
Вбиральня не тільки забезпечує збереження речей, але допомагає раціонально використовувати простір, підтримувати порядок в домі, з зручністю переодягатися. Продуманий дизайн гардеробної дозволяє зберігати в одному місці одяг, взуття, головні прибирання, сумки і т.п. У великому будинку, квартирі, офісі або салоні під неї відводять цілу кімнату, а в маленькому приміщенні роль вбиральні може грати місткий шафа або ніша в стіні.
Серед основних переваг використання вбиральні:
- універсальність приміщення – тут можна встановити дзеркало, щоб з комфортом приміряти одяг і одягатися на вихід; в даній кімнаті можна тримати взуття, головні убори, аксесуари, сумки, а також – облаштувати тумбу для зберігання пилососа, праски, прасувальної дошки і інших речей;
- раціональне використання простору – якщо весь одяг і взуття зібрана в одному приміщенні, відпадає необхідність в додаткових одежних шафах, вішалках, підставках для взуття;
- оригінальний інтер’єр – мало того, що одяг не валяється по всій квартирі, але красиво оформлена гардеробна сама по собі вдало доповнює дизайн.
При наявності спеціальних меблів поліпшується збереження одягу, зменшуються витрати часу на одягання і збори. На просторих вішалках наряди не мнуться, що не бгають, не рвуться. Найчастіше вони розвішані так, що навіть в прасування відпадає необхідність.
Які бувають види гардеробних?

Як вбиральні можна виділити цілу кімнату, облаштувати окрему зону або просто встановити місткий шафа. Тип, розмір і оформлення вибирають відповідно габаритів і планування квартири.
Відкрита гардеробна

Один із сучасних трендів – гардеробна без дверей і будь-яких перегородок. При грамотному оформленні вона заощадить простір і відмінно впишеться в загальний інтер’єр. Дизайн гардеробної даного типу має на увазі металевий каркас зі спеціальними стійками, полками, вішалками і т.п. Тут можна виділити кілька зон: поставити комод, трюмо, розвісити і скласти одяг, встановити різні системи зберігання.
Відкриту гардеробну зручно обладнати в спальні, але в принципі це рішення годиться для будь-якої кімнати. Вона добре вписується в стилі лофт, хай-тек, модерн. Родзинка в тому, що красиво розвішані речі можуть самі служити прикрасою інтер’єру.
Варіант з декількох окремих шаф

Для невеликих квартир, де немає можливості відвести цілу кімнату під гардеробну або влаштувати окрему зону, встановлюють кілька шаф в різних кімнатах, наприклад, в спальні і в дитячій. Ще один зручний варіант розмістити шафа на закритій лоджії. Також гардероб або вішалку можна обладнати в ніші передпокої. Якщо мова йде про приватний будинок, підходящим місцем стане мансарда. Крім того, існують кутові варіанти, що дозволяють заощадити простір, не порушуючи стильову концепцію кімнати.
Окрема кімната під гардеробну

Вбиральня як самостійна кімната – вельми зручний і функціональний варіант. Її інтер’єр складається з шаф, що примикають до стін і оснащених полками, стелажами, висувними ящиками. Передбачені штанги для вішалок, різні власники для сумок і головних уборів. Дизайн гардеробної такого типу залишає простір для фантазії, можна вибрати меблі різного стилю, матеріалу і конфігурації, пограти з плануванням і розташуванням предметів інтер’єру.
Вбиральня в громадських закладах

Окрему гардеробну часто обладнають в ресторанах, театрах, салонах, магазинах та інших громадських місцях. Відвідувачі тут залишають верхній одяг, головні убори, сумки або інші речі. Для багатьох закладів відвідування роздягальні є обов’язковим правилом: у верхньому одязі відвідувачі просто не допускаються.
Гардеробна для офісів

Облаштування окремої гардеробної в офісній будівлі допомагає вирішити відразу дві важливі завдання:
- для великої кількості відділів, кабінетів і співробітників доводиться обладнати багато окремих шаф або вішалок. Виділяючи окрему гардеробну в будівлі, компанія може значно заощадити на покупці меблів;
- окреме приміщення тим цінніше, що дозволяє зберегти вільний простір в офісі. Місце, яке більше не займає шафа, можна відвести під стіл ще одного співробітника або встановити стелаж для документів. Відкриті вішалки з одягом нерідко псують дизайн приміщення, що особливо неприємно, якщо в офіс заходять клієнти, партнери, відвідувачі. Окрема гардеробна дозволяє вирішити цю проблему.
Вбиральня в шафі-купе

