
Приміщення ванній – одне з найменших за розміром площі, але одне з найважливіших за значимістю в будь-якій квартирі, і воно затребуване постійно абсолютно всіма членами сім’ї, які тут можуть розслабитися, привести в порядок себе і свої речі, та й просто відпочити від справ насущних . Крім того, тут зазвичай зберігається досить велика кількість, в тому числі за обсягом, господарського приладдя. Тому перш ніж приступити до облаштування своєї ванної, потрібно серйозно і грунтовно продумати, хто, скільки і як буде користуватися цим приміщенням, визначивши, перш за все, його ергономіку, а потім і зовнішнє оформлення.
При плануванні ванної кімнати потрібно врахувати, що невеликий її розмір – це не найгірше умова. Навіть в цьому випадку можна створити зручний, комфортний і функціональний для життя проект, використовуючи в оформленні ні на що не схожі декоративні елементи, в якому з користю буде застосований кожен сантиметр приміщення, порожніх і не функціональних кутів не залишиться.
Професійний підхід до створення дизайну ванної кімнати вашої мрії і його практичної реалізації дозволить вам стати володарем одночасно практичного, комфортного і креативного, стильного і красивого приміщення, яким із задоволенням і радістю будуть користуватися всі члени сім’ї, а часом і ваші гості. Що важливо, при такому професійному підході не потрібно переживати про ймовірні помилки і можливі проблеми, які так часто трапляються з тими, у кого немає професійних навичок і достатніх знань як у професійних дизайнерів, проектувальників, будівельників, електриків, сантехніків.
Які існують види ванних кімнат?

Будь-який ремонт починається з попередньо продуманого плану розташування всіх необхідних комунікацій. І проект майбутньої ванної кімнати починається з того ж самого, адже від грамотного розташування комунікацій також залежить подальша ергономічна планування приміщення і комфорт при його використанні, а також загальна функціональність приміщення і всіх розташованих у ньому предметів та обладнання.
Ванна кімната в «хрущовці»

Господарі ванних, розташованих в квартирах «хрущовської» серії, не з чуток знають про стандартний набір проблем таких приміщень. До найбільш поширених проблем можна віднести:
- мінімальний розмір;
- непрактична схема розташування комунікацій;
- численний брак при будівництві – разбежка кутів, нерівні стики між перекриттями, порушена геометрія стін.
Іноді єдиним вірним рішенням цих проблем буває тільки об’єднання ванної та санвузла в одне приміщення з єдиним функціональним призначенням, для чого змінюють схеми існуючих комунікацій, вирівнюють стіни, прибирають або пересувають перегородки, ховаючи в них по можливості водопровідні труби.
Дизайн ванної кімнати маленької в «хрущовці» заснований на акцентах:
- кольору;
- форми;
- фактури матеріалів.
Різноманіття кольорів, форм і фактур в таких приміщеннях неприпустимі, так як це може візуально розбити на частини і без того невелику кімнату. Буяння фарб краще залишити для інших варіантів.
Ванна кімната, поєднана з туалетом

Об’єднання ванної та туалету є практично єдиним варіантом розширення площі цього приміщення в умовах звичайної квартири, оскільки збільшити загальну площу квартири просто не реально. Тому тим господарям, у кого санвузол суміщений, можливо, пощастило спочатку, так як їм немає необхідності займатися роботами по об’єднанню цих приміщень.
Найчастіше вибирають два способи розташування предметів в суміщеному санвузлі:
- простий – ванну ставлять по ширині (як правило, уздовж короткої стіни), всі інші предмети розташовують уздовж довгої стіни;
- без кутів – предмети розташовують по обидва боки щодо ванни, а зменшення площі врівноважують великим дзеркалом.
Об’єднаний санвузол непрактичний в разі великої родини з двох-трьох поколінь. Звичайно, можна поставити декоративну ширму, і вона при цьому буде виглядати краще штори з клейонки.
Поєднана зі спальнею

