- Стилі
Османський стиль в інтер’єрі – затишок і гармонія Сходу

Османський стиль – це ідеальне рішення для любителів східної культури. Для османського напрямку характерний комфорт і навіть якась медитативність. У пошані теплі відтінки, традиційні східне патерни, достаток текстилю і затишок.
Історія

Місцем формування даного стилю є Османська імперія, якої в 16 столітті вдалося взяти під своє панування багато народів південно-східного Середземномор’я. Ці політичні успіхи посприяли тому, що Османською імперією були зібрані культурні багатства багатьох націй, результатом чого стало створення неповторної культури і колориту.
Відмінні особливості

Османський стиль має на увазі під собою використання предметів декору, виконаних в арабському, індійському і африканському стилях. Комбінація цих напрямків посприяла створенню унікального і розкішного османського стилю, для якого характерні такі риси:
- використання плавних ліній, майже відсутні гострі кути, різкі перепади і злами;
- вид дверних прорізів нагадує куполоподібні арки. Двері в будинку присутні лише в таких кімнатах як спальня, ванна кімната та інші місця для усамітнення;
- розкішні елементи декору, які прикрашають складні візерунки, різьблені прикраси і предмети з металу;
- османський стиль в інтер’єрі має на увазі використання каменів дорогого і середнього сегмента;
- в якості прикрас для стін використовуються елементи у вигляді декоративних тарілок, світильників, виконаних в національній тематиці;
- картини практично відсутні;
- предмети меблів в низькому виконанні в основному без наявності ніжок. Головним критерієм при виборі меблів є комфорт;
- стіни часто облаштовуються нішами, в яких можуть бути встановлені полиці або навіть предмети меблів;
- декоративні подушки різних розмірів.
Атмосфера інтер’єру в османському стилі характеризується комфортом і розкішшю, сприяючи розташуванню до відпочинку. Завдяки позолоті і инкрустациям, а також забавним узорів і орнаментів на меблях, османський інтер’єр розкішний і привабливий.
Оформлення інтер’єру в османському стилі

В основу османського інтер’єру входять арабські, африканські та індійські канони. Така комбінація є дуже популярним напрямком на сьогодні. Багато хто віддає перевагу даному дизайнерському рішенню при оформленні свого житла, так як османський стиль поєднує в собі всі найкращі якості всіх напрямків. Для створення східної атмосфери в будинку використовують плавні лінії, прорізи арочних форм, елегантні, а також натуральні текстильні вироби та теплий розсіяне світло.
Палітра кольорів

При оформленні інтер’єру відповідно до основами даного напрямку необхідно правильно підібрати колірне рішення для всіх поверхонь в будинку. Такий стиль інтер’єру має на увазі прикраси у вигляді позолоти, до яких можна підібрати білий фон, що посприяє створенню привабливого інтер’єру. Також позолоту ідеально доповнить червоний колір. В якості основних кольорів, які використовуються для оформлення кімнат, розглядаються смарагдові, сині, червоні, бірюзові і фіолетові відтінки, для яких характерна яскравість і експресивність.
Стіни

Для оформлення стін можна підібрати різноманітні варіанти обробки. Якщо метою є створення яскравого і насиченого дизайну, оптимальним рішенням стануть оксамитові шпалери в червоному виконанні. Для того щоб створити найбільш спокійне оформлення, перевагу можна віддати простий штукатурці білого або блакитного відтінку. Для того щоб обробка в будинку мала автентичний вигляд рекомендовано використання дерев’яних різьблених панелей, які закривають третю частину і середину висоти стіни, де для простору, що залишилося можна використовувати шпалери підходять за кольором.
Для оформлення найдорожчих інтер’єрів використовують натуральний мармур, переважно у ванній кімнаті.
Стельова зона

Стелі не приділяється особлива увага і найчастіше його фарбують при використанні білої фарби. Також для більш цікавого оформлення можна використовувати золотисті варіації шпалер з наявністю національних орнаментів або встановити дерев’яні балки. Також хорошим рішенням для оформлення підлоги стане штукатурка фактурного типу, призначена для стін.
Підлога

У традиційних турецьких будинках в основному присутня кам’яну підлогу. У сучасних інтер’єрах може використовуватися ламінат, лінолеум або керамограніт в непомітному виконанні. Пол не повинен привертати до себе особливої уваги, в основному він застелена килимом.
Текстильні вироби

У пошані текстиль у великій кількості. Особливий акцент в османському інтер’єрі робиться на подушки, які присутні на диванах, меблів і навіть підлозі. Достатком подушок ви навряд чи зіпсуєте такий інтер’єр, тільки лише зробите його цікавіше.
Ще до однієї невід’ємною деталі в османському інтер’єрі відносяться килими, які за старих часів використовували для підлог, стін і навіть стель.
При виборі текстилю для вікон перевагу рекомендовано віддавати розкішним оксамитовим або атласним штор, а також виробам з парчі в насиченому кольорі. При наявності широких вікон в будинку штори прикриваються ламбрекенами. Диван у вітальні кімнаті і ліжко в спальні можна прикрасити балдахіном в вишневому, бордовому або бірюзовому виконанні.
Меблі

У період правління Халіфа Сулеймана і його дружини Хюррем до найпопулярніших предметів меблів ставилися вироби у вигляді комодів і скринь. Як виробів для прикраси меблів використовували парчу, оксамит, перські килими, скриньки і скрині, прикрашені гратами.
У сучасних інтер’єрах використовується предмети меблів у вигляді високих шафок з наявністю ажурних дверцят. Також дозволено використання ніш, доповнених ширмами. Як матеріали для низьких столиків може використовуватися деревина або мармур, а вироби прикрашати фігурні ніжки. Стільниці виконані в прямокутному, круглому або овальному виконанні.
Світло

У османському інтер’єрі переважає теплий, розсіяний і комфортний для очей світло. Сучасні дизайнери при оформленні подібних інтер’єрів віддають перевагу світильників, стилізованим під марокканські ліхтарі, арабським масляним лампам і бронзовим смолоскипів. Головний акцент в приміщенні робиться на люстрі.
Предмети декору

Декору при оформленні інтер’єру приділяється особлива увага, так як предмети декору є не менш важливими, в порівнянні з усією іншою обробкою. При виборі декору перевагу краще віддавати виробам, виконаним в національній тематиці, які будуть відповідати високому статусу власника. Різноманітна мідна або латунна посуд, глечики і кальяни це відповідні елементи декору для інтер’єру в східному стилі.