
Загальне враження про будь-яке приміщення багато в чому залежить від укладання підлогового покриття. Наявність некрасивої підлоги з різними шорсткостями або недоліками псує загальну картину красивого і затишного приміщення. Саме тому до питання обробки підлоги потрібно підходити з особливою уважністю. Перед тим як виконати укладання підлогових матеріалів, таких як ламінат, лінолеум, паркет і т.д., необхідно завчасно вирівняти підлогу.
ряд особливостей

Вирівнювання підлоги є основним підготовчим етапом чорнової поверхні до декоративної обробки. Вирівнювання підлоги в Києві на увазі під собою метод вирівнювання підлогових підстав, що володіє рядом наступних переваг:
- нанесення вирівнюючого складу, що сприяє отриманню ідеально горизонтальній поверхні. У деяких моментах такі підстави використовують як чистові підлоги;
- можливість додаткового зміцнення підлогових конструкцій, що особливо актуально для приміщень, де завжди присутня велика прохідність. Додатковому шару характерна висока стійкість до навантажень і руйнувань.
Вирівнювання підлоги в Києві – це етап, спосіб виконання якого визначається декількома факторами:
- кривизна підстави. При наявності на поверхнях досить значних перепадів (2-8 см) їх рекомендовано усунути. В основному такі дефекти присутні на підлогах бетонного типу;
- оздоблювальні матеріали. До самим вимогливим матеріалами, які потребують ідеально-рівній поверхні, відносяться ламінат і паркетні дошки. Якщо планується укладання лінолеуму, в такому випадку наявність перепадів на підлозі є не настільки важливим моментом.
Способи вирівнювання підлоги в квартирі

Вирівнювання підлог може бути 2 видів, першим з яких є стяжка підлоги і ряд його різних модифікацій у вигляді сирих способів і вирівнювання підлог з дерева або створення різноманітних комбінованих конструкцій з деревини (сухий метод без використання води).
Напівсуха стяжка підлоги
За фактом для напівсухий стяжки підлоги не характерні особливі відмінності від традиційного варіанту. Даний метод був розроблений для приміщень, де можливі протечки. Ця технологія вирівнювання є найбільш актуальною для старих будинків, де ризик протікання вищий, ніж в нових будівлях.
Всі інші характеристики напівсухий стяжки є аналогічними звичайним матеріалами, винятком є лише особливості при проведенні робіт і використовувані склади. Цей різновид стяжки підходить для всіх видів підлог.
Самовирівнювальні або наливні підлоги

Всі види наливних підлог, крім полімерного типу, являють собою різновиди стяжки. Процес монтажу наливних підлог є менш трудомістким, в порівнянні з традиційною стяжкою, за рахунок використання спеціальних сумішей. Як відомо, вирівнювання підлоги звичайним цементним розчином потребує встановлення маяків і ретельному розгладженні, в той момент як наливні поверхні є самовирівнюються. Матеріали у вигляді наливних підлог досить нанести на підлогу, після чого матеріал від сили тяжіння ідеально розподілитися по горизонтальній поверхні.
Для таких матеріалів як наливні підлоги характерна наявність рідкої консистенції, що збільшує ризики протікання при виконанні робіт. З цієї причини при використанні такої технології необхідно дотримуватися особливої обережності. Найкращим способом не зіткнутися з протікання стане виконання гідроізоляції, що посприяє створенню міцного і рівного підстави, готового для будь-яких видів фінішних покриттів.
Бетонний вид стяжки
Даний спосіб має на увазі під собою виконання робіт при використанні цементного розчину і піску в співвідношенні 1: 3 або 1: 4, що визначається ступенем майбутньої навантаження. Бетонна стяжка виконується в житлових приміщеннях, таких як квартири і приватні будинки, де присутні бетонні перекриття. Стягуванні характерні високі показники міцності і довговічності. Виконати роботи по виготовленню бетонної підлоги поверхні відносно просто. Для цього необхідно володіти мінімальним запасом знань і навичок.
Бетонна стяжка виконується в два етапи. Для першого характерна установка маяків відповідно до рівня підлоги, а на наступному етапі заливають підлогу цементним розчином з наступним його розгладженням по поверхні.
Вирівнювання за допомогою дерев’яних підлог

