Калькулятор

Розрахунку замовлення
Площа приміщення по підлозі:
м2
 • Розробка плану розміщення меблів
  5 $
 • Підбір стильового рішення
  5 $
 • Підбір матеріалів
  10 $
 • Візуалізація
  5 $
 • Креслярська документація
  5 $
 • Розробка ексклюзивних меблів
  шт.
  +
  30$
 • Інтер'єр в класичному стилі
  10 $
 • Авторський супровід
  5 $
Сума замовлення:
0
$

Дизайн ванної кімнати і санвузла

Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Приміщення ванній – одне з найменших за розміром площі, але одне з найважливіших за значимістю в будь-якій квартирі, і воно затребуване постійно абсолютно всіма членами сім’ї, які тут можуть розслабитися, привести в порядок себе і свої речі, та й просто відпочити від справ насущних . Крім того, тут зазвичай зберігається досить велика кількість, в тому числі за обсягом, господарського приладдя. Тому перш ніж приступити до облаштування своєї ванної, потрібно серйозно і грунтовно продумати, хто, скільки і як буде користуватися цим приміщенням, визначивши, перш за все, його ергономіку, а потім і зовнішнє оформлення.

При плануванні ванної кімнати потрібно врахувати, що невеликий її розмір – це не найгірше умова. Навіть в цьому випадку можна створити зручний, комфортний і функціональний для життя проект, використовуючи в оформленні ні на що не схожі декоративні елементи, в якому з користю буде застосований кожен сантиметр приміщення, порожніх і не функціональних кутів не залишиться.

Професійний підхід до створення дизайну ванної кімнати вашої мрії і його практичної реалізації дозволить вам стати володарем одночасно практичного, комфортного і креативного, стильного і красивого приміщення, яким із задоволенням і радістю будуть користуватися всі члени сім’ї, а часом і ваші гості. Що важливо, при такому професійному підході не потрібно переживати про ймовірні помилки і можливі проблеми, які так часто трапляються з тими, у кого немає професійних навичок і достатніх знань як у професійних дизайнерів, проектувальників, будівельників, електриків, сантехніків.

Які існують види ванних кімнат?

Будь-який ремонт починається з попередньо продуманого плану розташування всіх необхідних комунікацій. І проект майбутньої ванної кімнати починається з того ж самого, адже від грамотного розташування комунікацій також залежить подальша ергономічна планування приміщення і комфорт при його використанні, а також загальна функціональність приміщення і всіх розташованих у ньому предметів та обладнання.

Ванна кімната в «хрущовці»

Господарі ванних, розташованих в квартирах «хрущовської» серії, не з чуток знають про стандартний набір проблем таких приміщень. До найбільш поширених проблем можна віднести:

 • мінімальний розмір;
 • непрактична схема розташування комунікацій;
 • численний брак при будівництві – разбежка кутів, нерівні стики між перекриттями, порушена геометрія стін.

Іноді єдиним вірним рішенням цих проблем буває тільки об’єднання ванної та санвузла в одне приміщення з єдиним функціональним призначенням, для чого змінюють схеми існуючих комунікацій, вирівнюють стіни, прибирають або пересувають перегородки, ховаючи в них по можливості водопровідні труби.

Дизайн ванної кімнати маленької в «хрущовці» заснований на акцентах:

 • кольору;
 • форми;
 • фактури матеріалів.

Різноманіття кольорів, форм і фактур в таких приміщеннях неприпустимі, так як це може візуально розбити на частини і без того невелику кімнату. Буяння фарб краще залишити для інших варіантів.

Ванна кімната, поєднана з туалетом

Об’єднання ванної та туалету є практично єдиним варіантом розширення площі цього приміщення в умовах звичайної квартири, оскільки збільшити загальну площу квартири просто не реально. Тому тим господарям, у кого санвузол суміщений, можливо, пощастило спочатку, так як їм немає необхідності займатися роботами по об’єднанню цих приміщень.

Найчастіше вибирають два способи розташування предметів в суміщеному санвузлі:

 • простий – ванну ставлять по ширині (як правило, уздовж короткої стіни), всі інші предмети розташовують уздовж довгої стіни;
 • без кутів – предмети розташовують по обидва боки щодо ванни, а зменшення площі врівноважують великим дзеркалом.

Об’єднаний санвузол непрактичний в разі великої родини з двох-трьох поколінь. Звичайно, можна поставити декоративну ширму, і вона при цьому буде виглядати краще штори з клейонки.

