
Поклейка шпалер – найпопулярніший і широко поширений спосіб обробки стін. Високому попиту сприяє величезний асортимент пропонованої продукції: на сучасному ринку представлені шпалери з різних матеріалів, у великій гамі кольорів і різноманітті фактур. Однак кожен із видів потребує дотримання технології, від чого багато в чому залежить якість декоративного оздоблення. Деякі різновиди можна наклеїти самостійно, а для поклейки інших необхідний професійний підхід.
Види матеріалів шпалер: Плюси і Мінуси

Плануючи дизайн будинку або квартири, можна підібрати шпалери на будь-який гаманець – і дорогі, і дешевше. Для цього корисно знати існуючі види оздоблювального матеріалу, їх особливості, переваги та недоліки.
Паперові

Найбільш популярний варіант з бюджетною вартістю. Можна вибрати шпалери в один або два шари, гладкі або з фактурними малюнками.
Переваги паперових шпалер:
- екологічність;
- папір – «дихаючий матеріал»;
- простота і зручність використання.
Однак у даного матеріалу є і недоліки:
- паперові полотна схильні до вигоряння;
- папір сильно вбирає запахи;
- далеко не всі забруднення можна очистити, оскільки шпалери промокають.
Вінілові

Нижній шар вінілових шпалер може бути папір або флізелінові. Верхній шар, відповідно, з вінілу (полівінілхлориду). Даний вид шпалер відрізняється красивим шовковистим блиском, може мати гладку або фактурну поверхню.
Переваги шпалер з полівінілхлориду:
- не вигоряють;
- фактурна обробка може приховати незначні нерівності на стінках;
- варіанти на флізеліновій основі не бояться вологого чищення;
- різновиди для фарбування зручні тим, що їх можна підфарбовувати і перефарбовувати до десятка разів.
Недоліки шпалер з полівінілхлориду:
- погана повітропроникність;
- при сильному нагріванні шпалери можуть виділяти шкідливі речовини.
Акрилові

Даний вид складається з паперової основи і тонкого акрилового покриття. Для їх виготовлення використовують спінений акрил, завдяки чому виходить гарний повітряний візерунок, а сам матеріал залишається паропроникним. Акрилові шпалери не виділяють токсинів, тому цілком підходять для спалень і дитячих. Колірна гамма не так широка, як у інших видів, але серед них теж є варіанти, які підходять для фарбування.
Флізелінові

Шпалери даного виду виробляються з натуральної целюлози і доповнюють волокон – поліестрових, акрилових, віскозних і ін. Обробний матеріал може бути виготовлений з флізеліну або мати флізеліновую основу і паперовий або вініловий верхній шар. Це міцні шпалери, декоративність яких визначається верхнім шаром. Найчастіше мають гарний рельєфний малюнок. Можуть бути використані для фарбування.
Переваги оздоблювального матеріалу:
- проста поклейка шпалер;
- велика міцність;
- паропроникність матеріалу;
- водостійкість;
- можливість обклеювання стель;
- підходять для фарбування.
Текстильні

Даний вид є двошарові шпалери, основою яких служить флізелін або папір, а верхнім шаром текстиль. Останній може містити в собі шовкові волокна, велюрові, льняні, джутові та ін. Особливості текстилю багато в чому визначають вартість шпалер. В процесі виробництва їх просочують антистатичними, пиловідштовхуючими, антипиреновими складами.
Серед достоїнств текстильних шпалер:
- екологічність (за умови виготовлення з натуральних волокон);
- ефектний, дорогий зовнішній вигляд;
- можливість декорувати стіну без швів (можна вибрати полотна шириною до 10 м);
- додаткова теплоізоляція і шумоізоляція;
- стійкість до ультрафіолету.
До недоліків відносять:
- властивість вбирати і утримувати запахи;
- не переносять миття;
- складний процес поклейки;
- висока ціна.
- склошпалери
Ці шпалери виготовляють з склотканини, яку тчуть з скловолоконних ниток. Самі нитки витягають з розплавлених шматочків скла. Виходить дуже міцний матеріал, стійкий до механічних пошкоджень і простий у догляді. Його можна фарбувати водоемульсіонкой.
Також до переваг стеклообоїв відносять:
- тривалий термін експлуатації;
- вогнестійкість;
- екологічність і безпеку (в ньому не заводиться патогенна мікрофлора);
- склошпалери можна фарбувати;
- матеріал не вбирає запахи.
Недоліком називають обмежений вибір фактурних орнаментів.
Металеві

