Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Колоніальний стиль в інтер’єрі – європейська екзотика

21/01/2021

Колоніальний стиль – це одне з класичних напрямків. Його назвою посприяли колоністи, яким було характерно не тільки осідати на чужих територіях, а й привносити власні звичаї, а також запозичувати ідеї інших населений при оформленні інтер’єрів. Даний напрямок має на увазі під собою поєднання вишуканих нот, розкоші, лаконічного характеру і простоти.

Колоніальний стиль в інтер’єрі можна охарактеризувати змішаним еклектичним попурі, де основою виступають варіації етнічних напрямків, де кожного різновиду характерна наявність відмінних рис. Також етнічні відгалуження мають і схожими факторами, що сприяє об’єднанню цих підгруп в єдиний напрямок.

Історичні факти

Зародження колоніального напрямки характеризується періодом, коли відбувалися великі географічні відкриття. В ті часи на чолі правління світом виступали могутні держави: Англія, Іспанія, Португалія. Прикладаючи зусилля для розширення власних володінь, представникам цих держав було властиво засновувати колонії на територіях Африки, Азії, а також індійських і австралійських землях.

Відповідно новоспечене населення потребувало місці для проживання, тому ними зводилися прості практичні будови, що відповідають європейським стандартам. Варто зауважити, що умови безперервного жаркого клімату і людський цікавий фактор вплинули на те, що в східному колориті стали з’являтися різновиди класичних інтер’єрів. Це в свою чергу посприяло зародженню яскравого і дивного колоніального стилю, для якого характерна висока популярність навіть після закінчення декількох століть.

Говорячи про особливості колоніального стилю, важливо згадати класицизм і готику, як вельми помітні течії в даному стилі. Незважаючи на те, що багато культурні традиції по закінченню часу змішалися один з одним, використання текстильних виробів все одно притаманні англійського стилю, а масивні споруди мають загальний характер з часами вікторіанського і античного періоду. Для колоніального стилю не характерна розкіш бароко, проте притаманний затишок, яким наділений кантрі стиль.

Відмінні риси

Будинки в колоніальному стилі являють собою дорогий вид нерухомості. Колоніальний стиль інтер’єру має на увазі під собою використання матеріалів натурального походження, які на сьогоднішній день не дешеві.

Відмінними рисами даного стилю є:

  • рослинність в достатній кількості. Проходження колонізації характерно для тропічних регіонів, що й посприяло застосування таких екзотичних рослин у вигляді ліан, папоротей, пальм;
  • наявність широких вікон в підлогу, що володіють схожістю з дверима. Будинки колоніального стилю володіли великими віконними прорізами для створення в будинку приємного протягу, який допомагав остудити гаряче повітря;
  • натуральна деревина і камені природного походження як самі використовувані матеріали для оформлення екстер’єрів та інтер’єрів.

На сьогоднішній день колоніальне напрямок має на увазі під собою три основних підгрупи у вигляді:

  • французького;
  • англійського;
  • американського стилів.

Особливу увагу необхідно приділити останнього напряму, так як на протязі довгого часу держава відчувала гніт Британії. Основою даного напрямку виступає класичний стиль, для якого характерні розширені межі. Це визначається зведеними просторими триповерховими будинками з величезними балконами і сходами. Перевага віддавалася матеріалами у вигляді масиву дерева, а для декору використовувався кований метал.

Під англійським варіантом мається на увазі архітектурний і інтер’єрний тип попурі Великобританії та Індії. Тут відчувається наявність суворого, манірного характеру аристократичних англійців, який гармонує з м’яким, відкритим і простим поведінкою індіанців. Колоніальний інтер’єр має на увазі під собою використання шкур звірів і голів тварин в якості вбрання для стін, а готичним малюнків властиве чергування з лініями плавного і округленій типу і химерними розмальовками, які служили прикрасою в індуїстських храмах.

Сфера архітектури

Для колоніального стилю в сфері архітектури характерний ряд відмінностей у вигляді:

  • симетричності фасадів;
  • використання простих елементів;
  • декількох поверхів;
  • використання таких конструкцій як колони або стовпи;
  • камінів;
  • панельних і мансардних вікон;
  • жалюзі;
  • фільонок;
  • використання цегли або дерева.

З того моменту коли відбувалося формування американського напрямку, були визначені три основні класи будівель:

  • шикарна нерухомість багатих людей;
  • споруди, зведені в стилі «дикий захід»;
  • міські варіанти будівель, в класичному стилі.

При створенні численних проектів для житла в колоніальному напрямку враховуються переваги замовників. Також колоніальний стиль можна побачити в сфері ландшафтного дизайну, де акцент робиться на загальну композицію. При організації ландшафту фахівці керуються простотою, а також елегантність в підході до проекту, результатом чого є створення будинків з прибудинковими територіями, де переважає густий газон, декоративні рослини і квіткові клумби.