Безсумнівно, що варіант суміщення ванною і спальної кімнат вельми романтичний для побачень. Найкраще, щоб дизайн ванни гармоніював з іншим інтер’єром і в кімнаті було кілька функціональних зон освітлення, природно, в зоні, де розташована чаша ванни, повинні бути свої освітлювальні прилади, що відрізняються від інших, використовуваних в оформленні. Так само ексклюзивний ремонт ванної вимагає уважного ставлення до дрібниць.
- коли в спальні розташована ванна, це стильно, модно і комфортно;
- при класичному підході цей варіант виглядає розкішно і при цьому елегантно;
- при використанні стилю хай-тек можна використовувати всі можливості високих технологій і отримати футуристичний дизайн ванної кімнати;
- мінімалістичний дизайн дозволить «розчинити» овальну ванну в світлому просторі спальні.
Незважаючи на гадану фантастичність, такий варіант вибирають багато жителів і сучасних, і дизайнерських квартир, і готельєри, які розуміють толк у відпочинку, коли можна розслаблятися в ванні, милуючись видами за панорамним склінням.
Ванна з душем

Відсутність зайвих квадратних метрів диктує необхідність використовувати і такі варіанти, як душові кабіни, вибір яких останнім часом величезний і різноманітний. Душова кабіна не тільки заощадить простір, вона може бути стильною, сучасною і комфортною і при цьому гармоніювати з іншими елементами інтер’єру. Особливості інтер’єру з душовою кабіною:
- стилістика приміщення повинна включати сучасні акценти;
- для маленьких приміщень протипоказаний закритий тип кабін;
- краще підібрати відкритий варіант душової кабіни.
Звичайно, будь-який варіант душової кабіни прекрасно впишеться в інтер’єр ванної кімнати, але остаточний вибір буде залежати від розмірів приміщення і враховувати смакові пристрасті користувача. Основна увага варто приділити пропорційності використовуваних в інтер’єрі такій ванні деталей. Не слід перевантажувати приміщення зайвими предметами, починаючи від сантехніки і меблів і закінчуючи декором.
Дитяча ванна кімната

При влаштуванні ванній для малюка можна виявити незвичайну фантазію і оригінальний підхід, здивувавши і зацікавивши дитини, якій дотримуватися гігієни буде легше і цікавіше. Ніколи не варто забувати про практичність і безпеки всіх деталей дитячого ванної кімнати.
Важливо врахувати, що навчається дитина через гру, відповідно, і елементи декору ванною можна використовувати як навчальні посібники щодо дотримання правил гігієни, в тому числі і щоденною. Яскравий, контрастний, оригінальний інтер’єр може виявитися незамінним помічником у навчанні дітей. З цієї причини дитячі меблі часто створюється в формі будь-яких предметів, тварин. Такі ж елементи декору можна розмістити і в ванній у дитини.
Правила дизайну інтер’єру ванної кімнати

Дизайнерський інтер’єр об’єднує в собі красу і практичність, які досягаються актуальними технічними новинками і новими модними віяннями в обробці. Сучасна дизайнерська стилістика диктує багато жанровость, що дозволяє наділити інтер’єр ванної кімнати і санвузла неповторним своєрідністю.
Кутова ванна

Кутова ванна виграшно виглядає в невеликих за площею приміщеннях, вони прекрасно розташовуються в маленькому просторі і зберігають місце для інших необхідних у ванній предметів. Звичайно, самі по собі кутові ванни – не розповсюджений бюджетний варіант, так як їх вартість вище звичайних за рахунок складної форми. Однак і виглядають вони прекрасно і в крихітних кімнатах, і в великих, де є можливість встановити навіть двомісну ванну.
Дизайнерські рішення для приміщень з кутовою ванною відрізняються багатою палітрою планувань і декоративних елементів. Важливу роль відіграє колір і фактура в приміщенні: мармур надає розкіш, дерево – затишок і тепло, темні кольори таять в собі загадку, світлі розкривають простір.
При цьому кутові ванни універсальні, їх можна використовувати і як ванну, і як душову. Такі моделі, обов’язкова ознака яких кут в 90 градусів, різноманітні і за формою, і за величиною. Вони можуть бути у вигляді прямого трикутника, трапецію можуть мати асиметрію, як ліво- так і правостороннім. Таке багатство форм дозволяє застосовувати кутову ванну практично в будь-якому інтер’єрі.
Змішувач у ванній

