Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Мілітарі стиль в інтер’єрі – функціональність, поєднана з мінімалізмом

05/02/2021

Мілітарі стиль – це оригінальність, яка уособлює мужність і авантюризм. Мілітарі інтер’єр стане ідеальним рішенням для любителів чогось нового. В даному інтер’єрі поєднується функціональність, зручність і гранична простота. Інтер’єр має більш брутальним характером, властивим для сильної статі. Кімната, оформлена відповідно до цього інтер’єром, відмінно підійде для молодих хлопців, а також неодружених чоловіків. Також варто сказати, що стиль мілітарі в інтер’єрі воліють і деякі представниці прекрасної статі.

Як з’явився стиль?

Традиційна версія говорить про те, що стиль мілітарі сформувався в період повернення ветеранів різних військових битв додому. Для бійців було важлива армійська атрибутика і звична військова обстановка, тому в їх будинках або гаражах були присутні предмети військової тематики, що нагадують про непростий етапі їхнього життя. Для оформлення поверхонь в приміщеннях житлового і нежитлового типу використовували армійські кольори. Це і спричинило появу мілітарі стилю, який має низку таких особливостей:

  • традиційними є темно-зелені, коричневі, чорні, сірі, білі варіанти кольорів, а також колір хакі;
  • різнопланові камуфляжні забарвлення;
  • використання простий і функціональних меблів з наявністю металевих каркасів і дерев’яної обробки;
  • простота в плануванні, що сприяє вільному переміщенню по дому;
  • в якості елементів декору в основному виступає військова атрибутика.

Дізнавшись про перерахованих вище чинниках, можна припустити, що мілітарі напрямок більше підходить чоловікам одинакам. Однак на сьогодні стилю мілітарі в інтер’єрі віддають перевагу при оформленні кімнат підлітків, а також деяких жінок, які люблять строгу і функціональну обстановку.

Оформлення інтер’єру в стилі мілітарі

Для оформлення інтер’єрів в мілітарі стилі використовуються військові забарвлення, які можуть бути присутніми на постільних комплектах, меблевих накидках, віконному текстилі, шпалерах. Також деякі люди віддають перевагу камуфляжній меблів.

Меблі

Для армійського побуту властивий простий характер без надмірностей – оформлення в будинку буде гранично простою і мінімалістичним. Для оббивки використовують прості однотонні тканини, основою каркаса часто виступає метал, а для виготовлення шаф використовують дерево. При виборі меблів головним критерієм є функціональність і необхідність тільки найпотрібніших предметів.

Спальну кімнату доречно буде доповнити шафою, тумбою, ліжком, виконаної в прямокутній формі. Для вітальні можна придбати меблі у вигляді дивана, пари крісел і можливо шафи і журнального столика. Решта кімнати в будинку володіють мінімальною кількістю меблів, простим і функціональним виконанням.

Матеріали і колірна палітра

Вибрати оздоблювальні матеріали для даного стилю досить нескладно. Оформити стіни найкраще імітують бетонні підстави шпалерами, каменем, цегляною кладкою або їх імітацією. Також в якості матеріалу для оформлення стін можна використовувати дошки, пофарбовані в тематичні кольору (зелений, хакі).

На стелях не вітаються зайві декоративні елементи – в пошані простий білий стеля. Також бетонна поверхня стелі може бути залишена в необробленому вигляді, а для того щоб надати особливу привабливість, її можна покрити безбарвним прозорим лаком (матовим).

Для оформлення підлог використовують ламінат або керамограніт з наявністю орнаментів та візерунків, де в якості основної забарвлення виступають дошки або їх імітація. Якщо підлога буде оформлений лінолеумом, то матеріал для підлоги потрібно вибирати схожий на паркет або підлогу з дощок. Фахівці не особливо рекомендують наливна підлога до даного інтер’єру, проте такий варіант також можливий, якщо він обраний у відповідному світлі невластивому до інтер’єру.

Світло

Найбільш бажаними приладами світла виступають стельові світильники, а люстри, лампи і торшери необхідно вибирати в максимально строгому виконанні, характерному для мілітарі стилю.

Рекомендації при виборі декору та аксесуарів

Кімнати в мілітарі стилі можуть бути прикрашені предметами геральдики, нагородами, старовинними портретами, антикварним зброєю, мисливськими трофеями, військовими картами та іншими декоративними елементами і атрибутикою у військовій тематиці. Пол можна прикрасити килимом в кольорі хакі з наявністю простого геометричного візерунка.

Предмети текстилю

Для пошиття штор для вікон може бути використана груба качка або льон. Ліжко в спальній кімнаті добре прикрасить камуфляжна сітка, яка також додасть інтер’єру особливої атмосфери, характерної для мілітарі стилю. Сітка може бути темною або світлою. Постільна білизна і покривало підбираються в військових кольорах.