Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Кантрі стиль в інтер’єрі – демократичність і душевність

17/01/2021

Стиль кантрі – це простота, відсутні вигадливі деталі і висока функціональність елементів. Часто зустрічається в сфері мистецтва, музичних течіях, інтер’єрних і модні тенденції. Даний напрямок зародився самостійний стиль ще в середині минулого століття. Кантрі можна охарактеризувати як привітне і відкрите, а його девізом є прагнення повернутися назад до природи.

Історичні факти

У період 1920-1930 років люди познайомилися з даним напрямком, яке використовувалося при позначенні сільських коренів в присутності домашнього інтер’єру. В ті часи особливо розкішними були інтер’єри, виконані в стилі бабусиних будиночків в селах. Основною рисою цього напрямку виступає ряд дитячих спогадів, які асоціюються з запахом домашньої випічки і парного молока, накрохмаленими фіранками на вікнах, просторими і комфортними ліжками в світлих приміщеннях. У ті часи при покупці житлової нерухомості за рисами міста люди прагнули оформляти будинку відповідно до сільськими традиціями.

Така тенденція оформлення житла стала популярною і в містах Європи, Америки, Англії та інших країнах світу з 1950 -1960 років. Даний напрямок поєднує в собі природність, високий комфорт і функціональність. Це призвело до того, що стиль кантрі в інтер’єрі став широко використовуватися при оформленні не тільки заміських будівель, але також і квартир в межах міста.

Навіть французької молоддю нерухомість оформлялася відповідно до сільськими традиціями Франції, в той момент як англійцям було властиво оформляти свої житла відповідно до традицій характерними для англійських інтер’єрів. У підсумку це призвело до того, що кантрі має безліч напрямків, для кожного з яких характерні нотки сільського колориту різних країн.

На сьогоднішній день можна виділити наступні напрямки у вигляді:

 • французького Провансу;
 • швейцарського (шале);
 • англійського;
 • німецького;
 • італійського;
 • американського.

Фахівцями дизайнерської індустрії створюються модні інтер’єри не тільки відповідно до сільськими традиціями, але також до уваги беруться особливості різних країн. Тому просте квартирне приміщення може бути оформлено відповідно до особливостей англійської або французької напрямків. Такий стиль називається «етно кантрі».

Правила стилю

Інтер’єр в стилі кантрі має на увазі під собою використання дерева, каменю, соломи і очерету. При достатньому просторі в приміщенні створюють численні арочні входи. При оформленні заміського будинку відповідно до стилю на літній терасі можна висадити квіти.

Кантрі напрямок відображає саму природу і клімат місцевого середовища. Наприклад, для європейської різновиди характерна велика стриманість, в порівнянні з помітним і яскравим мексиканським оформленням. При оформленні свого житла необхідно керуватися гармонійним колірним балансом, як запорукою стилю. При наявності насичених і яскравих стін сам інтер’єр доречно буде оформити в менш викликає і помітну колірну палітру.

Для кантрі інтер’єру можливе використання паперових, текстильних і вінілових шпалер, а також штукатурних складів. Як обробні матеріали для стель можна використовуватися деревину або балки, переважно забарвлені в білий тон. Як матеріали для оформлення підлог можна використовувати камінь, дерево або глину, а також їх продукти їх імітації. Житло має володіти простими вікнами і дверима, доріжками і циновками на підлогах.

Архітектура

Нерухомість в даному напрямку виступає прикладом актуальних архітектурних шедеврів. При проектуванні необхідно враховувати особливості місцевості. Наприклад, для оформлення будинків в американському стилі властивий характер середньовічного стилю.

Варто зауважити, що вдома володіли безліччю відмінностей, але, незважаючи на це, кантрі стиль має на увазі під собою загальну особливість для всіх напрямків у вигляді проживання далеко від міського шуму.

Оформлення інтер’єру в стилі кантрі

Під «сільським» напрямком мається на увазі об’єднання багатьох етнічних течій, однак, незважаючи на це, кантрі інтер’єр – це самостійний стиль.

