Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Контемпорарі стиль в інтер’єрі – поєднання практичності і затишку

19/01/2021

Контемпорарі стиль – це гармонійне поєднання принципів мінімалізму, конструктивізму, хай-тек, модернізму, сканди і деяких інших стильових напрямків. Йому властива універсальність, практичність, затишок і максимальна функціональність. Основний принцип даного стилю полягає в комфортній організації простору, однаково придатною для відпочинку і роботи, не перевантаженою деталями і не відволікає увагу на занадто яскраві або хитромудрі акценти.

Як сформувався стиль

Стиль контемпорарі виник в середині двадцятого століття. У цей час власники невеликих квартир і кімнат в комуналках обставляли їх лаконічною меблями з метою економії простору. Інтер’єр створювали з невеликого вибору речей, доступного в магазинах. Доповнювали його тим декором, який могли дістати. У результаті виходила універсальна і зручна обстановка, що поєднує елементи різних напрямків.

Архітектори та дизайнери того часу підтримували ідеї урбанізму і прагнули створювати функціональну місткі меблі, яка була до того ж елегантною і недорогий. Прикладом можуть служити радянські стінки у вітальню, кухонні гарнітури, розкладні столи і дивани. Деякі види меблів до цих пір актуальні і стильно виглядають в сучасних квартирах.

Специфіка і переваги напрямку

Інтер’єр контемпорарі на увазі вільний вибір обстановки, при якому важливо орієнтуватися на комфортабельність, естетику і власний смак. Немає ніяких жорстких правил в підборі речей певної епохи або стилістики. Господарям не потрібно купувати антикваріат за шалені гроші, замовляти меблі, ретельно підбирати декору. В обробці можна використовувати натуральні матеріали або їх сучасні імітації, вибираючи той варіант, який вписується в бюджет.

Оформлення інтер’єру в стилі контемпорарі

Головна особливість створення інтер’єру – це спонтанність, свобода вибору і простота. Немає потреби розробляти хитромудру концепцію і ретельно підбирати дрібні деталі. Контемпорарі поєднує максимально комфортні умови життя з великою легкістю їх створення.

Кольорова гама

Інтер’єр в стилі контемпорарі називають урбаністичним, оскільки він ідеально підходить для динамічної міського життя завдяки комфорту, простоті і функціональності. Важливою характеристикою є нейтральна колірна гамма, звична для жителів мегаполісу – підходяща для відпочинку і роботи, що не збудлива нервову систему.

Палітру становлять поєднання бежевих, кавових, сірих, білих, коричневих тонів. Причому, найчастіше використовуються холодні відтінки. Зрозуміло, є кольорові акценти, але їх не так багато і вони трохи приглушені: ліловий, жовтий, темно-синій, кораловий і т.д. Таким акцентом може бути килим на підлозі, покривало, окреме крісло, ваза, картина і т.п.

Організація освітлення

Для інтер’єру в даному стилі важливо вільний простір і хороша освітленість. В ідеалі, вікна повинні бути великими, але якщо це не так – знадобиться більше освітлювальних приладів по периметру кімнати. У будь-якому випадку вікна не закривають щільними портьєрами, обмежуючись світлими легкими шторами.

У центрі стелі підвішують велику люстру з геометричними або фантазійними плафонами. Можлива і люстра іншого стилю, наприклад, вінтажна, тоді вона стане одним з головних акцентів інтер’єру. Замінити люстру можна сучасними підвісними світильниками. Останні будуть особливо актуальні над обідньою зоною.

Верхнє світло необхідно доповнити настінними бра, торшерами, настільними лампами. Зазвичай їх розміщують відповідно до зон – для роботи, відпочинку, читання і т.п. В затемнених кутах або нішах доречні вбудовані світильники, а крім того, можна використовувати точкову підсвітку в потрібних місцях. Вибираючи світильники, краще віддати перевагу простим плафонам геометричної форми, а ось конструкції цих приладів цілком можуть бути нестандартними.

Текстильний декор

Стиль контемпорарі в інтер’єрі задає нейтральну колірну гамму, оживити яку можна за допомогою текстилю. Причому, для цієї мети важливий не тільки колір, а й фактура текстильного декору. Так, пухнастий килим з довгим ворсом вносить затишок в сувору кімнату, навіть якщо він виконаний в спокійній гамі кольорів. Диванні подушки можуть контрастувати з меблями більш яскравим кольором або принтами. Наприклад, сміливе рішення – анімалістичні принт на парі подушок миттєво оживляє монотонне простір.

В цілому, для інтер’єру даного стилю характерні натуральні тканини різних фактур. Щоб не перестаратися з колірними акцентами, варто використовувати текстиль не більше ніж двох яскравих забарвлень.

Стіни

Для оформлення стін можна використовувати світлі однотонні шпалери, фарбування, декоративну штукатурку. За бажанням можна обробити активні зони стіновими панелями, кам’яною або цегляною кладкою. У кухні і ванній необхідна практична обробка стін, традиційно для цього використовують плитку одного або двох холодних тонів. Оскільки контемпорарі може включати елементи різних стилів, акценти на стінах теж можуть бути різними, однак основний простір має бути нейтральним і монохромним.

Стеля

Для простого функціонального стилю цілком підходить плоский стеля білого кольору. Багаторівневі конструкції, ліпнина і розпис будуть не найкращим рішенням. Стелі можна обштукатурити, побілити або пофарбувати. При бажанні можна встановити натяжні стелі або підвісні конструкції, обладнати в них точкові світильники.

