Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Індустріальний стиль в інтер’єрі – брутальність і строгість

15/01/2021

Індустріальний стиль – це модне і затребуваний напрямок, яке, тим не менш, потребує грамотної реалізації. Щоб відтворити атмосферу промислових приміщень, важливо підібрати правильну обробку, колірну гамму, освітлення, предмети меблів і декор. Приємною особливістю такого оформлення є практичність, функціональність і бюджетна вартість.

Історія походження

Індустріальний інтер’єр як такий з’явився в Америці за часів економічної кризи двадцятих-тридцятих років. Промислові підприємства закривалися, а заводські і фабричні приміщення дешево здавалися в оренду. Низька ціна приваблювала творчих особистостей – вільних художників, скульпторів, музикантів, письменників. Занедбані промислові приміщення вони використовували в якості студій, в яких і творили, і жили.

Якщо в двадцятих роках проживання на заводах було вимушеним заходом, то до початку сімдесятих промисловий інтер’єр став визнаним модним трендом. Просторі приміщення прекрасно підходили для облаштування студій, залів, виставок і майстерень. Незабаром на заводських площах стали відкриватися кафе і бари, магазини, готелі, офіси.

Специфіка стилю

Індустріальний стиль інтер’єру більше підходить для просторих приміщень з високими стелями і великими вікнами. Це не означає, що його не можна відтворити в маленькій кімнаті, але доведеться особливо ретельно підбирати меблі, оздоблення та освітлювальні прилади. Вдалим варіантом для дизайну в стилі індастріал стане дворівнева квартира.

Особливістю даного напрямку є грубувата, трохи брутальна атмосфера, а також практичні прості матеріали. Для обробки характерна шорсткість, ефект необробленої поверхні, відкриті комунікації. Текстиль використовується дуже помірно, декор – специфічний «заводський». Крім того, індастріал може виступати в якості бази і доповнюватися декоративними елементами іншого стилю.

Індастріал в квартирі: переваги і недоліки

Серед достоїнств промислового стилю – оригінальність, простота втілення, відносно невеликі витрати. Обстановка виграє за рахунок простору, чіткості, акуратності, функціональності. У такому приміщенні зручно жити, працювати, приймати великі компанії гостей.

Іноді до мінусів відносять навмисну грубість обстановки, але її можна грамотно обіграти більш затишним декором. У маленькій квартирі темна колірна гамма може створювати зайву похмурість і візуально зменшувати простір, якщо не подбати про якісне висвітлення як штучному, так і денному.

Оформлення інтер’єру в індустріальному стилі

Індустріальний дизайн інтер’єру грунтується на наступних принципах:

  • просторе приміщення без перегородок;
  • високі необроблені стелі (з балками або без);
  • великі вікна;
  • цегляні або бетонні стіни;
  • грубий кам’яний, бетонний або дерев’яна підлога;
  • відкриті комунікації;
  • помірний індустріальний декор, мінімум текстилю;
  • інтенсивне освітлення, стилізовані освітлювальні прилади.

Кольорова гама

З огляду на «заводське» минуле індустріального стилю, основним квітів в інтер’єрі виступає сірий. Крім нього, можна використовувати бежевий, коричневий, цегельний, хакі, синій. Палітра може поєднувати кілька актуальних квітів або бути монохромного, включаючи, наприклад, різні відтінки бежевого і коричневого.

Якщо індастріал тяжіє до мінімалізму, основним кольором вибирають білий, доповнюючи його сірим або бежевим. Щоб урізноманітнити інтер’єр, доречно використовувати яскраві декоративні акценти, але в невеликій кількості.

Освітлення

В інтер’єрі використовують стилізовані освітлювальні прилади, виготовлені з металу і товстого скла. Форми світильників можуть бути мінімалістичним або хитромудрими з елементами заводський атрибутики (шестернями, трубами, ланцюгами, штативами, гратами, сіткою і т.п.). Найчастіше використовуються лампочки Едісона на шнурах, «грона» з ламп, люстра-павук і т.п. Нерідко інтер’єр доповнюють світильниками у вигляді технічних ламп, фабричних або вуличних ліхтарів.