Будь-який стиль створюється дрібницями, окремими предметами. І у ванній кімнаті таким предметом, що знаходиться на видному місці, є змішувач. Вибір їх зараз просто величезний. Останнім часом, якщо є технічна можливість, вибір падає на вбудовані моделі, які дозволяють легко утримувати простір навколо нього в чистоті.
Вибір ванни для санвузла

Сантехніка, як правило, має довгий експлуатаційний термін при дотриманні всіх умов правильного її використання. Моментів, при яких ми міняємо в будинку сантехніку, не так багато, це або масштабний ремонт, або установка сантехніки в новій квартирі. І перше, від чого потрібно відштовхуватися, це розміри і конфігурація приміщення, а вже потім особисті переваги. При виборі ванни варто:
- позначити те місце, на якому буде розташовуватися чаша ванни;
- визначитися місцем установки іншої сантехніки і побутової техніки;
- врахувати форму приміщення для того, щоб зберегти площу при установці певної моделі ванни і гармонізувати її з іншим інтер’єром.
Вибір раковини

Після прокладки комунікацій і поклейки плитки необхідно правильно оснастити приміщення, вписавши в наявний простір інші предмети сантехніки, в першу чергу умивальник. До вибору раковини варто підходити з певними параметрами:
- в разі якщо умивальник основний, то його слід вибирати стандартних розмірів. Зараз є широкий вибір великих умивальників для приміщень із зайвими квадратними метрами і міні раковин для зовсім невеликих санвузлів;
- орієнтуватися при установці раковини на зростання членів сім’ї, зазвичай рекомендована висота від 800 до 850 мм від поверхні підлоги;
- визначитися з формою умивальника: тюльпан, консоль, вбудована;
- вибрати матеріал умивальника: стандартні фаянсові і порцелянові вироби, стильні чаші зі скла, кераміки, каменю і навіть металу;
- враховувати цінову нішу вироби: можна вибрати як бюджетний, так і преміальний варіант.
Вбудована раковина в стільницю

Сучасні дизайнери практично відійшли від традиції розміщувати раковину окремо. Як правило, зараз чаші ставлять на стільниці, навіть використовують варіант з двома раковинами, якщо площа дозволяє встановити більшу тумбу.
Ще більш сучасне рішення – вбудувати чашу в стільницю, яку можна замовити окремо під конкретні габарити. Такі стільниці можна виготовити як з керамо граніта, що обійдеться значно дорожче, так і з бюджетних гіпсокартону, ЛДСП, акрилу, облицьованих плиткою або мозаїкою.
Пральна машина

Пральну машину, розташовану в санвузлі, намагаються візуально ховати. Для цього існує широкий вибір вузьких моделей, у яких є позитивні і негативні характеристики: вони економлять площу, але не можуть прати понад 6 кг речей і бувають дуже нестійкі. Пральні машини розташовують:
- під умивальником. В такому випадку у ванній планують ще тумбу або шафу для зберігання білизни і миючих приладдя;
- під стільницею в шафі. Це варіант використовують в просторих приміщеннях, коли є можливість організувати раковину на стільницю, встановивши на шафу дверцята;
- у вбудованому шафі разом з відрами, брудною білизною та іншими речами, які не прикрашають ванну кімнату, але при наявності вільних метрів;
- в кутку під стіною в маленькому приміщенні, при цьому машина не повинна перешкоджати пересуванню по ванній.
Яку плитку краще використовувати для ванної кімнати?

