Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Стиль кітч в інтер’єрі – кричуща неординарність

13/01/2021

Стиль кітч – це виклик загальноприйнятим стандартам, нестандартному колориту, усвідомленим і продуманим провокацій. І зовсім не кожен може впоратися зі створенням вибухового коктейлю, в якому основними інгредієнтами виступає класика, кантрі і ампір. Для різноголосе стилю кітч характерний дисбаланс, невинність і використання різношерстих, вельми артистичних елементів. Цьому варіанту віддають перевагу ті, хто хоче сказати про своє індивідуальному баченні, за допомогою порушення традиційних зразків, що визначається поєднанням на одній полиці дешевої сувенірної продукції та антікваріатов.

Кітч стиль, для якого притаманний хуліганський характер, вибирають люди, незалежні від чужої думки. Кітч в інтер’єрі може проявляти свій характер у вигляді поєднання різноманітних матеріалів, таких як лінолеум, ліпнина, антикварні варіації крісел, скляні столи, які створюють єдине інтер’єрне рішення. Даний напрямок це виклик обридлим стандартним традиціям і традиційним дизайнерським тематиками, від яких багато хто вже втомилися. Оформлення житла в такому стилі це ідеальне рішення при наявності мінімальних засобів для оновлення приміщення. Адже стиль інтер’єру кітч – це створення яскравої і колоритною обстановки без необхідності вкладати великі гроші і звертатися за допомогою до дизайнерів.

Історичні факти

Для кітчу характерно зародження в XIX столітті. Поняття «кітч» з’явилося в Німеччині, його можна інтерпретувати як дешевий і позбавлений смаку характер, справжні основи якого були загублені для освіченого суспільства. Індустріальною революцією були створені стандарти загальної грамотності, де читання і письмо були знижені до класу повсякденного грамотності. Інтелігентне суспільство, яке раніше мало вплив на формування культури, було розведено простими працівниками, що не виявляли потребу в естетичній грамотності.

Відомим критиком Клементом Гринбергом даний стиль був інтерпретований як другий культурний феномен, що зародився в Західному регіоні в один час з авангардизмом. Багато представників естетичної культури і рецензенти проявляли своє обурення і невдоволення в сторону кітч стилю.

Варто зауважити, що навіть до вікторіанському стилю і готичному мистецтву не було стільки претензій з боку суспільства як до даного напрямку.

Відмінні риси стилю

До ряду відмінних характеристик кітч напряму належать:

  1. Використання виробної продукції. Імітації підлягає буквально все: дорогі види матеріалів, картини, елементи декору. Навмисно застосовуються браковані вироби, які не відрізняються естетичною привабливістю.
  2. Декор в велич кількості. Для кожного квадратного сантиметра застосовуються прикраси у вигляді килимків, картин, листівок та інших аксесуарів. Кожен стіл прикрашений різними безглуздими фігурками.
  3. Еклектизм визначається тим, що нарочито застосовуються предмети різних напрямків, які мають протилежну характером один з одним. Їх використовують в хаотичної послідовності. Багато англійці в вікторіанську епоху вважали еклетізм в архітектурній сфері, знаком смаку. На сьогоднішній день любителі кітч стилю спеціально створюють атмосферу безладу як прояв поваги до даного напрямку.

Сфера архітектури

Акцентованого нігілізму властиво відображення і в архітектурній сфері. Зовнішні види оздоблень нагадують тимчасове зміщення в межах однієї будівлі. Будівлі, зведені за стилем ампір або рококо, доповнюються предметами, характерними для модернізму. Це визначається яскравими і металевими арками, які перетинаються з лепнинами і конструкціями у вигляді колон, класичних арочних вікон, розташованих на поверхах асиметричних типів.

Родзинкою даного напрямку в сфері містобудування виступає зведення об’єктів, які мають подібністю з їстівними продуктами і побутовими предметами у вигляді габаритних чайників, фруктів, корзин. Варто зауважити, що у такого неординарного творчості є маса своїх шанувальників.

