Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Мавританський стиль в інтер’єрі – специфіка і розкіш

26/01/2021

Мавританський стиль – це розкішні знамениті сади, які існували в Стародавньому Сході. Інтер’єр, оформлений відповідно до цього стилем, це присутня рослинність, екзотичні квіти і затишна обстановка в будинку.

Формування стилю

Для мавританського стилю притаманні коріння з далекого минулого. Войовничими арабами був утворений Халіфат на іспанських землях на початку VIII століття, і закінчилося це практично XIII століттям. Для кінця XV століття характерно падіння Гранадского Емірату, який був останнім бастіоном мусульманської держави. За цей період в сфері мистецтва і культури мавританського народу відбулися значні зміни, яким посприяла культура християнських європейців (одноплемінники арабів) і берберські традиції.

Друга половина XIX століття характерна тим, що сформувався мавританський стиль, засновниками якого стали європейці. У ньому присутній характер середньовічної манірності, відгомони єгипетської, індійської, перської художніх сфер, специфіка арабських канонів, національне ісламське мистецтво. Найбільш популярний напрям було за часів правління Наполеона, що в результаті призвело до розвитку мавританського стилю не тільки у французьких містах, але також і на території Європи.

Для багатьох помітна ідентичність мавританського і неомавританському стилів. Для неомавританському стилю характерна переосмислення і імітація зодческая традицій середньовічного періоду, вбираючи в себе мавританський, іспанська та ісламський стилі.

Для цього напряму властива особливість у вигляді ісламського мистецтва, художніх образів єгипетського, перського та індійського народів, арабських традицій. При використанні основ даного стилю можна облаштовувати заміські будинки і просторі міські квартири. Мавританський стиль в інтер’єрі має на увазі під собою достатній простір, наявність великих вікон і високих стель. Неможливою є реалізація мавританського дизайну в приміщеннях з відсутніми арками або їх імітаціями.

Існує думка, що даний напрямок є тенденцією, в формуванні якої брали участь жителі Мавританії. Насправді, мавританський стиль є різновидом європейського колоніального напрямки, засновниками якого стали британці і французи. Ними при використанні декоративних елементів, текстилю кухонного начиння, здійснювалася доставка предметів з Європи або ж виготовлення гарнітурів доручалося африканським майстрам.

Мавританські інтер’єри оформлялися в особняках колоніального періоду з наявністю внутрішнього двору, фонтану або невеликого басейну. Переважною особливістю таких будівель виступали вікна, виконані в арочних формах, склепіння, вітальні кімнати, наявність каміна, просторі кухні. При наявності малогабаритних апартаментів також використовували даний стиль для їх оформлення.

На сьогоднішній день мавританський стиль є популярним напрямком, за допомогою якого оформлюються інтер’єри в усьому світі. Метою даного стилю виступає створення етнічного оздоблення в приміщенні.

Відмінні риси стилю

Створенню мавританського інтер’єру посприяло вплив північноафриканських канонів за допомогою робіт європейських дизайнерів. Тут можна спостерігати відгомони культури єгипетського, азіатського і перського народів, а також ряд інших мотивів, що сприяють створенню казкової атмосфери в приміщенні.

Для цього стилю характерно спокійне виконання, тому відповідний мавританський інтер’єр підійде для оформлення всього будинку, квартири або окремої кімнати. Ідеальним доповненням до британського інтер’єру стануть різноманітні східні стилі, особливості яких важливо враховувати при оформленні будинку.

Кольори

При оформленні приміщення в мавританському стилі необхідний правильний вибір колірної гами, що є запорукою в створенні успішного інтер’єру. Використовуються сині, червоні та жовті відтінки. Часто перевага віддається пісочним тонам або кольором «позолота». Для того щоб розбавити строкатий дизайн, можна використовувати яскраві варіанти кольорів такі як рожеві, блакитні або пісочні відтінки.

Світло

У мавританському дизайні на стелі присутні світильники-ліхтарі, які перебувають в кованих браслетах. Їх елегантно доповнюють ланцюга, до яких кріпляться світильники. В якості предметів світла для стін використовуються світильники, основою яких виступає мідь, залізо або латунь. Пол і поверхня столів можна прикрасити невеликими ліхтариками.

Предмети меблів

Для тих, хто хоче оформити своє житло відповідно до мавританським стилем, необхідно знати, що для даного інтер’єру повинні використовуватися обов’язкові предмети меблів, а також меблеві вироби, від покупки яких краще відмовитися.

Інтер’єри в будинках і квартирах, відповідні стилю «сарацинів», що є другою назвою мавританського стилю, повинні комплектуватися дерев’яними видами меблів з різьбленням. Повинен бути присутнім характер європейської меблів і арабські візерунки.

