Work

Гіпсокартонні роботи

Стелі з гіпсокартону набувають все більшої популярності серед власників квартир і приватних будинків. Гіпсокартонні листи не тільки забезпечують рівну поверхню, але і допомагають реалізувати дизайнерські задумки з оформлення стелі (багаторівневі конструкції, нестандартні освітлювальні сценарії та інше).

Монтаж гіпсокартону на стелі не викликає особливих складнощів і не займає багато часу. Даний варіант оформлення підходить як для житлових кімнат, так і для офісів, комерційних і адміністративних приміщень.

Види установки гіпсокартону

Гіпсокартонні полотна можна встановити двома способами:

  • безкаркасний, при якому панель фіксується на площині за допомогою спеціального клейового складу (на основі цементних або гіпсових сумішей).
  • каркасний – спосіб кріплення полотен на металевий або дерев’яний каркас.

Кожен з методів має свої плюси і мінуси.

Безкаркасне кріплення дозволяє економно витрачати простір, оскільки гіпсокартон майже впритул прилягає до площини. Однак для виконання технології вам знадобиться міцна і рівна поверхня: заховати трубопровід або електричну розводку під такими полотнами не вийде.

Каркасне кріплення забезпечує тривалий термін служби конструкції, вологостійкість, можливість прокласти під гіпсокартонними полотнами комунікаційні мережі. При такому способі монтажу поверхні стін не потребують ретельного вирівнювання.

Що стосується каркаса з дерев’яних рейок, він екологічний і дозволяє обладнати теплоізоляцію, однак вимагає додаткової обробки (для захисту від вологи і горіння). Для монтажу каркасної конструкції не можна використовувати сиру деревину, щоб не було перекосів.

Каркаси для монтажу гіпсокартону на стелю відрізняються від конструкцій для установки полотен на стіни. У першому випадку застосовуються вертикальні підвіси, а проміжки профілю складають 0,35-0,45 м. Для стінового з’єднання роблять проміжки в 0,6 м і обладнали додаткові кріплення.

Переваги гіпсокартону

Монтаж гіпсокартону на стіни, укоси і стелі володіє багатьма перевагами. До найголовніших його достоїнств відносять:

  • незалежно від виду гіпсокартону, він відрізняється рівною поверхнею. Перед обклеюванням шпалерами або фарбуванням його можна не штукатурити, а просто нанести шпаклювальну суміш і ґрунтовку. Це дозволяє зробити роботи швидше і заощадити на матеріалах. До того ж, чим менший обсяг робіт, тим дешевше обійдуться послуги професійного монтажу;
  • установка гіпсокартонних полотен не відрізняється особливою складністю: навіть великі поверхні можна вирівняти в стислі терміни;
  • каркасний метод монтажу гіпсокартону дозволяє обладнати і приховати в стінах трубопроводи і розводку електрики. У підвісних стелях нерідко встановлюють спліт-системи та освітлювальні прилади;
  • оформлення стін гіпсокартоном дозволяє втілювати оригінальні дизайнерські ідеї, наприклад, спеціальні ніші і виступи для зонування, сходинки-полки прямо в стіні і т.п.

Особливості монтажу гіпсокартону на стелю

За допомогою гіпсокартону монтують популярні сьогодні підвісні стелі. З їх допомогою можна приховати нерівності і тріщини «справжнього» стелі, що дозволяє значно заощадити час. Однак, встановлюючи підвісний гіпсокартонний стелю, необхідно враховувати деякі нюанси. Перш за все, висоту стель в квартирі. Якщо вони не надто високі, сильно опускати конструкцію можна, а значить, доведеться відмовитися від установки багаторівневих стель.

Конкретна різновид підвісної конструкції залежить від планованого відстані між верхнім рівнем і гіпсокартоном. Так, якщо відстань не перевищує дванадцяти сантиметрів, можна використовувати стандартні підвіси. Але якщо конструкцію потрібно опустити набагато нижче, знадобляться анкерні підвіси зі спеціальними зажимами. Останні дозволяють опускати стелі навіть на відстань метра від початкового рівня.