Якщо обладнати окрему гардеробну немає можливості, але в одній з кімнат є місце для відповідної зони – вдалим варіантом стане місткий шафа з розсувними дверцятами. Щоб в ньому вмістилася вся одяг і взуття, габарити повинні бути чималими, підходящу шафу, в який ви можете увійти і походити всередині. Потрібну модель можна підібрати в готовому варіанті або замовити згідно своїх замірів і переваг. Так, ви можете продумати для нього не тільки полиці і ящики, але спеціальні підставки для взуття, відділи для сумок, теплого одягу, шапок і капелюхів, ременів, рукавичок та іншого.
Як зробити правильне планування вбиральні?

Велике значення має правильне планування гардеробної кімнати. При її розробці потрібно враховувати площу приміщення, розташування вікон і дверей, кількість предметів інтер’єру, обсяг одягу, яку ви хочете розмістити.
Лінійне планування

Схожа на внутрішній простір стандартного розсувного шафи, але без будь-яких дверцят. Іноді таку гардеробну відокремлюють перегородкою, залишаючи всередині вільне місце, щоб можна було пройти. Таке планування підходить кімнат в формі прямокутника, всі складові інтер’єру розміщують уздовж довгої сторони без вікон.
Паралельне планування

Даний вид планування доцільно застосовувати в подовжених кімнатах з вікном навпроти дверного отвору. Як варіант, напроти дверей можна поставити дзеркало на повний зріст. Предмети меблів розташовуються уздовж протилежних стін, створюючи відмінний огляд, всі речі знаходяться на увазі і в легкому доступі. Це один з найбільш містких типів планування, а наявність вікна забезпечує вентиляцію повітря і природне освітлення.
П-подібне планування

Відмінний варіант для створення місткою і просторої гардеробної. Довжина центральній частині повинна бути більше півтора метрів, тільки за цієї умови бічні стіни будуть зручні у використанні. Тут можна розмістити не тільки полиці і вішалки, але також дзеркало, крісло або диван.
Кутове планування

Якщо під гардеробну вдається відвести лише трохи вільної площі, цей варіант допоможе вийти з положення. Кутову планування часто застосовують для створення вбиральні зони в спальній кімнаті, передній, дитячої. Системи зберігання розміщуються під прямим кутом, що збільшує місткість вдвічі, якщо порівнювати з плануванням прямого типу.
Гардеробну «куточок» можна відокремити розсувними дверцятами – стандартними або напівкруглими. Якщо в приміщенні високі стелі, краще встановити перегородки, поставити ширму або повісити штори.
Гардеробна-примірочна для бутиків

Інтер’єр бутіка, шоу-руму або магазину одягу повинен бути стильним, функціональним і ергономічним. Продуманий дизайн гардеробної дозволить не тільки заощадити простір, але і створить необхідний комфорт для покупців. Залежно від пропонованої продукції оформлення магазину може відповідати різним стилям. Такий підхід допомагає показувати товари з вигідного боку, підвищує впізнаваність бренду, привертає потенційних клієнтів і збільшує число продажів.
Освітлення – найважливіше в гардеробній кімнаті

У будь-який час доби в гардеробній кімнаті має бути достатня кількість світла. Необхідно подбати про яскраве, але приємному для очей освітленні, зазвичай з цією метою використовують вбудовані в стелю світильники.
Дизайн гардеробної в неокласичному стилі на увазі чималу площу і високі стелі, що дозволяє використовувати об’ємні світильники і навіть люстри. Невелику кімнату краще обладнати точковими світильниками, приладами з регулюванням напряму світла. Оптимальним варіантом стануть лід-лампи, так як вони економічні, довговічні, мають високу світловіддачу.
Підбір кольору для гардероба

Підбираючи колірну гаму для оформлення вбиральні кімнати, необхідно враховувати габарити приміщення і принципи обраного стилю. Невеликі кімнати диктують власні правила: для візуального розширення простору інтер’єр потрібно витримувати в пастельних тонах. Так, приміщення площею від двох до чотирьох квадратних метрів можна декорувати в відтінках білого, бежевого, кремового, блідо-рожевого або світло-блакитного.
Великі гардеробні можуть мати різну колірну палітру і частіше за все орієнтуються на обраний стиль. Наприклад, дизайн кімнати в скандинавському стилі має на увазі біле оформлення з акцентами синього, деревного, чорного, зеленого, кольору. Щоб пограти з квітами, спробувати різні поєднаннями і побачити на власні очі результат, можна використовувати 3d візуалізацію.
Як підібрати меблі для гардеробної?

