Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Німецький стиль в інтер’єрі – прагматичність і практичність

02/02/2021

Німецький стиль – це три основні принципи у вигляді обґрунтованості, порядку і функціональності. Кожна країна відома своїми особливостями. Це стосується національних традицій, сфери культури, фольклору, а також облаштування будинків. Перераховані вище критерії сприяють створенню комфортних будинків з заспокійливою і затишною обстановкою. Будинки в німецькому стилі є більш привабливими за зовнішніми якостями, у порівнянні з іншими будівлями.

Як з’явився стиль?

Коріння німецького напрямки притаманні Бидермейер, який має і інші імена, такі як неоренесанс, древній, німецький, альтдойч. Для цього стилю характерний еклектичний тип характеру, а його засновником стали німецькі та австрійські оформлювачі. Даний стиль прийшов як альтернативний напрям ампіру в середині 19 століття. Бидермайера вдалося зберегти ряд відмінних характеристик стилю ампір, надавши їм елементів від трубадур стилю і готичного стилів.

Німецький стиль в інтер’єрі має на увазі під собою використання масивних меблів, ліпнини в великій кількості, що не практичних предметів декору. У маленьких в приміщеннях цей стиль виглядає непривабливо, саме тому його і прозвали «Клоповим ренесансом». Це посприяло ряду змін і в кінці 30 років минулого століття люди познайомилися з новим німецьким стилем, поява якого було планомірним. Вальтером Гропіусом і його учнями був розроблений ряд концепцій, для яких був характерний сучасний, лаконічний, практичний характер, що володіє елегантністю в оформленні та достатком безглуздого декору. Однак це не говорить про те, що вдома в німецькому стилі, проекти яких створювалися відповідно до особливостей квінтессенціонного модерну, мінімалізму і конструктивізму позбавлені своєї елегантності. Німецький стиль будинку має на увазі під собою наявність великих вільних просторів, темних підлогових покриттів, що гармоніюють зі світлими стінами, використання круглих ліній, функціональних меблів і подіумів.

В основному відповідно до цього стилем оформляє європейське житло, в той момент як використання його чистої інтерпретації мало актуально для інших країн. Шанувальниками німецького стилю є далеко не кожен, так як в вигляді його сучасної варіації виступає проміжна версія чистої етніки та мінімалізму.

Відмінні особливості

Завдяки сучасним підходам створюються корисні і привабливі інтер’єрні рішення. Однак при оформленні будинку у відповідності з німецьким стилем рекомендовано звернутися до його початковим витоків. Будинок німецький стиль – це перспективне, нев’януче і оригінальне оформлення свого житла. Відмінними характеристиками даного стилю виступають критерії у вигляді:

 • порядку;
 • максимальної практичності;
 • добротності й обгрунтованості.

Деякі вважають, що німецькому напрямку характерні каркасні види будівель і фахверк. Однак даний вид стилю має на увазі оформлення інтер’єру відповідно до особливостей бідермейрческіх коренів. Класичне оформлення будинків в Німеччині сформувалося в другій половині XIX століття і продовжує свій розвиток і вдосконалення по сьогоднішній день.

Сучасні варіації оформлень мають ряд наступних відмітних характеристик:

 • чітка геометрія і використовуються окремі лінії;
 • перевага віддається лише якісним матеріалам, які характеристиками міцності;
 • використання сучасних технічних пристосувань для облаштування простору;
 • обробка виконується в скромному і ненав’язливому оформленні;
 • раціональне розміщення всіх елементів.

Традиційна німецька житло зводиться у вигляді одноповерхових будівель, що визначає скромний настрій їх власників.

У таких будинках можлива наявність:

 • еркерів;
 • декоративних ніш;
 • стельових або настінних розеток;
 • пілястрів;
 • карнизів;
 • ліпнини.

