- Стилі
Паризький стиль в інтер’єрі – легкість і естетика

Паризький стиль – це поєднання балансу старовини і сучасності, розкішного і стриманого оформлення. Паризький стиль в інтер’єрі помітний по бездоганним пропорціям, чистим лініям і особливому шарму, який присутній в витончених паризьких інтер’єрах.
Для паризького дизайну характерна функціональність і гармонійність, легке, світле і повітряне оформлення. Паризький стиль поєднує в собі кілька благородних напрямків, таких як бароко, ампір, арт-деко і.т.д.
Відмінні риси

Всі жителі Парижа поважають свою культуру та традиції, але, незважаючи на це, не є противниками нових технологій. У традиційних паризьких будинках присутні старовинні архітектурні елементи у вигляді ліпнини, старих паркетних підлог, дерев’яних дверних прорізів і вікон. Такі деталі прекрасно поєднуються з сучасною побутовою технікою у вигляді посудомийних машин, телевізорів і сучасних холодильників.
Для паризького стилю в інтер’єрі характер ряд таких особливостей:
- для оформлення стін в основному використовують білий і кремовий колір. А для фарбування стелі білу або іншу колірну палітру, яка підходить до тону стін;
- рекомендовано використання натуральних оздоблювальних матеріалів у вигляді каменю або дерева, які в основному пофарбовані у світлі кольори;
- у французьких будинках і квартирах переважає велика кількість світла, що надходить в приміщення через великі і високі віконні прорізи. В якості додаткового світла використовуються освітлювальні прилади у вигляді торшерів, бра, люстр і настільних ламп;
- для меблів характерна різноманітність і витончене виконання. Хорошим варіантом стане старовинні варіанти меблів, які можна купити в антикварних магазинах або на блошиному ринку;
- еклектичне оформлення має можливість поєднання Антікваріатное крісел і, наприклад, меблів з «IKEA», а також сучасних елементів, які ідеально підійдуть до старовинного декору або аксесуарам. Важливим правилом є правильне поєднання всіх елементів між собою по квітам і формам;
- в якості прикрас для стін можна використовувати фотографії. Це можуть бути сімейні портрети або творчість відомих майстрів;
- відмінним доповненням до французького інтер’єру стане домашня бібліотека і просто книги;
- навіть для самої невеликої паризької квартири характерна візуальна просторість. Для створення просторій обстановки можна прибрати з дому зайві меблі і непотрібні предмети.
У квартирах і будинках оформлених відповідно до особливостей паризького стилю відсутні зайві стіни і перегородки. Тому якщо є можливість створити зі своєї квартири студію, за допомогою об’єднання декількох приміщень в одну велику кімнату, то це прекрасна можливість розділити простір на функціональні зони, використавши при цьому прозорі перегородки.
Поєднання класики і сучасності

Для паризького інтер’єру не властивий шик і розкішне оформлення. Столиця багата великою кількістю старовинних житлових будівель, в яких присутні елементи з відгомонами з минулого. Тому справжній парижанин навряд чи замінить потертий паркетна підлога і старовинну ліпнину.
Сучасний паризький інтер’єр нагадує про минуле завдяки наявності в будинку вантажних елементів в сучасних варіаціях. Однак класичні деталі залишаються незмінними. До таких відносяться речі, які не старіють по закінченню років, а лише стає більш чарівними. Як старовинних речей у французькому інтер’єрі переважають – антикварні варіації меблів, пілястри, картини відомих художників. Елементи у вигляді сучасних дизайнерських світильників і годин ідеально гармоніюють зі старовинними речами. А для того, щоб наповнити обстановку паризьким шиком, можна використовувати предмети текстилю у вигляді легких і витончених французьких штор.
Вільний простір

Для багатьох натхнених Парижем туристів дивно, що інтер’єри в паризькій нерухомості здаються світлими і просторими, незважаючи на те, що в них присутня велика кількість елементів. Свобода в просторі відчувається за рахунок вікон, для прикраси яких застосовують щільні штори, дозволяють денного світла надходити в приміщення в достатній кількості.
Також простір в житло досягається за рахунок особливої планування. Парижани з легкістю позбавляються від усіляких перегородок, непотрібних стін, що сприяє створенню більш просторого і світлого житла.
Паризький інтер’єр – це достатня кількість штучного світла, для якого характерна м’якість, сприяє затишку в домі.
Кольори

