Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Марокканський стиль в інтер’єрі – перлина Сходу

31/01/2021

Марокканський стиль – це поєднання східної розкоші з африканською самобутністю, яскраві фарби і розкішні тканини з минималистичной меблями, натуральними матеріалами, незвичайними формами. Незважаючи на явну екзотичність, даний стиль цілком вдало вписується в європейські інтер’єри, створюючи атмосферу розслабленості, затишку, романтики та справжнього комфорту.

Історія походження

Марокканський стиль інтер’єру пов’язаний з історичним минулим африканської країни, яку не раз завойовували ті чи інші народи. У нинішній час бербери – корінні жителі Марокко складають одну лише третину місцевого населення. У далекому минулому тут по черзі оселяється фінікійці, карфагеняни, римляни, а потім і араби. Спочатку Рим приніс сюди християнство, а потім мусульмани іслам, який в підсумку прижився і став основною релігією.

Зробити Марокко своєю колонією довго намагалися іспанці і португальці. У дев’ятнадцятому столітті до них приєдналися французи і англійці, в двадцятому столітті німці. В кінцевому підсумку перемогу здобула Франція, але частина завойованих земель так і залишилася у владі Іспанії. Культура країни не могла не змінюватися, піддаючись впливу різних народів, але до моменту завоювання Францією там сформувався цілком певний стиль. Французи не стали насаджувати європейські традиції і марокканський стиль з того часу непогано зберігся. У п’ятдесят шостому році двадцятого століття іспанські та французькі колонії в Марокко нарешті то здобули незалежність.

В цілому, найбільший вплив на марокканський стиль надали бербери, араби, іспанці. У ньому до цих пір видно витончені східні мотиви, «грубуваті» африканські елементи і темпераментний іспанський колорит.

Специфіка стилю

Сучасний інтер’єр в марокканському стилі мало чим відрізняється від історичного прототипу. Перш за все, будинок для марокканця служить місцем відпочинку і спокою, приємного дозвілля і спілкування з близькими. Таке житло повинне бути дуже комфортним, вражаюче красивим і тільки потім практичним і функціональним.

Для цього стилю характерні такі особливості:

  • грубуваті етнічні деталі. Мається на увазі африканський колорит, властивий культурі, побуті і традицій корінного населення – берберів;
  • невисокий, але широкий меблі. Це дозволяє створити комфортні умови, не перевантажуючи обстановку. Колоритний образ інтер’єру досягається за рахунок великої кількості тканин і яскравих барвистих поєднань. Меблі представлена ​​низькими кушетками, столиками, скринями, пуфами. Нерідко для сидіння використовують подушки на підлозі;
  • незвичайні форми. В інтер’єрі присутні стрілчасті арки, вікна і ніші, куполоподібні елементи, конфігурації, що нагадують замкову щілину і т.п .;
  • колоритний декор. Кольорові мозаїчні скла, марокканська плитка зі складним візерунком, текстильні вироби ручної роботи, рідкісні породи дерева, натуральний камінь, ковані елементи, візерункові килими і т.п.

Особливості архітектури

У Марокко збереглися пам’ятки стародавнього мистецтва і архітектури, пов’язані з різними епохами і впливом різних народів (наприклад, фінські кам’яні могильники з каменю або залишки римських споруд з мозаїкою і барельєфами).

В середні віки марокканські міста складалися з фортеці і міських будівель, перебуваючи в оточенні високих стін і прямокутних веж. У житловій частині міста не було чіткого планування – вулиці з’являлися спонтанно, у міру будівництва нових будинків.

Найбільш впізнавана марокканська архітектура належить до ісламського історичному періоду. Вона поєднує в собі вплив берберської культури, римської, візантійської, іспанської, ісламської. Для неї характерні такі елементи як Мавританська арка, Ріад – сади, розділені на чотири частини, а також складні орнаменти на плитці, ліпнині і дереві.

Оформлення інтер’єру в марокканському стилі

Квартира в марокканському стилі відрізняється характерною обробкою з орнаментами – флористичними, рослинними, геометричними. Візерунковий декор може прикрашати і інші предмети інтер’єру. Традиційно для оформлення стін і підлоги використовують марокканську плитку з барвистими візерунками або мозаїку.

Палітра кольорів

В основі інтер’єру лежать теплі пісочні або бежеві відтінки, в достатку доповнені яскравими фарбами. Марокканський стиль в інтер’єрі – досить строкатий, але по-східному витончений і гаромнічний. Червона-жовта гамма включає рожеві, винні, бордові, жовтогарячі, золоті відтінки. Активно використовуються сині, фіолетові, блакитні, бірюзові тони.

Червоний колір часто поєднується з золотистим, блакитний з помаранчевим. Розкіш і різноманіття квітів створює ефект пишноти і багатства, прирівнюючи марокканське напрямок до палацових стилям – хитромудрим рококо, помпезним ампіром, вишуканим бароко. Сама африканська природа підказує ідеї поєднання кольорів: золотисте полуденне сонце, помаранчева місяць, червоний захід, бежево-жовтий пісок, блакитне море, безкрайня далечінь блакитного неба.