Також характерно використання великих вікон, через які в приміщення потрапляє достатня кількість світла. Віконні отвори можуть розташовуватися на стінах, а також на даху. Німецький інтер’єр – це поєднання функціональності і комфортабельності. Вибираючи меблі для дому, оформленого відповідно до німецького дизайном, перевагу в першу чергу віддається максимально зручним гарнітурам, і тільки після цього до уваги беруться дизайнерські якості. Меблі можуть мати незграбними формами, а також мати м’які вигини. При оформленні статі рекомендована установка подіуму, який гармонує з стельовим подіумом. Меблева оббивка в основному виконана відповідно до квітковими мотивами і смугами.

Оформлення інтер’єру

Проект будинку в німецькому стилі планується таким чином, щоб майбутній інтер’єр мав максимальною зручністю та практичністю. При оформленні приміщення керуються принципами мінімалізму і використовуються екологічно чисті матеріали.

Такий інтер’єр не підійде тим, хто віддає перевагу використання в дизайні речей у великій кількості. Дизайнерське рішення має на увазі під собою максимальну практичність і висока якість виконання.

Кольори

В ролі основних кольорів застосовують білі і коричневі тони, який ідеально відповідає з дерев’яними поверхнями, використовуваними в будинку. При оформленні в основному використовують варіації таких кольорів як темно-шоколадні, горіхові, теракотові, сепія, ванільні, бронзові і кавові відтінки. Також доречно використання чорного і сірого кольору. Для того щоб зробити акцент в приміщенні, рекомендовано придивитися до жовтого, кольору берлінська лазур, королівському пурпуру, чароита і в рідкісних ситуаціях до червоного, вишневому та винному квітам.

Світло

Додаткове світло повинен бути максимально інтенсивним. Інтер’єр, виконаний в німецькому стилі, повинен бути доповнений головною люстрою, світильниками, торшером і лампами. При виборі ламп перевагу рекомендовано віддавати моделям з наявністю скляних плафонів в матовому виконанні. Рекомендовано використання кришталевих, кованих і бронзових світильників, а також численних бра і дрібних джерел світла.

Основним матеріалом для виготовлення люстри виступає чорний метал, а лампи вироби виконані за типом свічок. Моделі таких люстр – це ідеальне рішення для класичних гілок німецького дизайну, в той момент як для сучасного інтер’єру краще підібрати менш старомодну люстру.

Предмети меблів

Всі меблі повинна володіти такими якостями як максимальна практичність і зручність. При виборі меблевих гарнітурів перевагу рекомендовано віддавати якісної і грунтовної меблів.

Відносно меблевого виконання, воно може бути сучасним, відповідним до загального інтер’єру, а також можливе придбання меблів в старовинній тематиці, яка володіє зручністю і якістю.

Підставою для меблевої оббивки виступають матеріали у вигляді натуральної тканини або шкіри. Для виготовлення шаф використовують масив деревини, основою для стелажів і полиць виступає дерево або імітують дерево матеріали. Вітальня кімната в німецькому стилі володіє мінімалістичним і функціональним дизайном.

Оздоблення

Плануючи проект свого житла відповідно до німецького дизайном нового або старого формату, важливим момент є оформлення стельової зони. За традицією для обробки стелі використовують просту штукатурку. Заборонено використання будь-яких фактур.

Для більш сучасних інтер’єрів доречною буде установка натяжних стельових конструкцій. Для більш класичних інтер’єрів можна використовувати декоративні балки з деревини. Також можливо наслідування особливостей стилю шале або кантрі. Для оформлення стін можна використовувати штукатурку, фарбу або шпалерні полотна. При виборі шпалер перевагу краще віддавати однотонним, неяскравим виробам або ж рослинним візерункам. Також можна використовувати смужку.

У приватних німецьких будинках в основному присутні натуральні дерев’яні підлоги. Сучасний інтер’єр в німецькому стилі дозволяє використовувати для підлоги паркет, ламінат, кахель. Укладання плитки в основному характерна для кухонних і ванних приміщень.

Дерев’яні панелі вітаються для оформлення кабінетів. Передпокій кімната і кухня може доповнюватися шліфованими ділянками з цегли. Однак як би там не було, але дерево – це самий кращий матеріал.

