Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Стиль мінімалізм в інтер’єрі – прагматичність і заперечення класики

29/01/2021

Стиль мінімалізм – це втілення певної філософії, підходить людям, що йде в ногу з часом. Дизайнери і психологи говорять про користь мінімалістичною обстановки: в просторі, вільному від зайвих речей і деталей, сучасна людина краще відпочиває і відновлюється.

Здається, що створити такий інтер’єр дуже просто, але це тільки на перший погляд. Мінімалізм не є синонімом аскетизму, адже він повинен бути комфортним і функціональним, незважаючи на малу кількість використовуваних предметів.

Історія походження

Для стилю мінімалізм важко виділити певне місце в історії, адже в тій чи іншій іпостасі він існував завжди. Однак на початку двадцятого століття сформувалося чітке поняття: дизайн мінімалізм увазі гармонійно організований простір, нечисленні деталі якого перебували на строго визначених місцях.

Після Другої світової війни модернізм втратив свою популярність – події і темпи життя вимагали від обстановки більшої чіткості і простоти. В основу мінімалізму ліг конструктивізм і японський етнічний стиль. Конструктивізму властива геометричність, функціональність, строгість, використання новітньої техніки і конструкцій. Японський стиль передбачає свободу від зайвих аксесуарів, природність і лаконічність у всьому.

Тенденції мінімалізму остаточно сформувалися завдяки впливу суспільства голландських художників. Крім того, основоположниками стилю вважають архітекторів двадцятих-тридцятих років, серед яких американець Френк Райт і німець Людвіг Рое. Вони спрощували зовнішній вигляд будинків, позбавляючись від пишноти і вигадливого декору. Уже в другій половині двадцятого століття лаконічний стиль екстер’єрів і інтер’єрів став дуже затребуваним і популярним.

Специфічні особливості стилю

Інтер’єр в стилі мінімалізм має характерні риси, які відрізняють його від інших напрямів:

  1. Перш за все, це просторі приміщення з мінімальною кількістю перегородок. Якщо планування не можна зробити відкритою, потрібно максимально розширити дверні отвори, наприклад, зробити арки замість дверей.
  2. Освітлення відіграє важливу роль у створенні інтер’єру. У приміщеннях повинне бути велика кількість світла, що досягається за допомогою великих віконних прорізів, відкритого планування, світлої колірної гами, прозорих перегородок. Штучне освітлення – це головна люстра і додаткові світильники на стінах і на стелі. Освітлювальні прилади також виконують функцію зонування і є одним з допустимих видів декору.
  3. Дизайн кімнати мінімалізм не допускає зайвих деталей і дрібних декоративних елементів. Сувеніри та пам’ятні дрібнички повинні бути надійно сховані від очей або взагалі бути відсутнім. Як правило, предмети інтер’єру мають прості геометричні форми і виконані в одному тоні. Для обстановки характерне поєднання двох кольорів, наприклад, білого і сірого. Можливі акцентні кольорові плями, але їх повинно бути небагато.

Оформлення інтер’єру в стилі мінімалізм

Мінімалістичний інтер’єр схожий не тільки з японським стилем, але і з високотехнологічним напрямом хай-тек. Однак на відміну від прагматичного холодного стилю хай-тек, мінімалізм стиль може дозволити собі елементи затишку, тепла і розкоші. Для цього використовують відповідні матеріали, фактури, освітлення і акценти.

Кольорова гама

У мінімалістичному інтер’єрі традиційно переважає світла колірна гамма. Найчастіше використовується білий, світло-бежевий або світло-сірий колір. Розбавити його можна коричневим, графітовим, чорним. За рахунок розширює ефекту світлих тонів і звужують здібностей чорного кольору, можна візуально скоректувати приміщення.

Найчастіше при створенні інтер’єру використовують два основні кольори, в деяких випадках і три. На тлі спокійних базових тонів можна зробити кілька яскравих акцентів, які пожвавлять обстановку і додадуть виразності. Це може бути кольорова диванна подушка, ваза для квітів, книга або картина.

Освітлення

Кімнати в стилі мінімалізм повинні бути добре освітлені – це стосується денного і штучного світла. Ідеально, якщо приміщення обладнане великими вікнами, але в будь-якому випадку їх не рекомендується закривати. Якщо потрібно, на вікна встановлюють жалюзі.

Освітлювальний прилади – це люстри, вбудовані світильники, настільні лампи. Іноді в мінімалістичному дизайні можна побачити торшер, який одночасно служить акцентним декором. Всі плафони повинні бути простих конічних форм, виготовлені з однотонного пластика, металу, скла. Для кращого освітлення можна використовувати точкову підсвітку в потрібних частинах кімнати або на стелі. Крім того, освітлювальні прилади використовують для зонування, виділяючи кухонну, обідню, робочу та інші зони.

