Work

Укладка плитки

На сьогоднішній день сучасне будівництво важко уявити без використання облицювальної плитки. Даний матеріал використовується для укладання стін і підлоги в ванних і кухонних приміщеннях. Укладання плитки є досить складним процесом, впоратися з яким зможе тільки фахівець.

Як правильно вибрати плитку?

Вибираючи плитковий матеріал для стін або підлоги, необхідно керуватися не тільки декоративними, але й естетичними якостями плитки. Вибираючи плитку для підлоги, слід звертати увагу на її міцність:

  • плитка для ванної кімнати може відповідати навіть найнижчого класу стирання, тому що в цих приміщеннях навантаження на підлогу є невисокою;
  • вибираючи плитку для кухонного приміщення, фахівці рекомендують розглядати варіанти третього класу, які володіють стійкістю до ударів, а також агресивних чинників. Ще однією переважною особливістю такої плитки є легкий догляд за матеріалом. Не варто вибирати текстуровані або пористі види кахлю для кухонного підлоги або стін;
  • укладка плитки в передпокої повинна здійснюватися при використанні облицювального матеріалу, відповідного четвертого класу зносостійкості.

Для визначення необхідної кількості плитки рекомендовано виміряти поверхню, де буде проводитися майбутня укладання, і розділити результат на площу однієї плитки.

Відмінні риси плитки від кахелю

Купуючи плитку, кожен покупець задається питанням: «Чим відрізняється керамічна плитка від кахлю?».

Під кахлем і керамічною плиткою маються на увазі квадратні або прямокутні керамічні пластини, які пройшли попередній обпік. Головною відмінною рисою кахлю виступає використовуваний спосіб при виробництві, яких на сьогоднішній день існує три.

  • монокатура. Для такої плитки властива висока міцність, місцями укладання виступають підлогу і стіни;
  • бікотура є метод подвійного випалу, що сприяє створенню звичайного кахлю слабкою міцності. Даний матеріал застосовують для облицювання стін всередині приміщень;
  • керамограніт по міцності можна порівняти з природним каменем. Сучасні методи, використовувані в процесі виробництва даного матеріалу, дають можливість отримати плитку з імітацією під натуральний камінь. Даний вид кахлю, який використовується для проведення зовнішнього облицювання, має високу стійкість до низьких температур.

Для створення керамічної плитки можуть використовувати такі матеріали як біла або червона глина. Плитка з першого варіанту є більш рівною, завдяки пластичним властивостям глини. Для керамічної плитки, основою якої є червона глина, властиві більш низькі показники.

Як вибрати товщину плитки?

Показник товщини визначає технічні характеристики, а також візуальний фактор виробів. Вибираючи вид клейового складу, необхідно враховувати розміри матеріалів.

Плитні матеріали різних типів і призначень можуть мати різні показники товщини. Найтоншими варіантами вважаються настінні вироби. Укладання плитки для підлоги повинна здійснюватися при використанні найбільш масивних зразків. Вибираючи матеріал для підлоги, необхідно враховувати майбутню навантаження і прохідність в місці укладання. Плитка, покладена на вулиці, має більшу вразливістю до пошкодження покриття. Важливим фактором тут виступає також і конкретний тип матеріалу. Для керамічної плитки характерна крихкість і недорога вартість. З цієї причини, вибираючи для підлоги або вуличного оформлення, в основному використовують вироби з керамограніта, товщина яких досягає 25 мм.

Вибираючи товщину облицювальний матеріал, необхідно враховувати наступне критерії:

  • розміри облицювального матеріалу;
  • рівень навантаження;
  • показники міцності і стійкості підстав;
  • вид плитки;
  • ціновий сегмент;
  • площа;
  • скільки знадобитися клейового складу.

Стандартні показники плитки

Насамперед необхідно враховувати товщину настінного кахлю, який є стандартним показником, особливо всередині приміщень. Матеріал заносять в межі 49 мм, відповідно до даними показниками. Для самих тонких матеріалів властиво вузьке і коротке виконання, в той момент, коли більші одиниці мають більш збільшеною товщиною.

Плитка-мозаїка вважається винятком з правил, так як для даних виробів характерні більш компактні елементи з меншими параметрами, в порівнянні зі стандартним кахлем. Стандартний показник знижується на 2-3 мм, але зі збільшенням пошкодження ризику облицювального покриття.

Звичайну плитку виготовляють в розмірі 9 мм. Дані види матеріалів застосовують для приміщень, в яких присутня підвищене навантаження або при оздоблювальних зовнішніх роботах. Укладання плитки на каміни, печі та стіни в приміщеннях виробничого типу повинна здійснюватись за допомогою фрагментів більш товстого виду.

Товщина плитки для підлоги

Габаритные виды фрагментов являются более массивными и прочными.

Основні категорії:

  • стандартні плитні матеріали – 6-11 мм;
  • керамограніт – 8-14мм;
  • керамограніт тонкого типу 4-5 мм;
  • кахельну матеріал, що володіє підвищеною міцністю – до 25мм.

Яка плитка вважається найкращою?