Зазвичай гардеробну оснащують каркасом з вбудованими полицями, штангами, ящиками і іншим. Такий каркас може бути металевим або дерев’яним, матеріал повинен відповідати стилю кімнати і обсягом зберігаються тут речей.
Як варіант, меблі для гардеробної можна замовити в Києві за власним ескізом. Вельми зручне і практичне рішення шафа з розсувними дверцятами, спроектований спеціально для ваших речей. Можна замовити виготовлення полиць і ящиків з будь-яких матеріалів в різних поєднаннях: з дерева, акрилу, пластика, металу, скла.
Великий шафа з розсувними дверцятами в якості вбиральні може бути встановлений в спальні, передпокої або іншому приміщенні. При цьому його зовнішній вигляд і колірна гамма повинні відповідати стильовому напрямку кімнати і гармоніювати з загальним дизайном квартири.
Інтер’єр невеликою вбиральні зазвичай складається з шафи, стелажа і пуфика або табуретки. У просторій кімнаті можна розмістити і додаткову меблі, наприклад, комод, невеликий столик, крісло, диван, красиві стільці і т.п.
Обов’язковий елемент в оформленні гардеробної кімнати – зручні і місткі полички для взуття. Їх розташовують під кутом сорок п’ять градусів, щоб зберігати не тільки літні туфлі, але і зимові чоботи.
Гардеробну в будинку або квартирі можна облаштувати власноруч або замовити дизайн інтер’єру у професіоналів. У першому випадку ви витратите більше часу і зусиль, але заощадите на дизайнера. У другому – отримаєте функціональну і стильну кімнату, ергономічну і зручну в експлуатації.
Оздоблення гардеробної кімнати

Незважаючи на те, що в гардеробну майже ніколи не забрідають гості, їй необхідна обробка хоча б мінімальна. Якщо ви використовуєте її тільки як склад речей, можете обійтися найпростішими матеріалами. Однак оздоблювальні покриття не повинні перешкоджати нормальному руху повітря, притягати пил і накопичувати вологу.
Підлога

У вбиральні можна використовувати таке ж покриття для підлоги, як і в інших кімнатах: паркет, лінолеум, ламінат та інше. Небажано застеляти ковролін або стелити на підлозі килими. До ворсу килимка можуть притягатися нитки з одягу, пил, вовняні та хутряні ворсинки.
Стіни

Стіни цього приміщення не повинні обсипатися, щоб пісок, крейда, цементна або цегляна пил не потрапляли на одяг. Необроблені поверхні, властиві стилю лофт, тут не підійдуть. А якщо потрібно витримати гардеробну саме в цьому напрямку, зробіть імітацію кладки або скористайтеся недорогими видами декоративної штукатурки. Для всіх інших стилів хорошим варіантом стане фарбування або шпалери. Під гардеробну зазвичай відводять невелике приміщення, тому вибирайте світлі тони: білий, кремовий, бежевий і т.п.
Стеля

При оформленні даної кімнати можна обмежитися мінімальною обробкою стелі, однак він теж не повинен обсипатися. Варіантів стельового покриття багато – натяжні стелі, підвісні панелі, фарбування та інше. Як і стіни, стелю краще зробити білим або бежевим.
Стилі інтер’єру і декор вбиральні

Незалежно від розміру даної кімнати, її інтер’єр повинен бути продуманий до найменших деталей. Якщо мова йде про просторому приміщенні, особливу увагу потрібно приділити меблів і предметів декору. Дзеркало в гардеробній не тільки пряма необхідність, а й важливий декоративний елемент. Воно має здатність рівномірно розподіляти освітлення і візуально розширювати простір.
Зрозуміло, найкращим варіантом для даної кімнати стане велике дзеркало в повний зріст. Якщо в приміщенні можна повісити два дзеркала, розмістіть один проти одного під різним кутом. Такий варіант створить оптимальні умови для примірки: дозволить розгледіти себе ззаду і збоку. У просторій кімнаті не завадить компактний диванчик або крісла, а також журнальний столик. У зоні відпочинку можна перевести подих і розслабитися після тривалої примірки або перекладання речей.
У яких стилях інтер’єру можна зробити вбиральню?