Оформлення інтер’єру в колоніальному стилі

Колоніального стилю віддають перевагу при облаштуванні спальних, віталень кімнат, а також кухонних приміщень. Його метою є не тільки створення привабливою обстановки в будинку, але і наявність функціональності і зручності кожного елемента.

Кольори

Інтер’єр в колоніальному стилі може бути виконаний при використанні двох протилежних підходів у виборі оптимальних кольорових гам. Під першим варіантом маються на увазі білі елементи в великій кількості, а також меблі, виконана в темних колірних гамах. Найоптимальніші варіанти кольорів для меблів – це варіанти у вигляді коричневих і бордових відтінків. Фахівці не рекомендують до використання чорний колір.

Під другим способом мається на увазі використання жовтих, зелених або червоних кольорів, які будуть ідеально підходити до гобеленовим килимах або меблевим чохлам. Такий метод оформлення сприяє створенню справжнього свята. На диванах в основному присутні тканинні оббивки з наявністю яскравих принтів. Саме такий яскравий підхід допомагає забути про сірість вулиць і зануритися в прекрасну домашню атмосферу.

Світло

При оформленні інтер’єру в колоніальному стилі необхідно купити обов’язковий елемент у вигляді люстри, яка в основному виконана у вигляді кованої конструкції з наявністю пірамідальних або округлих плафонів. Також фахівці рекомендують використовувати світильники, виконані відповідно до арабським або африканським напрямком. Периметр приміщення можна обставити значною кількістю світильником для гарного освітлення будинку в темний час доби.

Текстиль

При виборі тканих матеріалів необхідно підійти максимально відповідально до цієї покупки. У минулих століттях для того, щоб вибрати оптимальний варіант тканини, люди враховували умови життя. Так як суспільство постійно протистояло з природою і вело кочовий спосіб життя, їм потрібні були надійні варіанти текстилю, де найоптимальнішими варіантами виступало сукно, яке було основою для одягу і матеріалом для обробки кімнат. Багаті родини могли дозволити собі шовк і оксамит, які володіли чудовими характеристиками.

Предмети меблів

Інтер’єр в колоніальному стилі передбачає використання дерев’яних меблів, де основними матеріалами виступає сировину у вигляді каучукових або тюльпанове дерево, азіатських горіхів, пальм. Для використовуваної меблів характерна легкість, міцність і надійність. Таке меблювання – це відмінний варіант для заміської нерухомості, а також оптимальна колоніальна меблі для оформлення інтер’єру в сучасній квартирі.

Також даний напрямок передбачає плетені варіації деталей, спеціальні вставки, натуральні або штучні види меблів. При виборі тканини для оббивки меблів перевагу рекомендовано віддавати пастельним відтінкам.

Види матеріалів

Найпопулярнішим матеріалом, який використовується для створення колоніальних інтер’єрів, виступає дерево. Також високий попит спостерігається на камінь і цегла. Можливе використання продукції, яка імітує натуральні матеріали. Дешеві матеріали – не підходящий варіант при створенні інтер’єру в колоніальному стилі.

Поверхні стін і підлоги

Для оформлення статі в основному використовуються дерев’яні дошки з дуба. Також можливе використання керамічної плитки, невеликих килимків, виконаних в яскравих кольорах або з наявністю квіткових або геометричних зображень.

Стеля

Для колоніальних стель характерна різноманітність. Стельова зона може бути оформлена в тон зі стінами, а також відрізнятися конструктивними особливостями. В кімнату в колоніальному стилі можна встановити натяжна стеля, а також оформити поверхню при використанні дерев’яних балок.

Вікна

Для того щоб в будинку переважало достатню кількість природного світла, споруди в колоніальному стилі мають велику кількість вікон. Як матеріали для вікон використовуються світлі породи дерев. Прикрасити віконні прорізи можна при використанні штор або жалюзі в вигляді тканинних або дерев’яних виробів.

Аксесуари

Різноманітні аксесуари сприяє створенню привабливою обстановки в приміщенні і допомагають зробити акценти на потрібних предметах. Можливе використання різноманітних скринь, валізою зі шкіри, кошиків та інших предметів декору, які володіють характером кочового життя. Також доречно буде придбання різних дзеркал, старовинних годинників або статуеток.

Перевага віддається бронзовим скульптурам і нерідко дерев’яним виробам. При оформленні інтер’єрів відповідно до колоніальним стилем можна розглянути до покупки варіанти декору у вигляді настінних панно, люстр, торшерів і інших предметів, які допоможуть створити невимушену атмосферу в домі. Найактуальнішими матеріалами для декору виступає мармур, бронза і шкіряні матеріали, ідеально гармоніюють один з одним.

При виборі оптимального аксесуара для створення свого інтер’єру перевагу слід віддавати предметів, які будуть сприяти створенню спокійного, теплого і домашнього затишку.