Організація освітлення

В африканських країнах багато палючого сонця і яскравого світла, тому жителі не прагнуть інтенсивно висвітлювати ще й вдома. Марокканської освітлення – м’яке, розсіяне, приглушене. Зрозуміло, в інтер’єрі може бути люстра – як правило, з кованого металу і кольорового скла, але вона не грає головну роль, а часто і взагалі відсутній. Замість верхнього світла застосовуються всілякі бра, світильники, торшери, настільні лампи. Крім того, сприятливий ефект створюють свічники зі свічками.

Освітлювальні прилади частіше виготовляються з металу, декоруються індійськими «гратами», східним орнаментом, сітчастими абажурами, різнобарвним склом. Для цього стилю характерні так звані «марокканські ліхтарі»:

  • прилади прямокутної форми з маленьким куполом, які підвішують за петельку на стіну або ставлять на підлогу;
  • витягнуті світильники, багато прикрашені орнаментом, їх розміщують не тільки всередині будинку, але і на вулиці – в садовій альтанці, у дворі або на веранді;
  • ліхтарики у формі дзиґи, але з більш округлими контурами і пологими переходами.

Меблювання

Марокканський інтер’єр включає велику кількість меблів, але вся вона невисока і компактна, тільки дивани і ліжка широкі. Основний предмет меблів – це диван. У кожній кімнаті на них ставлять за кілька штук, зазвичай під стінами, по периметру. На м’яких меблів розкладають багато декоративних подушок.

Поруч з диваном розміщують кавовий столик. У нас він може вважатися журнальним, але марокканці дійсно використовують його для посиденьок з чашкою кави, а не для зберігання всякої всячини. В інтер’єрі однієї кімнати може бути кілька таких міні-столів. Треба сказати, що однотипні предмети меблів не роблять обстановку нудною, але створюють необхідний баланс в поєднанні з розкішним декором і яскравими фарбами.

Крім того, в кімнатах марокканського стилю часто розміщують кушетки, тапчани, невеликі комоди. Ліжко в спальні більше нагадує м’який подіум з балдахіном і горою подушок. Дуже актуальні допоміжні предмети меблів – всілякі тумбочки, пуфи, лавки, підставки для ніг. Ще один характерний елемент меблювання – скриня, який використовують для зберігання самих різних речей. Скрині можуть бути великими і стояти на підлозі, середніми – і розміщуватися на полицях, або зовсім маленькими, ніби шкатулки. Їх, як і всю решту меблів в марокканському стилі, прикрашають різьбленням, розписом, кованими елементами.

Текстильне оформлення

Тканини в марокканському інтер’єрі грають провідну декоративну роль. Для текстильного оформлення зазвичай використовують бавовну, шовкові і вовняні тканини. Це може бути меблева оббивка, диванні подушки, портьєри і балдахіни, покривала, килими. Текстильний декор зазвичай прикрашений східними орнаментами, які перегукуються з малюнком на марокканської плитці.

Оздоблення і матеріали

Основні оздоблювальні матеріали – натуральний камінь і деревина. Стеля можна просто обштукатурити, а верх стіни декорувати фризом. В якості альтернативи, стелі оформляють мозаїкою, дрібної плиткою, різьбленими дерев’яними панелями. Щоб закріпити обробку, застосовують каркасну конструкцію, яку встановлюють за допомогою професійних майстрів. Варто враховувати, що даний варіант більше підходить для приватних будинків з високими стелями, а не для стандартних міських квартир.

В африканських інтер’єрах плитка красується буквально на всіх поверхнях, що дозволяє жителям хоч трохи охолодити приміщення і на час позбутися від зовнішньої спеки. Для марокканського оформлення вибирайте дрібну плитку або мозаїку, крупномери в даному випадку не підійдуть. Підкреслити атмосферу стилю допоможе плитка з характерними східними, геометричними, рослинними орнаментами. На ній можуть бути зображені стилізовані квіти, зірки, ромби або інші фігури.

Вікна

При бажанні зробити в своєму інтер’єрі максимально наближені до марокканського стилю вікна, слід зупинитися на стрілчастої форми і порівняно невеликих розмірах. Традиційно такі вікна доповнювалися візерунковими гратами з кованого металу. У вітальні і спальні вікна можна оформити портьєрами з натуральних тканин з великою кількістю драпіровок. Для кухні підійдуть легкі фіранки з шифону або органзи.

Декоративні елементи

Для марокканського інтер’єру характерний рясний декор, в якому головну роль грають яскраві тканини. Як правило, текстильний декор – це килими, подушки, покривала, штори і балдахіни. Однак в обстановці є і інші елементи декору, які не просто десь стоять, але активно використовуються в повсякденному житті.

Для африканської країни, культура якої тісно змішалася з ісламом, не характерні картини, скульптури і класичні статуетки. Замість живопису використовується мозаїка, з якої викладають візерунки на поверхні стін, підлоги і стелі. Іноді мозаїку поміщають в нішу, надаючи їй схожість з картиною в рамі або ще одним яскравим вікном.

У марокканському інтер’єрі часто зустрічаються глиняні предмети декору – вази, тарілки, блюда, горщики. Доречним доповненням стане латунний глечик, східна статуетка, арочне дзеркало в візерункової рамі, самобутні ліхтарики, розписні скриньки або навіть кальян.