Work

Шпаклювальні роботи

Шпаклівка – це спеціальний матеріал, який застосовують для підготовки стін до подальшої обробки. Шпаклювальною сумішшю проводять «косметичний» вирівнювання, замазують тріщини і шви. Після шпаклівки можна приступати до фарбування поверхонь, обклеювання шпалерами або оформлення іншими декоративними матеріалами.

Вибір шпаклювальних сумішей

Шпаклювальна суміш не тільки прикриває нерівності на стінах і стелях, а й забезпечує захист від зовнішніх впливів, сприяє кращій теплоізоляції. Шпаклівка повинна відповідати наступним характеристикам:

  • адгезивні властивості – зчеплення шпаклювальною суміші з поверхнею стін;
  • екологічність – відсутність шкідливих для людини речовин;
  • стійкість до вологи, високих і низьких температур, механічних пошкоджень;
  • хороша збіжність – властивість шпаклівки рівно лягати без додаткового впливу;
  • схильність шліфуванню.

Поради щодо вибору шпаклювальної суміші

Штукатурка Стен – Строительство И Ремонт | Строительство И Ремонт with regard to Шпатлевка Стен Под Обои – Goower

При виборі шпаклювальної суміші враховуйте особливості оздоблювального матеріалу, який збираєтеся використовувати. Так, якщо плануєте обклеїти стіни шпалерами, краще придбати суху суміш, а якщо запланована фарбування, то пастообразную.

При покупці обов’язково погляньте на зміст упаковки. Якщо бачите в відерці тверді частинки, перед вами суміш низької якості. Крім того, враховуйте температурні умови, при яких будуть проводитися шпаклювальні роботи під ключ.

Який завтовшки повинен бути шар шпаклівки

Для отримання якісного результату необхідно правильно вибирати товщину шару шпаклівки.

Якщо поверхні стін практично рівні і якісно заштукатурені, шпаклівку використовують тонким шаром як фінішне покриття. В даному випадку товщина нанесення складу не більше одного міліметра. Цього цілком достатньо, щоб отримати гладку стіну.

Якщо нерівності на стінах великі, шпаклівку наносять товщиною в один-два міліметри, а потім вже покривають фінішним шаром. Першу суміш відрізняє від другої велика величина фракції. Проводячи шпаклювальні роботи, потрібно наносити якомога тонші шари і не намагатися вирівнювати занадто різкі перепади. Шпаклювати поверхні шаром більше п’яти міліметрів не має сенсу – покриття почне розтріскуватися.

При монтажі стін з полотен гіпсокартону необхідно строго дотримуватися будівельні технології та якісно вирівнювати поверхні. Самонарізаючі шурупи не повинні стирчати з полотен, їх потрібно добре вкрутити, «утапливая» в поверхню. Спочатку закладають поглиблення від кріпильних елементів, а потім приклеюють скловолокнисту сітку на стики і шпаклюють. Якщо виходить рівна поверхня, можна відразу робити фінішну шпаклівку. Її наносять в два-три шари товщиною до одного міліметра.

Види шпаклівки

Шпаклювальні роботи можуть мати різне призначення, в залежності від чого застосовують ті чи інші склади.

Фінішні

Дані суміші використовують в якості чистового покриття для поверхонь. Зазвичай їх накладають поверх просохлої стартовою шпаклівки. Шар нанесення фінішної суміші не повинен перевищувати три міліметри.

У будівельних магазинах пропонують два варіанти сумішей – в сухому вигляді і вже готові. Перші необхідно розводити з водою відповідно до інструкції на упаковці і розмішувати до однорідного стану (важливо, щоб в суміші не було грудок). Щоб добре перемішати шпаклівку, можна використовувати спеціальний міксер для будівельних сумішей. Варто враховувати, що приготований таким чином матеріал довго не зберігається, оскільки застигає на повітрі.

Готові склади можна придбати в упаковках (відерцях) різного об’єму в залежності від потрібного вам кількості. Використовують суміш відразу після відкриття упаковки, але її також рекомендує попередньо перемішати (іноді при зберіганні порушується однорідність шпаклівки).

Універсальні

Універсальні склади підходять як для початкового вирівнювання, так і для фінішної обробки. Вони поєднують в собі якості фінішних і стартових сумішей: добре шліфуються, не схильні до розтріскування, лягають на будь-які матеріали, підходять для обробки стін, стелі та підлоги, можуть накладатися шарами різної товщини. За допомогою універсальної шпаклівки можна отримати якісну рівну поверхню – білу або світло-сіру. Особливою популярністю користуються акрилові шпаклювальні склади.

Стартові або базові

Даний вид шпаклювального матеріалу застосовують в першу чергу для вирівнювання поверхонь. Зазвичай до складу базового покриття входить гіпс, цемент, вапно, сполучні полімери. Від фінішного воно відрізняється рівнем в’язкості і величиною фракції.