Традиційним дерев’яною підлогою є підлогу на лагах. Для створення дерев’яних підлогових конструкцій застосовують наступний метод: здійснюється установка лаг на підлогову поверхню. Як матеріали в основному використовуються дерев’яні бруси з прикріпленими дошками у верхній частині. Залежно необхідності, за допомогою даного методу можуть створюватися як чорнові підлоги, так і чистові.
З процесом виготовлення такої підлоги можна впоратися самостійно, витративши на це невелика кількість часу і сил. Дерев’яну поверхню після укладання можна відразу експлуатувати і використовувати для проведення подальших декоративних робіт. Вирівнювання підлоги в Києві при використанні дерев’яних матеріалів має перевагу у вигляді досить легкої ваги конструкцій.
Регульовані підлоги
Ще одним методом вирівнювання підлог є регульовані підлоги. Для даного способу не властиві недоліки, властиві дерев’яним полам у вигляді складності при їх вирівнюванні. Даний метод дозволяє зберегти всі переваги вирівнювання підлоги при використанні деревини.
Суха стяжка

Під сухою стяжкою мається на увазі комбінований метод вирівнювання підлоги. Так як за своїми конструкційним особливостям з одного боку вона схожа зі стягуванням, а з іншого з регульованим підлогою.
За наявності не гнилого і не зламаного дерев’яної підлоги в приміщенні, правильніше буде виконати його вирівнювання при використанні фанери або ДСП. Проведення даних робіт буде достатнім для укладання ламінату або лінолеуму.
Для квартирних приміщень в новобудовах з відсутньою чорновою обробкою при виконанні робіт рекомендовано дотримуватися наступну послідовність:
- стяжка;
- сухий вид стяжки;
- регульовані підлоги.
Для ремонту ванних кімнат і туалетів навряд чи вийде знайти варіант альтернативного стяжки.
Особливості вирівнювання підлоги під ламінат або лінолеум

Нерідко укладання фінішного покриття виробляють на старі дерев’яні підлоги, що не оголюючи їх до бетонної поверхні. Однак перед укладанням ламінату або лінолеуму важливо підготувати дерев’яну підлогу для майбутнього покриття. Настил ламінату на нерівну поверхню призведе до того, що на підлогу кріплення будуть розхитуватися і видавати скрипучі звуки. Якщо говорити про лінолеумі, то тут ситуація ще гірше, так як лінолеум покладений на нерівна підлога, вже по закінченню декількох місяців прийме форми нерівностей.
Роботи по вирівнюванню підлоги під ламінат
Вирівнювання підлоги в Києві під ламінат має на увазі під собою чорнові і чистові роботи з вирівнювання. Перед укладанням ламінату поверхню необхідно якомога краще вирівняти. Черновим вирівнюванням підлог є стяжка підлоги в квартирних приміщеннях, яку необхідно проводити після того, коли завершено сантехнічні роботи та до моменту заміни електропроводки в приміщенні.
Робота по вирівнюванню під лінолеум

Метод вирівнювання підлоги для лінолеуму має подібностями з вирівнювання підлоги під ламінат. Однак дані роботи з вирівнювання необхідно виконувати максимально якісно, щоб на поверхні не були присутні навіть найменші похибки.
При вирівнюванні підлоги за допомогою використання цементно-піщаної стяжки на наступний день необхідно вилучити маяки і виконати затірку стяжок. Це дозволить позбутися від горбиків і ямок на поверхні.
На сьогоднішній день укладання лінолеуму є практично не актуальною послугою, в основному використовується для балконів. Для вирівнювання підлоги на балконі можна виконати укладання ОСБ.
Суміші для вирівнювання підлоги

