Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Класицизм в інтер’єрі – раціоналізм і стримана розкіш

22/01/2021

Стиль класицизм – це розкішні мармурові арки, ліжкові балдахіни з оксамитового атласу, прикрашений дорогоцінним камінням декор. Також це витончена мушка на жіночій щоці, несуча свою таємницю і шик, вишукані мереживні рукавички в венеціанському стилі, величний і розкішний характер, найкраще від рококо і бароко. Саме так можна охарактеризувати класицизм стиль.

Історія

Варто відразу сказати, що класицизм і класичний напрям – це два різних позначення, а не єдине поняття, як вважають багато людей. Під класикою маються на увазі предмети сфери мистецтва, дизайну, архітектури, для яких характерна найвища оцінка виконання. На сьогоднішній день класичні елементи вважаються еталонами, зразками, які повинні бути прикладом. Класика прийшла до нас з минулих століть і посприяла розриву зв’язку з часом, зайнявши почесне місце в сучасному світі.

Для класицизму характерно більш вузьке поняття, яке має на увазі під собою логіку і строгий порядок. Для деяких зразків класицизму характерно ставлення до класики. Основоположниками даного напрямку сили для творчості запозичувалися в античній архітектурі, як зразковому напрямку. У той період бароко переживав занепад і його змінив більш модний стиль рококо, який в майбутньому посприяв появі класичної альтернативи. Зародження класицизму характерно для архітектурних храмів. Двома великими зодчими тих епох: Палладіо і Скамоцці була сформульована струнка система принципів стилю. По закінченню часу даний напрямок видозмінювалася, чому сприяли дослідження архітекторів, натхнених античним періодом. Однак, незважаючи на це, класицизм не позбавився свого витонченості і по сьогоднішній день.

Архітектором Робертом Адамом було докладено багато зусиль, що посприяло привнесення великого внеску в формування стилю класицизм.

Відмінні риси стилю

Напрямку у вигляді класицизму можна дати такі відмінні характеристики:

  1. Використання драпіровок, для виготовлення яких використовуються натуральні тканини матеріали. Окрасою вбрання виступають непомітні, стримані і в той же час розкішні візерунки.
  2. Різновиди витонченої ліпнини, розпису на поверхнях стін, гобелени, як альтернатива картинам.
  3. Наявність довгих і вузьких віконних прорізів. Для створення сучасних інтер’єрних рішень встановлюються вікна панорамного типу, конструкційні особливості яких сприяють виходу на терасу або на засклені балкони. Окрасою вікон служать важкі портьєри з наявністю подхватов. Важкі види тканин найкраще гармоніюють з високими стелями. З цієї причини дане стильовий напрям в основному використовується для просторих приміщень.
  4. Зведення античних колон з капітелями, фризи, фестони, дзеркальні поверхні, освітлювальні прилади, основою яких виступає дорогий кришталь.
  5. Предмети меблів з цінної деревини.

Класицизм інтер’єр доповнюється розкішними, багатими елементами в достатній кількості, для яких характерне оригінальне і непомітне виконання. Мабуть з цієї причини тенденція симетрії використовується при оформленні багатьох інтер’єрів, що сприяє створенню збалансованої розкоші.

Сфера архітектури

Коріння класицизму мають відношення до античної архітектури, так як даний напрямок має на увазі використання елементів, мотивів і закономірностей, характерних для античної епохи. Якщо говорити про основу архітектури – то це обов’язково сувора симетрія, пропорційність створюваних композицій, регулярні планування і чіткі об’ємні форми.

В ті часи майстри працювали над створенням неукріплених палаців, садово-паркових ансамблів у французьких садах з наявністю випрямлених алей. Типовими елементами класицизму є акцентовані види сходів, предмети античного декору, купола в будівлях громадського призначення.

Для пізнього класицизму характерно придбання військових символів у вигляді тріумфальної арки у Франції. До архітектурного символу в Росії відноситься Санкт-Петербург.

Оформлення інтер’єру

Інтер’єр класицизм уособлює багатство смаку і високе положення свого власника. Створення точних, прямих і симетричних ліній, використання натуральних матеріалів, в основному виконаних методом ручної роботи сприяють створенню елегантних і розкішних інтер’єрів, що володіють стриманим і строгим характером.

Освітлення

Дизайни інтер’єрів, виконані відповідно до даним напрямком, можуть володіти різними варіаціями освітлення. Перевага віддається розкішним моделям люстр, настінним бра, торшерами, а також точковим світильників.