Поєднана зі спальнею

Безсумнівно, що варіант суміщення ванною і спальної кімнат вельми романтичний для побачень. Найкраще, щоб дизайн ванни гармоніював з іншим інтер’єром і в кімнаті було кілька функціональних зон освітлення, природно, в зоні, де розташована чаша ванни, повинні бути свої освітлювальні прилади, що відрізняються від інших, використовуваних в оформленні. Так само ексклюзивний ремонт ванної вимагає уважного ставлення до дрібниць.

 • коли в спальні розташована ванна, це стильно, модно і комфортно;
 • при класичному підході цей варіант виглядає розкішно і при цьому елегантно;
 • при використанні стилю хай-тек можна використовувати всі можливості високих технологій і отримати футуристичний дизайн ванної кімнати;
 • мінімалістичний дизайн дозволить «розчинити» овальну ванну в світлому просторі спальні.

Незважаючи на гадану фантастичність, такий варіант вибирають багато жителів і сучасних, і дизайнерських квартир, і готельєри, які розуміють толк у відпочинку, коли можна розслаблятися в ванні, милуючись видами за панорамним склінням.

Ванна з душем

Відсутність зайвих квадратних метрів диктує необхідність використовувати і такі варіанти, як душові кабіни, вибір яких останнім часом величезний і різноманітний. Душова кабіна не тільки заощадить простір, вона може бути стильною, сучасною і комфортною і при цьому гармоніювати з іншими елементами інтер’єру. Особливості інтер’єру з душовою кабіною:

 • стилістика приміщення повинна включати сучасні акценти;
 • для маленьких приміщень протипоказаний закритий тип кабін;
 • краще підібрати відкритий варіант душової кабіни.

Звичайно, будь-який варіант душової кабіни прекрасно впишеться в інтер’єр ванної кімнати, але остаточний вибір буде залежати від розмірів приміщення і враховувати смакові пристрасті користувача. Основна увага варто приділити пропорційності використовуваних в інтер’єрі такій ванні деталей. Не слід перевантажувати приміщення зайвими предметами, починаючи від сантехніки і меблів і закінчуючи декором.

Дитяча ванна кімната

При влаштуванні ванній для малюка можна виявити незвичайну фантазію і оригінальний підхід, здивувавши і зацікавивши дитини, якій дотримуватися гігієни буде легше і цікавіше. Ніколи не варто забувати про практичність і безпеки всіх деталей дитячого ванної кімнати.

Важливо врахувати, що навчається дитина через гру, відповідно, і елементи декору ванною можна використовувати як навчальні посібники щодо дотримання правил гігієни, в тому числі і щоденною. Яскравий, контрастний, оригінальний інтер’єр може виявитися незамінним помічником у навчанні дітей. З цієї причини дитячі меблі часто створюється в формі будь-яких предметів, тварин. Такі ж елементи декору можна розмістити і в ванній у дитини.

Правила дизайну інтер’єру ванної кімнати

Дизайнерський інтер’єр об’єднує в собі красу і практичність, які досягаються актуальними технічними новинками і новими модними віяннями в обробці. Сучасна дизайнерська стилістика диктує багато жанровость, що дозволяє наділити інтер’єр ванної кімнати і санвузла неповторним своєрідністю.

Кутова ванна

Кутова ванна виграшно виглядає в невеликих за площею приміщеннях, вони прекрасно розташовуються в маленькому просторі і зберігають місце для інших необхідних у ванній предметів. Звичайно, самі по собі кутові ванни – не розповсюджений бюджетний варіант, так як їх вартість вище звичайних за рахунок складної форми. Однак і виглядають вони прекрасно і в крихітних кімнатах, і в великих, де є можливість встановити навіть двомісну ванну.

Дизайнерські рішення для приміщень з кутовою ванною відрізняються багатою палітрою планувань і декоративних елементів. Важливу роль відіграє колір і фактура в приміщенні: мармур надає розкіш, дерево – затишок і тепло, темні кольори таять в собі загадку, світлі розкривають простір.

При цьому кутові ванни універсальні, їх можна використовувати і як ванну, і як душову. Такі моделі, обов’язкова ознака яких кут в 90 градусів, різноманітні і за формою, і за величиною. Вони можуть бути у вигляді прямого трикутника, трапецію можуть мати асиметрію, як ліво- так і правостороннім. Таке багатство форм дозволяє застосовувати кутову ванну практично в будь-якому інтер’єрі.