Оформляючи гардеробну в одному з сучасних стилів, необхідно орієнтуватися на загальний дизайн будинку або квартири. Для інтер’єрів такого роду властива лаконічність, легкість, прості форми, невелика кількість декору. Як варіант оригінального декорування, можна використовувати розпис стін і стелі, не забуваючи про помірність і відповідаючи тематиці стилю.
Дизайн гардеробної в стилі прованс особливо сподобається жінкам, однак при бажанні його можна зробити більш простим і універсальним. Для інтер’єру характерні світлі тони, витончені меблі, натуральні матеріали, багато світла і повітря, квіткова тематика. Стіни і предмети інтер’єру краще оформити в теплі пастельні відтінки. Стильним декором стануть різьблені шкатулки, квіти, легкі ширми, текстиль, мереживо.
Оформлення в стилі ретро зазвичай підкреслює тематику 50-70-х років. Для нього характерна збалансована палітра за участю яскравих і насичених кольорів. Меблі – проста або трохи ускладнена, з правильними контурами і м’якою оббивкою. Для освітлення і декору можна використовувати торшери з цікавими об’ємними абажурами, фіранки з натуральної тканини, фотографії того часу, графіку в стилі поп-арт.
Відмінності господарської кімнати від вбиральні

Господарська кімната відрізняється від вбиральні функціями і оформленням інтер’єру. Також її називають пральнею, маючи на увазі спеціальне приміщення для прання, сушки та прасування речей, а також іншого догляду за одягом і взуттям. Продуманий дизайн господарської кімнати значно полегшує щоденну роботу по дому. Тут зручно зберігати кошти для прання і прибирання, білизна, що очікує своєї черги, сушилку, прасувальну дошку, пральну машинку.
Важливі аспекти дизайну господарської кімнати

Окрема господарська кімната в будинку або квартирі – це зручне і дуже практичне рішення. На жаль, в умовах невеликих квартир для пральнею просто не знаходиться вільного місця. Однак для великих приватних будинків або просторих сучасних апартаментів господарська кімната стане відмінним виходом, тому як тут знайде притулок не тільки пральна машина, але все пристосування і засоби для прання, сушки та прасування, а також сама одяг і взуття, яка б вимагала в догляді. Все це буде зібрано в одному місці, не заважаючи власникам житла і не потрапляючи на очі випадково зайшли гостям. Розробляючи дизайн господарської кімнати, потрібно орієнтуватися на безперервний процес домашньої роботи. Все необхідне повинно знаходитися під рукою, розміщуватися в правильному порядку, компактно розподілятися на невеликій площі, залишаючи простір для вільного пересування.
Замовити дизайн інтер’єру вбиральні або господарської кімнати в Vip Design

У студії дизайну Vip Design в Києві ви можете замовити розробку вбиральні будь-якого виду: окремої кімнати, спеціально обладнаній зони в спальні, вітальні, дитячої, комори і т.п. Ми продумаємо грамотний дизайн гардеробної з урахуванням ваших потреб і побажань, а при необхідності реалізуємо його «під ключ».
Наші дизайнери розроблять оптимальну планування, щоб вдало вписати гардеробну в інтер’єр і стиль приміщення. При оформленні кімнати або зони фахівці орієнтуються на:
- функціональність;
- комфорт;
- ефективне використання простору;
- безпеку експлуатації (наприклад, щоб скористатися верхніми відділами вбиральні, передбачена спеціальна драбинка).
Ми далекі від шаблонних рішень і практикуємо індивідуальний підхід до кожного проекту. По-справжньому зручна гардеробна створюється для конкретних людей з метою зберігання цілком певного набору речей. Висота полиць, розташування вішалок і шаф, наявність тих чи інших пристосувань – все це залежить від ваших побажань і параметрів приміщення. Мета наших проектувальників і майстрів – оптимальним чином втілити в життя всі поставлені вами завдання.
Ціна розробки та реалізації проекту прораховується індивідуально в залежності від виду вбиральні і рівня складності робіт. Наші фахівці складуть кошторис з детальними розрахунками по меблів, оздоблювальних матеріалів, послуг будівельників і т.п., відштовхуючись від можливостей вашого бюджету. Якщо ви цінуєте високу якість, індивідуальний підхід і нестандартні рішення, звертайтеся до нас за вказаними номерами телефонів або залишайте заявку на сайті.