Використовувані матеріали

Квартира в індустріальному стилі не вимагає розкішної обробки – потрібного ефекту можна домогтися за допомогою простих недорогих матеріалів. В цілому, поверхні повинні виглядати як необроблені, злегка грубуваті, шорсткі. Для оздоблення стін підійде цегляна кладка, фарбування, оштукатурювання. Підлога – бетонна або з темних дерев’яних дощок. Стелі без будь-якого декору, крім дерев’яних балок і стилізованих світильників.

Для оформлення в стилі індастріал саме на часі метал – злегка іржавий, з патиною і потертостями. Можна використовувати сталь, залізо, алюміній, чавун, елементи з темної бронзи. Текстиль використовують дуже помірно: як правило, це прості натуральні матеріали нейтральних кольорів або зістарена шкіра. Якщо загальна обстановка виходить занадто суворою, її можна доповнити яскравими подушками або пухнастим килимом.

Оформлення підлоги

Для оформлення квартири в промисловому стилі можна використовувати такі види підлогових покриттів:

  1. Наливна підлога відповідного відтінку – сірий з ефектом потертості або бетонування. Такі підлоги можуть виявитися холодними, тому варто доповнити їх обігрівальною системою або стилізованими килимами.
  2. Підлоги з дерев’яних дощок або темний ламінат. Бажано підібрати відтінок і забарвлення, максимально близькі до зістареної або необробленому дереву.
  3. Плитка на підлогу з матовою поверхнею сірих, коричневих, чорних тонів. Можливі варіанти з імітацією під камінь або деревину.
  4. Щільний лінолеум або мармолеум однотонного сірого кольору. Практичний, бюджетний і простий у догляді матеріал.

Обробка стін

Найефектніший, простий і бюджетний варіант – необроблені стіна в цегляному будинку. Зрозуміло, цегляну кладку потрібно зашліфувати, покрити лаком або пофарбувати в потрібний тон. При цьому, зовсім не обов’язково всі стіни в квартирі робити цегляними: іноді достатньо однієї акцентної стіни або зони в кімнаті, щоб підкреслити індастріал.

Як варіант, стіни можна обштукатурити або пофарбувати в нейтральний колір. Це дозволить візуально розширити простір і створити універсальний фон для оригінальних предметів інтер’єру. Крім того, стіни можна обробити пластиковими панелями потрібного тону або з імітацією цегли, старого дерева, кам’яної кладки. Вдалим варіантом стане і оздоблення натуральним деревом, але вона значно підвищить витрати на ремонт.

оформлення стелі

Стеля в промисловому інтер’єрі повинен бути максимально простим. Його оформляють за допомогою побілки або фарбування. Якщо висота стель в приміщенні більше трьох метрів, можна використовувати натяжні або однорівневі гіпсокартонні конструкції. Щоб підкреслити промислову атмосферу, на стелі встановлюють балки – дерев’яні або в кольорі «металік», простягають труби, встановлюють металеву сітку.

Індустріальна меблі

Щоб врівноважити простір, в просторих приміщеннях індустріального стилю розміщують габаритну меблі лаконічного дизайну простих геометричних форм. Предмети інтер’єру виготовляють з металу і темного дерева, а оббивкою їм служить однотонна тканина або потерта шкіра. Можна використовувати сучасну або вінтажну меблі в дусі фабричної стилістики.

Відмінним варіантом стануть оригінальні екземпляри, виготовлені на базі промислового обладнання: стіл з подстолья від заводського верстата або швейної машини, полиці і стелажі з металевих труб, столи з величезних котушок від кабелю, табурети з ящиків, драбина в якості стелажа і т.п.

Цілком доречна і м’які меблі – великі дивани та крісла простих форм без будь-якого декору. Щоб додати приміщенню затишку, дивани зазвичай розташовують один навпроти іншого, а між ними встановлюють невеликий столик.