Базові склади застосовують для вирівнювання різких перепадів поверхонь на стінах, стелях, схилах тощо Наносити таку шпаклівку можна товстими шарами один за іншим. Матеріал швидко сохне і застигає, що дозволяє вирівнювати стіни швидко, не перериваючись на час висихання чергового шару.

Стартові шпаклівки продаються у вигляді сухих сумішей в спеціальних мішках. Перед початком роботи їх розводять водою відповідно до інструкції. Оскільки в складах можуть бути присутніми різні компоненти, то і пропорції розведення можуть варіюватися. Слід орієнтуватися на рекомендації конкретних виробників, а не розводити шпаклівку навмання. На ринку можна знайти базові суміші в готовому вигляді, але купуючи їх, варто враховувати розмір приміщення, в якому проводитимуться роботи.

У разі необхідності базову шпаклівку можна зміцнювати, використовуючи спеціальні сітки або армирующее волокно. Таке армування проводять при сильному пошкодженні стін, недостатньо потужному фундаменті, в період усадки будівлі-новобудови.

Вимоги поверхні до шпаклювання

Після підготовчих робіт поверхня повинна відповідати таким вимогам:

  • чистота, відсутність пилу і залишків старих оздоблювальних матеріалів;
  • міцність, відсутність відслонень;
  • сухість – до початку шпаклевочнихработ (перед самою шпаклівкою поверхню змочують водою або ґрунтовкою, щоб шпаклювати «по мокрому»);
  • без набухання після змочування або грунтовки;
  • нормальна температура (без перегріву або перемерзання);
  • шорстка структура.

Як визначити якість шпаклівки?

Ви зіткнулися зі складом низької якості, якщо:

  1. При розмішуванні суха шпаклівка бере дуже багато води і швидко сохне. В цьому випадку потрібно замінити склад перед початком робіт.
  2. Розмішуючи шпаклівку, ви помічаєте неоднорідність, окремі великі фракції або навіть грудки.
  3. Під час нанесення на стіни або стелю суміш занадто швидко висихає (це добре помітно на краях).
  4. Шпаклювальна суміш скочується і не прилипає до грунтовки.
  5. Під час зачистки частини покриття обсипаються.
  6. При подальшому грунтуванні шпаклівка налипає на валик.
  7. Після грунтування шпаклювальна суміш місцями розчиняється.
  8. При фарбуванні шпаклювати поверхні з’являються здуття або покриття прилипає до валика.
  9. Шпаклівка виходить не світлою, а жовтуватою.

Нерідко при виникненні вищеописаних проблем доводиться починати роботи спочатку з уже новим шпаклювальним складом.

Особливості шпаклівки стін і стелі

Стіни і стеля шпаклюють після вирівнювання і перед монтажем оздоблювального покриття. Шпаклівка – обов’язкова умова якісного ремонту будь-якого приміщення, навіть якщо мова йде тільки про косметичних бувальцях. Шпаклювальні роботи дозволяють отримати ідеально рівні поверхні, які стануть якісної основою для подальшої обробки.

Шпаклюємо стелі

Шпаклівку стель проводять перед фарбуванням, оштукатурюванням або іншою обробкою. Для цього використовують склади обох видів – базові і фінішні. Необхідно ретельно вивчити технологію або вдатися до допомоги професіоналів, щоб стеля вийшов рівним і гладким, без напливів, тріщин і западин.

Шпаклюємо стіни

Шпаклювання стін значно полегшує фінішну обробку (фарбування, обклеювання шпалерами, оштукатурювання і т.п.) і підвищує якість оформлення. Поверхні виходять гладкими і міцними, поліпшується зчеплення обробки зі стіною, зменшується витрата оздоблювальних матеріалів (фарби), запобігає відшаровування. Технологія шпаклівки багато в чому залежить від конкретних матеріалів, з яких виготовлені стіни і оздоблення.

Шпаклюємо гіпсокартон перед обклеюванням шпалерами

В цілому поверхні гіпсокартонних полотен досить гладкі, але шпаклівка все ж необхідна в місцях стиків, швів, кріпильних елементів і т.п. Шпаклювальні роботи перед обклеюванням шпалер допомагають приховати виступаючі частини і виїмки на гіпсокартонної стіні.

Шпаклюємо стіни у ванній

Особливості обробки поверхонь у ванній визначаються вимогами вологостійкості. Відповідно, проводячи шпаклювальні роботи, необхідно використовувати суміші, стійкі до впливу вологи. Вибираючи шпаклювальні склади, орієнтуйтеся на маркування:

  • KR – ці літери визначають суміші звичайного призначення, які можна застосовувати для внутрішніх робіт;
  • VH – показник вологостійких складів: їх можна використовувати для обробки поверхонь в приміщеннях з високою вологістю, зокрема – в ванних кімнатах.

Етапи робіт

Шпаклювальні роботи проводять в декілька етапів.

