Work

Перепланування квартири

Плануючи проведення ремонтних робіт в квартирі, багато власників вважають, що в їхньому помешканні можна змінити абсолютно все. Однак це не завжди так. На законних підставах характерно внесення деяких обмежень в наші побажання, а порушивши стандарти, можна поплатитися штрафними санкціями і навіть позбавленням майна. Далі про правильну перепланування квартири в 2020 році.

Коли необхідне перепланування квартири?

Задумуючи перепланування, важливо знати про те, що не всі види переробок є переплануваннями. Переплануванням вважаються ті зміни, які необхідно заносити в техпаспорт житла. Даний документ містить всю інформацію про планування приміщень житлового та нежитлового типу, їх технічний стан, ряд конструктивних особливостей та експлуатаційних умов. Крім цього, в техпаспорті відображаються дані про інженерні та комунальні мережі, телефонні кабелі і т.д.

Тому можна сказати, що перепланування квартири однокімнатної є проведені ремонтні роботи, внаслідок яких стався ряд наступних змін:

 • змінилася житлова площа;
 • об’єдналися або розділилися кімнати, при виконанні часткового або повного демонтажу перегородок або несучих стін;
 • перенеслася плита, мийка або сантехнічне обладнання;
 • збільшилася житлова площа, в разі якщо приєднувалися або переобладнувалися допоміжні приміщення;
 • ліквідовувалися або змінювалися розміри дверей і вікон;
 • встановлювалися додаткові віконні та дверні конструкції;
 • проводилася заміна підлоги з одного виду на інший, більш масивний у вигляді натурального каменю, керамограніта і т.д .;
 • встановлювалася внутрішні сходи;
 • встановлювалася система кондиціонування, для чого було потрібно свердління або штробление конструкцій несучого типу.

Цей список є далеко не повним переліком змін, які потребують узаконення. Варто сказати, що перепланування квартири є дуже трудомістким і непростим процесом, для проведення якого необхідно володіти відмінними знаннями, стандартами і вимогами, які діють в сучасному законодавстві будівельній сфері і житловому кодексі. Ці причини є головною основою, щоб питання з узаконення перепланування довірити кваліфікованим професіоналам.

Узгодження і узаконення – в чому принципова відмінність?

Ряд всіх змін здійснюється ще перед проведенням капітальних ремонтних робіт і перед переплануванням. А узаконюють вже проведені зміни.

Згідно з правилами по переплануванню нерухомості покладається, що при наявності незаконних змін і виявленні їх працівниками житлових інспекції буде виписано припис для узаконення їх у встановлений термін. При невиконанні даних зобов’язань власнику такої квартири доведеться поплатитися оплатою штрафів, кримінальною відповідальністю і навіть можливим невиїздом з країни.

Етапи виконання перепланування?

Розбираючись з вирішенням питання про перепланування в квартирі, необхідно розуміти, що цей процес може затягнутися на кілька місяців. Для вирішення даного завдання в максимально швидкі терміни найкращим рішенням стане звернутися за допомогою до професіоналів.

Етапи перепланування:

 • визначення змін, які були зроблені в результаті капітального ремонту;
 • необхідно звіритися з діючими документами з БТІ у вигляді плану квартири, експлікації або техпаспорта. Якщо дана документація відсутня, власник квартири повинен звернутися в архів для отримання копій;
 • важливо знати про основні нюанси, що визначаються якимось переліком змін, проведення яких неможливо ні в яких ситуаціях. До цього списку можна занести зміни в вигляді: демонтажу несучих стін, збільшення простору в санвузлі, за допомогою житлових кімнатах, установки теплої підлоги, перенесення опалювальних труб і т.д.

Крім цього, деякі види змін дозволяється виконувати без розробки проектної документації. Сюди можна віднести монтаж перегородок з гіпсокартону, зняття вбудованих шаф, перенесення сантехнічного обладнання в межах однієї кімнати та інше.

Оформлення технічного висновку

Оформити даний документ доведеться навіть для, здавалося б, незначних змін. Перемістивши плиту, розібравши підвіконня і зробивши подібні дії, необхідно буде звернутися до фахівців проектних організацій, які мають право займатися проведенням подібних робіт, і у яких є допуск СРО.

