Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Лаунж стиль в інтер’єрі – оазис релаксу і спокою

25/01/2021

Лаунж стиль – це емоційний і фізичний комфорт, необхідний для сучасного життя. Під поняттям «лаунж» мається на увазі порівняно новий і успішно поширився стиль, характер якого відображається в різних життєвих сферах. Дана тенденція присутня і в дизайнерському напрямку, як вже чітко сформований стиль. Стиль лаунж в інтер’єрі використовується для оформлення розкішних ресторанних комплексів, бюджетних кафе, готельних комплексів, б’юті салонів.

Також керуючись засадами лаунж стилю, можна облаштувати куточок в своєму будинку, в якому буде переважати комфортна, затишна і розслаблена обстановка, де можна буде відпочити і розслабитися після важкого дня.

Перекладається слово «lounge» як неробство і неробство. Періодом зародження даного напряму вважається середина минулого століття з метою відповіді на скажений ритм міського життя, нерви і стрес. Спочатку даний напрямок використовувалося в музичній сфері, що визначалося створенням легких оркестрових мелодій, які звучали в готелях, ресторанах, ліфтах, сприяючи релаксу і заспокійливою обстановці. По закінченню деякого часу цей стиль став широко використовуватися при оформленні інтер’єрів.

Трішки історії

Як інтер’єрного стилю даний напрямок існує зовсім недавно. Воно в більшій мірі являє собою сучасну тенденцію, ніж стале дизайнерський напрямок. З цієї причини особливих історичних фактів про даний стиль особливо не існує, проте можливо проходження деяких витоків.

Для кожної людини важливо, щоб його проведення часу було максимально спокійним і комфортним. Наприклад, можна згадати про стародавніх римлян, які бенкетували в лежачому положенні в великій кількості килимків і декоративних подушок. Також варто сказати і про французьких дам 18 століття, яким була властива звичка приймати гостей в підлозі лежачому положенні.

У 20 і в 21 столітті сучасне суспільство працює в шаленому темпі, де присутні насичені інформаційні потоки, результатом чого виступають стреси і невротичні стани. Тому в повноцінному відпочинку, як в нагальну потребу, потребує кожна людина. Особливо це стосується жителів великих міст і мегаполісів. Першими, хто почав замислюватися про необхідність повного розслаблення і пасивному відпочинку, стали люди музичних професій. Це посприяло створення лаунж-музики у вигляді легких, що не гучних і розслаблюючих мелодій. У багатьох клубах, кафе і ресторанах можна почути спокійну музику в спеціально відведених Lounge зонах.

За допомогою послуг дизайнерів стали обладнуватися приміщення, призначене для лаунж зон. Лаунж стиль в інтер’єрі почав активно використовуватися різних закладах світових столиць великих і невеликих міст, де можна відпочити від ритмічної життя в затишній обстановці. Інтер’єр в стилі лаунж також часто можна зустріти і в приватних будинках.

Особливості стилю

Головною метою при оформленні приміщень відповідно до дизайнерськими особливостями лаунж стилю є фізичне та емоційне зручність.

До відмінних рис в напрямку можна віднести:

 • відсутні різкі лінії і кути;
 • відсутність закруглені кути;
 • використання паливних обрисів;
 • застосування круглих форм;
 • футуристичних мотивів;
 • багаторівневий світло.

До основним функціональним призначенням для кожного інтер’єрного елементу відноситься створення релаксирующей обстановки і безтурботності. В якості компонентів, що сприяють створенню природної і гармонійної обстановки, можна використовувати акваріуми у вигляді великих, середніх або маленьких ємностей. Також хорошим рішенням стане наявність живого куточка, в якому буде переважати рослинність у вигляді пальм, цитрусових або кавових дерев. Також лаунж інтер’єр буде доречно доповнити кріслом Acapulco в сітчастому зеленому дизайні.

Оформлення інтер’єру в стилі лаунж

Для лаунж стилю характерний особливий характер, який сприяє формуванню спокійної, душевної і релаксирующей атмосфери в приміщенні. Практично з будь-якого приміщення можна зробити комфортну кімнату для відпочинку.

Для того щоб втілити концепцію в інтер’єр, можна зайнятися облаштуванням невеликого куточка для відпочинку або вирішити дане питання більш масштабно за допомогою установки системи «розумний дім». Дана технологія сприяє можливості управління всіма побутовими пристосуваннями, розташованими в будинку.

При виборі меблів для вітальні кімнати перевагу можна слід віддати сучасним диванів і крісел, виконаним за Безкаркасне типу. Вітається наявністю м’яких подушок. У ванній кімнаті самим ідеальним рішенням стане установка гидромассажной ванни або душової кабіни, яка комплектується елементами у вигляді підсвічування, динаміків, системи «тропічний дощ».

При оформленні домашнього кабінету або офісного приміщення рекомендовано придбання крісел з можливістю регулювання сидіння по висоті. Переважно вибирати вироби, яких відкидається спинка, є можливість зміни кута нахилу і обертання навколо осі.