Небажано використання поліуретанових конструкцій і виробів з ГКЛ. Також недоцільним є використання елементів з фанери для лицьової обробки.

Для фасадів будинків характерні:

 • відсутні елементи;
 • наявність кубічних і прямокутних форм;
 • прості прямі лінії;
 • формування цілісної концепції;
 • вікна в достатній кількості;
 • наявність великих терас і балконів;
 • перевага віддається яскравим віконним акцентів в різних кольорах.

Декор

Використовувані німцями предмети декору можна охарактеризувати як манірні. Вони використовуються в мінімальній кількості, проте повинні бути максимально функціональними.

Декором можуть виступати елементи у вигляді:

 • пейзажів і натюрмортів;
 • дзеркал оформлених в рами;
 • фотографій;
 • пивних кухлів;
 • ваз;
 • горщиків з живими квітами;
 • бюстів представників того часу.

Для німців в перевазі помірний і мінімальний декор. Однак це правило не стосується живих квітів. Подібна рослинність повинна переважати в будинку у великій кількості у всіх приміщеннях. Також квіткові горщики вітають на підвіконнях, на вулиці, на столах, підлогах і вздовж сходових прорізів.

До найпопулярнішою рослинності, яка використовується в німецьких інтер’єрах, відноситься каланхое, герань і примула.

Спальна кімната

При оформленні кімнати для відпочинку необхідно керуватися критеріями максимального комфорту, краси і практичності. Рекомендовано використання мінімальної кількості меблів у вигляді дерев’яного ліжка, тумбочок і стільців.

Спальна кімната повинна бути досить просторою. Для оздоблення стін в основному використовують світлі види шпалер, а пол оформляється у вигляді ламінату під деревину. Придбання живих квітів посприяє більш привабливою обстановки в кімнаті.

Кухня

Найпершим приміщенням, в якому проводять ремонт в німецькій тематиці, є кухня. Кухонна зона повинна бути максимально практичною, ергономічними і функціональної, сприяючи зручності для власників.

На сучасній кухні має бути присутня прогресивна кухонна техніка і порядок. При плануванні інтер’єру в німецькому стилі, його метою є створення ідеального порядку на кухні, створення комфортної обстановки при застосуванні матеріалів натурального походження.

Кухні в німецькому інтер’єрі відомі своїми блискучими кахляними статями, світлими рівними стінами, глянцевими меблевими фасадами. У стандартній німецької кухні мається на увазі використання гарнітура в формі літери П з наявністю високих модулів для вбудованих побутових предметів і окремо розміщеної робочої поверхні.

Дитяча

Дитячі кімнати наповнені максимальним комфортом і практичністю. Для обробки використовуються виключно натуральні матеріали, що володіють безпечними якостями.

У дитячих кімнатах, як і в спальних, має переважати достатню кількість вільного простору, а німецький стиль оформлений відповідно до мінімалістичним стилем. При виборі меблів рекомендовано вибирати добротні і якісні гарнітури. Також для дитячої кімнати можна розглянути установку системи «тепла підлога». Стіни можна оформити за допомогою милих шпалер, а пол паркетом або керамічною плиткою.

Якщо дитяча кімната розташована на другому поверсі, то переважної стане установка додаткового вікна в стелі.

Передпокій і коридор

В даних в приміщеннях повинні бути присутніми гарнітури у вигляді шафи, вішалки та лави для перевзування. Найбільш бажаними є деревні матеріали, виконані в світлих тонах. В одному з приміщень можна повісити прямокутне дзеркало в дерев’яній рамці, а з боків від нього встановити бра.

Для досить широких кімнат можна розглянути варіант меблів у вигляді тумби з наявністю висувних ящиків, в яких зручно зберігати всяку мелочовку.

Фасади виконані в простому, гладкому виконанні з відсутнім декором. Прикрасами для коридорів і прихожих можуть виступати елементи декору різноманітних розмірів і форм.