Відмінні риси:

 • використання простих елементів;
 • відсутні вигадливі деталі;
 • застосування функціональних елементів;
 • висока комфортабельність, що гармоніює з романтизмом;
 • колорит різних країн і сільська простота.

Для цього стилю характерний незвичайний і різноманітний характер, який можна побачити в сучасній вітальні, об’єднаної з кухонною зоною. В якості головного елемента в кімнаті виступає великий стіл, розташований по центру приміщення. Завдяки повітряним фіранкам на широких віконних отворах і яскравим шторам можна створити затишну обстановку в будинку.

Кольори

При оформленні інтер’єру кантрі використовуються основні фонові кольори, а також додаткові відтінки. Також присутній деякі заборонені тони, що не рекомендовано використовувати, щоб уникнути оригінальності кантрі стилю – кольори металевих і пурпурних відтінків. До основного фону підійдуть варіанти кольорів у вигляді ніжних, світлих відтінків, які будуть ідеально гармоніювати з рослинністю і природними зображеннями.

Якщо говорити про червоний колір світлого типу, то він підійде до коричневого тону. Таке поєднання стане оригінальним для оформлення елементів декорацій. Наприклад, до столу з темної деревини відмінно підійде скатертина червоного кольору з наявністю різних принтів.

Завдяки використанню червоних відтінків можна зробити акцент на чому-небудь, проте головне не переборщити з яскравою палітрою.

Освітлення

Даний напрямок не має на увазі під собою використання щільних штор, так як в будинок повинно потрапляти достатня кількість природного світла. Як штучного освітлення не рекомендовано використовувати лампи люмінесцентного, галогенного або енергозберігаючого типу, які володіють холодним білим світлом. Більш доречним варіантом стане використання звичайних ламп розжарювання для бра і торшерів.

Оформляючи житло, перевагу краще віддати люстр і світильників під старовину. Для створення затишку і комфорту в кімнаті можна придбати предмети у вигляді свічників, канделябрів, торшерів з бахромою.

Матеріали

При виборі основних матеріалів необхідно керуватися сільськими традиціями, відповідно до яких будувалися натуральні сільські хати, де навряд чи можна було зустріти пластикові види панелей і наливних підлог. Для оформлення статі рекомендовано використовувати дерево, каміни можна оформити при використанні дикого каменю, а матеріалом для дверей і вікон найкращим варіантом стане дерево.

Поверхні стін і стель можна вибілити або оформити при використанні паперових шпалер у смужку або з наявністю дрібних рослинних зображень. Кухня кантрі має на увазі під собою простору кімнату, оформлену при використанні дерев’яних панелей з наявністю білих стель і чітко виражених ланг з темної деревини. Для оформлення кухонного статі можна застосовувати камінь або ж імітацію природних каменів.

Підлога

У «сільських» будиночках підлоги можуть бути дерев’яного або кам’яного типу. Сучасні тенденції дозволяють замінювати натуральний кам’яну підлогу керамічним плитковим матеріалом. Якщо перевага віддається дерев’яним полам, тоді на них повинна бути видна натуральність структур і особливості деревини. Як матеріали для покриття дерева краще використовувати прозорі види лаків або морилку, але не щільний фарбувальний склад на масляній основі.

Якщо відсутня можливість використання дощок, то перевагу можна віддати паркету або ламінату з наявністю точно виражених зображень від сучків і структури дерева. Холодний кам’яну підлогу можна утеплити, використавши теплий натуральний килим. Підлогові види покриттів – це важливі елементи при плануванні інтер’єру в стилі кантрі.

Фахівці дизайнерської сфери рекомендують використовувати матеріали у вигляді коров’ячих шкур, циновки, килимів на основі вовни, плетених доріжок, самоткане моделей килимів.

Стіни

При оформленні поверхонь стін хорошим варіантом стане використання панелей з тканини натяжної типу або цегляних вставок для каміна, димоходу, віконних конструкцій. Також стіни можна побілити крейдою або обклеїти при використанні простих шпалерних полотен. Інтер’єрні рішення в стилі кантрі мають на увазі під собою застосування дерев’яних панелей, штукатурних складів, дерев’яних стін.

