
Вітальня кімната – центральне місце в будь-якому житлі. Тут збираються всією сім’єю, відпочивають, спілкуються з друзями, зустрічають гостей. Тому одна з головних задач дизайну обладнати комфортну і функціональну зону для відпочинку. Оформлення кімнати повинно враховувати інтереси і переваги кожного члена сім’ї. Більш того, у кожного мешканця квартири тут має бути власне місце.
Дизайн вітальні в будинку

Для кімнати типу вітальня дизайн розробляється з урахуванням найбільшого комфорту, і тільки потім згідно віянням моди. Особливо актуально це правило для приватного будинку. Оформляючи вітальню кімнату, важливо пам’ятати про таких принципах:
- кожному, хто проводить тут час, має бути комфортно;
- для предметів інтер’єру відводиться не більше половини вільного місця;
- планування і оформлення повинні відповідати інтересам всіх членів сім’ї: наприклад, якщо в будинку є маленькі діти, краще купувати меблі з плавними обрисами без гострих кутів;
- бажано, щоб вітальня гармоніювала не тільки з іншим інтер’єром, але і з зовнішнім оформленням будинку.
Дизайн для залу в квартирі

Грамотно оформлена вітальня дизайн має найзатишніший, стильний і функціональний. Власники квартир вирішують цю задачу по-різному: одні наймають професійних дизайнерів, інші справляються власними силами. Щоб розробити дизайн інтер’єру для вітальні кімнати, потрібно вивчити основні принципи і вибрати відповідний стиль. При цьому важливо враховувати побажання всіх мешканців і для кожного запланувати в залі власне містечко. Стиль повинен гармоніювати з іншою обстановкою квартири, нехай і не строго відповідати, але перебувати в єдиній концепції.
Як вибрати стиль інтер’єру вітальні?

Сьогоднішнім трендом є вітальня, дизайн якої оформлений в єдиному стилі. Завдяки безлічі існуючих варіантів кожен може підшукати близьке по духу напрям. До популярних і довгограючим стилям інтер’єру відносяться: скандинавський, лофт, класичний, мінімалізм, кантрі, модерн, хай-тек, етно-стиль і інші.
Скандинавський стиль

Даний напрямок дуже актуально для сучасних дизайнерських проектів. Основні принципи скандинавського стилю добре підходять для оформлення вітальні. Сканді передбачає лаконічний інтер’єр, що тяжіє до мінімалізму, але з помірним використанням декору. У кімнаті має бути світло і просторо, меблі проста, практична і дуже зручна, виготовлена з натуральних матеріалів. Оздоблення стін світла, основні кольори інтер’єру білий і сірий, додаткові – синій і зелений. Для оформлення статі можна використовувати світлий ламінат.
Лофт

Модний напрям індустріального стилю, що надає широкий простір для творчості. В основі лежить просторе, світле приміщення з панорамними вікнами і високими стелями. Обробка повинна створювати враження «необроблених» стін: частково або повністю їх декорують цеглою, каменем, штукатуркою. Покриття для підлоги – ламінат, паркет або мозаїчний бетон. Для цього стилю характерна багатофункціональна меблі геометричних форм, виготовлена в сучасному дизайні, але з елементами ретро. Декором служать виставлені напоказ конструктивні елементи, старовинні речі, предмети сучасного мистецтва.
Класичний стиль

Цьому напрямку відповідає витончена дерев’яні меблі світлих або коричневих тонів, камін, колони, килими, дзеркала, декор у вигляді ваз, картин і статуеток. Основне джерело освітлення – розкішна люстра, але крім неї можуть використовуватися додаткові: бра, торшери, лампи у вигляді канделябрів та інше. Предмети інтер’єру розташовуються строго симетрично, у кожного елемента вивірене місце. Стіни оформлені в нейтральні тони, підлогове покриття паркет або ламінат, стеля прикрашена делікатній ліпниною.
Мінімалізм

Запорукою краси в даному випадку є простота, стриманість і помірність. Мінімалістична вітальня обходиться м’яким диваном, кріслами, телевізором і журнальним столиком. Можна додати до цього вбудована шафа. Меблі легка і функціональна, правильних геометричних форм. Основні кольори білий, бежевий, сірий, чорний. Можна використовувати кілька яскравих акцентів червоних, помаранчевих або зелених.
Кантрі і прованс

Світлі тони, натуральний текстиль, прості меблі та оздоблення з дерева, затишний камін, квіти і трави в якості декоративних елементів – все це сподобається любителям ретро і сільської романтики. Даний стиль допоможе створити у вітальні сонячну і розслаблюючу атмосферу. Для більшого ефекту в інтер’єрі використовують штучно состаренную дерев’яні меблі, в’язані та мереживні тканини, ковані елементи.
Модерн

Для цього стилю характерна пастельна гамма кольорів, плавні обриси меблів, рослинні мотиви, багато блискучих елементів. У вітальні виділяють кілька автономних зон, підкреслюючи їх палітрою, спеціальним освітленням, багаторівневими підлогами і стелями. Стіни фарбують, обклеюють шпалерами або оформляють штукатуркою.
Дизайн маленької вітальні

Найголовніше не перевантажити невелику вітальню громіздкою меблями і зайвими речами. Необхідно заздалегідь продумати вітальня дизайн, схему освітлення, розміри і способи розстановки предметів інтер’єру.
Основні правила оформлення маленької вітальні:
- використовуйте лише найнеобхідніші предмети інтер’єру і дуже помірний декор;
- меблі повинна бути легкою і компактною, але при цьому зручною, уникайте химерних форм, щоб заощадити простір;
- оформляйте кімнату в світлих тонах, подбайте про хороше освітлення;
- доповніть інтер’єр двома-трьома яскравими акцентами: вазою, диванної подушкою, картиною.
Причини замовити дизайн у професіоналів в Vip Design

Дизайн залу в квартирі – відповідальне завдання, з яким найкраще впораються професіонали. Досвідчені дизайнери допоможуть вибрати стиль і варіант оформлення, підберуть меблі та оздоблення, продумають вдалий декор. Якщо вітальня вимагає візуального розширення – вони зроблять це за рахунок спеціальних прийомів.
Студія Vip Design розробить і реалізує проект дизайну будь-якого рівня складності для житлового чи комерційного приміщення. Ви отримаєте комфортне житло або стильний офіс у відповідності зі своїми смаками і потребами. Наші ціни доступні для різних категорій споживачів і повністю окупаються результатом – ефектним, ексклюзивним і функціональними дизайном вашої квартири, будинку або іншого приміщення.