Work

Обробка укосів

Якісне скління передбачає уважний підхід до кожного елементу віконної конструкції, в тому числі укосів і підвіконь. Грамотний ремонт і приваблива оздоблення збільшить термін служби вікна, забезпечить хорошу теплоізоляцію, допоможе створити естетичний дизайн. Приступаючи до установки або заміни віконних систем, потрібно продумати оформлення укосів усередині приміщення і вибрати правильні оздоблювальні матеріали.

Особливості установки віконних укосів

Укосом називають частину віконного отвору між рамою і стіною будівлі. Зазвичай він розташований під тупим кутом до рами, що сприяє кращій освітленості кімнати. Обробка укосів багато в чому визначається вибором матеріалу, але також залежить від способу монтажу і деяких специфічних нюансів. Правильно обрані методи і технології допомагають істотно скоротити витрати часу на установку укосів. В цілому ж оформлення залежить від особистих переваг власника і запланованого бюджету.

Раніше замість укосу встановлювали дерев’яний короб і прикривали його лиштвою. Зараз вікна виготовляють з склопакетів, використовуючи замість короба віконну раму. Це покращує проникнення світла і розширює укіс (а також і корисну площу всередині приміщення). Сучасні рами можуть бути металевими, дерев’яними або пластиковими. Більш цілісно виглядають віконні системи, у яких рама і укіс виготовлені з одного матеріалу. Таким чином деревину поєднують з деревиною, метал з металом, а пластик з пластиком.

Сучасна установка віконних систем спрямована на забезпечення кращої теплоізоляції. Щоб запобігти проникненню холоду, вікна відокремлюють від стіни пенополіуретановим герметиком, який чутливий до ультрафіолетових променів, вологості і механічного впливу. В даному випадку укоси всередині приміщення прикривають і захищають герметичний шар від різних впливів.

Монтажні роботи багато в чому залежать від замірів вікон. Після зняття старих коробів можуть проявитися приховані пошкодження, які раніше не можна було виявити. У стінах можуть виявитися повітряні зазори або руйнуються ділянки. При заміні укосів труднощі іноді виникають з демонтованих матеріалами: штукатурка або заливні бетонні стіни бувають напрочуд міцними і насилу піддаються обробці. У будинках, побудованих з деревини, на монтаж впливає наявність колоди, а також її стан.

Коли заміряє приступає до роботи, вимірює і замовляє віконну систему, він продумує всі деталі, в тому числі і установку укосів. Володіючи досвідом, професійними знаннями і навичками, він знаходить можливості спростити монтаж і скоротити витрати часу на установку вікон.

Для монтажу укосу з дотриманням всіх норм і будівельних технологій знадобиться від двох з половиною до трьох годин. Зменшити витрати часу на даний вид робіт можна, встановлюючи все укоси в будинку одночасно. Зазвичай віконний укіс роблять у вигляді рівної однотонно пофарбованої плоскій поверхні. Механічних навантажень даний елемент не піддається.

Які матеріали укосів вибрати?

Для оформлення укосів використовують різні оздоблювальні матеріали: гіпсоволокнисті або гіпсокартонні листи, пластик, ламіноване покриття, деревоволокнисті плити, сендвіч-панелі, деревину, декоративну штукатурку. Це не дуже дорогі матеріали, доступні для більшості споживачів. Вага обробки потрібно співвідносити з встановлюваним каркасом, чим важче перша, тим більше міцним і надійним повинен бути другий.

Незалежно від типу облицювального матеріалу, необхідно дотримуватися технологію монтажу, інакше результат може вас не порадувати. Слід приділяти увагу не тільки привабливому виду віконних укосів, а й виконання практичних функцій:

  • якісної звукоізоляції, щоб вуличний шум не проникав у помешкання;
  • гідроізоляції, щоб не з’являвся конденсат;
  • захист від патогенної мікрофлори, яка руйнує покриття і завдає шкоди мешканцями будинку;
  • захисту кутів від пошкоджень, які псують зовнішній вигляд віконної системи. З цією метою застосовують спеціальні куточки – металеві, пластикові або виготовлені з інших матеріалів.