Варто зауважити, що африканськими майстрами для європейців, що живуть на території Африки, створювалася меблі у вигляді шаф і комодів, прикрашена яскравими орнаментами. Доставка м’яких диванів і крісел здійснювалося з Європи. Для того щоб оформити вітальню кімнату в мавританському дизайні, в якості головного атрибуту необхідно придбати європейський диван, письмовий дерев’яний стіл, а віконні прорізи створити у вигляді аркових форм. Обов’язковою доповненням до інтер’єрної композиції виступають відповідні моделі світильників.

Перевага рекомендовано віддавати невисоких меблів, де в якості декору виступають різьблені візерунки або мозаїка. Завдяки таким предметам меблів можна візуально надати висоту стель. Доречним буде покупка кованих столиків і масивних скринь з різьбленням. Мавританський інтер’єр не має на увазі під собою зображення живих істот, так як це забороняє релігія.

Як гарнітура для зберігання речей ідеальним рішенням стане шафа-купе, який прикрашає різьблення мозаїка або вітражі. Дане рішення є гарною альтернативою для популярних в східному житло ніш з наявністю різьблених дверей. Зону для відпочинку можна доповнити невисокими отоманки і кольоровими подушками. Подушки також можна використовувати і для підлоги. Ідеальним доповненням до загальної картини стане столик з перламутровими ніжками в низькому виконанні.

Мавританський інтер’єр це створення спокійної, розслабленої атмосфери, яка властива східним казкам. В якості меблів для спальної кімнати оптимальним варіантом стане широке ліжко, прикрашена балдахіном і різьбленням. Строкате покривало і подушки з вишивками і пензликами також ідеально підійдуть для такого інтер’єру.

Мавританський стиль в інтер’єрі не має на увазі під собою наявність шаф. В якості місця для зберігання одягу використовуються відкриті види полиць, ніш, різноманітних скринь. Однак можлива покупка шафи-купе з наявністю декору.

Тканини

Плануючи декорування тієї чи іншої кімнати в будинку, завжди до речі будуть розкішні види тканин. Для створення текстурного і різнобарвного інтер’єру в мавританському напрямку можна розглядати до покупки перські моделі килимів, подушок пледів, гравіювання для вікон і для ліжок. Перевага віддається шовковим матерій, що сприяє створенню відповідній обстановці.

Предмети

Практично всі види східних дизайнів на увазі різні вигадливі види різьблення і орнаментів. Для прикраси стін використовуються орнаменти, а меблеві гарнітури прикрашає різьблення і декоративні види решіток.

Як використовуваних зображень розглядаються різноманітні предмети, характерні для східного стилю оформлення, крім зображень живих істот. Це можуть бути шкатулки, кальяни, курильниці, світильники характерних форм. Можливе використання дерев’яних, глиняних горщиків або посуду, прикрашеного орнаментами.

Арки і колони

Головною впізнаваною рисою даного стилю є арочні отвори і присутні колони в будинку. Їх відсутність не дасть можливості оформити повноцінний мавританський інтер’єр. Якщо для оформлення приміщення використовувався звичайний стиль, і відсутні стельові склепіння, використання колон характерно при зовнішньому оформленні тераси або в якості декоративного елемента.

Аксесуари

Щоб надати мавританському інтер’єру закінченого зовнішнього вигляду, важливо використовувати відповідні види аксесуарів у вигляді марокканських ламп, свічників, музичних свічників, люстр з кованого матеріалу.

При виборі керамічних і глиняних виробів у вигляді графинів, глечиків, горщиків необхідно вибирати вироби, виконані відповідно до марокканської тематикою. Гарним доповненням до таких предметів стане мідна і срібний посуд з наявністю декоративних елементів. Для того щоб зробити акцент на автентичній східній атмосфері в кімнаті, можна поставити кальян, а стіну доповнити дзеркалом або рамкою для картини, виконаної у формі восьмиконечной зірки.

Поверхні стін і стель

Грубуваті види текстурной обробки служать гарною прикрасою для стін. Для цього можна використовувати фактурну фарбу або штукатурку, а також техніки декоративного фарбування, наприклад – спонжінг або кракле. Як альтернативу шпалерних полотен слід розглянути тканину, за допомогою якої можна виконати драпірування стін для створення екзотичної атмосфери шатра.

Підлогові варіанти плитки часто застосовуються в якості матеріалу для оформлення підлог в мавританському житло. В якості прикраси кахлю виступав традиційний малюнок «зелліге». Якщо приміщення оформляється за принципом непомітною елегантності, вдалим рішенням стане використання теракотової плитки для підлоги.