Предмети меблів

Вся меблювання повинна відрізнятися чітким виконанням, комфортом і володіти простими лініями. В якості основи для меблів може використовуватися дерево, вкрите лаковим складом, а також матеріали з дерева з наявністю потертостей, коване залізо, ротанг або лоза, шкіряні, тканинні матеріали для оббивки.

На меблів не повинні бути присутніми вензелі та інші зображення, винятком є лише дрібні рослинні або картаті візерунки. Найкращим варіантом стане мінімальний декор, текстури, зображення і функції.

Багатофункціональний характер абсолютно не властивий цьому стилю. Наприклад, обідній стіл повинен призначатися лише для трапези, але не служити предметом меблів, яка трансформується для виконання інших цілей.

В асортименті багатьох сучасних виробників представлені дивани та крісла, виконані під старовину. Такі варіанти стануть ідеальним рішенням для оформлення житла в стилі кантрі.

Для кухні ідеальні елементи у вигляді навісних полиць, добротного робочого і обіднього столу, стільців, які також можна замінити лавками. Вибираючи меблі для вітальні кімнати, до покупки можна розглянути м’які варіанти меблів з шкіряними або тканинними оббивками. Гарним доповненням до таких меблів стане журнальний стіл, стільці, масивний книжкову шафу. У спальній кімнаті має бути присутня ліжко – в якості головного атрибуту, доповнена шафою, тумбами і можливо плетеними кріслами і столиком.

Вікна

Для оформлення вікон із зовнішнього боку можна використовувати щільні дерев’яні віконниці, де прикрасою служать нехитрі різьблені візерунки. Всередині будинку на вікнах можна розставити вази з квітами. Текстильні вироби для вікон, представлені у вигляді довгих до статі штор, а також фіранками в стилі кантрі.

Текстильні вироби

Гарний текстиль в сільському виконанні вітається в достатній кількості. У кожну кімнату вибираються вироби відповідно до призначення приміщення. Кухню можна прикрасити шторами або фіранками з рюшами, виконаними в середній довжині. Зображення на шторах, скатертинах і оббивках меблів повинні гармоніювати між собою, бути ідентичними. В основному представлені варіанти у вигляді двох кольорів, де доповненням може виступати ручної малюнок або вишиті мережива.

У спальну кімнату краще купити довгі до підлоги штори з наявністю подхватов. Доречним прикрасою для ліжка стане плед або покривало в такому ж кольорі, як і штори. Оббивка меблів присутньої в спальній кімнаті повинна підходити до інших елементів текстилю. Як текстильних виробів для вітальні кімнати можуть виступати м’які килими, прості види фіранок, м’які подушки.

Всі варіації текстильних виробів слід вибирати в життєрадісних і світлих тонах. Не найвдалішим варіантом стануть моделі грубих скатертин і темних светонепроніцаемих штор. Особливо варто виділити клаптикову техніку оформлення, за допомогою якої можна підкреслити неповторний антураж кімнати. Також перевага віддається самокатним коврикам.

Елементи декору

Також як і текстильні вироби, предмети декору та аксесуари повинні бути присутніми у великій кількості. Вітається різноманітні варіації посуду, статуеток, живий рослинності, свічників і багатьох інших елементів декору.

Завдяки правильному оформленню кімнати за допомогою аксесуарів і декору приміщення можна наповнити своїм істинним виглядом.

У їдальнях кімнатах часто присутні варіації оригінальних статуеток, свічників, ваз з квітами. Також столову можна уявити без красивого посуду з кераміки. Не вітається порожні стіни – краще їх оформити засобом пейзажних акварелей. На кухні має бути присутня різноманітна кухонне начиння, де місцем її зберігання виступають полки і шафи відкритого типу.

У вітальню кімнату можна вибрати оригінальну модель кованої люстри, картину, торшер, шкатулки та різноманітні декоративні фігурки. При бажанні господарів, кімната може бути доповнена опудалами звірів, хутром, зброєю. Для більш затишної обстановки в спальній кімнаті можна придбати маленькі подушки, валики, декоративні годинник і настільні лампи.