Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Стиль лофт в інтер’єрі – простір для творчості

28/01/2021

Стиль лофт – це поєднання грубої індустріальності з креативним, богемним і навіть розкішним декором. Часом це народжує дивовижні контрасти, будить фантазію і надихає на творчість. Тож не дивно, що традиційний і сучасний лофт такий популярний серед активних, творчих і прогресивних людей. Як і за часів свого походження, даний стиль проголошує свободу, нові ідеї і нетривіальні погляди на світ.

Історія походження

У перекладі з англійської «лофт» означає «горищне приміщення». В реальності під цим словом розуміли занедбані заводські, фабричні або складські площі, переобладнані під житло, студії, магазини та інше.

Інтер’єр в стилі лофт набув популярності в Америці початку двадцятого століття. Як і багато стилів, своєю появою він зобов’язаний якимсь подіям, в даному випадку економічного характеру. Формування лофт пов’язують з часами великої депресії, коли заводи і фабрики закривалися, а їх величезні приміщення дешево здавалися в оренду. Переваги просторих цехів відразу оцінила богема – музиканти, актори, художники, люди інших творчих професій. Тут можна було не тільки жити, але і працювати, влаштовувати виставки та концерти, організовувати зустрічі з однодумцями. Та й сама обстановка вільна, нестандартна надихала людей на творчість. І, звичайно ж, вони економили на оренді: за малу плату могли отримати не тільки житло, але і власну студію.

У сорокових роках влади Манхеттена вирішили перевлаштувати місто: виробництва перенести за межі міста, а на їх місці створити житловий сектор. В кінцевому підсумку, заводські будівлі не стали зносити, а просто переобладнали в житлові. З плином часу «жити на заводі» стало не просто дешево і зручно, а перетворилося в модний дорогий тренд. Квартира в стилі лофт стала шикарним елітним місцем, а ціна на покупку або оренду злетіла до небес. Такі квартири могли знімати лише заможні бізнесмени, представники богеми знову залишилися не при справах. Відтепер лофт свідчив не тільки про творчість і вільному способі життя, але також про багатство і респектабельності.

Сучасний лофт

Сьогодні лофт перебуває на піку популярності. Це прогресивне незвичайне напрямок набув багато шанувальників серед активних сучасних людей. Він як і раніше зручний для тих, хто займається творчістю або просто працює вдома, любить простір і свободу, приймає великі компанії гостей. Ремонт в стилі лофт не вимагає величезних вкладень, а продумане зонування створює необхідний комфорт, розділяючи площа на робочу і житлову зону.

В даному стилі сьогодні оформляють не тільки квартири і приватні будинки, але також бари, кафе, ресторани, готелі і магазини.

Особливості архітектури

Архітектура лофт пов’язана з його історичним походженням. Оскільки в основі лежать заводські, фабричні і складські приміщення, він набуває відповідні характеристики. Будівельним матеріалом для виробничих будівель служили бетонні плити і цегляна кладка. Внутрішні приміщення відрізнялися простором, високими стелями, відсутністю перегородок, відкритими конструкціями та комунікаціями. З метою кращого освітлення вікна на фабриках встановлювалися майже всю стіну.

Для приміщень в стилі лофт характерна велика кількість світла, тому в інтер’єрі багато освітлювальних приладів – «заводського» дизайну, декоративного або вантажного. Що стосується зовнішнього вигляду, його оформляють в урбаністичному стилі без будь-якого декору, щоб споруда не виділялася на тлі інших міських будинків.

Оформлення інтер’єру в стилі лофт

Даному стилю властиві риси постмодернізму і урбанізму, а також такі особливості:

  1. Велика площа без перегородок. Таке планування зберігає максимальний простір, наповнює приміщення світлом і повітрям. Щоб розділити простір на функціональні зони, застосовують прийоми візуального зонування: за допомогою кольорової гами, освітлення, різних фактур, рівнів та іншого. У рідкісних випадках використовують прозорі перегородки.
  2. Індустріального. Вона явно видно в обробці, меблів і декоративні елементи: необроблені цегляні або бетонні стіни, відкриті опори і комунікації, технічні лампи, верстати замість столів, декор з механічних деталей і т.п.
  3. Новизна і старовина. Застаріле заводське обладнання поєднують з інноваційною технікою, старі матеріали – з сучасними, вінтажний декор – з прогресивними арт-об’єктами.
  4. Меблі, що виконує відразу кілька функцій. Крім стандартного призначення, предмети меблів можуть ділити простір на зони і служити оригінальним декором. Вони можуть бути виготовлені з фабричного обладнання, мати сучасний або вінтажний дизайн.
  5. Високі стелі. Вони підкреслюють индустриальность приміщення і сприяють кращому освітленню.
  6. Оригінальний декор. Як правило, він використовується для контрасту розкоші або витончених предметів мистецтв з нарочито грубої виробничої обстановкою. Використовується декор різного стилю: класичні картини та статуетки, плакати в стилі поп-арт, графіті, елементи стимпанка та інше.