Перш ніж починати оздоблювальні роботи, необхідно підготувати поверхні, демонтувати старі укоси. Їх знімають або збивають аж до цегли або бетону. Потім проводять прибирання будівельного пилу та сміття, а підготовлені поверхні грунтують. При цьому ще один шар грунтовки наносять лише після повного висихання попереднього шару. Грунтовка – обов’язкова частина монтажних робіт, яка забезпечує захист стіни від цвілі і руйнування.

Пластикові укоси

Пластикова обробка укосів – один з найпопулярніших на сьогодні варіантів. На сучасному ринку пластик представлений в безлічі варіантів, в тому числі фактурні різновиди і стилізації під інші матеріали. Панелі із пластику дуже функціональні, відрізняються тривалим терміном служби і простим монтажем. Пластикові листи добре приховують внутрішню частину отвору і містяться там утеплювачі, герметики, дефекти стіни.

З пластикових панелей легко змиваються забруднення, вони стійкі до вологи і захищають від протягів. Серед недоліків даного матеріалу – висока ціна і крихкість, яка проявляється при низьких температурах в неопалюваних будинках. До переваг також відносять багатство кольорової палітри, можна придбати панелі будь-якого тону, відтінку або кольору. Неважко підібрати пластикову обробку в тон віконній рамі, під колір шпалер або інтер’єрного декору.

Укоси з гіпсокартону

Гіпсокартон в якості оздоблювального матеріалу володіє значущими перевагами. Одне з таких переваг – стійкість до вологи, що дуже важливо, коли на вікні з’являється конденсат. Крім того, гіпсокартонні листи послужать відмінним утеплювачем для приміщення.

Основні плюси гіпсокартонних укосів:

  • естетичний зовнішній вигляд;
  • прекрасна теплоізоляція;
  • тривалий термін експлуатації;
  • стійкість до вологи.

Крім того, для установки гіпсокартонних полотен не потрібен каркас, оскільки в багатьох сучасних віконних системах передбачені спеціальні профілі. Але навіть якщо їх немає, можна підібрати відповідні конструкції (у вигляді букви «L») і прикріпити до віконної рами самостійно. Через нерівностей на стінах потрібно приділити особливу увагу точності вирізання гіпсокартону. По завершенню установки можна усунути дефекти за допомогою штукатурки.

Оштукатурені укоси

Оштукатурювання – традиційний спосіб обробки укосів, перевірений досвідом і часом. Це бюджетний варіант, що відрізняється простим монтажем і широкими можливостями дизайну. В наші дні з’явилося багато складів для штукатурки, в тому числі і декоративних. Останні дозволяють виконати оригінальну обробку, створюючи цікаві акценти і вдало доповнюючи стиль приміщення. Завдяки сучасним наповнювачам (волокна деревини, слюда, гранітна і кварцовий пісок) декоративні суміші створюють ефектні фактурні малюнки і, що важливо, добре лягають на будь-які поверхні.

Серед переваг штукатурки виділяють:

  • здатність добре лягати на різні поверхні – цегляні, бетонні, з гіпсокартону і деревини;
  • оштукатурювання допомагає легко замаскувати пошкодження і нерівності на стіні;
  • штукатурка не вбирає запахи;
  • даний матеріал володіє звукоізоляційні властивості;
  • безпеку обробки – вона не горить і не виділяє шкідливих для людини речовин;
  • якісно заштукатурити можна навіть деформовану стіну;
  • перед початком монтажних робіт можна не знімати всю обробку дощенту.

Дерев’яні укоси

Коли справа стосується укосів, деревина вважається елітарним оздоблювальним матеріалом дорогим і вимагає особливого догляду. При обробці намагаються максимально зберегти натуральний вигляд панелей, що не фарбуючи їх, а вкриваючи лаком. Зазвичай укоси з деревини служать доповненням дерев’яних віконних рам або стін з дерев’яних колод. Подібне оформлення притаманне стилям: рустик, кантрі, еко, шале.

