Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Стиль конструктивізм – альтернатива стилю модерн

23/01/2021

Стиль конструктивізм – це напрям, який зустрічається в сфері мистецтва, дизайну, архітектури. Його формування характеризується початком минулого століття в Європі. До конструктивізму на початку було скептичне ставлення, однак після закінчення часу характер даного стилю почав відображатися у всіх областях світової культури і мистецтві, сприяючи величезному впливу на їх формування.

Історія

Для кінця XIX – початку XX століть характерно зародження нових течій, які мали на увазі під собою заперечення всіх класичних канонів. Авангард зародився на території Європи, конструктивізм – в СРСР. Коли зароджувалася Радянська влада, в цей же час розроблялося інтернаціональне напрямок, в якому відбивався ряд важливих аспектів колективізації у вигляді простих форм, лаконічного декору, побудови геометричних фігур. В деякій мірі конструктивізм мав схожістю з абстракціонізмом і мінімалізмом. Першим місцем сприйняття даного стилю стала сфера архітектури, так як в цей період містобудування розвивалося з особливою швидкістю. Далі характер можна було спостерігати в ландшафтному дизайні, культурі і при оформленні інтер’єрів.

Далі цей напрям став використовуватися не тільки російськими архітекторами, але і їх колегами із зарубіжних країн. Це посприяло перетину закритих кордонів СРСР і породження нових стильових напрямків, які знайшли свої шляхи розвитку. Перед тим як почалася Друга світова війна, спостерігався штучно спровокований занепад конструктивізму, де його альтернативою стали варіації більш корисного і розкішного типу. Керівництво держави виступало за популяризацію сучасних ідей, відкидаючи минуле. Це призвело до того, що конструктивізм інтер’єр застосовується при оформленні будинків, однак цей напрям в деякій мірі деградувало. Багатьма архітекторами і оформителями, прихильниками даного стилю було прийнято рішення про переїзд з країни за рахунок неможливості підлаштуватися під нові стандарти. Однак варто зауважити, що даний напрямок продовжує свою історію і по сьогодні.

Відмінні риси стилю

До основних рис конструктивізму виник ще за часів СРСР можна віднести ряд таких особливостей:

  1. Прагматичний характер. Основною метою даного напрямку є забезпечення для людини надійного укриття. Декор фасадів та прикраси об’єктів – це другорядне питання.
  2. Використання сучасних матеріалів, серед яких залізобетон. Цей матеріал володіє високими характеристиками міцності, прийнятною вартістю і технологічністю, що сприяє створенню дивовижних форм, реалізація яких раніше була неможливою.
  3. Монолітність визначається тим, що конструктивізм стиль посприяв збільшенню кількості будовою висотних будівель, які символізували непорушну систему країни. Незважаючи на це, для грубих, сірих і потужних будівель притаманні індивідуальні форми і масштаби.
  4. Строгі лінії і використання геометричних форм. Напрямок у вигляді конструктивізму це простий стиль, який вважає за краще далеко не кожен. Інтер’єр в стилі конструктивізм – рішення, яке необхідно прийняти, або відразу ж від нього відмовитися. Останній варіант вибирають молоді натури, які віддають перевагу «живі» вдома. Такий інтер’єр стане придатним для людей у ​​віці, що володіють суворим і серйозним характером.

Оформлення інтер’єру

Предмети декору тут займають друге місце. Аксесуари та рельєфні текстури використовуються в мінімальній кількості. Конструктивізм в дизайні переважає раціоналізмом. Оформлення інтер’єру в даному стилі свідчить про те, що в цьому будинку проживає чітка особистість, для якої життя це точний розклад і багато роботи. У такому інтер’єрі присутній багато вільного простору. Предмети меблів мають максимальним функціоналізмом і не сприяють виконанню декоративних цілей.

Меблі

При виборі меблів керуються правилом: чим простіше, тим краще. Для кімнат вибирається функціональний мінімум предметів, які будуть використовуватися відповідно до цілей призначення, а не в якості декору. Стиль конструктивізм в інтер’єрі має раціональним, строгим, цільовим характером. Для предметів меблів і оздоблювальних матеріалів перевага віддається пластику, який доповнює метал, скло і дзеркала. Для використовуваних поверхонь характерна гладкість і відсутність рельєфних фактур. Меблева оббивка виконана в грубих структурах при використанні натуральних матеріалів або їх сумішей з синтетичної продукцією.

Кольори

Основою даного стильового рішення виступає три кольори. Використання більшої кількості кольорів, може посприяти тому, що гармонійний характер інтер’єру може бути порушений. При виборі двох кольорів в основному перевагу віддають нейтральним відтінкам у вигляді білих, сірих, чорних, коричневих. А вибір третього здійснює відповідно до принципу контрасту. Саме він і присутній в елементах меблів і предметах декору.

Найбільш популярними варіантами виступають кольору у вигляді червоних, синіх, жовтих, зелених відтінків. При оформленні приміщення в даному напрямку не використовуються зображення, орнаменти та візерунки.

Світло

У дизайнерському інтер’єрі в стилі конструктивізм переважає природне світло в максимальній кількості. Якщо це оформлення приватного будинку, то рекомендована установка панорамних вікон до підлоги. При плануванні інтер’єру в квартирі, де не присутня можливість панорамних установок, віконні системи оформляють при використанні однотонних штор і повітряних тюлів, що володіють схожістю з легкої павутинкою. Такий спосіб оформлення вікон дозволяє достатній кількості сонячних променів потрапляти всередину будинку.

При організації штучного світла використовують три основних рівня. Як загальне світла виступають стельові люстри, розташовані в центрі кімнати, додаткове світло забезпечується світильниками і настінними бра, виконаними в простих формах, а установка локальних приладів світла призначається для робочих зон. В основному використовуються джерела світла у вигляді простих настільних ламп.

Матеріали

Матеріали, використовувані для оформлення приміщень – бюджетні види матеріалів, такі як скло, метал, пластик. Для цього стилю характерна в першу чергу практичність і простота, тому дорогі матеріали в імітації використовується досить рідко.

Конструктивізм в інтер’єрі – це самодостатній напрямок, де унікальною елегантністю виступають хромовані і скляні поверхні, які виграшно виглядають на тлі пластикових матеріалів. Для оформлення стін використовують прості шпалери, а стельову зону штукатурять, фарбують або білять. Як матеріали для оформлення підлоги використовують ламінат або паркетні дошки без наявності традиційних деревних малюнків.

Більш сучасні інтер’єри доповнені наливними підлогами і натяжними стелями в однотонному виконанні. Текстильними виробами виступають прості матеріали у вигляді бавовни, льону, мішковини.

Вікна

Якщо керуватися особливостями даного стилю, перевага надається великим вікнам від підлоги до стелі. Це залежить від того, що в таких інтер’єрах денне світло повинен переважати у великій кількості. Віконні отвори в сучасних інтер’єрах можна оформити жалюзі, рулонними шторами, японськими екранами.