Двошаровий матеріал з паперовою або флізеліновій основи і верхнього шару з металізованої фольги. Зазвичай шпалери декоровані візерунками і поєднують матову текстуру з глянсовою. Можливі сріблясті, золоті, бронзові відтінки металізованого покриття.
Переваги оздоблювального матеріалу:
- тривалий термін використання;
- стійкість до вигорання на сонці;
- відмінна звукоізоляція;
- простий догляд, стійкість до вологи і вогкості.
Серед мінусів металізованих шпалер:
- складний процес обклеювання;
- висока вартість.
- натуральні
Двошарові шпалери, верхній шар яких виготовляють з природних матеріалів: рослинних волокон, стебел очерету, бамбука, листя, шпону і т.п. Основою традиційно служить папір, іноді флізелін. Натуральні шпалери красиво виглядають і приємні на дотик.
Також до їх переваг відносять:
- екологічність;
- універсальний дизайн;
- гипоаллергенность.
Мінуси натуральних шпалер:
- погано переносять ультрафіолет і вологу;
- трудомістка поклейка;
- між обоями бувають видні стики;
- на фактурної поверхні може накопичуватися пил.
Рідкі

Даний матеріал – щось середнє між традиційними шпалерами, фарбуванням та штукатуркою. Їх виготовляють з натуральних волокон, наприклад, целюлозних, бавовняних, шовкових з використанням спеціальних в’яжучих речовин. Рідкі шпалери досить довговічні і не бояться усадки. Вони легко наносяться, не виділяють токсичних речовин, що не припадають пилом, легко чистяться.
Миющися

До групи миющихся відносять всі види шпалер, які не бояться вологи. Всі забруднення можна спокійно змивати, ні колір, ні малюнок, ні фактура не ушкоджуються.
Переваги шпалер, що миються:
- поклейка шпалер можлива в будь-якій кімнаті, включаючи кухню, ванну, коридор і передпокій;
- тривалий період експлуатації (до п’ятнадцяти років);
- широкий асортимент і диференційовані ціни.
До мінусів відносять:
- через важкість полотен їх складно клеїти, при цьому необхідний спеціальний клей;
- через малу паропроникності може з’явитися патогенна мікрофлора;
- фактурні варіанти важче чистити і мити, ніж гладкі.
Як правильно вибрати колір шпалер в приміщення?

Багато компаній-виробників шпалер створюють спеціальні колекції, що поєднують полотна одного стилю або схожих тонів. Це значно полегшує вибір гармоніюють між собою шпалер. Також поєднувані кольори можна підбирати за таблицями. Однак при бажанні створити нестандартні дизайнерські комбінації доведеться керуватися власним вибором.
Вибираємо кольори і відтінки шпалер