Змішувач у ванній

Будь-який стиль створюється дрібницями, окремими предметами. І у ванній кімнаті таким предметом, що знаходиться на видному місці, є змішувач. Вибір їх зараз просто величезний. Останнім часом, якщо є технічна можливість, вибір падає на вбудовані моделі, які дозволяють легко утримувати простір навколо нього в чистоті.

Вибір ванни для санвузла

Сантехніка, як правило, має довгий експлуатаційний термін при дотриманні всіх умов правильного її використання. Моментів, при яких ми міняємо в будинку сантехніку, не так багато, це або масштабний ремонт, або установка сантехніки в новій квартирі. І перше, від чого потрібно відштовхуватися, це розміри і конфігурація приміщення, а вже потім особисті переваги. При виборі ванни варто:

 • позначити те місце, на якому буде розташовуватися чаша ванни;
 • визначитися місцем установки іншої сантехніки і побутової техніки;
 • врахувати форму приміщення для того, щоб зберегти площу при установці певної моделі ванни і гармонізувати її з іншим інтер’єром.

Вибір раковини

Після прокладки комунікацій і поклейки плитки необхідно правильно оснастити приміщення, вписавши в наявний простір інші предмети сантехніки, в першу чергу умивальник. До вибору раковини варто підходити з певними параметрами:

 • в разі якщо умивальник основний, то його слід вибирати стандартних розмірів. Зараз є широкий вибір великих умивальників для приміщень із зайвими квадратними метрами і міні раковин для зовсім невеликих санвузлів;
 • орієнтуватися при установці раковини на зростання членів сім’ї, зазвичай рекомендована висота від 800 до 850 мм від поверхні підлоги;
 • визначитися з формою умивальника: тюльпан, консоль, вбудована;
 • вибрати матеріал умивальника: стандартні фаянсові і порцелянові вироби, стильні чаші зі скла, кераміки, каменю і навіть металу;
 • враховувати цінову нішу вироби: можна вибрати як бюджетний, так і преміальний варіант.

Вбудована раковина в стільницю

Сучасні дизайнери практично відійшли від традиції розміщувати раковину окремо. Як правило, зараз чаші ставлять на стільниці, навіть використовують варіант з двома раковинами, якщо площа дозволяє встановити більшу тумбу.

Ще більш сучасне рішення – вбудувати чашу в стільницю, яку можна замовити окремо під конкретні габарити. Такі стільниці можна виготовити як з керамо граніта, що обійдеться значно дорожче, так і з бюджетних гіпсокартону, ЛДСП, акрилу, облицьованих плиткою або мозаїкою.

Пральна машина

Пральну машину, розташовану в санвузлі, намагаються візуально ховати. Для цього існує широкий вибір вузьких моделей, у яких є позитивні і негативні характеристики: вони економлять площу, але не можуть прати понад 6 кг речей і бувають дуже нестійкі. Пральні машини розташовують:

 • під умивальником. В такому випадку у ванній планують ще тумбу або шафу для зберігання білизни і миючих приладдя;
 • під стільницею в шафі. Це варіант використовують в просторих приміщеннях, коли є можливість організувати раковину на стільницю, встановивши на шафу дверцята;
 • у вбудованому шафі разом з відрами, брудною білизною та іншими речами, які не прикрашають ванну кімнату, але при наявності вільних метрів;
 • в кутку під стіною в маленькому приміщенні, при цьому машина не повинна перешкоджати пересуванню по ванній.

Яку плитку краще використовувати для ванної кімнати?

Звичайно, з цього питання часто починається обговорення майбутнього інтер’єру санвузла, а саме з вибору стилю, колірних відтінків, фактури для підлоги та стін. Але і тут є свої особливі вимоги:

 • для малогабаритних приміщень вибирають маленький розмір плитки. Спрацьовує візуальний ефект – бачиться не розмір плитки, а їх велика кількість, за рахунок чого і сам простір здається більше, ніж насправді. З цієї причини в інтер’єрі маленьких приміщень застосовують мозаїку, хоча це більш затратно по часу і матеріально. При цьому не варто вибирати строкату мозаїку, що може спричинити зворотний ефект і візуально стіни санвузла стануть ще тісніше;
 • не рекомендується ділити приміщення горизонтально темними відтінками плитки внизу і світлими – вгорі, так як це лише розріже простір, яке потрібно зробити єдиним;
 • в невеликому санвузлі варто зупинитися на глянцевому плитці, яка на відміну від матової, відображає світло і, як у випадку з дзеркалами, збільшує простір.

