Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Стиль поп-арт в інтер’єрі – одночасно епатажний і комфортний

10/02/2021

Стиль поп-арт – яскраве, креативне оформлення, сміливі рішення, екс Прес та легку самоіронію. Це мистецтво, яке можна творити самостійно, використовуючи прості матеріали і предмети широкого вжитку. Найголовніше – творчий підхід, позитив і прагнення до експериментів.

Походження стилю

Свою назву стиль одержав з легкої руки англійського художнього критика Лоуренса Еллоуея, який використовував це слово для опису товарів широкого споживання, прирівнюючи до поняття поп-культури. В кінці п’ятдесятих років двадцятого століття термін «поп-арт» стали застосовувати для позначення відповідного стилю в мистецтві.

До половини двадцятого сторіччя в сфері живопису був популярний абстракціонізм, а поп-арт став своєрідною реакцією на існуючі тенденції. Його головною ідеєю було використання продуктів широкого споживання в якості художніх об’єктів. У хід пішли не тільки банки з-під «Кока-Коли», а й рекламні плакати, обривки газет, фотографії, предмети побуту.

Варто пам’ятати, що поп-арт далеко не так однозначна і простий: в ньому явно видно іронія з приводу загальних ідеалів, об’єктів популярності і стереотипних шаблонів краси. Серед відомих прихильників даного стилю в мистецтві: Р. Хамилтон, Д. Тілсон, Р. Сміт, Р. Рашенберг, П. Блек, Е. Уорхол і багато інших.

Свого піку популярності поп-арт досяг в Америці в шістдесяті роки. Він втілював молодість, динамічність, скороминущість, прагнення виділитися і бути оригінальним, що витають настрої і легку насмішку над ними.

Модні тенденції швидко проникли в сферу дизайну інтер’єрів і моделювання одягу. Багато людей відмовилися від антикваріату, громіздкою класики і дорогих картин на користь модних плакатів, яскравою пластикових меблів і оригінальних колажів. Інтер’єр поп-арт став не просто віянням моди, але і способом самовиразитися, кинути виклик загальноприйнятим стереотипам.

Сучасний напрямок

Поп-арт дизайн сьогодні як і раніше в моді: мова йде не тільки про дизайн інтер’єрів, але і про інших видах мистецтва. Особливо популярно цей напрямок у створенні молодіжного одягу. Тематичні зображення, персонажі коміксів і портрети знаменитостей в стилі поп-арт ефектно виглядають на майках, футболках, піджаках і інших предметах гардероба.

Крім того, даний стиль затребуваний в розробці інтер’єрного дизайну кафе, барів, клубів, барбершопов, салонів краси. Він дозволяє створити яскраву, цікаву, оригінальну обстановку, в якій просто неможливо нудьгувати. Спочатку з’явившись в Америці, поп-арт впевнено перекочував в європейські країни, і зараз переживає чергову хвилю популярності.

Принципи оформлення інтер’єру

Стиль поп-арт в інтер’єрі завжди виглядає неординарно. Він викликає яскраві емоції, піднімає настрій, збуджує інтерес. Поп-арт не припускав строго затверджених правил, але дозволяє досягти потрібного ефекту за допомогою наступних принципів:

  • використання яскравих, насичених, блискучих, неонових і кислотних кольорів;
  • недорогі предмети інтер’єру, виконані в незвичайних формах;
  • виразна меблі і предмети декору;
  • повторюваність елементів в композиціях;
  • побутові аксесуари і предмети широкого вжитку грають роль творів мистецтва.

Оформляючи інтер’єр, потрібно грати з розмірами і кольорами, домагаючись яскравого незвичайного ефекту. Обстановці в стилі поп-арт часто властиві певні «мультяшність» або «іграшкового», проте вона не повинна бути на шкоду функціональності і комфорту. Всі речі, необхідні для комфортного життя, повинні бути продумані і враховані в інтер’єрі.

Колірна гамма

Найчастіше барвисті предмети інтер’єру розставляють і розвішують на тлі світлих стін, стелі та підлоги. Іноді дизайнери вважають за краще гру контрастів і вибирають темний підлогове покриття. Другий популярний варіант колірного оформлення стін – соковитий жовтий відтінок «квітучого кульбаби». Іноді зустрічаються бірюзові, червоні і навіть смугасті стіни, але це індивідуальні випадки прояву фантазії власників.