Дизайнери рекомендують підбирати колірну гамму, з огляду на наступні фактори:
- габарити приміщення;
- освітленість кімнати;
- планування;
- призначення кімнати;
- колірна гамма предметів інтер’єру;
- особисті переваги і сприйняття кольорів.
Колір оздоблювального матеріалу необхідно підбирати в залежності від розмірів кімнати. У просторих приміщеннях можна використовувати шпалери будь-яких тонів, експериментувати з фактурами і комбінаціями. Темні кольори не зроблять кімнату занадто тісною, а темні акценти не порушать цілісності дизайну.
Для невеликих приміщень все навпаки: темні тони не рекомендуються, оскільки візуально звужують простір. Якщо габарити кімнат невеликі, варто оформити її в світлих теплих відтінках білого, персикового, пудровий, приглушено-рожевого, ніжно-салатового і т.п. Щоб підсилити ефект світлої обробки, візуально розширює простір, продумайте для приміщення відповідний освітлювальний сценарій.
Існуюче освітлення в кімнаті також грає важливу роль при виборі колірної гами шпалер. Якщо приміщення знаходиться на сонячній стороні і в ньому завжди велика кількість світла, можна оформляти стіни в холодні, глибокі, темні і насичені відтінки. Якщо кімната затінена, в ній маленькі вікна і приглушене освітлення, краще підібрати для обробки світлі матеріали.
Оформляючи стіни в будинку, квартирі або офісі, необхідно керуватися призначенням приміщення і психологічним сприйняттям колірної гами. Так, яскраві червоні тони не підходять для спокійного відпочинку спалень, а використовувані в дитячих можуть перезбуджувати малюків. В офісних приміщеннях червоний колір відволікає від роботи і сприяє нервового перенапруження. У спальні краще використовувати спокійну гаму пастельних відтінків, а в робочих зонах нейтральні тони з невеликою кількістю яскравих акцентів.
У вітальні шпалери можуть бути більш яскравими і насиченими, однак вони не повинні перевантажувати інтер’єр. Варто також враховувати, що в цій кімнаті не тільки зустрічають гостей і затівають вечірки, а й проводять сімейне дозвілля. Слід підбирати відтінки, які комфортні для сприйняття всім членам сім’ї.
У приміщенні з нестандартним плануванням комбінування декількох кольорів дозволяє вирішувати різні завдання: візуально вирівнювати пропорції, візуально розширювати вузькі кімнати, виконувати функціональне зонування, декорувати або маскувати ніші і виступи.
Крім того, поклейка шпалер повинна враховувати стиль оформлення приміщення і навіть підкреслювати його. Так, для східного дизайну характерні різні відтінки червоного, білого і чорного кольорів. Оформлення в європейському стилі отримують за допомогою світлих нейтральних тонів. Класичних інтер’єрів притаманні спокійні відтінки світлих і темних тонів в збалансованих пропорціях. Сучасні стилі дозволяють використовувати більш яскраві, барвисті, насичені кольори. Помітні акценти можуть бути присутніми в інтер’єрі модерн, поп-арт, хай-тек і навіть мінімалістичному.
Як розрахувати кількість рулонів шпалер?

Для розрахунку потрібно зробити відповідні заміри: довжину стін по периметру кімнати без урахування віконних і дверних прорізів, а також рівень стін; довжину і висоту проміжків над дверними отворами, під і над вікнами. Записавши показники, можна приступати до обчислення.
Розраховуємо кількість:
- Периметр приміщення необхідно розділити на ширину полотна (зазвичай вона складає від півметра до метра), щоб отримати кількість смуг.
- Довжину рулону потрібно розділити на висоту стін, щоб дізнатися, скільки шматків вийде з одного рулону (для кімнати зі стінами в два з половиною метра – чотири шматка).
- Необхідна кількість цілих шматків розділіть на кількість, яку можна одержати з однієї упаковки, щоб дізнатися, скільки рулонів знадобиться для вирізання цільних смуг.
- Кількість неповних шматочків підраховуємо за тим же принципом і складаємо отримані результати.
- Як варіант, можна скористатися готовою таблицею, особливо якщо не любите возитися з математичними обчисленнями. Варто, однак, враховувати, що при використанні готових таблиць можуть проявлятися похибки.
Етапи в наклеювання шпалер на стіну

Поклейка шпалер під ключ в Борисполі зазвичай не викликає особливих труднощів, коли справа стосується стін, але ускладнюється при обклеюванні кутів. Не варто клеїти в кутах цілі полотна, навіть якщо візуально вони вам здаються рівними. Справа в тому, що навіть незначні перекоси в кутах позначаються на якості поклейки: коли шпалери висихають, вони нерідко беруться складками.
Грунтування стін
Грунтовка дозволяє вирішити такі завдання:

