Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Консерватизм в інтер’єрі – простота і аристократизм

18/01/2021

Консерватизм – це чіткий, логічний, продуманий і зважений для кожного рішення характер, відданість історичним стандартам. Цей різновид дизайнерського напрямку стане оптимальним варіантом для флегматиків, яких важливі якості у вигляді обґрунтованості, надійності і спокою. Для таких осіб не властива нестримна фантазія, а нові тенденції є чимось забороненим. Такі люди не схильні до сприйняття нових віянь і тенденцій, вони лише викликають у них невпевненість і дискомфорт. На думку Ньютона, завдяки одній точці опори можна перевернути світ з ніг на голову, а консерватизм є ідеальним для такого результату.

Інтер’єр в стилі консерватизм в основному використовується при оформленні офісних приміщень і робочих кабінетів, де необхідно створити спокійну і заспокійливу атмосферу, в якій можна зайнятися без поспіху робочими справами. Дане стильове рішення часто віддають перевагу люди, що займають високі громадські позиції.

Історія формування стилю

Багато хто знає, що нових ідей в період французької революції суперечили поняття багатьох людей. Ідеологами республіки пропагувався ряд нових демократичних цінностей, несприйняття і відмова від старих традицій, буржуазії. Однак не кожен був готовий сприйняти таку точку зору, тому це посприяло появі консервативних партій. Також в той період консерватори прикладали зусилля, для того щоб зберегти усталені традиції і суспільні цінності, керуючись тим, що забувши своє минуле, ми не можемо розраховувати на майбутнє.

Відмінні риси напрямків

Головною відмінною рисою консерватизму виступає відсутній показний глянець і блиск. При оформленні приміщень перевага віддається неяскравим, теплим тонам, в міру приглушеним, теплим зсередини. Найбільш бажаними є відтінки бежевих і коричневих кольорів. Психіка людини асоціює такі тони як стабільність, надійність, прояв захисту і комфорту. Консерватизм в сфері інтер’єру – це своєрідна візитна картка для флегматичних особистостей, які володіють спокоєм і почуттям впевненості за майбутнє, готові подати руку допомоги, проте завжди відмовляються приймати щось нове. Для них підходящим варіантом є класика.

Таким людям характерно проявляти особливу обережність при виборі нових речей, віддаючи перевагу лише якісних виробів. Однак це зовсім не говорить про те, що вони не користуються сучасною побутовою технікою, а навіть навпаки – сімейний гарнітур з деревини може доповнюватися технікою від світових виробників. Але такі пристосування не виставляються напоказ, а приховані від очей за захистом у вигляді масивних фасадів.

Для консерватизму в інтер’єрі не властиво наявність пилу в кімнатах, розкиданої одягу, немитого посуду, безладу.

Кольорова гама

У дизайнерських інтер’єрах в стилі консерватизм в основному присутні коричневі кольори, і використовується дерево. Для розведення занадто похмурої обстановки в коричневому кольорі, його можна доповнити статуетками, картинами, шторами або меблевою оббивкою в бежевому або кремовому виконанні.

Світло

В інтер’єрі переважають традиційні системи освітлення у вигляді люстр з наявністю матових скляних плафонів, настільних ламп, виконаних в класичному дизайні і торшерів, що володіють м’яким світлом. В якості оформлення віконних прорізів можуть використовуватися традиційні варіації штор у вигляді прямокутних полотен, на яких не присутні вигадливі прикраси. Переважно вибирати насичені і глибокі кольори – від темно-коричневих до золотистих відтінків.

Предмети меблів

Даний вид інтер’єру не має на увазі під собою використання таких меблів як металеві стільці, столи із пластику й подібні гарнітури. Консерватизм – це меблі в стилі 19 століття, де основою виступають благородні породи деревини у вигляді дуба або червоного дерева. В якості меблів доречно придбання «бабусиних» різьблених книжкових шаф, м’яких меблів, антикварних сувенірів. У спальні для відпочинку в якості головного атрибуту повинна виступати велике ліжко, прикрашена розкішним балдахіном. Оббивним матеріалом для крісел і диванів виступають натуральні шкіряні матеріали в темних відтінках або однотонні бавовняні тканини.

Ідеальною меблями для стилю консерватизм є меблі, що дісталася у спадок, а також придбані варіанти гарнітурів, які використовувалися по закінченню декількох століть.

Види матеріалів

Відмінною особливістю стилю консерватизм є респектабельний характер. Відповідно, при виборі матеріалів перевагу необхідно віддавати довговічним і добротним виробам переважно натурального походження.

  1. В якості основи для меблів використовується натуральне дерево, для виготовлення світильників застосовують скло, а для декору бронзу або срібло.
  2. При оформленні стін використовують дерев’яні панелі, натуральні види каменів або однотонні текстильні шпалери.
  3. Для створення текстильних виробів і меблевої оббивки використовують шерсть, бавовняний матеріал або льон.
  4. Пол краще оформити за допомогою паркетних дощок, стелю пофарбувати в білий тон або встановити надійну стельову конструкцію в кремовому виконанні, що посприяє візуального розширення кімнати.
  5. Для оформлення ванної кімнати вибирають плитку або керамограніт в білому або кремовому кольорі. Сантехнічне обладнання повинно мати високу якість, можливо з наявністю позолочених кранів. Умивальник у ванній кімнаті може бути виконаний в круглій формі.

Аксесуари

Для даного інтер’єру характерна стриманість, спільно з використанням компактних аксесуарів, виконаних в винтажной тематиці. В якості предметів декору для оформлення кімнати не можна використовувати підробки або копії Антікваріатное виробів.

Для текстильних виробів характерно суворе виконання, а при виборі кольору необхідно керівництво палітрою кольорів основний гами.

При виборі люстр шанобливо вибирати скляні моделі з матовими плафонами. В якості додаткових джерел світла можна використовувати настільні види ламп в стриманих формах і торшери, бронзові та срібні свічники, що сприяють створенню затишної обстановки. Прекрасним доповненням до такого інтер’єру стане камін, для облицювання якого використовувався натуральний камінь.

Як елементи для прикраси будинку можна використовувати книжкові шафи, фарфорові і срібні предмети декору, картини, статуетки з бронзи. Хорошим рішенням стане придбання вовняного килима ручної роботи.

Інтер’єри в стилі консерватизм залишаються актуальними протягом багатьох століть по сьогоднішній день, не втрачаючи свою актуальність. Консервативний стиль – це практичне і зручне для життя рішення, порядок в домі, практичність, і незмінні життєві підвалини.