Для меблів та декору характерні яскраві насичені тони: червоний, фуксія, помаранчевий, жовтий, неоновий зелений, насичений синій, бірюзовий, блакитний. Вітаються несподівані поєднання як втілення експериментів, бурхливого енергії, оригінального мислення. Цей бунтарський стиль іноді називають юнацьким або підлітковим, тому колірна гамма цілком може бути зухвалою, енергійної, епатажної.

Організація освітлення

Як і багато інших стилі, поп-арт в інтер’єрі вимагає основного і додаткового освітлення. Останнє часто буває точковим і розділяє простір на функціональні зони. Освітлення повинне бути яскравим, життєрадісним і рівномірним.

Верхнє світло на увазі люстру або підвісний світильник. Головним критерієм вважається оригінальний дизайн, відповідний концепції стилю: плафони у вигляді перевернутих ваз або відер з фарбою, сяючих парасольок або повітряних куль, з’єднаних келихів, молекул, фантастичних рослин і т.п. Верхнє світло можуть забезпечувати грона або гірлянди з лампочок без плафонів, просто підвішені на шнурах. В якості додаткових приладів використовують дизайнерські світильники, настільні лампи, торшери.

Меблювання

Меблі в стилі поп-арт виготовляється з недорогих матеріалів, має гладку поверхню і незвичайні конфігурації. Найпоширеніші матеріали: пластик, скло, поліестер, еко-шкіра, дерево, метал. Також для меблів характерні яскраві кольори і малюнки, геометричні форми, стилізація під інші предмети.

Типовими для стилю поп-арт є диванчики або крісла у вигляді яскраво-червоних губ, а також глибокі крісла у формі чаші. Іноді набір різнобарвною меблів нагадує дитячі кубики або конструктор, а часом виконаний в класичному стилі з гнутими ніжками і фігурними спинками, але при цьому хизується неонової гамою кольорів. Актуальними є також «космічні» круглі крісла, оригінальні столики або ліжка в формі «таблетки», безформні м’які пуфи з текстилю або шкірозамінника, фантастичні «трони» і просто стільці з пластику хитромудрих «текучих» форм. Подібних варіантів безліч, оскільки фантазія поп-арт дизайнерів невичерпна.

Незважаючи на часто екстравагантний вигляд, меблі даного стилю дуже зручна, добре продумана і не займає зайвого місця. Проте, предметів меблів, як і інших елементів інтер’єру, не повинно бути в кімнаті багато. У цьому сенсі поп-арт подібний до мінімалізму, він не терпить зайвих речей і захаращеності.

Використовувані матеріали

Інтер’єр в стилі поп-арт не припускав дорогих або екзотичних оздоблювальних матеріалів. Все максимально просто: шпалери, гіпсокартон, панелі, штукатурка, фарбування та інші бюджетні варіанти. Як правило, стіни, підлога і стеля роблять світлими – в якості фону для яскравої меблів і декору. Якщо поп-арт поєднують з елементами іншого стилю, на сцену виходять відповідні матеріали, наприклад, кам’яна або цегляна кладка.

Оздоблення стін

До найпоширеніших способів обробки стін в даному стилі відносять:

  1. Поклейку шпалер. Як правило, шпалерами оформляють стіни в житлових кімнатах і передпокої, вибираючи світлі, гладкі, однотонні варіанти. Поверхні можуть бути матовими або глянцевими, але без будь-якого рельєфу.
  2. Як варіант, можна використовувати шпалери з оптичною ілюзією або малюнками, які змінюються в залежності від кута огляду.
  3. Установку гіпсокартонних полотен. Даний спосіб відрізняється простим монтажем, створює додаткове утеплення, забезпечує ідеально рівні стіни.
  4. Оштукатурювання. Мається на увазі декоративна штукатурка білого або світлого кольору гладкої фактури.
  5. Пластикові панелі. Даний матеріал відмінно вписується в концепцію стилю, а крім того, за ним досить просто доглядати.
  6. Фарбування. Чи стане вдалим вибором за умови, що стіни в кімнаті рівні.

Поп-арт органічно поєднується з елементами лофт, тому акцентну стіну в кімнаті іноді залишають цегляної – «необробленої» або обробляють імітацією цегли. Цікаво виглядають стіни, пофарбовані в різні кольори, як сторони дитячого кубика, але в цьому випадку меблів має бути зовсім небагато, лише пара предметів простих геометричних форм.

Підлогове покриття

У житлових кімнатах зазвичай використовують ламінат, наливні підлоги або ковролін, а в кухні і ванній плитку. Крім того, в концепцію стилю добре вписується однотонний лінолеум. Вітаються підлоги з глянцевим блиском, світлі або з яскравими елементами.

