- Стилі
Стиль неокласика в інтер’єрі – вибір успішних людей

Стиль неокласика – це поєднання класичної вишуканості з сучасною функціональністю, не перевантажуючи обстановку громіздкими речами і складним декором. На відміну від свого історичного попередника, неокласика менш вимоглива до габаритів приміщення, а також до використовуваних обробних матеріалів. Для відтворення стилю знадобиться не так багато коштів і часу, а результат порадує вас комфортом, елегантністю і затишком.
Історія походження

У дев’ятнадцятому-двадцятому століттях неокласицизм в інтер’єрі формувався як протиставлення модерну та арт-деко. Він демонстрував поміркованість і гармонію в противагу пафосу й навмисної декоративності новомодних стилів. Метою було звільнити інтер’єр від чисто декоративних елементів, які не виконують ніяких важливих функцій, а заодно – і від громіздких класичних конструкцій. Нова класика як і раніше залишалася вишуканою, але при цьому була природною, помірної і функціональною.
Особливості стилю

Неокласика в інтер’єрі є мінімалістичний похідною від класичного стилю. Для неї також характерні античні принципи гармонії, використання натуральних матеріалів, розкішні предмети інтер’єру, вишуканий декор.
Однак по відношенню до багатьох речей неокласика більш терпима. Наприклад, в оформленні інтер’єру на ряду з натуральної обробкою цілком можуть бути сусідами якісні сучасні імітації, а новітня техніка не буде здаватися чужорідної поруч з неокласичної меблями.
Палітра кольорів

Для інтер’єру даного стилю характерна пастельна трохи приглушена палітра тонів. У ньому немає різких контрастів: відтінки природним чином перетікають одна в одну, створюючи спокійну розслаблюючу атмосферу. Щоб оживити простір, використовують виразний, але не надто яскравий декор.
Як правило, неокласичний стиль в інтер’єрі припускає наступні колірні поєднання:
- світло-сірий і білий колір, розбавлені ніжно-бірюзовим і приглушено-рожевим;
- світлий беж і пісочний з коричневими і персиковими акцентами;
- білий і бежевий з доповненням оливкового.
Іноді для оформлення інтер’єрів застосовують кардинально інший підхід, наповнюючи палітру кавово-коричневими і темно-сірими тонами.
Використовувані матеріали

Цінне дерево, мармур, натуральний текстиль залишаються актуальними і бажаними для неокласики. Однак на ряду з ними, а часто і замість них, можуть використовуватися сучасні штучні аналоги, якісні імітації, інноваційні матеріали. Головна вимога, щоб їх зовнішній вигляд не вибивався із загальної концепції.
Підлогове покриття

Ідеальним варіантом для нової класики стане паркет і шліфована дошка, але ламінат для оформлення підлоги теж цілком прийнятний. Нерідко в інтер’єрі використовують підлогову плитку з малюнком «під мармур», наливні підлоги, ковролін, керамограніт. Як і в традиційному класичному стилі, підлоги вистилають килимами, але частіше вибирають однотонні сучасні варіанти, а не східні килими з візерунком.
Обробка стін

Ступінь декоративності стін багато в чому залежить від розмірів приміщення. У кімнаті середніх розмірів оптимальним буде фарбування в світлий пастельний колір, декоративна штукатурка, шпалери з ненав’язливим тематичним принтом (рідкі, під фарбування, вінілові, текстильні і т.п.). Якщо габарити приміщення дозволяють, можна обробити стіни молдінгами або легкої ліпниною. Іноді нижню частину стіни оформляють панелями з натурального дерева (або імітують деревину).
Оформлення стелі

Інтер’єр в стилі неокласика допускає плоский вибілений стелю або багаторівневі конструкції. Головна вимога – поверхня стелі повинна бути ідеально рівною. Як декор необхідно використовувати ліпний карниз на стику зі стінами, а іноді і між рівнями стелі. Нова класика надає свободу для самих різних рішень – від ненав’язливою розетки для люстри до акцентного ділянки, оформленої у вигляді каретної стяжки.
Освітлення

Основний елемент освітлювального сценарію – розкішна люстра на стелі. Вона може бути повністю класичної, сучасної або еклектичною. Наприклад, часто використовуються люстри з невеликими конусовидними плафонами і кришталем, характерні для арт-деко. Красива люстра дуже важлива як предмет декору, але, перш за все, вона повинна забезпечити хороше освітлення, щоб надати пастельних оформлення затишку і теплоти.
Неокласика – вельми гнучкий стиль, який може тяжіти до класики або мінімалізму. У другому випадку люстру на стелі замінює точкове підсвічування. Крім верхнього світла, в інтер’єрі використовують настінні бра, торшери та настільні лампи. Найчастіше їх відрізняють класичні конусоподібні плафони світлого або білого кольору.
Вікна та двері

Для неокласичного стилю характерні великі вікна і широкі двері. Хорошим варіантом для приватного будинку стане панорамне скління. У квартирах доводиться задовольнятися тим, що є, але можна обладнати вікна широкими підвіконнями. Міжкімнатні двері виготовляють з натуральної деревини або шпону і прикрашають легкої різьбленням.
Меблювання