Варто також враховувати, що не всякий лист ГКЛ добре переносить вологу. Встановлюючи підвісна стеля у ванній кімнаті або кухні, необхідно вибирати стійкі до вологи різновиди. Вони прекрасно витримають вологе повітря і бризки води, але якщо сусіди затоплять вас зверху, будь гіпсокартон доведеться встановлювати заново.

Обшивка стелі гіпсокартоном – основні етапи

Монтаж гіпсокартону на стелю проводять послідовно в кілька етапів:

  • установка каркаса;
  • укладання листів гіпсокартону;
  • шпаклювальні роботи;
  • фінішні оздоблювальні роботи.

Давайте розглянемо кожен етап окремо.

Проектування

Розробка проекту – важлива стадія створення гіпсокартонної стелі. На даному етапі розробляють схему конструкції і плани робіт, визначають кількість матеріалів і кошторисні витрати.

Насамперед малюють ескіз, приділяючи увагу параметрам, формам, забарвлення всіх елементів конструкції. На основі ескізу розробляють схему монтажу в масштабі.

Дана схема визначає:

  • як будуть розташовані вертикальні і горизонтальні профілі;
  • де встановлюються підвіси;
  • в яких точках монтувати освітлювальні прилади;
  • як прокласти розводку електрики.

Після розробки схеми монтажу розраховують кількість і вартість необхідних матеріалів і устаткування.

Монтаж каркаса

Перш ніж приступити до монтажу, проводять підготовчі роботи: очищають плиту, закладають тріщини, обробляють антимікотичними засобами.

Каркас встановлюють в кілька етапів:

  • проводять розмітку плити і стін для подальшого монтажу профілів;
  • фіксують профілі на стінах, а підвіси на плиті;
  • встановлюють стельові профілі, вирівнюють і фіксують;
  • монтують і закріплюють поперечні елементи каркаса;
  • прокладають електричні дроти, встановлюють теплоізоляцію.

Укладання гіпсокартонних листів

Полотна ГКЛ починають укладати з кута, дотримуючись шахового порядку.

Для успішного результату слід виконувати кілька важливих правил:

  • для монтажу гіпсокартонних полотен знадобиться допомога ще однієї людини;
  • укладати листи потрібно встик, без зазорів;
  • краї кріпляться тільки на обрешітці;
  • кріпити ГКЛ до каркасної конструкції потрібно з проміжками 0,2-0,25 м;
  • капелюшки самонарезающих гвинтів слід утапливать в ГКЛ на один-півтора міліметра;
  • заздалегідь потрібно підготувати отвори для освітлювальних приладів, орієнтуючись на розроблений проект.

Шпаклювальні роботи

Після укладання всіх полотен гіпсокартону проводять шпаклівку поверхні.

Етапи шпаклювальних робіт:

  • нанесення шару грунтовки;
  • закладення базової (стартової) шпаклювальною сумішшю стиків, зазорів, капелюшків саморізів (стики армують спеціальною сіткою);
  • базова шпаклівка всій поверхні шаром в два-три міліметри;
  • після висихання стартового шару наносять фінішну шпаклівку;
  • просохла поверхню шліфують і полірують;
  • прибирання приміщення від будівельного пилу, забруднень, сміття;
  • фінальна грунтовка поверхонь.

Через добу після закінчення шпаклювальних робіт можна приступати до обробки стелі.

Фінішні оздоблювальні роботи

Приступаючи до фінішної обробки, потрібно убезпечити освітлювальні прилади – заклеїти їх малярським скотчем. Це дозволить уникнути стомлюючого і незручного миття світильників на стелі.

Декорування стелі проводять згідно розробленого проекту. Оздоблення може мати на увазі:

  • фарбування – монохромний або поєднання кілька кольорів;
  • художній розпис;
  • поклейку шпалер – повну або часткову;
  • установку дзеркал;
  • приклеювання декоративних блискіток і т.п.

Особливості установки гіпсокартону на стіни

Міжкімнатні перегородки з ГКЛ часто використовуються при переплануванні будинку або квартири. Крім того, за допомогою гіспокартонних можна вирівнювати стіни і створювати дизайнерські архітектурні конструкції.