Оформлення інтер’єру в стилі кітч

Інтер’єр кітч можна охарактеризувати як неакуратно саморобку, виконану маленькою дитиною. При виборі матеріалів керуються принципом яскравості, де не дотримуються абсолютно ніякі технологічні стандарти.

Палітра кольорів

Відносно використовуваних квітів, перевага віддається агресивним кислотним відтінкам, яскравим фарбам, неординарним візерунком, результатом чого є створення художнього неподобства і веселою обстановки. В якості основних тонів використовують: яскраво-червоні відтінки, індиго, фуксія, канарково жовті, насичено-рожеві і золотистих кольору. При оформленні одного приміщення можуть використовуватися кілька видів протилежних тонів і різних зображень. При оформленні стін можуть застосовуватися фарбувальні склади різних кольорів, шпалерні полотна, на яких нанесені абстрактні або рослинні принти. Для поверхонь в кімнатах використовують різнокольорові варіанти плиток, а на підлогу наносять вигадливі візерунки або імітацію НЕ строганой деревини. При виборі килимів перевагу віддають яскравим виробам з наявністю різнокольорових зображень, леопардових принтів і т.д. На стельової зоні можуть бути нанесені строкаті 3D малюнки, червоні, фіолетові, зелені кольори.

Освітлення

Оформляючи кімнату в кітч стилі, необхідно, щоб в ній була достатня кількість світла. Дозволено використання неонових підсвічувань і приладів світла у вигляді світильників, розкиданих в хаотичному порядку. Для визначення стилістики можна використовувати різнопланові світильники настінного типу, пафосні люстри з наявністю кристалічних підвісок. Сучасники даного стилю рекомендують використовувати кілька видів освітлювальних приладів, які будуть підходити до яскравих поверхонь. Яскравим характером мають торшери з наявністю кольорових металевих плафонів, підвісні види абажурів. Особливий акцент в кімнаті можна зробити, купивши кришталеву люстру або футуристичне бра. Також можливі настільні лампи і різновидні види лампочок в голом, саморобному, пов’язаному або плетеному виконанні.

Для створення відповідної атмосфери можна використовувати такі види сполучень:

  • освітлювальні прилади діодного типу і канделябри;
  • ліхтарики і хромовані плафони;
  • намистини з кришталю, різноманітні підвіски, розсіювачі з дерева.

Меблі

До кітч інтер’єру ідеально підійде меблювання будь-якого виробництво і епох. Для створення урочистої обстановки в приміщенні можна використовувати меблі з оксамитовими видами оббивок, парчею або недорогим плюшем. Всі види оздоблень, справжні або фальшиві вироби повинні відрізнятися такими критеріями як позолота, дуті форми і велика кількість різьблених елементів. Надати новий вид меблів можна і своїми силами, замінивши старі види оббивок на більш модні і ультрасучасні тканини. Диван може бути виконаний в химерному виконанні і відрізнятися строкатою оббивкою. Гарним доповненням до нього стане вінтажний комод з масиву, плазмовий телевізор і пасторальні картини.

Переваги даного стилю визначаються тим, що немає необхідності у витраті грошей на придбання меблів. Як гідних зразків можна використовувати стару меблі, знайдену на смітнику або взяту в старих будинках своїх предків. Для додання відповідного зовнішнього вигляду меблеві вироби можна урізноманітнити при використанні акрилових фарб, розпису і декупажу.

Матеріали

Альтернативною заміною дереву стане ДСП і ДВП, а оксамиту і шкірі – текстильні тканини і кожзам. Для використовуваних матеріалів характерна різноманітність і штучне виконання. Залізні предмети можна оббити велюром, а під стільці з пластику постелити махровий килим. При створенні інтер’єру необхідно керуватися лише особистої фантазією і використовувати штучно створені матеріали будь-яких форм і походжень.