Деревина – це безпечний екологічний матеріал, який відрізняється тривалим терміном служби, презентабельним зовнішнім виглядом і здатністю створювати затишну атмосферу. Серед мінусів дерев’яної обробки – висока вартість і необхідність особливого догляду.

Пробкові укоси

Корковий матеріал забезпечує прекрасну звукоізоляцію, він приємний на дотик і пофарбований в натуральні природні кольори. Однак він дорого коштує і не має високу міцність. За зовнішнім виглядом пробкова оздоблення підійде не до всіх стилів оформлення, а в процесі експлуатації вона зажадає спеціального догляду. У зв’язку з цими, недоліками укоси з пробки відносяться до рідкісним явищем. Однак їх теж варто мати на увазі, створюючи оригінальні дизайни інтер’єру.

Види укосів

Залежно від способу і місця установки укоси поділяють на внутрішні і зовнішні (зовнішні, вуличні). Перші монтують всередині приміщення, а другі зовні будівлі.

Зовнішні укоси

Зовнішні або зовнішні укоси встановлюють з боку вулиці. Найчастіше для їх обробки застосовують системи ПВХ. Вони вдало маскують стійки і шви при подальшій облицюванні фасаду. До переваг даної обробки відносять:

  • надійність і стійкість до механічних пошкоджень;
  • стійкість до ультрафіолету;
  • простота монтажу і транспортування;
  • широкий спектр кольорів і відтінків, різноманітність текстур.

Обробка укосів з ПВХ допомагає стильно і привабливо оформити фасадні стіни. Крім того, вона захищає монтажні шви від дощової вологи, поривів вітру, сонця і температурних перепадів.

Внутрішні укоси

Найчастіше внутрішні укоси оформляють в єдиному стилі з віконними рамами і підвіконням, використовуючи одні й ті ж кольори і матеріали. Вдалим варіантом обробки стане десятиміліметрового термопанель, утеплена всередині спіненим пластиком. Зовні вона може бути глянсовою або матовою. В процесі експлуатації сендвіч-панель не змінює колір, не вигорає на сонці, не розшаровується.

Серед її достоїнств:

  • простий догляд;
  • стійкість до вологи і високих температур;
  • привабливий зовнішній вигляд, який не змінюється з плином часу.

Термопанелі і пластик віконної системи мають однакові коефіцієнти розширення, що дозволяє уникнути утворення зазорів і тріщин. За умови правильного монтажу такі укоси будуть справно служити не менше п’ятнадцяти років, а то і довше.

Арочні укоси

Якщо отвір вікна нестандартний, наприклад, арочний, можна використовувати безшовні термопанелі. Вони добре згинаються і часто застосовуються для оформлення пологих арок з великими радіусами. Для згину під потрібним кутом на тильній стороні панелі роблять акуратні надрізи. Щоб зістикувати арку з вертикальною поверхнею, використовують спеціальні профілі у вигляді літери «Н», а завершальну обробку виконують за допомогою декоративних куточків.

Укоси для мансардних віконних систем

Перш ніж приступити до монтажних робіт, виконують виміри. Бічні укоси монтують під прямим кутом до віконній системі, верхній паралельно підлозі, нижній в перпендикулярній площині. Потім все укоси закривають лиштвами. Пластикова система для оформлення мансардних вікон надає їм акуратного завершеного вигляду і забезпечує необхідний повітрообмін.

Етапи робіт по обробці укосів

Правильна установка і обробка укосів – це запорука функціональності і довговічності віконної системи. Якісний монтаж необхідний не тільки для привабливого вигляду вікна, але і для гарної герметичності, вологостійкості, теплоізоляції.

Підготовчі роботи

На даному етапі знімають відслужила штукатурку, демонтують підвіконня і пороги. Потім встановлюють нові підвіконні дошки та пороги, вирівнюють монтажні шви, заповнюють порожнечі герметиком, заштукатурюють.

Вирівнювання отвору

Отвір вирівнюють за допомогою кутових маячків і спеціальних рейок в обох площинах. Потім проводять оштукатурювання укосів.