Будівельні суміші є основами всіх стяжок. На сьогодні представлено кілька різновидів сумішей, що вирівнюють, які відрізняються своїм призначенням:
- самовирівнюючі склади;
- вирівнювання для первинної обробки.
Цементні
У складі даних сумішей присутня пісок, а також матеріали у вигляді керамзитового щебеню або гранітної крихти з наявністю фракційності 0.5-2.5 мм. Рекомендований показник товщини даної стяжки становить приблизно 45 мм. Метою складу сірого кольору є первинне вирівнювання підлог в приміщеннях.
Характеристики міцності цементної суміші визначаються водоцементним співвідношенням, ніж воно нижче, тим стяжка володіє більшою щільністю.
Гіпсові суміші

Перевагою таких засобів є їх швидке висихання, що сприяє готовності підлоги до експлуатації. У складі суміші передбачається наявність дрібного фракційного наповнювача і волокнистих добавок, що сприяє властивостями міцності матеріалу. Також для гіпсових складів характерна можливість регулювання вологості. Областю використання є внутрішні приміщення.
Для гіпсу характерні хороші теплоізоляційні якості і екологічна нешкідливість. Вирівнювання підлоги в Києві при використанні гіпсових сумішей не рекомендується проводити в кухонних і ванних в приміщеннях за рахунок підвищеної вологості в даних кімнатах.
Вирівнювальні
Призначенням даних сумішей є первісна обробка чорнових підстав з наявністю значних дефектів. При використанні даних складів формують надійні поверхні, що володіють потужністю до 50 мм. Даний вид матеріалу використовується як прошарок, нанесення виконується ручним методом.
Самовирівнювальні матеріали
Наносять на фінішні покриття. Тягуча маса з наявністю тонкодисперсних частинок рівномірно розтікається по поверхні. Вирівнювання на великих площах при використанні даних матеріалів виконують, застосовуючи спеціальні пристосування.
Необхідні інструменти для вирівнювання підлог

Перед тим як приступити до вирівнювання підлогу, необхідно придбати наступні види інструментів:
- За допомогою рулетки вимірюються елементи і місця підлогових поверхонь.
- При використанні молотка усувають нерівності у вигляді небажаних горбків, які часто з’являються в процесі підготовки підстави.
- Шпатель дозволяє зручно наносити ґрунтовку.
- Для вимірювання нерівностей підлоги застосовують інструменти у вигляді гідрорівня або лазерного рівня.
- При використанні сталевої щітки прибирають застиглу масу з рейок.
Також для різних підстав необхідно використання перфоратора, дрилі, ножівки шуруповерта та інших інструментів.
Етапи робіт з вирівнювання підлоги
Роботи по вирівнюванню підлоги поділяються на наступні етапи:
- готується бетонна плита перекриття, що має на увазі під собою очищення поверхні від бруду, закладення тріщин і грунтування;
- виконується розмітка приміщення. Використання нівеліра дозволяє визначити висоту майбутньої стяжки. Використання лазерного нівеліра, високоточного інструменту дасть можливість миттєво впоратися з цим завданням;
- здійснюється установка маяків;
- проводиться заливка і вирівнювання стяжки;
- марочна міцність визначається хорошим висиханням стяжки, придатністю її для подальших робіт;
- виконується затирка стяжки. На даному етапі використовується спеціальна шліфувальна машина, яка дозволяє видалити незначні нерівності і напливи;
- наноситься фінішне покриття.
Від чого залежить вартість робіт з вирівнювання підлоги?

Ціна на вирівнювання підлог може визначатися наступними факторами:
- рівнем перепадів;
- використовуваними сумішами;
- способом ремонтних робіт;
- розміром підлоги.
Також вартість робіт багато в чому залежить від кількості допущених дефектів в процесі будівництва будинку.
Замовити вирівнювання підлоги в Києві
Фахівці компанії Vip Desigh з багатим досвідом роботи готові виконувати якісний ремонт підлог, а також інші подібні види робіт в житлових приміщеннях.
Чому варто звернутися в компанію Vip Design?
Ми пропонуємо найактуальніші ціни на послуги з вирівнювання підлог і виконуємо широкий перелік комплексних ремонтних робіт в обумовлені терміни.