Підлога

Для оформлення житла в стилі контемпорарі використовують стандартні підлогові матеріали: паркет або ламінат, шліфовані дошки, плитку, лінолеум. Холодні плиткові покриття доповнюють системою обігріву «тепла підлога». В інтер’єрі часто використовують килими різного розміру з ворсом різної довжини, найчастіше – однотонні.

Меблювання

Починаючи з шістдесятих років в моду ввійшла функціональна місткі меблі лаконічних форм, яка дозволяла раціонально використовувати площі приміщень. Здебільшого це були розкладні, модульні, трансформовані предмети інтер’єру. Вироби масового виробництва недорого коштували, але при цьому виглядали стильно і сучасно, їх відрізняли строгі лінії, прості форми, точні пропорції. Сьогодні цінова категорія багато в чому залежить від матеріалів: натуральне дерево, деревоволокнисті плити, пластик, скло, метал, текстиль, шкіра або еко-шкіра.

Серед найпопулярніших предметів меблів даного стилю:

  • модульні стінки, в яких передбачені відділи для книг, одягу, посуду, техніки, а також відкидний або висувний столик;
  • вбудовані шафи для одягу з мобільними секціями – зовні вони нерідко імітують стіну;
  • розкладні і трансформуються дивани, крісла, м’які куточки;
  • розкладні або висувні столи-тумби, які легко перетворюються в великі обідні варіанти;
  • ліжка, всередині яких передбачені секції для зберігання речей;
  • лаконічні місткі комоди;
  • кухонні шафи з гладкими фасадами без фурнітури і декоративних елементів.
  • стильні етажерки, тумби і стелажі мінімалістичного дизайну.

Варто зазначити, що подібна меблі ефективно організовує простір і допомагає уникнути захаращеності. Завдяки універсальним обтічним формам її легко комбінувати, доповнювати і взаимозаменять в інтер’єрі.

Декоративні елементи

Предмети декору покликані оживляти обстановку і створювати в ній цікаві акценти, однак їх не повинно бути занадто багато. Варто пам’ятати, що контемпорарі стиль в інтер’єрі тяжіє до мінімалізму і скандинавському стилю, тому в приміщенні кращий помірний функціональний декор. Самі предмети можуть належати до різних стилів, але повинні гармонійно вписуватися в інтер’єр.

Корисними декоративними елементами стануть вази, диванні подушки, килими, картини, настінні годинники, освітлювальні прилади. Текстильний декор може бути однотонним або з принтами – в останньому випадку часто вибирають геометричні орнаменти. Крім того, в кімнатах даного стилю доречні сімейні фотографії, пам’ятні подарунки та значущі сувеніри, наприклад, штучки, привезені з подорожей.

Ще один популярний декор для інтер’єрів контемпорарі – кімнатні рослини в горщиках. Вони можуть бути будь-якими – від маленького кактуса до значної пальми.

Як оформити різні кімнати

Контемпорарі інтер’єр однаково доречний в кімнатах різного призначення, будь то кухня, вітальня, дитяча або робочий кабінет. Такий інтер’єр підійде для спалень, гостьових кімнат, ванних, прихожих, а також стане відмінним рішенням для оформлення студій. У будь-якому з приміщень даний стиль допоможе створити функціональну і комфортну обстановку.

Вітальня

Для обстановки вітальні підійде лаконічна меблі правильних форм – модульні дивани, крісла і стінки. Інтер’єр вдало доповнить компактний журнальний столик і пухнастий однотонний килим. Меблі повинні розташовуватися групами і не займати більше половини вільного місця. Для освітлення використовують люстру і настінні бра, іноді точкові світильники на стелі. Додатковим декором у вітальні може стати картина, ваза, яскраві диванні подушки.

Передпокій

Стіни вітальні або коридору облицьовують штучним каменем або світлою цегляною кладкою. Як варіант, можна використовувати однотонні шпалери, фарбування, штукатурку, стінові панелі. Замість відкритої вішалки встановлюють вбудована шафа-купе з секціями для взуття і аксесуарів. Для освітлення використовують бра і точкові світильники. Акцентом в передпокої може служити картина або кольоровий яскравий пуф.

Спальня

Традиційно спальня даного стилю оформляється в бежевій гамі. Беж може поєднуватися з білим, молочним, кремовим, кавовим. Покриттям підлоги служить паркет або ламінат. Для створення затишної обстановки в спальні можна покласти світлий однотонний килим. Вбудована шафа-купе вмістить всі необхідні речі, не привертаючи до себе уваги.

Дитяча

Для оформлення дитячої характерні екологічні матеріали – дерево і натуральні тканини. Простір в кімнаті потрібно розділити на зони – для відпочинку, навчання, ігор. Меблі, що трансформуються допоможе заощадити площа для активного дозвілля дитини, продумані системи зберігання вмістять іграшки, одяг та інші дитячі речі. Освітлення в кімнаті відповідає виділеним зонам, акцентами можуть стати яскраві плакати на стінах.

Кухня

Сучасна тенденція стилю контемпорарі – кухня-студія, поєднана з вітальнею. Кухонну зону відокремлюють від місця відпочинку барною стійкою, кухонним островом, диваном з високою спинкою, візуальними прийомами – освітленням, кольором і фактурою обробки стін, видом підлогового покриття.

Для оформлення кухні підійдуть місткі гарнітури з гладкими дверцятами без декору. Функціональна вбудована техніка не займе багато місця і відмінно впишеться в інтер’єр.

Ванна

Стіни у ванній кімнаті обробляють плиткою або вологостійкість панелями. Техніку та меблі вибирають світлого кольору і лаконічних форм, вона повинна залишати якомога більше вільного місця. Пральну машинку розміщують в спеціальній ніші. Нерідко традиційну ванну в інтер’єрі замінює компактна і функціональна душова кабінка.