Обшивка стін гіпсокартонними полотнами має безліч переваг, серед яких легкий монтаж, прості інструменти, доступна вартість матеріалу. Полотна ГКЛ встановлюють на дерев’яну обрешітку або на каркас з металу. Для виготовлення дерев’яних каркасів зазвичай використовують хвойну деревину – це екологічний варіант, але його можна застосовувати лише для сухих приміщень зі стабільно теплим мікрокліматом. Металеві каркаси виготовляють з оцинкованих профілів, їх відрізняє висока міцність, надійність і зручний монтаж.

Арки з гіпсокартону: основні моменти

У дизайні сучасних будинків і квартир часто використовують арки з Гісокартона. Це об’ємні споруди, які замінюють дверні конструкції або служать зонування простору. Арки широко застосовують не тільки в житлових приміщеннях, але також в кафе і ресторанах, художніх галереях, музеях, театрах і кінотеатрах, університетах, концертних залах, храмах і т.п. За розміром арки можуть бути різними – дуже вузькими або займають всю стіну. Їх форми бувають стандартними або фантазійними.

Арку обладнають з металевого каркаса, на який прикріплюють гіпсокартон. Матеріал потрібної форми можна придбати в готовому вигляді або отримати зі звичайних листів за допомогою спеціальної обробки. В останньому випадку вигнуту форму полотнам надають сухим або вологим способом. Сухий спосіб має на увазі надрізи на заготівлі, а вологий – просочення водою, згинання та просушку під пресом.

Переваги арок з ГКЛ визначаються їх привабливим зовнішнім виглядом, простою установкою і бюджетної вартістю (якщо порівнювати з арками з бетону, дерева або цегли). Мінус гіпсокартонних конструкцій полягає в низькій стійкості до вологи. Що стосується самого рішення встановити арку замість дверей, варто враховувати, що через неї в приміщення можуть проникати протяги, гучні звуки, аромати, світло.

Види гіпсокартону

Сучасні виробники ГКЛ випускають кілька різновидів матеріалу, керуючись існуючими вимогами до монтажу конструкцій і споруд. Найбільш затребуваними залишаються стандартні гіпсокартонні листи і вологостійкі гіпсокартонні листи.

Базовий гіпсокартон

Також його називають будівельним або стандартним. Базовий ГКЛ використовують для облицювання стін, обшивки стель, оригінальних дизайнерських споруд. Однак застосування стандартних гіпсокартонних листів має важливе обмеження: його можна встановлювати тільки усередині приміщень з нормальним рівнем вологості. Цей різновид ГКЛ найбільш часто використовується для обробки стін і стель у житлових кімнатах.

Вологостійкий

Гіпсокартонні листи, стійкі до впливу вологи (ГКЛВ), призначені для облицювання поверхонь в приміщеннях з підвищеною вологістю. Завдяки спеціальним речовинам в складі гіпсової плити, ГКЛВ набагато менше вбирає вологу. Що важливо, на даному матеріалі не розлучається патогенна мікрофлора. Вологостійкий гіпсокартон використовують для обробки поверхонь у ванних і кухнях, на горищах, на опалювальних лоджіях і балконах.

Крім того, ГКЛВ застосовують для монтажу дверних і віконних укосів. Доповнюючи матеріал спеціальної обмазувальної гідроізоляцією, його використовують для облицювання стін в плавальних басейнах і душових кабінках. Однак застосування вологостійкого гіпсокартону не обмежується приміщеннями з високою вологістю. Це особливо міцний матеріал, листи якого зберігають стандартні розміри (єдине зовнішня відмінність – зелений колір плити), їм можна обробляти стіни і стелі в житлових кімнатах, створювати різні архітектурні конструкції.

Вогнестійкий

Гіпсокартон, який маркують як ГКЛП, в порівнянні зі стандартним в два рази більш стійкий до впливу високих температур. У кімнатах з такими стінами полум’я і дим поширюються повільніше. Якщо при цьому в приміщенні високий рівень вологості, потрібно вибирати спеціальну вологостійку різновид ГКЛП.

З вогнестійкого гіпсокартону споруджують протипожежні перегородки, роблять обшивку для вентиляції, кабелів, сталевих конструкцій. Нерідко ГКЛП використовують для установки міжкімнатних перегородок при переплануванні приміщення.