Плитка на кухні може бути різнокольоровою або з малюнками. Цікавий ефект створюють принти на ковроліні – смугасті, геометричні, з тематичними зображеннями. Залежно від ваших побажань, підлоги служать однотонним фоном або акцентами. В останньому випадку на них можуть бути зображені якісь персонажі (бажано в несподіваному місці) або розстелені барвисті килими, наприклад, з орнаментом з розкиданих яскравих плям.

Оздоблення стелі

Як правило, стеля в інтер’єрі поп-арт залишається білим і лаконічним, щоб врівноважити загальне буйство фарб і форм. Він повинен бути ідеально рівним, обштукатурених або пофарбованим. В якості альтернативи використовують гіпсокартонні та натяжні стелі. Іноді з метою зонування роблять багаторівнева стеля, один з рівнів якого виділяють кольором. Поверхня стелі може бути матовою або глянсовою, але без будь-якого декору.

Однак поп-арт покликаний руйнувати правила і стереотипи, тому деякі дизайнери застосовують помірний стельовий декор. Наприклад, це можуть бути світлі балки, карниз по периметру або навіть кольорові плями.

Елементи і предмети декору

Найголовніше в декоративному оформленні інтер’єру поп-арт – креативність. Згідно з концепцією стилю, побутові речі знаходять нове значення і стають творами мистецтва – цікавим ефектним декором. У цій ролі можуть виступати як дизайнерські штучки, так і зроблені власноруч.

Класичний приклад такого декору – бляшані банки та пляшки з-під «Кока-Коли» або інших напоїв, що використовуються замість ваз або підставок для олівців. Важливо не знімати з тари наклейки, адже в них і полягає вся суть.

Для декору в поп-арт стиль в інтер’єрі властива повторюваність, поєднання в композиції або колажі. Останні дуже легко зробити самостійно: досить наклеїти на картон або дзеркало газетні заголовки різних шрифтів, вирізки з коміксів, наклейки від упаковок. Щоб підкреслити декоративність композиції, її укладають в рамку або оформляють гірляндою по контуру.

Яскраві скульптури – ще один популярний вид декору. Це можуть бути тварини неонових кольорів, герої коміксів, античні бюстики кислотних кольорів і т.п. Картини – основний елемент декоративного оформлення, адже саме вони є джерелами стилю – мальовані, виконані в техніці друку або фотодруку. Основна особливість картин – неонові кольори, що переважають або просто позначені. Найчастіше, картини зображують тварин, персонажів коміксів або портрети відомих особистостей (Мерилін Монро, Елвіс, Чарлі Чаплін, Одрі Хепберн, Джон Леннон).

Альтернативою картинам можуть стати звичайні постери, рекламні плакати, комікси, графіті, трафаретні зображення. Крім того, портрети і фото відомих особистостей можуть фігурувати на текстилі, наприклад, на диванних подушках.

Цікавий декор можна зробити самостійно з музичних платівок: підігріти в духовці і загнути краю, щоб вийшов оригінальний вазон для квітів. Пластинки можна і просто повісити на стіну, особливо, якщо яскраво розмалювати.

Як оформити різні кімнати

Найскладніше оформити в даному напрямку спальню, щоб яскравість і екстравагантність не заважали спокійно відпочивати. Для стін краще вибрати світлий теплий відтінок, підібрати предмети інтер’єру не дуже інтенсивних тонів. Досягайте оригінальності за рахунок незвичайних форм і фактур, а не кольору, поставте цікаву лампу, столик і крісло; позначте поп-арт двоколірним постером, наприклад, білого і блакитного кольорів.

Дуже органічний поп-арт інтер’єр кухні, який дозволяє створити неординарну, стильну, життєрадісну обстановку. Оформити кухонний інтер’єр можна двома способами. Перший передбачає світлу обробку стін і яскраву меблі, а другий – барвисті акцентні стіни і гарнітур спокійних тонів. В інтер’єр вдало впишеться кольорова барна стійка, пластикові стільці цікавих форм, постери і написи на стіні, різнокольорові аксесуари.

Поп-арт дарує широкі можливості для стильного оформлення дитячої, особливо, якщо кімната належить підлітку. Яскрава, оригінальна обстановка, атмосфера бунтарства і легка іронія відмінно поєднуються з інтересами і настроями даного віку. Тут будуть більш ніж доречні неонові кольори, неординарна меблі і креативний декор, що дозволяє самовиразитися. Кімнату прикрашають постерами з улюбленими персонажами, портретами акторів і музикантів, використовують тематику коміксів, супергероїв, лего і т.п.