У некласичної інтер’єрі знайдеться місце і для елегантної класичних меблів з вигнутими ніжками, і для круглих столиків стилю модерн, і для мінімалістичний сучасних предметів меблів. Все це можна об’єднати за допомогою кольорової гами, фактури або декору. Однак пріоритет все ж залишається за класичними меблями, вона повинна оточувати предмети іншого стилю з усіх боків, гармонійно поєднуючись і переважаючи над ними.
Корпусні меблі можуть бути світлою або кольору темного дерева. Оббивку для м’яких меблів вибирають з нейтральних тонів. Дуже популярний варіант неокласичної меблевої оббивки – біла шкіра або її аналоги. В ідеалі, дизайн кожного з предметів повинен нести на собі відбиток класики. Мова йде не про численні вигинах, завитках і рясному декоруванні, а всього лише про м’яких формах і деяких характерних елементах, наприклад, каретної стяжки.
Текстильне оформлення

Для неокласики текстиль має менше значення, ніж для традиційного класичного стилю. В інтер’єрі присутні штори і тюль, але вони далеко не такі пишні і багатошарові. Зазвичай використовуються прямі однотонні штори або варіанти з легким малюнком, вони можуть просто розсуватися або підхоплюватися з боків. Колірна гамма – пастельна, без різких контрастів і яскравих принтів.
Крім штор, в інтер’єрі використовуються килими і декоративні диванні подушки. Згідно з концепцією оформлення кожної кімнати вони можуть бути виконані в нейтральній палітрі кольорів або служити виразними акцентами.
Декоративні елементи

Оскільки інтер’єр оформляється в спокійній колірній гамі, декор відіграє важливу роль його «пожвавлення» і врівноваження. Як декоративні елементи виступає традиційний класичний набір: картини, дзеркала, каміни, ліпні елементи, арки, колони, скульптури і статуетки, вази, шкатулки та т.п. Однак все це використовується в помірних кількостях і часто має більш простими, витонченими формами.
Важливим моментом є гармонійне поєднання класичних і сучасних предметів інтер’єру. Так, вдалим рішенням буде розмістити сучасну плазму над класично декорованих каміном або поставити античну статуетку на просту полку або стелаж. Втілення неокласики вимагає балансу в подібних з’єднаннях, але далеко не завжди виходить досягти потрібного рівноваги. У зв’язку з цим дизайн часто схиляється на користь традиційної класики або навпаки робить упор на мінімалізм. Вибір пріоритетів може залежати від призначення приміщення, необхідної функціональності, особистого смаку і переваг господарів.
Крім того, якщо мова йде про стандартну квартирі, а не просторому приватному особняку, стиль оформлення буде враховувати особливості приміщень: площа, форму, висоту стель, функціональні зони. У більшості випадків вибір падає на практичність, зручність і функціональність, навіть якщо на шкоду декоративності. Неокласичний інтер’єр в квартирі – це найчастіше сучасний стиль з використанням елементів класики. Це виражається в лаконічній компактної меблів, більш простий обробці (без колон, ліпнини або пілястр), помірній кількості декору.
Як оформити різні кімнати

Вибираючи для оформлення житла неокласичний стиль, необхідно витримати його в кожному з приміщень.
- Кухня. В інтер’єрі використовується світла колірна гамма, компактна меблі, практична обробка стін. Побутову техніку можна не ховати за фасадами гарнітура – досить вибрати лаконічний стильний дизайн. Елементами класики тут можуть стати люстра над обідньою зоною, ламінатний підлогу, молдинги на гарнітурі, мармурові стільниці тощо
- Вітальня. Ця кімната повинна бути настільки ж вишуканою, як і функціональною. Відмінним рішенням стане декоративний камін в центрі композиції і симетрично розташована навколо нього меблі. Предмети інтер’єру повинні бути досить легкими, але володіти гнутими ніжками, легкої різьбленням або іншим «відбитком класики». Стильним акцентом в вітальні стане розкішна кришталева люстра.
- Спальня. Тут має бути багато простору, світла і повітря. Стіни оформляють в пастельних тонах, підлоги – дерев’яні або «під дерево», на вікнах легкі штори. Велике ліжко – центр композиції, її фігурне узголів’я часто обробляють «каретної стяжкою». На підлозі покладіть світлий м’який килим, на приліжкові тумбочках симетрично розмістіть настільні лампи з конусовидними абажурами.
- Дитяча. При оформленні цієї кімнати потрібно враховувати вік, стать та інтереси дитини. Так, для дівчинки вдалим рішенням стане дизайн в стилі «кімнати принцеси», а для хлопчиків підійде стиль неокласика з упором в мінімалізм.
- Передпокій. У невеликому приміщенні варто обмежитися лише деякими елементами класичного стилю. На допомогу прийдуть світлі дерев’яні панелі або однотонна бежева оздоблення стін, велике дзеркало у витонченій винтажной рамі, симетрично розташовані бра, банкетка або вішалка, оформлені «каретної стяжкою». При необхідності, передпокій можна обладнати вбудованим шафою з молдінгами і елементами ліпнини. На підлогу часто укладають плитку у вигляді геометричного орнаменту, а ось килимок біля входу не кладуть зовсім.
- Ванна. Для інтер’єру ванної характерна велика світла плитка з імітацією мармуру, компактна меблі, симетрично розставлені по обидві сторони від дзеркала. Саму ванну розміщують під стінкою або по центру, орієнтуючись на розмір приміщення. Вдалим декором стануть крани і душ, виконані в вінтажному стилі, а також красива люстра на стелі.