Подача документів та отримання нового тих паспорта на квартиру

Отримавши техпаспорт на житлову нерухомість, вона потребує реєстрації в Держреєстрі майнових прав. Отримана виписка від державних органів спільно з технічним паспортом – це офіційні документи про законне проведення перепланування в квартирі. Наступним етапом є надання цих документів в ОСББ, ЖЕК і службу по тепло постачання.

Як зробити перепланування за законом в Україні?

Починаючи перепланування, варто налаштуватися на оплату додаткових послуг, мінімальний перелік яких визначається оплатою послуг БТІ та нотаріуса.

Це необхідно зробити, з тієї причини, що змінена цифра в документі на житло дає власнику право в повній мірі розпоряджатися своїми квадратними метрами. Продаж, передача спадщини, використання як заставу, всі ці операції можна буде законно провести, не вкладаючи додаткові кошти.

Штраф за незаконне перепланування

Незаконне перепланування в квартирі карається порівняно невеликим штрафом. Інший неприємною стороною є той момент, що жилинспекции можуть винести припис щодо повернення приміщення до попереднього стану. Відповідно за свій рахунок. У разі минулих термінів, зазначених в приписі, працівник жив інспекції має повне право на подачу позову до суду про продаж «нехорошого» майна. Виручена грошова сума перейде в руки горе-перепланувальників з урахуванням вирахування коштів, необхідних для того, щоб виконати припис інспектора.

Як узаконити перепланування квартири?

Етапи:

 1. Отримання техпаспорта на квартиру в БТІ.
 2. Отримання консультації в жив інспекції або багатофункціональному центрі. При собі власник квартири повинен мати документи у вигляді плану БТІ, документації на власність, перепланіровочних проекту. Працівники служб підкажуть, чи можливо реалізувати задумані плани без порушення закону.
 3. Подача заявки, очікування на її розгляд (приблизно місяць).
 4. По закінченню ремонтних робіт необхідно викликати працівника приймальної комісії. При виконанні законних ремонтних операцій в техпаспорті будуть законно відображені проведені зміни.

Вартість перепланування квартири в Києві

Перепланування квартир, ціна на яку може бути абсолютно різною, виконується з метою перетворення житлової площі. Вартість документації для узаконення перепланіровочних робіт визначається бажаними змінами та етапам їх проведення. У деяких квартирах виконання перепланування стане недоцільним рішенням, за рахунок того, що власнику доведеться заплатити чималу суму.

У новобудовах перепланування квартир виконується більш просто, в порівнянні з вторинним житлом. Виконання перепланування до введення будинку в експлуатацію обійдеться взагалі безкоштовно, заплатити доведеться лише за використані матеріали. А ось в певних квартирах навіть за пересунути стінку необхідно буде заплатити до декількох тисяч доларів.

Від чого залежить ціна?

Вартість на перепланування для кожного випадку є індивідуальною і може коливатися від декількох тисяч гривень до кількох тисяч доларів.

Замовити перепланування квартири від компанії VIP Design

Допомогти з переплануванням в приватному будинку або квартирі допоможуть фахівці нашої компанії, яка вже протягом багатьох років спеціалізується на виконанні пере планувальних робіт в київській нерухомості.

Перелік наших послуг:

 • перепланування старих і нових об’єктів;
 • перепланування житлових приміщень «під ключ»;
 • оригінальні види перепланувань будинків в селі або складів;
 • перепланування офісних і складських приміщень, магазинів, торгових центрів і будь-якої комерційної нерухомості.

Ми гарантуємо виконання ремонтних робіт в зазначені терміни і готові виконати навіть самі незвичайні замовлення.

Чому
Ми
?

У нас практикується особистісний підхід до кожного клієнта, наші фахівці обов’язково почують всі ваші побажання, після чого втілять всі в реальність швидко і головне ефективно.

У студії Vip Design працюють досвідчені професіонали, які люблять свою справу. Фахівці стежать за новими тенденціями інтер’єрної моди і творчо підходять до виконання кожного проекту.

Ми пропонуємо свої послуги по всіх містах України, також пропонуємо розумні ціни і гарантуємо дотримання термінів виконання замовлень.

Портфоліо

58312 м2

Спроектовано і реалізовано
16500 м2

ОФІСІВ

5780 м2

ГОСТІННИХ

2870 м2

СПАЛЕНЬ

1506 м2

МАНСАРД

2344 м2

КУХОНЬ

1219 м2

ДИТЯЧИХ КІМНАТ

1160 м2

ВАННИХ

Дізнатися вартість проекту