Меблювання

Сьогодні мінімалізм вважається одним з найпопулярніших стилів для оформлення міських квартир. Будь-яка кімната в такому виконанні стане комфортною, ергономічною і функціональною. Досягти цього допомагає меблі з певними характеристиками:

  1. Лаконічність. Дизайн меблів повинен бути максимально простим, стриманим, позбавленим зайвих деталей, і в той же час стильним і елегантним.
  2. Наявність кутів. Це не означає, що в інтер’єрі немає місця круглих предметах, але поруч з ними повинна розташовуватися меблі з гострими і прямими кутами.
  3. Сувора геометрія. Форми мінімалістичний предметів чіткі, ясні з вираженими прямими лініями.
  4. Переважання одного світлого кольору, найчастіше білого. Він може доповнюватися або контрастувати з чорним, сірим або коричневим.
  5. Природна спокійна гамма. Навіть якщо предмет меблів виконує роль кольорового акценту, він не повинен бути надто яскравим.
  6. Мінімальний декор. Ідеальний варіант – гладкі поверхні меблів без будь-якого декору.
  7. Функціональність. Іноді меблі виконує відразу кілька функцій. Шафи дуже місткі і мають різні секції, в столах є ящики, в ліжках – системи зберігання і т.д.

Текстиль

Як вже було сказано, для вікон частіше використовують жалюзі, але якщо хочете саме штори, вибирайте їх згідно вимог мінімалізму. Пишні драпірування, пензлики і ламбрекени не підійдуть: віддайте перевагу прямим однотонним штор з щільної тканини в колір навколишніх стін. Крім того, подбайте про максимально лаконічному карнизі.

В цілому, текстиль не характерний для мінімалізму. Винятком є спальня: саме тут можуть бути штори, покривала, подушки, килим. Іноді м’які меблі в вітальні доповнюють диванними подушками. Вони можуть бути одного тону з оббивкою або іншого кольору, виконуючи акцентну роль. Щоб надати вітальні затишку, на підлозі можна покласти світлий однотонний килим.

Матеріали для обробки

Для даного напрямку кращі натуральні матеріали: деревина, метал, скло, кераміка, штукатурка, шкіра і т.п. Однак дизайн ними не обмежується: в інтер’єрі можна використовувати сучасні штучні матеріали, наприклад, міцний пластик. Важливо поєднувати між собою різні фактури – матові і глянсові, гладкі і шорсткі, створюючи необхідний баланс і надаючи виразності обстановці.

Стіни

Для мінімалістичного інтер’єру характерні світлі однотонні стіни. При оформленні використовують різні матеріали: декоративну штукатурку, фарбування, кам’яну кладку, стінові панелі, шпалери, керамічну плитку. Іноді поєднують два види матеріалів одного кольору, виділяючи необхідні зони за рахунок різних фактур. У приватному будинку замість однієї зі стін можна встановити панорамне скління. Якщо мінімалізм тяжіє до лофт, на акцентної стіні роблять цегляну кладку.

Підлогове покриття

Підлоги в приміщеннях даного стилю повинні бути однотонними. Їх оформляють паркетною дошкою, ламінатом, підлоги плиткою, однотонним лінолеумом. Також можна укладати наливні підлоги. При цьому використовують матеріали нейтральних тонів.

В одному приміщенні можна поєднувати різні підлогові покриття, щоб виділити необхідні функціональні зони. Наприклад, в суміщеної кухні-вітальні укладають плитку в кухонній зоні, а дерев’яна підлога в зоні відпочинку і дозвілля.

Стеля

Найчастіше стелі оформляють максимально просто – фарбують в світлі кольори або штукатурять. Можна використовувати натяжні конструкції або обклеювати поверхні стельової плиткою. Ніякого декору не застосовують. Іноді в мінімалістичному дизайні зустрічаються дворівневі стелі з підсвічуванням.

Декоративні елементи

Не можна сказати, що інтер’єр мінімалізм категорично проти будь-якого декору. Безумовно, такі елементи є в інтер’єрі, але їх відрізняє вивірена кількість, функціональність і точно визначене місце. Непотрібних дрібничок, статуеток і в’язаних серветок тут годі й шукати. Зазвичай декоративну частину інтер’єру становить один, два або три ретельно підібраних елемента. Наприклад, це можуть бути невеликі картини в лаконічних рамках.

У нейтральній і кілька монотонної обстановці мінімалізму практично будь-який одиночний предмет може стати яскравим акцентом і центром всієї композиції. Це може бути цікава ваза, дзеркало в рамі, пальма в вазоні, оригінальний світильник. Крім того, в якості декору можна використовувати стильну чорно-білу фотографію або постер.

Дуже доречний в даному стилі декор, що відображає хобі, професію або інтереси господарів: музичний інструмент, столик для шахів, відкрита книжкова полиця і т.п. Подібні речі цілком вписуються в концепцію, оскільки є природними і функціональними, а не навмисними і чисто декоративними.