Очищають поверхні

Перш за все, необхідно звільнити стіни від старих оздоблювальних матеріалів: штукатурки, шпалер, фарби і т.п. Щоб очистити поверхні начисто, можна використовувати спеціальні миючі склади. Після цього необхідно почекати добу, щоб стіни як слід просохли.

Оглядають рельєф поверхні

Для огляду стіни використовують ліхтарик, прикладаючи його до поверхні і висвітлюючи уздовж площини. При такому підході всі нерівності, виїмки і горби стають добре видимими. Великі височини відразу прибирають рубанком, в поглиблення відзначають, обводячи по контуру олівцем.

Готують інструменти

Перш ніж приступити до ремонту, інструменти ретельно очищають: протирають то пилу, миють і ще раз витирають (спеціальною серветкою, яка не залишає ворсу або тканинних волокон). Крім того, важливо перевірити будівельний міксер і ємність, в якій замішують розчин: чи немає на них залишків попередніх сумішей. Решту зчищають, а ємність і дриль протирають ганчіркою.

Готують суміш для шпаклівки

Слід пам’ятати, що шпаклювальна суміш при зберіганні на повітрі застигає, тому її краще готувати окремими порціями. На шпаклювальну лопатку поміщають таку кількість приготованого розчину, яке потрібно для одного мазка.

Вирівнюють поверхню

Незначні поглиблення і маленькі тріщини зашпаровують шпателем відповідного розміру (середнім або широким). Затирають хрест-навхрест, прикладаючи однакові зусилля, поки поверхня не стане рівною.

Неправильна техніка – повільно і з зусиллям тягнути шпаклювальну лопатку. Шпаклювальна суміш стає менш в’язкою від фізичного впливу і прекрасно лягає, рівномірно розподіляючи по поверхні, якщо при нанесенні докладати однакові зусилля з різних сторін.

Шпаклівка твердне

Щоб шпаклювальна суміш добре застигла, потрібно забезпечити необхідні для цього умови. Не можна допускати протягів і попадання прямих променів сонця, а також теплого повітря з калорифера або фена. На швидко сохне суміші можуть з’явитися тріщини, а крім того, весь Шпаклювальний шар може з часом деформуватися. На жаль, іноді це помічають тільки на етапі фінішної обробки стін.

Обмін повітря в будинку або квартирі потрібно відрегулювати. Наприклад, якщо шпаклівка сохне в кімнаті, суміжній з балконом, двері на балкон щільно закривають, а міжкімнатні залишають відкритою. Якщо шпаклюють коридор, зачиняють вхідні двері, ванну, туалет і кухню, а міжкімнатні двері відкривають.

Ціна на шпаклювальні роботи в Києві

У прайсах на шпаклівку ціна за роботу може бути різною, що залежить від декількох факторів:

  • рельєф оброблюваної поверхні;
  • матеріал виготовлення стін (гіпсокартон, цегляна кладка і т.п.);
  • призначення стін і різновид фінішного оздоблювального покриття (так, при фарбуванні стін все огріхи більш помітні, тому шпаклівка під фарбування вимагає особливих зусиль і делікатного підходу);
  • наявність будь-яких конструкцій і елементів: трубопроводу, системи опалення, розведення електрики, батарей, укосів і т.п .;
  • шпаклювальні роботи більш трудомісткі, якщо справа стосується стелі, а не стін. При такій шпаклівки ціна за роботу вище.

Замовити шпаклювальні роботи з ціною за квадратний метр в Vip Design

Шпаклювальні роботи вимагають професійних знань і навичок, спеціальних засобів і інструментів. Для найкращого результату варто довірити обробку стін досвідченим фахівцям компанії «Vip Design». Наші майстри виконують будівельні роботи якісно, відповідально і оперативно за цілком прийнятною вартість (шпаклівка поверхонь під фарбування становить шістдесят гривень за квадратний метр). З прайсом будівельних і ремонтних робіт можна ознайомитися на нашому сайті.

Чому
Ми
?

У нас практикується особистісний підхід до кожного клієнта, наші фахівці обов’язково почують всі ваші побажання, після чого втілять всі в реальність швидко і головне ефективно.

У студії Vip Design працюють досвідчені професіонали, які люблять свою справу. Фахівці стежать за новими тенденціями інтер’єрної моди і творчо підходять до виконання кожного проекту.

Ми пропонуємо свої послуги по всіх містах України, також пропонуємо розумні ціни і гарантуємо дотримання термінів виконання замовлень.

Портфоліо

58312 м2

Спроектовано і реалізовано
16500 м2

ОФІСІВ

5780 м2

ГОСТІННИХ

2870 м2

СПАЛЕНЬ

1506 м2

МАНСАРД

2344 м2

КУХОНЬ

1219 м2

ДИТЯЧИХ КІМНАТ

1160 м2

ВАННИХ

Дізнатися вартість проекту