Штукатурні роботи

Монтажні шви між віконною рамою і стіною штукатурять або заповнюють монтажною піною. Якщо вікно глухе (не відчиняються стулки), для закладення зовнішнього шва доводиться демонтувати склопакети, а потім ставити на місце

Фінішна обробка

На завершальному етапі монтують укоси з пластика або гіпсокартону, а якщо потрібно, то фарбують їх.

Часто допускаються помилки

Досить часто монтаж і оздоблення укосів внутрішніх проводиться без суворого дотримання технологій, що в майбутньому може створити чимало проблем. Конструкція виходить нестійкою до пошкоджень і схильною до швидкого зносу. Щоб уникнути негативних наслідків, корисно знати перелік найбільш частих помилок, які допускають монтажники без відповідного досвіду або які прагнуть швидше закінчити роботу:

  • неправильні виміри для установки пластикових панелей, термопанелей або гіпсокартонних листів призводять до того, що матеріали прилягають нещільно;
  • якщо не використовувати герметики і антисептичні засоби під час монтажу, під оздоблювальним матеріалом може з’являтися патогенна мікрофлора (цвіль, грибки і т.п.);
  • в разі штукатурення укосів деякі будівельники намагаються замаскувати пошкодження стіни занадто товстим шаром штукатурки: цього робити не можна, оскільки при товщині більше двох сантиметрів даний матеріал може розтріскуватися;
  • дешевий камінь – не найкращий матеріал для обробки. Його використання негативно позначається на довговічності і надійності укосів. Навіть якщо застосовуєте штучний камінь, намагайтеся вибирати якісні, хоч і дорожчі варіанти.

Ціни на установку укосів в Києві

Вартість монтажу укосів залежить від різних факторів. Серед основних виділяють:

  • вид, якість і обсяг використовуваних матеріалів. Наприклад, на пластикові, гіпсокартнонні, оштукатурені укоси ціна набагато нижче, ніж на дерев’яні, коркові, з каменю або термопанелей;
  • необхідність додаткових робіт. Найчастіше для монтажу нових укосів потрібно зняти старі матеріали, вирівняти деформації, усунути зазори і т.д .;
  • особливості установки. Наприклад, рівень складності робіт залежить від форми віконних прорізів: оформити звичайні прямокутні вікна легше, ніж арочні, круглі, восьмикутні – на такі нестандартні укоси ціна буде трохи вищою.

Замовити укоси під ключ в Vip Design

Компанія Vip Design надає послуги по монтажу віконних укосів, в тому числі з пластикових матеріалів. Наші фахівці мають величезний досвід і професійні знання, враховують особливості і властивості матеріалів, строго дотримуються будівельні технології при монтажі. Ми орієнтуємося на високу якість послуг і надаємо всі необхідні гарантії. Професійний підхід до монтажу і обробці забезпечить вам тривалу експлуатацію, не менше десяти років, а то і довше.

Плануючи установку пластикових віконних укосів, звертайтеся до наших фахівців. Щоб зв’язатися з нами, телефонуйте за вказаними номерами телефонів: кваліфікований менеджер відповість на всі ваші запитання з приводу послуг, цін і термінів виконання.

Чому
Ми
?

У нас практикується особистісний підхід до кожного клієнта, наші фахівці обов’язково почують всі ваші побажання, після чого втілять всі в реальність швидко і головне ефективно.

У студії Vip Design працюють досвідчені професіонали, які люблять свою справу. Фахівці стежать за новими тенденціями інтер’єрної моди і творчо підходять до виконання кожного проекту.

Ми пропонуємо свої послуги по всіх містах України, також пропонуємо розумні ціни і гарантуємо дотримання термінів виконання замовлень.

Портфоліо

58312 м2

Спроектовано і реалізовано
16500 м2

ОФІСІВ

5780 м2

ГОСТІННИХ

2870 м2

СПАЛЕНЬ

1506 м2

МАНСАРД

2344 м2

КУХОНЬ

1219 м2

ДИТЯЧИХ КІМНАТ

1160 м2

ВАННИХ

Дізнатися вартість проекту