Дизайнерський

Іноді дизайнерський гіпсокартон називають арочним або гнучким. Він призначений для створення складних конструкцій, які вимагають вигнутих заготовок. Так, дизайнерський матеріал використовують для спорудження арок, а також підвісних багаторівневих стель з оригінальними декоративними елементами.

Плити арочного гіпсокартону мають малу товщину – від шести до шести з половиною міліметрів. Крім того, серцевина оснащена декількома шарами армуючої стекловолоконной сітки.

Високоміцний

Це посилений гіпсокартон, який може витримувати підвищені навантаження. Наприклад, якщо на стіні потрібно зафіксувати щось важке, краще використовувати для обробки високоміцний гіпсокартон, здатний утримати кріплення. Існують спеціалізовані різновиди посилених гіпсокартонних листів, що мають властивості вогнестійкості або стійкості до вологи.

Які інструменти потрібні для обшивки гіпсокартону

Монтаж гіпсокартону, що має на увазі установку каркаса, укладання листів та оздоблювальні роботи, вимагає відповідного інструментарію. Здебільшого він включає універсальні пристосування, які є не тільки в професійному, а й в аматорському майстрових арсеналі. Однак в ньому є і спеціалізовані інструменти, призначені спеціально для монтажу гіпсокартонних полотен.

Серед універсальних пристосувань, які знадобляться для даного виду робіт: перфоратор, будівельний рівень, лопатки для шпаклювання, шуруповерт, пасатижі, різак, ножиці для різання металу, будівельний косинець, ножівка, металеві щипці. Крім того, вам може знадобитися гострий ніж, молоток, шнур і стрічка для вимірювання.

До спеціальних інструментів відносять: просікатель профілю, валик з голками, спеціальний рубанок для формування кромки, монтажну опору, ручку для перенесення гіпсокартону.

Від чого залежить вартість робіт по гіпсокартону?

З фіксованими тарифами на монтаж гіпсокартонних листів можна ознайомитися на нашому сайті. Остаточна вартість робіт визначається в індивідуальному порядку, оскільки на неї можуть впливати наступні фактори:

  • площа оброблюваної поверхні;
  • висота приміщення;
  • рівень складності конструкції;
  • наявність додаткового декору, отворів для світильників;
  • монтаж теплоізоляції і звукоізоляції.

Замовити монтаж гіпсокартону в Києві

Щоб замовити облицювання стін гіпсокартоном або монтаж підвісної стелі, звертайтеся в компанію Vip Design. Роботи будь-якої складності ми виконуємо якісно, відповідально і оперативно.

Чому варто звернутися в компанію Vip Design

Компанія Vip Design пропонує широкий перелік послуг з будівництва і ремонту з гарантією високої якості і за доступними цінами. Штат наших співробітників складається з кваліфікованих фахівців з величезним досвідом роботи.

Переваги співпраці з нашою компанією:

  • контроль якості на кожному етапі робіт;
  • суворе дотримання встановлених термінів;
  • професійні та відповідальні майстри;
  • оптимальне співвідношення ціни і складності робіт;
  • індивідуальний підхід до кожного замовника.

Наші менеджери детально проконсультують вас з приводу послуг, допоможуть визначитися з вибором матеріалів, зорієнтують у вартості того чи іншого виду робіт.

Чому
Ми
?

У нас практикується особистісний підхід до кожного клієнта, наші фахівці обов’язково почують всі ваші побажання, після чого втілять всі в реальність швидко і головне ефективно.

У студії Vip Design працюють досвідчені професіонали, які люблять свою справу. Фахівці стежать за новими тенденціями інтер’єрної моди і творчо підходять до виконання кожного проекту.

Ми пропонуємо свої послуги по всіх містах України, також пропонуємо розумні ціни і гарантуємо дотримання термінів виконання замовлень.

Портфоліо

58312 м2

Спроектовано і реалізовано
16500 м2

ОФІСІВ

5780 м2

ГОСТІННИХ

2870 м2

СПАЛЕНЬ

1506 м2

МАНСАРД

2344 м2

КУХОНЬ

1219 м2

ДИТЯЧИХ КІМНАТ

1160 м2

ВАННИХ

Дізнатися вартість проекту