ОФІСІВ

5780 м2

ГОСТІННИХ

2870 м2

СПАЛЕНЬ

1506 м2

МАНСАРД

2344 м2

КУХОНЬ

1219 м2

ДИТЯЧИХ КІМНАТ

1160 м2

ВАННИХ

Дізнатися вартість проекту