Як оформити різні кімнати

Мінімалізм в інтер’єрі різних кімнат має свої нюанси. Вони полягають у виборі меблів і оздоблювальних матеріалів, визначенні колірної гами, фактури, предметів декору. Крім того, на дизайн впливають габарити і форма кімнат, кількість і розміри вікон, висота стель.

Оформляємо столову

Кімната, в якій ви приймаєте їжу, повинна бути затишною, просторою і світлою. В сучасних приватних будинках і навіть в квартирах нерідко виділяють окреме приміщення під їдальню. Тут немає кухонних аксесуарів або побутової техніки, а тільки обідня група і посудні шафи. Все в цій кімнаті має сприяти приємної трапези.

Для їдальні в стилі мінімалізм характерні великі вікна, гладкі непрозорі фасади шаф, стіл простої форми в оточенні стільців. У суміщених кімнатах роль їдальнею зони може виконувати барна стійка або спеціальний острів.

Сервіровка обіднього столу також має свої особливості. Для неї не характерна вишуканий посуд, розкішна скатертину, старовинні свічники або вишиті серветки. Стіл взагалі не покривають скатертиною, використовуючи невеликі однотонні серветки. Тарілки і чашки повинні бути світлими, матовими, монохромними. Склянки і келихи – просто прозорими. Столові прибори з гладкою поверхнею без будь-яких декоративних візерунків.

Оформляємо вітальню

Інтер’єр вітальні повинен бути оформлений в світлих тонах і продуманий до дрібниць. Вибирайте дивани та крісла нейтральної гами з рівними геометричними силуетами. Журнальний столик може бути круглим або прямокутним, виготовленим з натурального дерева або металу і скла. У такій кімнаті краще використовувати вбудовані шафи з гладкою поверхнею, а телевізор закріпити прямо на стіну. Якщо у вітальні є інша побутова техніка, її встановлюють в ніші з закриваються панелями.

Для обробки потрібно вибирати прості, але добротні матеріали. Стіни можна оформити світлої венеціанською штукатуркою або шпалерами під фарбування, а на підлозі укласти паркет. Верхнє світло забезпечить люстра з геометричними плафонами і галогенні лампи в стелі. Останні також використовують для підсвічування ніш і стелажів. Декором може служити картина, скульптура, оригінальна ваза або інший твір мистецтва.

Оформляємо кухню

Мінімалістичний дизайн на кухні створить комфорт і порядок, так необхідні для приготування їжі. Поверхні в кухонній зоні обробляють плиткою, панелями або кам’яною кладкою. Вибирають гарнітур з непрозорими гладкими фасадами без декоративного оздоблення. В оформленні віддають перевагу світлим нейтральною і коричневій кольоровій гамі.

Всі кухонні аксесуари розміщують в спеціальних закритих ящиках або приховують за фасадами. Нічого не повинно висіти на гачках, стояти на столі або відкритих полицях. Побутова техніка – вбудована, багатофункціональна, непомітна або прихована від очей.

Цікавий варіант оформлення – так звана «кухня в шафі». В даному випадку робочий простір розміщують за спеціальними дверцятами, як тільки процес приготування їжі закінчений, закриваєте дверцята і забираєте робочу зону разом з усіма аксесуарами.

Оформляємо спальню

Мінімалістичні інтер’єри в спальні оформляють в пастельних теплих тонах, на вікна вішають легкі однотонні штори, підлогу застеляють світлим килимом. Ліжко вибирають з натурального дерева, виконану в лаконічному дизайні. З боків від ліжка можна поставити компактні тумбочки того ж стилю і розмістити на них настільні лампи. Додаткові світильники і дзеркала краще вмонтувати в стіну.

Для одягу та особистих речей можна обладнати вбудована шафа або помістити в нішу звичайний. Додатковою меблями може служити невеликий туалетний столик, легке крісло, полки або стелаж. Якщо для зонування необхідні перегородки, то вдалим варіантом стануть дзеркальні ширми. Декоративну роль може виконувати стіна над узголів’ям ліжка, оброблена матеріалом іншої фактури. В якості альтернативи, роль декору може взяти на себе кімнатна рослина, картина або панно зі спокійним сюжетом.

Оформляємо передпокій

Для передпокою характерне поєднання двох нейтральних кольорів, основним з яких може бути бежевий або білий. У цій зоні використовуйте вбудоване освітлення, а самі світильники не повинні виділятися на загальному тлі. Меблювання полягає в місткому шафі з підставкою для взуття, секціями для одягу, аксесуарів та іншого. Шафа вибирають простої геометричної форми, вбудовують або встановлюють в ніші. Щоб візуально розширити простір прихожей і заощадити місце, можна обладнати шафа дзеркальними дверцятами. Як декор можна використовувати ще одне дзеркало або невелику скромну картину.