Як вже говорилося раніше, керамічна плитка може бути наступних типів:

  1. Бікотура. При використанні даного матеріалу виконують фінішне декорування всередині приміщень. Завдяки наявності емальованого шару матеріал стійкий до вологості і володіє блиском. Є менш надійним матеріалом, який не розрахованим на високі фізичні навантаження. За зовнішніми характеристиками плитка володіє невеликою товщиною, а для її основи характерний червонуватий відтінок.
  2. Монокультура є теж емальовані керамічні пластини, які застосовують для того, щоб облагородити стіни і підлоги. Даний матеріал має стійкість до різких перепадів температури і оточуючим фактором, використовується для зовнішньої обробки. Монокультура – це зносостійкий матеріал з наявністю більш товстої і міцної основи.
  3. Монопороза. Цей різновид являє собою пористі вироби, для яких характерний великий показник поглинання рідини. Має меншу стійкістю, в порівнянні з попереднім варіантом. Технології, що використовуються при виробництві сприяють створенню виробів великих розмірів. Випускається в традиційних кольорах, які за зовнішніми характеристиками схожі з мармуром або іншими видами натуральних каменів. Матеріал призначений для отделочнихработ всередині приміщень.
  4. Кахель. Основою кахельної плитки виступають такі компоненти як кварц, алебастр, кісткова зола, пісок і глина. Поверхня кахлів має захисні властивості, необхідної для плитки текстурою, може бути виконана з наявністю різноманітних малюнків. Кахель може володіти матовою або глянцевою поверхнею, що залежить від додавання солей або оксидів металів.
  5. Майоліка – це великопористі варіанти, які виготовляються при використанні спеціальних технологій. Нанесення глазурі здійснюється на початку, на необпалені види заготовок з подальшим розкладом їх певним способом. Ціна на таку плитку досить висока за рахунок виконання ручної роботи. Майоліці властиво добре вбирати рідину, що дозволяє використовувати матеріал лише в сухих приміщеннях.
  6. Керамічний граніт є декоративним матеріалом, який має високу стійкість до температурного діапазону за рахунок низького коефіцієнта поглинання рідини. Даний матеріал вважається самим зносостійким, має стійкість до стирання і хімічних компонентів.
  7. Клінкерна вид плитки. Для виготовлення даного матеріалу використовується метод преса або спосіб продавлювання. Готові вироби мають стійкість до низьких і високих температурних показників, що досягається за рахунок випалу на високих температурах. В процесі виготовлення застосовується вдосконалена методика одинарного випалу. Догляд за клінкерною плиткою досить простий, матеріал невразливий до стирання, вбирання рідини і агресивним компонентом. Клінкерні фрагменти можуть бути абсолютно різних форм, що робить даний матеріал популярним при оформленні підстав і елементів в комплексах для плавання.
  8. Котто. Основою даної плитки виступає червона глина, що сприяє наявності теплої колірної гамми у фрагментах, від жовтого до коричневих відтінків. В основному даний вид не покривають глазур’ю. Відносно способу виготовлення, то він є таким же, як і для клінкерної плитки. Багато декоратори при оформленні приміщень вибирають котто, так як даний матеріал виконаний під старовину. Сферою використання в основному виступають стіни в музеях і церквах. Також укладання плитки котто здійснюється і для оформлення підлогових покриттів. Після того як укладання плитки закінчена, матеріал необхідно покрити воскової мастикою або захисними засобами, що мінімізує ризик появи плям. Матеріали володіють стійкістю до води (дощ, сніг), а також до вигинів і стисканням.
  9. Коттофорте застосовується як декор для підлоги. Матеріал виконаний у вигляді пресованих заготовок, отриманий способом двоступеневого випалу при дуже низькому температурному діапазоні. Плитковий матеріал покривають захистом у вигляді непрозорих складів. Високі властивості міцності визначаються використанням 2 різновидів глини і шамоту.
  10. Фаянс також іменується білою керамікою, створюється з каоліну. Виготовляють матеріал за допомогою методу преса вогнетривких речовин. Компоненти, присутні в складі, сприяють значному зниженню температури плавлення. Дані технології мають схожістю з виробництвом майоліки. Для покриття плитки застосовують глазур прозорого і непрозорого типу. При використанні фаянсових виробів виконують обліцовочниеработи підлог всередині приміщень, а також декорують стіни.

Що таке безшовна плитка?

Ключовий аспект, який відрізняє безшовний вид плитки від будь-якого іншого матеріалу, це особливості її форми, де відсутні фаски по краях. Це сприяє можливості виконати максимально щільне розташування окремих фрагментів підстав щодо один з одним. Такий підхід сприяє створенню єдиного полотна без наявності видимих швів.

Також відмінністю безшовної плитки є найбільш габаритні розміри виконання, в порівнянні зі звичайним кахлем (20 * 60 см або 30 * 90 см). Складність даної укладання визначається необхідністю в дотриманні дзеркального підстави. Недотримання цього правила результатом може стати зіпсований вигляд приміщення, а також підвищена травмоопасность.