Дизайн маленької ванної кімнати

Брак квадратних метрів вимагає особливо грамотного підходу до розробки дизайну санвузла. І тут важливо пам’ятати, що:

 1. Необхідно вибрати відповідну ванну або душову кабіну. Остання переважно, оскільки займає небагато місця і візуально не створює відчуття перепони в невеликому приміщенні.
 2. Раковина, розташована на тумбі, дозволяє приховати миючі приналежності в цій шафі, так як розставлені на увазі ці кольорові тюбики виглядають дешево не доглянуто. Замість дзеркала можна розташувати навісну шафу з дзеркальними дверцятами.
 3. У суміщеному санвузлі краще встановити унітаз з інсталяцією, що заощадить простір.
 4. Пральну машину намагаються розташувати під раковиною, але при відсутності простору у ванній краще розташувати закриту систему зберігання для миючих предметів, а машину перемістити в кухню або коридор.
 5. Дзеркало великого розміру візульних розширить приміщення, втім, як і монохромний, найкраще світлий, відтінок стін і підлоги.
 6. Мінімалістичний стиль, не переобтяжений деталями, підійде як не можна краще для маленьких санвузлів.

Основні стилі оформлення інтер’єрів ванної кімнати з ванною

При задумом інтер’єру на перших етапах вже необхідно планувати його певну тематику. Адже у ванній кімнаті ми проводимо багато часу, вона диктує наш настрій з самого ранку. Вибір стилістики такого важливого приміщення залежить не тільки від конфігурації самого приміщення, а й від бюджету, і від установок всіх членів сім’ї. З безлічі сучасних стилістичних рішень вибирають модерн, кантрі, французьку стилістику в інтер’єрі.

Кантрі

Як правило, такий стиль створює особливу теплу атмосферу в домі, навіває спогади про дитинство. Звичайні предмети, властиві інтер’єру в стилі кантрі, дають відчуття легкості буття. Чіткі прості форми, натуральні матеріали (наприклад, дерев’яні меблі) несуть спокій і затишок. В оформленні застосовують спокійні відтінки голубого, золотого кольору. Часто використовують декор у вигляді живих квітів.

Скандинавський

Постійний фаворит дизайнерських проектів за рахунок легкості, особливої легкості простору, що досягається при використанні білих відтінків всіх горизонтальних і вертикальних поверхонь.

Скандинавський стиль вимагає дотримання наступних вимог:

 • світло і простір. Відсутність непотрібних речей і декоративних елементів;
 • однотонність. Відсутність яскравих контрастних кольорів;
 • практичність. Всі наявні предмети повинні використовуватися з користю і дарувати комфорт;
 • мінімалізм. Створюється за рахунок співзвучних фактур і квітів, гармонійних форм;
 • натуральність. Виключає використання ненатуральних матеріалів.

Простота і лаконічність – основа основ цього стилю, що дозволяють йому досить довго утримувати верхні рейтингові позиції.

Етніка

Даний стиль відображає специфіку будь-якого географічного місця. Комусь подобається екзотика далеких країн, а хтось вважає екзотикою російську народну етніку і вибирає грубе дерево в мінімальній обробці. Дерев’яні меблі для інтер’єру в цьому стилі може бути витонченою, прикрашеної різьбленим орнаментом, а може відрізнятися простотою дерев’яної обробки.

Особливий шик таким інтер’єрів може надати керамічна плитка, розписана візерунками, і контрастний з нею світла підлога. Часто при декоруванні приміщення використовуються ліпні деталі. Приміщення можна оформити в єдиному, автентичному етнічному стилі або в змішаному. Головне, щоб воно було гармонійним і дарувало радість.

Лофт

Ще один модний тренд, заснований на максимальній практичності, свободи і відсутності кордонів. Якщо ви мрієте про ванну в цьому стилі, то вам необхідно простір без перегородок з наявністю великих поверхонь зі скла, каменю або металу. Функціональні зони є, але вони умовні, полки для зберігання є, але вони відкриті.

Як перегородок використовують:

 • освітлення;
 • складні перегородки, часто напівпрозорі;
 • скляні перегородки.

Ваша ванна кімната в стилі лофт буде виглядати дуже сучасної, але при цьому затишній, вона не має нічого спільного з картинкою промислового інтер’єру, а все грубі деталі стилізовані і реалізовані за допомогою сучасних декоративних елементів, включаючи світильники і оформлення стін і стелі.