При наявності достатньої висоти в кімнаті приміщення можна прикрасити багаторіжкові люстрою, яку прикрашають лампочки у вигляді свічок. Також освітлювальний прилад можна закріпити до стельової зоні за допомогою розетки. Придбання бронзових свічників – оригінальний спосіб для створення затишного освітлення в кімнаті. Інтер’єр в стилі класицизм – це наявність в приміщенні великих і високих вікон, які дозволяють природному світлу проникати в приміщення в достатній кількості.

Кольори

При створенні інтер’єрів обов’язковою умовою є використання білого або схожого на нього відтінків. Ступінь насиченості кольору визначається функціями і габаритами приміщення. Для просторих кімнат можна розглянути до покупки темні різновиди коричневих тонів у вигляді багатого горіха, червоного дерева, насиченого шоколаду, м’якого пісочного відтінку. Для маленьких кімнат ідеальним рішенням стане бежевий, кремовий або легкий кавовий колір. Також можливе використання м’яких відтінків рожевого, зеленого, блакитного, жовтого і рідше бузкових варіацій. В основному поєднують 3 тони у вигляді світлого, середнього-пастельного і щодо яскравого акценту.

Предмети меблів

Для виготовлення класичної меблювання в основному використовуються благородні породи деревини. Переважно конструкції виконані на основі червоного дерева, де в якості інкрустації виробів виступає дерево у вигляді сатинового або рожевого матеріалу. Для обрамлення використовується темніший матеріал, наприклад, туя або палісандр. В якості прикраси розкішних гарнітурів виступає різьблення, виконане в грецьких мотивах і мозаїка, де основою виступають світлі і темні породи дерева. Такі чудові шедеври, виконані ручним методом, доповнюються золотом, накладками з бронзи, ажурними меблевими ніжками, елегантними ручками і різьбленими видами розеток. Такий різновид розкішної королівської обробки свідчить не тільки про тонкий смак господаря, але також і про його високий статус.

Для стилю класицизм в меблів характерні конструкційні особливості та використання прямих ліній. Ніжки меблів виконані в звуженому виконанні до низу, а для шаф і консолей характерні ясні пропорції і елегантне виконання. Інтер’єрні варіації в стилі класицизм часто доповнюються жіночими туалетними столиками і бюро. Для фарбування таких предметів використовували білий лак, в який додавалася золота крихта для зображення стильового акценту. При виборі оббивних матеріалів для м’якої меблювання слід керуватися основними принципами класицизму, вибираючи строгі відтінки з наявністю ненав’язливих кольорових принтів. Цей канон необхідно враховувати при виборі меблів, так як він допоможе в створенні багатого і розкішного інтер’єру.

Вікна

Важливими елементами в інтер’єрі класицизм виступають вікна. Віконні отвори витягаються до верху і формуються в важкі рами з дерева. Прикрасами для вікон виступають стильні штори і функціональні аксесуари. На великих вікнах з масивними підвіконнями ідеально виглядають штори, на яких видно важкі складки з присутніми золотими крученими підв’язками з китицями. При виборі текстилю для вікон перевагу рекомендовано віддавати королівським тканин у вигляді оксамиту, парчі, гобеленових матеріалів і щільних видів шовку.

Текстильні вироби

За допомогою використання тканин виконують декорування не тільки меблів і вікон, а й стін. Королівський інтер’єр наповнюється ще більшою розкішшю, якщо одна зі стін буде задрапірована при використанні однотонного матеріалу. Однотонна матерія може бути закріплена складками або вільно спускатися до підлоги. Такий декор для стін сприяє відчуттю того, що тканий матеріал настільки невагомий, що сприяє візуальному розширенню приміщення. А почуття ширяння в повітрі особливо важливо для просторих кімнат.

Також прикрасами для стіни можуть виступати ніші і декоративні панелі. Однак тут необхідною умовою є прямі кути і лаконічна обробка. Можливе використання золочення фільонок, статуеток, ліпнини та барельєфа. Головною метою при створенні інтер’єру є почуття міри і створення атмосфери, характерної для даного стильового напрямку.

Стеля

Стельова зона може бути оформлена за допомогою використання багаторівневої обробки. Такий варіант стане оптимальним для кімнат з високими стелями.