Парижани віддають перевагу білим поверхням стін. Це і є основним правилом при плануванні інтер’єрів відповідно до паризьким стилем. При використанні білого основного кольору оформляють поверхні стін, стель, підлог, меблі і предмети декору.
Доречним доповненням до такої обстановці стануть пастельні варіації кольорів у вигляді перлового, кава з молоком, кремового, попелясто-білого, світло-бежевого відтінків.
Французькі інтер’єри рідко оформляються контрастними поєднаннями кольорів. В якості основи береться один колір, який доповнений подібними відтінками. Наприклад, придатними до коричневого кольору стануть пісочний, кавовий, білий, бежевий або персиковий відтінок.
Головними особливостями в паризьких квартирах виступають спокійні кольори і стіни в матовому виконанні. Саме такий фон сприяє лаконічною обстановці. При виборі оздоблювальних матеріалів для стін і стель перевага надається білим, кремовим, молочним і світло-бежевим кольорам. Для оформлення статі в паризьких квартирах в основному використовують паркет або ламінована підлога переважно в бежевому, сірому або світло-деревному виконанні.
Світло

Легка і елегантна атмосфера – це відмінні риси паризького стилю. У такому інтер’єрі можуть бути присутніми різноманітні по і виконання світильники і їх поєднання. Освітлювальними приладами в паризькому інтер’єрі виступають торшери і лампи в великій кількості. Також кімнату в обов’язковому порядку доповнюють центральної люстрою: де для вітальні вибирають більш розкішні варіанти, а для кухні та спальної кімнати – просторі і великі.
Для абажура в основному використовується тканинна оббивка, яка ідеально підходить до меблевої оббивки або покривалам. Чи не рекомендовано використання склопластику, дерева і кришталю. Різноманітність освітлювальних приладів сприяє створенню більш цікавого і мальовничого інтер’єру.
В останні роки особлива перевага віддається підвісним світильників і індустріальним лампам, які ідеально поєднуються з ліпниною. Замінити одну люстру можна декількома ламп, які мають шнурки різної довжини.
Предмети меблів

При виборі меблів для паризького інтер’єру не обов’язково вибирати тільки дорогий гарнітур. В якості меблів підійдуть бюджетні варіанти меблів, навіть відреставровані або зроблені своїми руками. Творчість – це невід’ємна риса парижан, і це не дивно, адже Париж багатий іменитими дизайнерами і моделями.
Текстиль

Традиційно в паризьких будинках і квартирах не декорують оформляти вікна при використанні рясного і занадто щільного текстилю. При виборі віконного текстилю важливо дотримуватися почуття міри.
Відносно тканин для оформлення кімнати, то перевагу краще віддавати спокійним, пастельним кольорам, однотонним або з наявністю красивих візерунків. Такий підхід є вдалим доповненням до привабливим дизайнам. Дозволено використання светопреломляющих і розсіюють матеріалів у вигляді оксамиту, атласу, шовку, органзи або тафти. Ткані матеріали можуть бути абсолютно різними для всіх елементів декору. Правильне поєднання великої кількості різноманітного текстилю – це відмінна риса французького інтер’єру, який в готовому вигляді повинен бути максимально розкішним, повітряно легким і злегка недбалим.
Матеріали

Вибрати оздоблювальні матеріали для паризького стилю досить просто. Важливим правилом є використання класичних прийомів у вигляді карнизів і ліпнини. Ліпнина створюється при використанні гіпсу, а також поліуретану, для якого характерна довговічність і практичність.
Альтернативою паркету може стати ламінат, обов’язково з натуральної деревини і з дотриманням особливої укладання. За традицією паркетна підлога в паризьких інтер’єрах укладається методом ялинки (французька або англійська). Вибираючи текстиль або оббивку для меблів, краще перевагу віддавати натуральним тканинам у вигляді льону, вовни, оксамиту, шкіри та бавовни. І не варто забувати про те, що для оформлення вікон не використовуються штори з щільних матеріалів.
Декор

Все парижани люблять і поважають сучасне і класичне мистецтво, а також різноманітні речі, створені своїми руками. Практично кожен французький інтер’єр доповнений яких-небудь предметом, виконаним в подібному форматі. Такими можуть бути варіації сучасних інсталяцій, моделі дизайнерських крісел і стільців, картини та інші варіанти прикрас.
При виборі оздоблювальних матеріалів необов’язково дотримання жорстких стандартів, головним правилом є застосування перевірених класичних прийомів. Основна складність при створенні французьких інтер’єрів полягає в помірності і балансом між класикою і сучасністю.