Етапи робіт з укладання плитки

Для того щоб виконати якісне укладання плитки, необхідно володіти професійним досвідом і знаннями. Укладання плитки – це досить складний будівельний процес, який повинен здійснюватися в певній послідовності з дотриманням всіх нюансів і тонкощів.

Як підготувати поверхню до облицювання

Даний процес має на увазі під собою вирівнювання стін при використанні штукатурного кошти або цементної стяжки підлоги. Не варто домагатися ідеально гладкій поверхні, так як при присутньому шорсткуватому підставі, здійснюється найбільш краще зчеплення матеріалів. Обов’язковим етапом перед укладанням є грунтовка поверхні.

Розміщення половинчастих рядів плиток?

Щоб виконати правильну і точну укладку плиткового матеріалу, процес необхідно починати з позначення місця в першому ряду. Наступним етапом є розмітка опорних обмежувачів по контури розмітки, що дає можливість потримати плитковий матеріал до моменту висихання стін.

Укладка плитки

В основному плитку укладають від центральної частини підстав, що сприяє створенню чіткого зображення в приміщенні. Від центральної частини продовжують рівномірну і акуратну укладку до країв. При необхідності фрагменти підрізає.

Затирка швів

Даний етап є фінальним, що сприяє завершеному естетичного вигляду.

Яку плитку покласти у ванній?

Найоптимальнішим варіантом плитки для ванної кімнати вважається керамічна. Її характеристики якості переважають над властивостями всіх інших матеріалів. Керамічна плитка володіє універсальністю, екологічністю, довговічністю і міцністю. Завдяки різноманітності форм і колірних рішень можна вибрати оптимальний варіант для створення неповторного дизайнерського образу приміщення.

Піддон для душової кабіни з плитки: за і проти?

Доцільність даної установки досить виправдана наступними аргументами:

  • естетичні характеристики і широкий вибір зображень і квітів. Різноманітність кахельних матеріалів дає можливість проводити експерименти з дизайнами для створення індивідуального стилю. Залежно від особистих переваг, піддон може бути виконаний з матових, глянцевих і інших матеріалів;
  • форми і розміри. Кахельну піддон сприяє створенню нових можливостей. Він може бути абсолютно різних форм і розмірів. Найбільш це актуально для санвузлів з мінімальною площею, де економія корисного простору є важливим моментом;
  • стійкість до деформацій. Для будівельних піддонів характерна більш висока стійкість, ніж класичним акриловим піддонів на ніжках;
  • довговічні характеристики кахлю визначаються міцністю матеріалів і тривалим терміном служби. Матеріалами невластиво жовтіти і тріскатися. Кахельні піддони мають більшу довговічністю, в порівнянні з акриловими виробами;
  • безпеку. Кахельну матеріал виготовлений на основі глини, яка володіє екологічною безпекою, не сприяє виділенню токсичних компонентів, що не можна сказати про синтетичні матеріали. Глині властиві вогнетривкі якості і можливість і не проводити електрику.

Догляд за кахлем досить простий, не вимагає застосування спеціальних миючих складів.

Ряд недоліків:

  • обмежені функціональні характеристики. У просту конструкцію входить душова лійка, скляні шторки і піддон з трапом. Відсутні додаткові функції у вигляді душа Шарко, парогенератора і т.д .;
  • досить складний процес підключення до каналізації з скрутним усуненням засмічень в майбутньому;
  • вартість є вищою, ніж покупка готових конструкцій, що визначається придбанням і доставкою матеріалів, перебудовою водопровідної та каналізаційної системи, послугами майстра.

Особливості укладання плитки на стіну

Даний процес можна охарактеризувати як один з найважчих будівельних заходів. При виконанні укладання плитки на стіни важливо дотримуватися правила і поетапність робіт.

Ціни на облицювання плиткою в Києві

Вартість укладання плиткою визначається використовуваними матеріалами, площею поверхні, застосовуваним видом технології та іншими факторами.

Замовити укладання плитки і кахлю під ключ в Vip Design

Спеціалізацією нашої компанії є надання послуг з укладання керамограніта під ключ за допомогою декількох способів, таких як шов, ромб, візерунок. Наші фахівці допоможуть вибрати і придбати найоптимальніші види облицювальних матеріалів, що володіють ідеальним співвідношенням ціна-якість.

Чому
Ми
?

У нас практикується особистісний підхід до кожного клієнта, наші фахівці обов’язково почують всі ваші побажання, після чого втілять всі в реальність швидко і головне ефективно.

У студії Vip Design працюють досвідчені професіонали, які люблять свою справу. Фахівці стежать за новими тенденціями інтер’єрної моди і творчо підходять до виконання кожного проекту.

Ми пропонуємо свої послуги по всіх містах України, також пропонуємо розумні ціни і гарантуємо дотримання термінів виконання замовлень.

Портфоліо

58312 м2

Спроектовано і реалізовано
16500 м2

ОФІСІВ

5780 м2

ГОСТІННИХ

2870 м2

СПАЛЕНЬ

1506 м2

МАНСАРД

2344 м2

КУХОНЬ

1219 м2

ДИТЯЧИХ КІМНАТ

1160 м2

ВАННИХ

Дізнатися вартість проекту