Звичайно, з цього питання часто починається обговорення майбутнього інтер’єру санвузла, а саме з вибору стилю, колірних відтінків, фактури для підлоги та стін. Але і тут є свої особливі вимоги:
- для малогабаритних приміщень вибирають маленький розмір плитки. Спрацьовує візуальний ефект – бачиться не розмір плитки, а їх велика кількість, за рахунок чого і сам простір здається більше, ніж насправді. З цієї причини в інтер’єрі маленьких приміщень застосовують мозаїку, хоча це більш затратно по часу і матеріально. При цьому не варто вибирати строкату мозаїку, що може спричинити зворотний ефект і візуально стіни санвузла стануть ще тісніше;
- не рекомендується ділити приміщення горизонтально темними відтінками плитки внизу і світлими – вгорі, так як це лише розріже простір, яке потрібно зробити єдиним;
- в невеликому санвузлі варто зупинитися на глянцевому плитці, яка на відміну від матової, відображає світло і, як у випадку з дзеркалами, збільшує простір.
Дизайн маленької ванної кімнати

Брак квадратних метрів вимагає особливо грамотного підходу до розробки дизайну санвузла. І тут важливо пам’ятати, що:
- Необхідно вибрати відповідну ванну або душову кабіну. Остання переважно, оскільки займає небагато місця і візуально не створює відчуття перепони в невеликому приміщенні.
- Раковина, розташована на тумбі, дозволяє приховати миючі приналежності в цій шафі, так як розставлені на увазі ці кольорові тюбики виглядають дешево не доглянуто. Замість дзеркала можна розташувати навісну шафу з дзеркальними дверцятами.
- У суміщеному санвузлі краще встановити унітаз з інсталяцією, що заощадить простір.
- Пральну машину намагаються розташувати під раковиною, але при відсутності простору у ванній краще розташувати закриту систему зберігання для миючих предметів, а машину перемістити в кухню або коридор.
- Дзеркало великого розміру візульних розширить приміщення, втім, як і монохромний, найкраще світлий, відтінок стін і підлоги.
- Мінімалістичний стиль, не переобтяжений деталями, підійде як не можна краще для маленьких санвузлів.
Основні стилі оформлення інтер’єрів ванної кімнати з ванною

При задумом інтер’єру на перших етапах вже необхідно планувати його певну тематику. Адже у ванній кімнаті ми проводимо багато часу, вона диктує наш настрій з самого ранку. Вибір стилістики такого важливого приміщення залежить не тільки від конфігурації самого приміщення, а й від бюджету, і від установок всіх членів сім’ї. З безлічі сучасних стилістичних рішень вибирають модерн, кантрі, французьку стилістику в інтер’єрі.
Кантрі

Як правило, такий стиль створює особливу теплу атмосферу в домі, навіває спогади про дитинство. Звичайні предмети, властиві інтер’єру в стилі кантрі, дають відчуття легкості буття. Чіткі прості форми, натуральні матеріали (наприклад, дерев’яні меблі) несуть спокій і затишок. В оформленні застосовують спокійні відтінки голубого, золотого кольору. Часто використовують декор у вигляді живих квітів.
Скандинавський

Постійний фаворит дизайнерських проектів за рахунок легкості, особливої легкості простору, що досягається при використанні білих відтінків всіх горизонтальних і вертикальних поверхонь.
Скандинавський стиль вимагає дотримання наступних вимог:
- світло і простір. Відсутність непотрібних речей і декоративних елементів;
- однотонність. Відсутність яскравих контрастних кольорів;
- практичність. Всі наявні предмети повинні використовуватися з користю і дарувати комфорт;
- мінімалізм. Створюється за рахунок співзвучних фактур і квітів, гармонійних форм;
- натуральність. Виключає використання ненатуральних матеріалів.
Простота і лаконічність – основа основ цього стилю, що дозволяють йому досить довго утримувати верхні рейтингові позиції.
Етніка

Даний стиль відображає специфіку будь-якого географічного місця. Комусь подобається екзотика далеких країн, а хтось вважає екзотикою російську народну етніку і вибирає грубе дерево в мінімальній обробці. Дерев’яні меблі для інтер’єру в цьому стилі може бути витонченою, прикрашеної різьбленим орнаментом, а може відрізнятися простотою дерев’яної обробки.
Особливий шик таким інтер’єрів може надати керамічна плитка, розписана візерунками, і контрастний з нею світла підлога. Часто при декоруванні приміщення використовуються ліпні деталі. Приміщення можна оформити в єдиному, автентичному етнічному стилі або в змішаному. Головне, щоб воно було гармонійним і дарувало радість.
Лофт