До обов’язкових елементів при оформленні стельової зони відноситься ліпнина, яка допомагає у формуванні загального враження про інтер’єр. На сьогодні досить рідко перевага віддається колонах і аркадах, так як більша частина квартир і будинків не володіють достатньою квадратурою для їх установки.

Стіни

Використання декоративної штукатурки і дорогих текстильних шпалер – відповідні матеріали для оформлення стін. Переважно використання м’яких і спокійних тонів. При створенні деяких інтер’єрів для обробки стін використовують тканинну матерію. Інтер’єр класицизм – це рівні і однотонні стіни, де можливими варіантами декору можуть виступати картини, фотографії або дзеркала.

Підлога

Для оформлення статі найкращим варіантом стане паркет з цінної деревини, який підкреслить особливості стилю класицизм. Важливо ретельно підходити до вибору паркетних дощок, віддаючи перевагу відповідним зображенням і квітам матеріалів.

Елементи декору та аксесуари

Декорація приміщення відповідно до основами стилю класицизм на увазі елементи у вигляді колон і красивих килимів. Гарним доповненням до кімнати стануть книжкові полиці і дрібні аксесуари. Завдяки порцеляновим дрібничок можна прикрасити камін або поверхню журнального столика.

При виборі картин можна вибирати великі і середні варіанти. Також кімнату можна прикрасити фотографіями в рамках або дзеркалами, які декоровані матеріалами з позолоти. Також в якості прикраси в приміщенні можуть виступати статуї і в обов’язковому порядку камін. Саме камін і є основною родзинкою даного стилю.

Вітальня

Обстановка в кімнаті для гостей повинна бути максимально затишною, комфортною і привабливою. І цей напрямок є ідеальним рішенням для оформлення цього приміщення. Білий колір є найбільш підходящим для оформлення вітальні, оскільки володіє універсальністю і прекрасно гармонує з лакованої деревиною, позолотою і натуральними видами матеріалів.

Гарним доповненням до білого кольору стануть блакитний, бірюзовий або бежеві відтінки. При оформленні стелі перевагу краще віддати барвником з матовим ефектом, а поверхні стін оформити шпалерами або пофарбувати в однотонний колір. При виборі матеріалів для підлоги перевагу рекомендовано віддавати виключно натуральної деревини, де найкращим рішенням стане паркет або паркетні дошки.

Вікна та двері буде доречно оформити у вигляді арок. Найбільш елегантно і розкішно виглядає меблі, що володіє позолотою, різьбленням і емалевими вставками. Головний акцент кімнаті слід зробити за допомогою люстри з великою кількістю лампочок, а стіни доповнити бра.

Спальна кімната

У спальній кімнаті обстановка повинна бути максимально затишною і комфортною. При оформленні кімнати для відпочинку, її краще оформити в світлі тони. Стіни краще зробити однотонними, а стеля оформити в білий колір і прикрасити ліпниною. Паркетна підлога може бути виконаний як в одному кольорі, так і з наявністю візерунків.

Кухня

Кухня повинна бути просторою, оформленої в світлі тони. В якості меблів можуть виступати вироби в білому кольорі з наявністю декору з позолоти. Паркетна підлога на кухні і ліпнина по периметру всієї стельової зони посприяє шарму і витонченості кухонного інтер’єру.

Дитяча кімната

Для оформлення дитячої кімнати перевагу можна віддати ніжно-рожевим або лавандовим квітам. Доречною буде покупка шафи з дзеркалами на дверях і комода для зберігання дитячих дрібничок. Ліжко та стіл в дитячій – обов’язкові елементи дизайну в класицизмі.

Ванна

Як обробні матеріали для ванної кімнати застосовується керамічна плитка в зелених схожих на нього відтінках. Стіни та підлога бажано оформити в колір оливки. Елегантним прикрасою у ванній кімнаті стане овальне дзеркало в простій рамі, де по обидва боки від нього будуть встановлені чотири парних бра з наявністю двох лампочок.

Робочий кабінет

Антикварні види меблів у вигляді старовинного письмового столу, бюро, конторки, виконані з темних порід деревини – це ідеальний варіант для оформлення інтер’єру в робочому кабінеті. Щоб розбавити похмуру обстановку, можна використовувати тканинні матеріали світлих тонів з наявністю нейтральних візерунків для драпірування стін. Придбання розкішного крісла в шкіряній оббивці і особистої бібліотеки – елементи, які зроблять робочий кабінет максимально функціональним і комфортабельним.