Поверхні підлоги і стін

Для статі взагалі можуть не використовуватися ніякі матеріали. Саме таке рішення вибирають багато дизайнерів. Також можливе використання підлогових покриттів в якості лінолеуму, плитки, ламінату і ковроліну. Деревину можна пофарбувати при використанні яскравих фарб або ошкурить. При виборі відтінків і візерунків слід керуватися лише своїми уподобаннями.

При оформленні стін слід дотримуватися особливого стилю для кожної поверхні. Можливе використання тканинних шпалер, оббивних панелей, гладких візерункових і килимових покриттів. Доповненням до обштукатуреної кладці можуть стати герої мультфільмів або зображення зірок. Рідкісним винятком виступає однотонність.

Віконні і дверні конструкції

Коли справа доходить до вікон, то їх оформляють у вигляді ламаних і неправильних форм. Хорошим рішенням стануть віконні прорізи, які відповідають особливостям помпезних стилів нинішніх століть.

Особливості вибору предметів декору і аксесуарів

Рекомендовано використання картин, написаних сучасними авторами, пасторальних шедеврів із зображенням невинних дів, поп-арт картин, коміксів чи мультфільмів.

Як аксесуари можна вибирати найрізноманітніші елементи у вигляді тканинних шкатулок, пластикових квітів, екстравагантних ваз і інших предметів. В інтер’єрі присутній характер якоїсь жадібності, що визначається жадібністю сільського жителя до сувенірної продукції незнайомих йому культур.

Також цікавим варіантом стане оформлення кімнати по типу закоханої поганулі, що має на увазі під собою прикраси у вигляді романтичних листівок, трояндочок, сердечок і елементів, що асоціюють закоханість.

Як оформити кімнати?

Якщо ви вирішили оформити своє приміщення відповідно до кітч стилем, тоді не варто боятися видовищності, сміливого поєднання елементів з різних напрямків. Для отримання оригінального дизайну рекомендовано використовувати хаотичний метод при розстановці предметів декору.

Самим бюджетним варіантом стане замінити оббивку на кріслах і диванах, придбати старовинні фігурки на блошиному ринку. Для створення образу можна використовувати принти з тваринами, кислотні тони, поєднувати старовинну і сучасну меблі.

Вітальня

У цій кімнаті в обов’язковому порядку має бути присутня меблі у вигляді м’якого дивана і крісел, оббитих яскравими текстильними матеріалами. Для створення легкого, гламурного ефекту старі меблі може бути доповнена фурнітурою, самоклеящимися молдінгами, планками і карнизами. Завдяки гнучким пластиковим елементам можна перетворити нудні і старі гарнітури.

Поєднання скла, дерева, вінілових панелей, що володіють імітацією під благородні матеріали – все це підходящі варіанти для оформлення вітальні кімнати. Стельова зона може бути виконана у вигляді багаторівневої стелі, який прикрашає кришталева люстра. Можливо оформлення наливної 3D підлоги з наявністю динамічних і яскравих зображень.

Спальна кімната

Застосовуючи стиль кітч, в кімнаті для сну не повинен бути присутнім мікс фактур і помітних колірних палітр. Сучасні дизайнери рекомендують доповнити кімнату для відпочинку важкими фактурними шторами, покривалами, килимами в печворк стилі. Для розведення багатого і витонченого декору можна розглянути до покупки лаконічні тумби. Для створення своєрідного шарму можна придбати ажурні світильники, китайські ліхтарики, штучні шкури або ліжко з наявністю кованого головах. Також доречними стануть різнокольорові подушки, плюшеві пледи.

Кухня

Для оформлення кухонної зони використовують кольори у вигляді соковитих помаранчевих, зелених, жовтих, коралових тонів. При виборі штор і скатертин перевагу краще віддавати виробам з наявністю флористичних мотивів.