Ще один модний тренд, заснований на максимальній практичності, свободи і відсутності кордонів. Якщо ви мрієте про ванну в цьому стилі, то вам необхідно простір без перегородок з наявністю великих поверхонь зі скла, каменю або металу. Функціональні зони є, але вони умовні, полки для зберігання є, але вони відкриті.
Як перегородок використовують:
- освітлення;
- складні перегородки, часто напівпрозорі;
- скляні перегородки.
Ваша ванна кімната в стилі лофт буде виглядати дуже сучасної, але при цьому затишній, вона не має нічого спільного з картинкою промислового інтер’єру, а все грубі деталі стилізовані і реалізовані за допомогою сучасних декоративних елементів, включаючи світильники і оформлення стін і стелі.
Сучасний стиль

Використання цього стилю дозволяє сміливо міксувати яскраві кольори, як при оформленні поверхонь функціональних зон, так і в окремих предметах інтер’єру. Тут краще поставити підвісний унітаз з інсталяцією, душову кабіну або кутову ванну з гідромасажем строгих форм. Акцент можна зробити не тільки на колірних контрастах, а й на елементах декору, мають нестандартний вид і форму. Як не дивно, саме цей стиль є найменш витратним у фінансовому плані.
Мінімалістичний

Мінімалізм досягається простотою і чіткістю ліній, лаконічністю, відсутністю зайвих деталей, захаращують простір, монохромности колірного рішення (що передбачає застосування в просторі не більше трьох відтінків одного кольору).
Які матеріали підійдуть для ванної?

Плитка – не панацея при оформленні поверхонь у ванній кімнаті. Сучасні дизайнерські рішення часто віддають переваги і фарбі, і штукатурці за умови вологостійкості цих матеріалів. Безсумнівний виграшний момент у використанні таких матеріалів – їх широка кольорова палітра і можливість урізноманітнити фактуру поверхонь за рахунок рельєфних деталей або того ж кольору. А сучасний декоративний бетон або цемент знаходяться на піку популярності, відрізняючись своєрідною недбалістю.
Дерево використовується не тільки при виробництві меблів, з нього можна зробити і чашу ванни і умивальника, підлога у ванній, адже деякі породи дерев мають хорошу щільність, вологостійкість і міцні, при цьому відрізняються благородством кольору і текстури.
Останнім часом стало актуальним застосовувати вініл, в приміщеннях ванних кімнат з нього роблять підлогу, так як він має відмінні характеристики зносостійкості і вологостійкості.
Вибір колірного рішення для ванної кімнати

Кольорові варіації ванної кімнати різноманітні і не підкоряються якомусь одному принципу. Звичайно, щоранку потрібно зустрічати радісно, і ванна допомагає нам відчути настрій. Не обов’язково зовсім уникати темних кольорів, вони дуже гарні в елементах декору.
Хтось вибирає пастельні кольори стін, а хтось віддає перевагу яскравість плитки або декоративних предметів. Але не потрібно забувати про те, що яскраві контрасти, які неможливо виключити з інтер’єру, можуть набриднути з плином часу, тому краще вибирати світлу обробку приміщення і додавати до неї яскраві деталі меблів або декору.
Розробка дизайну ванної кімнати в приватному будинку або квартирі на замовлення

Довірити таку важливу роботу як розробка і подальша реалізація дизайн-проекту ванної кімнати в приватному будинку можна виключно професіоналам – і це буде правильний вибір, з яким вам допоможуть на сайті Vip Design в Києві.
Наші фахівці:
- забезпечать безкоштовний виїзд для огляду і виміру приміщення;
- допоможуть в розробці дизайн-проекту відповідно до ваших вимог;
- візьмуть на себе вирішення всіх питань по вибору матеріалів і сантехнічного обладнання.
На цьому ж сайті можна замовити послуги будівельників, які зроблять ремонт вашій ванній по вашим побажанням або допоможуть дизайнерам реалізувати дизайн ванної кімнати і дизайн санвузла.