Освітлення

Природне світло проникає в кімнату через величезні вікна, а для штучного використовують всі можливі способи. Приладами верхнього освітлення служать люстри або підвісні світильники. Люстра може бути кришталевою, середньовічної чи індустріальної, наприклад, люстра-павук з лампочок Едісона, підвішених на шнурах або на штативах. Актуальними світильники у вигляді технічних ламп, прожекторів, заводських або вуличних ліхтарів. Класичний варіант – лампочка без плафона, традиційна, у вигляді колби, свічки і т.п.

Найчастіше освітлювальні прилади використовують для зонування, оснащуючи кожну зону світильниками певного стилю. Провід від ламп проводять по стінах і стелях, залишаючи у всіх на виду. Іноді лампочки-ретро розвішують в один ряд у вигляді стилізованої гірлянди.

Кольорова гама

Як правило, дизайн в стилі лофт передбачає сувору колірну палітру. В інтер’єрі переважають сірі, білі, коричневі тони. Для контрасту використовують чорний колір, для кольорових акцентів синю і червону гаму. Також в даному напрямку активно застосовується металік, кольору зістареного дерева і червоної цегли.

Основу можуть становити два або три характерних кольору, а інші служать акцентами. Можливий і мнохромний інтер’єр з декількома плямами акцентних тонів. Дуже часто лофт дизайн доповнюється іншими стилями, перетворюючись майже в еклектику: в цьому випадку можлива більш яскрава і незвичайна гама кольорів.

Меблювання

Підбираючи меблі в приміщення стилю лофт, варто орієнтуватися на конкретний напрям:

  • богемний інтер’єр потребує антикварної, винтажной, состаренной меблів. Не обов’язково шукати таку в магазинах антикваріату, іноді на відповідну річ можна наштовхнутися у бабусі на горищі. Як правило, це дерев’яні предмети меблів, що належать до тієї чи іншої епохи – потерті, відреставровані, з характерною різьбленням і кованими елементами;
  • якщо інтер’єр оформляється в стилі гламурного лофт, при виборі меблів варто віддати переваги класиці, ампіру, бароко або рококо. Розкішні палацові стільці, крісла, дивани або столи створять чудовий контраст брутальної заводський обстановці;
  • самий невибагливий індустріальний лофт вимагає простий мінімалістичний меблів: прямокутний стіл, однотонний диван з грубої оббивкою, вішалка для одягу, лаконічний стелаж і т.п. Щоб зробити цей напрямок цікавіше, можна використовувати оригінальні меблі із заводських елементів, наприклад, стіл з кабельної котушки, стільці з арматури, металеві стовпчики або драбини, пристосовані для книг.

У відкритому приміщенні без перегородок меблі виконує важливу функцію зонування. Відповідно, кухонна зона оснащується побутовою технікою, обідня – столом і стільцями або табуретами, вітальня – м’яким диваном, кріслами, телевізором.

Ванна в лофтовском інтер’єрі – окрема кімната, оформлення якої зазвичай тяжіє до хай-теку або стімпанк. Традиційний образ для спальні – велике ліжко на тлі цегляної стіни. Важливу роль тут зіграє розкішний текстиль та освітлювальні прилади: люстра, настінні бра, торшери або настільні лампи на приліжкові тумбочках. Роль перегородки, що відокремлює спальну зону, часто беруть на себе книжкові стелажі.

Використовувані матеріали

У лофтовском інтер’єрі використовується натуральна деревина, бетон, цегла, штукатурка, метали, пластик, скло, камінь, шкіра, грубий текстиль. Зрозуміло, для контрасту можна точково використовувати розкішні тканини, позолоту, бронзу, тонкий фарфор і т.п. Але основними завжди є будівельні матеріали, металеві та дерев’яні конструкції, всілякі труби і дроти. При необхідності, можна скористатися сучасними імітаціями, наприклад, клінкерною цеглою, панелями або навіть шпалерами «під цегляну кладку».

Обробка підлоги

Традиційно для лофт характерний бетонну підлогу, але в умовах сучасної квартири він занадто проблематичний, оскільки холодний і погано чиститься. Найчастіше підлоги оформлюють таким чином:

  • дерев’яними дошками, паркетом або ламінатом;
  • однотонним сірим лінолеумом;
  • підлоговими плитами «під натуральний камінь»;
  • наливним способом.

Плиткові і наливні покриття оснащують обігрівальної системою «тепла підлога». Різні підлогові матеріали використовують для зонування: наприклад, в спальні кладуть паркетну дошку, а у ванній і кухні плитку. Іноді в якості акценту в спальні або вітальні застеляють килим.