- за допомогою нанесення грунтовки суміші скріплюють верхній шар стіни, щоб від неї не відвалювалися частки бетону і штукатурки;
- грунтовка буде добре вбирати вологу, що необхідно для якісної обробки стін. Таким чином збільшується час висихання шпаклівки, забезпечуючи міцність покриття. Якщо будівельні суміші просихають швидко, це нерідко призводить до розтріскування поверхонь;
- крім того, грунтовка допомагає усунути частинки пилу, які заважають приклеювання шпалер. Стіни ґрунтують спеціальної пензлем, втираючи суміш до утворення піни. Потім вичікують певний час, поки грунтовка повністю не просохне, і тільки потім переходять до закладення тріщин, шпаклювальним робіт і оформлення кімнати шпалерними полотнами.
Заповнення тріщин

Якщо в стінах є тріщини або інші деформації, не варто розраховувати, що шпаклівка допоможе їх якісно приховати. Шпаклювальні роботи лише замаскують дефекти, які незабаром виявляться знову. Тріщини слід розширити (приблизно до 1 см), а потім заґрунтувати і заповнити будівельним матеріалом на основі цементу або спеціального клею.
Варто враховувати, що штукатурка не тріскається без причини, швидше за все на розтріскуються ділянці вона відстає від стіни. В ідеалі її потрібно зняти і заштукатурити заново. Однак старі матеріали можуть обсипатися великими ділянками, що автоматично перетворює ваші підготовчі роботи в капітальні переробки. Стіни доведеться вирівнювати і оштукатуривать заново. Звичайно, це витрати часу і ресурсів, але ви усунете проблему на більш глибокому рівні.
Шпаклювальні роботи

Шпаклівка стін – необхідний етап перед оформленням кімнати шпалерами. Вона дозволяє підвищити якість приклеювання, оскільки усуває шорсткість стін, а також сприяє ще більшому вирівнюванню поверхні.
Зрозуміло, для якісної обробки треба докладно вивчити вирівнювання стін, але на глибокому рівні це роблять іншими способами, а за допомогою шпаклівки можна лише поверхово згладити нерівності. Не варто наносити її товстим шаром в надії на значне вирівнювання, після висихання таке покриття почне розтріскуватися.
Вирівнювати стіни можна шпаклювальними роботами, завдаючи розчин по кілька разів – тричі або чотири рази. Коли шпаклівка повністю висихає, майстри проходяться по поверхні спеціальними інструментами, видаляючи виступаючі ділянки. Зазвичай для цього використовують шліфувальну сітку з абразивним шаром або будівельний шпатель.
Фінішна підготовка і обклеювання стін шпалерами

Після шпаклювальних робіт знову проводять грунтування стін, використовуючи готовий розчин, або власноруч приготований (столярний клей, мідний купорос і господарське мило). Тонкий шар, який утворюється на поверхнях, усуває частинки пилу і уповільнює всмоктування клею, сприяючи якісному приклеювання шпалер. Перед тим, як перейти до поклейки, необхідно почекати, поки грунтовка повністю не просохне. Дотримання всіх правил підготовки стін до обклеювання шпалерами – це гарантія не тільки естетичного зовнішнього вигляду обробки, але і тривалого періоду експлуатації.
Як вибрати клей для шпалер?