Сучасний стиль

Використання цього стилю дозволяє сміливо міксувати яскраві кольори, як при оформленні поверхонь функціональних зон, так і в окремих предметах інтер’єру. Тут краще поставити підвісний унітаз з інсталяцією, душову кабіну або кутову ванну з гідромасажем строгих форм. Акцент можна зробити не тільки на колірних контрастах, а й на елементах декору, мають нестандартний вид і форму. Як не дивно, саме цей стиль є найменш витратним у фінансовому плані.

Мінімалістичний

Мінімалізм досягається простотою і чіткістю ліній, лаконічністю, відсутністю зайвих деталей, захаращують простір, монохромности колірного рішення (що передбачає застосування в просторі не більше трьох відтінків одного кольору).

Які матеріали підійдуть для ванної?

Плитка – не панацея при оформленні поверхонь у ванній кімнаті. Сучасні дизайнерські рішення часто віддають переваги і фарбі, і штукатурці за умови вологостійкості цих матеріалів. Безсумнівний виграшний момент у використанні таких матеріалів – їх широка кольорова палітра і можливість урізноманітнити фактуру поверхонь за рахунок рельєфних деталей або того ж кольору. А сучасний декоративний бетон або цемент знаходяться на піку популярності, відрізняючись своєрідною недбалістю.

Дерево використовується не тільки при виробництві меблів, з нього можна зробити і чашу ванни і умивальника, підлога у ванній, адже деякі породи дерев мають хорошу щільність, вологостійкість і міцні, при цьому відрізняються благородством кольору і текстури.

Останнім часом стало актуальним застосовувати вініл, в приміщеннях ванних кімнат з нього роблять підлогу, так як він має відмінні характеристики зносостійкості і вологостійкості.

Вибір колірного рішення для ванної кімнати

Кольорові варіації ванної кімнати різноманітні і не підкоряються якомусь одному принципу. Звичайно, щоранку потрібно зустрічати радісно, і ванна допомагає нам відчути настрій. Не обов’язково зовсім уникати темних кольорів, вони дуже гарні в елементах декору.

Хтось вибирає пастельні кольори стін, а хтось віддає перевагу яскравість плитки або декоративних предметів. Але не потрібно забувати про те, що яскраві контрасти, які неможливо виключити з інтер’єру, можуть набриднути з плином часу, тому краще вибирати світлу обробку приміщення і додавати до неї яскраві деталі меблів або декору.

Розробка дизайну ванної кімнати в приватному будинку або квартирі на замовлення

Довірити таку важливу роботу як розробка і подальша реалізація дизайн-проекту ванної кімнати в приватному будинку можна виключно професіоналам – і це буде правильний вибір, з яким вам допоможуть на сайті Vip Design в Києві.

Наші фахівці:

 • забезпечать безкоштовний виїзд для огляду і виміру приміщення;
 • допоможуть в розробці дизайн-проекту відповідно до ваших вимог;
 • візьмуть на себе вирішення всіх питань по вибору матеріалів і сантехнічного обладнання.

На цьому ж сайті можна замовити послуги будівельників, які зроблять ремонт вашій ванній по вашим побажанням або допоможуть дизайнерам реалізувати дизайн ванної кімнати і дизайн санвузла.

Основні етапи нашої роботи

 1. 1
  АВТОРСЬКИЙ НАГЛЯД
  Наші кваліфіковані фахівці, автори проекту здійснюють контроль за реалізацією всіх етапів, які передбачає дизайн проект
 2. 2
  Готуємо і надаємо альбом проекту
  Готовий проект замовник отримує в термін, зазначений в договорі. Він складається з 3Д візуалізації приміщень і з робочої документації.
 3. 3
  Надаємо робочу документацію
  Коли замовник затвердив дизайн інтер’єру, наші фахівці починають роботу над оформленням робочої документації на конкретний проект
 4. 4
  ВІЗУАЛІЗАЦІЯ
  Створення детальної 3Д візуалізації інтер’єру приміщення, узгодження проекту з замовником, внесення корективів
 5. 5
  Вибір матеріалів, предметів меблів, освітлювальних приладів
  Співробітники переглядають каталоги, відвідують салони меблів, шукають найбільш підходящі елементи для оформлення інтер’єру
 6. 6
  Вибір стилістичного рішення
  Визначення стилю, кольору
 7. 7
  Розробка планувальних рішень
  Ми пропонуємо кілька варіантів планувальних рішень, а замовник вибирає ту, яка найбільше підходить
 8. 8
  Складання технічного плану
  Замір приміщення, збір даних про об’єкт, консультація з замовником

Дізнатися вартість дизайн-проекту