Наявність лаунж зон характерно для барів, ресторанних комплексів і нічних клубів. Для створення спокійної обстановки перевагу краще віддавати високим барним стільців з наявністю зручних підніжок, легким миготливим підсвічуванню, спокійної розслаблюючої музики, яка буде сприяти заспокоєнню і повноцінному відпочинку.

Кольори

Щоб створити інтер’єр в даному стилі, необхідний правильний підбір кольору, де в якості основних відтінків виступають пастельні тони. Заборонено використання помітних тканин, яскравих аксесуарів, які будуть сприяти напруження очей, і відволікати від відпочинку. М’яка зона і використання неяскравих тканих матеріалів для декору – це оптимальні рішення в даному питанні.

Також Lounge інтер’єр може використовуватися і для ванної кімнати. Для створення відповідної атмосфери в кімнаті для відпочинку можна включити приємну, легку музику, придбати свічки і пахощі. Самим головним правилом є використання комфортних квітів в світлому і пастельному виконанні.

Найбільш придатними варіантами стануть кольору у вигляді:

 • сірого;
 • бежевого;
 • кремового;
 • кавового;
 • білого.

Світло

Лаунж стиль в інтер’єрі має на увазі під собою обстановку повного спокою і комфорту. Тому світло для такого приміщення необхідно вибирати приглушений і багаторівневий. Доречним рішенням стане установка бра і підлогових світильників. Світлодіодні підсвічування також є популярними освітлювальними елементами, ідеально відповідними для спальних і ванних кімнат.

Також світлодіодне підсвічування можна використовувати для шафи з метою створення привабливого інтер’єру і підняття настрою. При наявності великих вікон – як їх прикраси доречним буде використовувати текстиль, який допоможе прямим сонячним променям не руйнувати створену обстановку.

Предмети меблів

До основного предмету в інтер’єрі відноситься диван, на якому можна розслабитися і спокійно провести час. Також популярними видами меблів виступають виробів у вигляді безкаркасних крісел мішків. Наступне місце в списку актуальною меблів займають шезлонги, а після них крісла-яйця.

Також лаунж інтер’єр може бути доповнений аксесуарами у вигляді міні бару в дивані, полицею-столом для ноутбука. Головним критерієм при виборі меблів є її зручність. Можливе використання пуфів і підлогових тумб. Використання вантажних крісел і крісел наповнять обстановку ще більшим комфортом.

Однозначно головним предметом меблів в такому інтер’єрі виступає ліжко, до якої важливо правильно підібрати ортопедичний матрац і можливо пульт управління для зміни кута головах і положення ніг.

Основними предметами меблів зон для відпочинку виступають:

 • дивани та крісла з наявністю м’яких подушок;
 • кавові столики в низькому виконанні.

Види матеріалів

Метою сучасного напрямку лаунж є створення обстановки для фізичного і душевного комфорту. У відповідність з даним напрямком оформляють приміщення в вигляді саун, готелів, барів, бутиків.

При виборі матеріалів для оформлення квартири відповідно до Lounge стилем перевагу необхідно віддавати:

 • матовою керамічній плитці;
 • паперових шпалер на тканинній основі;
 • деревині;
 • натуральним каменям.

Під багатогранним поняттям «лаунж» мається на увазі кімната, кухонна зона, вітальня, хол. Для оформлення стін в основному використовують штукатурку, гладку або шорстку, а також однотонні види шпалер. Важливим акцентом даного стилю є приємні тактильні відчуття від поверхонь і предметів меблів.

Відповідними варіаціями для оформлення приміщення виступають велюр і тюль, а також ковані види меблів. Пол можна оформити за допомогою використання ламінату або паркету. Для стін оптимальним варіантом стане штукатурка. Дозволяється використання тільки однотонних шпалер або приглушених кольорів.

Використання базових форм і ліній

Плавність ліній і максимальна округлених форм – це особливості стилю Lounge. Завдяки природним м’яким лініям створюється сприятливе емоційний стан людини, формується почуття захисту. Для оформлення кожної зони в приміщенні використовуються предмети меблів округлих форм і ніжні колірні переходи.

Аксесуари

Далеко не всі оформляють повністю своє житло в даному стилі. Іноді достатньо однієї окремої зони для відпочинку в будинку. В інтер’єрі не повинно бути присутнім велика кількість додаткових елементів, а перевагу краще віддавати низьким моделям меблів, напівпрозорим матеріалом і декоративним подушкам.

Значущими предметами в інтер’єрі виступають різновиди технічних новинок, які сприяють виконанню звичних дій при використанні мінімальних трудових витрат.

Особливим місцем для відпочинку в будинку є ванна кімната, при оформленні якої необхідний не тільки особливий підхід, але також і використання сучасної сантехніки у вигляді гідромасажних ванн і джакузі.

Текстиль

Стиль лаунж в інтер’єрі – це достаток різноманітних подушок, які присутні на диванах підлогах та інших меблів. Вибираючи матеріали, перевагу краще віддавати оксамитовим тканин, прикрас з хутра, шкіри, замші, бахроми і кистей.