Існує дві основні різновиди шпалерних клеїв:
- універсальні склади, які підходять для приклеювання всіх різновидів шпалер. Фахівці рекомендують застосовувати такий клей для поклейки паперових шпалер, а також інших видів за умови малої ваги полотен. Якщо матеріал виявиться занадто важким, обоїну можуть відклеюватися, а стики розходитися;
- спеціальні види клею – призначені для певних груп шпалер, оскільки враховують особливості конкретних матеріалів.
Існують спеціальні види клею для:
- паперових полотен;
- шпалер з вінілу і флизелина;
- стеклообоїв;
- полотен з великою вагою.
Не варто ігнорувати рекомендації по вибору підходящого клею – це може привести до відклеювання шпалер, складкам, деформацій, пошкоджень, неестетично зовнішнім виглядом. Іноді негативний ефект проявляється не відразу, а протягом тижня або довше.
Основні помилки при наклеюванні шпалер

Одна з поширених проблем, що виникають при поклейки шпалер – це косі стики. Щоб уникнути помилки, полотна потрібно приклеювати суворо вертикально. Якщо смужка вийшла кривою, не варто її поправляти і намагатися вирівняти (смикаючи і натягуючи обоину, її дуже легко пошкодити). Набагато ефективніше буде зняти полотно і наклеїти заново. Для запобігання нерівних стиків необхідно застосовувати при поклейке схил, наприклад, мотузку з прив’язаним вантажем.
Ще одна часта проблема – складки і здуття на шпалерах. Причини дефектів можуть бути різними. Так, дефекти виникають при занадто повільному висиханні полотен в приміщенні з прохолодним мікрокліматом і підвищеною вологістю. Також причинами можуть бути: погано розгладжені шпалери, занадто густий клейовий склад, дуже тонкі по відношенню до клею полотна, нерівномірно нанесений клей. Якщо на шпалерах проявилося серйозне здуття, його можна усунути за допомогою шприца з клеєм. «Пузир» потрібно акуратно проткнути голкою і ввести клей, а потім ретельно розгладити полотно.
Поклейка шпалер повинна виконуватися в закритому приміщенні без будь-яких протягів. Це стосується не тільки паперових полотен, але і шпалер з вінілу і флізеліну. Поки покриття сохне не можна провітрювати кімнату, інакше полотна можуть відклеїтися або піти «бульбашками».
Не варто клеїти шпалери, заздалегідь не демонтувавши стару обробку: зношені шпалерні полотна, фарбу, декоративну штукатурку, плитку і т.п. Якщо ігнорувати це правило, рано чи пізно ви зіткнетеся з відшаруванням шпалер – повним або на деяких ділянках. Такий же негативний результат іноді отримують при поклейке полотен на стіни без грунтування. Крім того, шпалери можуть відшаровуватися, якщо склад декоративного матеріалу не відповідає виду чи густоти використовуваного клею.
Нерідко обклеювання стін викликає труднощі внаслідок неправильної попередньої підготовки. Полотна можуть добре приклеїтися, але при цьому їх зовнішній вигляд змушує бажати кращого: видно темні ділянки, горби, западини і т.п. Щоб уникнути проблеми, необхідно ретельно обробляти поверхні перед наклеюванням, щоб виконувати всі необхідні технології. Особливо важливий цей етап для оформлення стін текстильними шпалерами.
Від чого залежить вартість поклейки стін шпалерами в Києві?

Вартість послуг з оформлення стін шпалерами і демонтажу старих покриттів можна дізнатися на нашому сайті або по телефону. У прайсах розміщені ціни поклейки за один квадратний метр. Загальна вартість залежить від обсягу робіт і конкретного виду оздоблювального матеріалу (паперові шпалери, текстильні, вінілові, натуральні і т.п.)
Замовити якісну поклейку шпалер в Vip Design
Щоб замовити якісну і недорогу поклейку шпалер, звертайтеся в нашу компанію Vip Design в Києві. Величезний досвід у сфері будівництва і дизайну, кваліфіковані відповідальні майстри, наявність сучасного обладнання та інструментів дозволяє нам виконувати роботи будь-якої складності з незмінно високою якістю.
Ми гарантуємо швидкий демонтаж старої обробки, професійну підготовку стін і оперативне обклеювання з дотриманням всіх будівельних технологій. При необхідності ми надамо вам пораду з приводу вибору оздоблювальних матеріалів, розрахунку необхідної кількості, придбання шпалер найкращої якості за розумну ціну.