Оформлення стін

Якщо в квартирі бетонні або цегляні стіни, то їх залишають як є (в останньому випадку шліфують і лакують або фарбують). Іноді на бетонній поверхні спеціально роблять тріщини або малюють графіті, щоб створити атмосферу брутальності і бунтарства. В інших випадках стіни прикрашають класичними картинами і дзеркалами в розкішних рамах, щоб зіграти на контрасті.

Натуральну цегляну кладку можна залишити на всіх стінах або тільки на деяких. Іноді цеглою оформляють єдину акцентну зону. Природний тон червоно-коричневого цегли виглядає дуже ефектно, але при бажанні його можна пофарбувати в білий, сірий або чорний кольори. Цікаво виглядає стіна з штучних матеріалів різного кольору, наприклад, червоно-коричневого і чорного. В оформленні дитячої кімнати цегла можна пофарбувати в будь-який колір, який припаде до смаку дитині.

Частково для обробки стін використовують состаренное дерево або вагонку. Однак варто знати міру, щоб лофтовская обстановка не перетворилася в інтер’єр сільського будинку. Найчастіше обмежуються дерев’яними панелями в певних зонах. Метал використовують в якості труб, опорних конструкцій і елементів настінного декору.

Іноді стіни обробляють штукатуркою нейтрального кольору, доповнюючи акцентами у вигляді цегляної або кам’яної кладки. Цікавим варіантом може стати декоративна штукатурка, що імітує тріщини і нерівний рельєф. Шпалери для оформлення застосовують нечасто, але в таких випадках вони імітують бетонну або цегляну поверхні.

Оформлення стель

У лофтовском інтер’єрі стеля повинна виглядати максимально необробленими. Його можна зробити бетонним, цегляним, дерев’яним, гіпсокартонних і навіть натяжним. Іноді стелю можна просто пофарбувати або поштукатурити – все інше довершує нарочито грубий декор.

Декоративними елементами служать зістарені дерев’яні балки, металеві труби, вентилятори, димарі, сітки з великими вічками, дроти. Все це залишається відкритим, хоча і має відповідати нормам безпеки. Іноді для контрасту розкішну стельову люстру комбінують з індустріальними елементами.

Бетонну стелю можна відполірувати або зберегти природну шорсткість матеріалу. Іноді бетоном обробляють не всю поверхню, а деякі ділянки згідно прийнятого зонування. Дерев’яна стеля виготовляють з рейок, бруса або вагонки: ефектно виглядають зістарені дошки різної ширини. При бажанні їх можна покрити лаком або пофарбувати.

Натяжна стеля може імітувати побілку або бетон. В останньому випадку використовують матову світло-сіру тканину з шорсткою фактурою. А якщо застосувати технологію термодруку, можна відтворити на натяжній стелі навіть цегляну кладку.

Вікна

Для лофтовскіх вікон характерні значні розміри. Як правило, для них виготовляють дерев’яні рами, які потім фарбують в сірий, чорний або бежевий колір. В ідеалі вікна не повинні нічим закриватися, але при необхідності їх можна оформити жалюзі або прямими шторами під колір навколишніх стін.

Декоративні елементи

Стиль лофт в інтер’єрі для дівчини має свої особливості, які найчастіше стосуються колірної гами і предметів декору. В даному випадку використовують теплу палітру, вводять яскравий текстильний декор, красиві написи і малюнки в дусі Америки шістдесятих років.

На базі лофтовской обстановки ефектно виглядають світлодіодний споти, ретро-гірлянди, оригінальні інсталяції. Важливу декоративну роль відіграють освітлювальні прилади: вантажні люстри і канделябри, лампочки без плафонів, світильники у вигляді технічних і гасових ламп, заводських ліхтарів і т.п.

Крім того, в інтер’єрі можна використовувати дорожні та автомобільні знаки, неонові вивіски, рекламні плакати, чорно-білі фотографії. Потрібну атмосферу допоможуть створити вантажні валізи, годинник з механізмом назовні або у вигляді великого циферблата, важкі ланцюги, старовинні книги та карти, оригінальні статуетки та інше в тому ж роді.

Щоб підкреслити неформальну обстановку, в зоні відпочинку можна повісити гамак або поставити крісло-гойдалку. На кухні замість столу і табуреток будуть мати гарний вигляд великі пні, а в передпокої можна поставити садову лавку і повісити кований вуличний ліхтар.

Незважаючи на явну индустриальность стилю, в інтер’єрі можна використовувати кімнатні рослини. Це можуть бути лаконічні заміокулькаса і сансевиерии, кактуси і молочаї оригінальних форм, пишні монстери і пальми – для контрасту. Щоб підкреслити атмосферу лофт, рослини можна висадити в металеві відра або бетонні горщики.