Вікна в індустріальному інтер’єрі

Для будинку або квартири в стилі індастріал характерні великі вікна, чим більше, тим краще. Велика кількість світла просто необхідно, щоб сувора промислова обстановка не виробляла похмуре враження. Якщо є така можливість, встановлюють широкі заводські вікна практично на всю стіну, розділені перемичками на невеликі прямокутники. Крім того, в приватному будинку можна обладнати світловою колодязь з даху, встановити високі мансардні вікна.

Для вікон підійдуть рами зі старого дерева або металу. Як правило, вікна нічим не закриваються, але при необхідності можна використовувати жалюзі або прості тонкі штори, що не привертають до себе уваги.

Декоративні елементи

Для індустріального інтер’єру характерний помірний декор, особливо, якщо оформлення тяжіє до мінімалізму. Можна використовувати тематичні «фабричні» елементи або декор іншого стилю, найчастіше – арт-об’єкти, ретро або вінтаж. І, звичайно ж, один з найважливіших прийомів – виставлені напоказ комунікації.

Індустріальну атмосферу підкреслять заводські годинник з великим циферблатом, технічні лампи, прожектори на штативах, вироби з металевих труб і різних деталей, старі товсті книги, великі шестерінки і т.п.

Традиційний прийом в оформленні інтер’єру – графіті або малюнки на стінах. У невеликій кількості використовуються картини, плакати, газетні листи, вуличні вивіски, інсталяції, дорожні знаки. Ефектний контраст створять оригінальні скульптури, чорно-білі фотографії, саморобні аплікації та колажі. Оскільки квартира в індустріальному стилі повинна бути не тільки брутальної, але і затишною, варто доповнити інтер’єр декількома кашпо з живими рослинами, парою диванних подушок, м’яким килимом.

Як оформити кімнати в стилі індастріал

Специфіка промислового стилю передбачає деякі нюанси у виборі оздоблювальних матеріалів, меблів та декору для різних приміщень. Крім призначення кімнати, варто враховувати її площа і планування, кількість і розмір вікон, інші конструктивні особливості.

Оформлення вітальні

Зазвичай під вітальню відводять саму простору кімнату в будинку, тому оформити її в стилі індастріал найпростіше. М’які меблі розміщують біля стіни або в центрі приміщення. У промисловому інтер’єрі доречний великий диван, але варто порівнювати його з габаритами кімнати. Краще вибрати модель лаконічної форми без будь-якого декору, об’ємної спинки або великих підлокітників. Оббивка повинна бути матовою і однотонної – сірою, бежевій, хакі, коричневої, кремовою.

Навпаки дивана розміщують два крісла або ще один такий же диван. У центрі встановлюють журнальний столик – круглий або прямокутний. Каркас столу може бути металевим або дерев’яним. Цікаво виглядають столики, виготовлені з елементів промислового обладнання, ящиків, валіз, кабельних котушок.

Інтер’єр вітальні можна доповнити підлоговими світильниками, тумбами з темного дерева, металевими стелажами. Телевізор краще повісити на стінку навпроти дивану. Штори для вікон підбирають в колір меблевої оббивки або на кілька тонів світліше, вони повинні бути довгими, легкими і по можливості малопомітними.

Оформлення кухні

Для відтворення стилю індастріал бажано мати простору кухню або поєднану з вітальнею кухню-студію. В останньому випадку кухонну зону відокремлюють від вітальні за допомогою барной стійки. Вдалим рішенням для кухні стане цегляна стіна, пофарбована або оброблена лаком. В даному приміщенні доречні дерев’яні балки, відкриті труби і комунікації.

Кухонні меблі повинні володіти чіткими геометричними контурами: гарнітур з темного дерева, барна стійка або грубий дерев’яний стіл, високі стільці або табурети. Для гарнітура характерні матові фасади без будь-якого декору, різьблення або рельєфу. Інтер’єр вдало доповнить велика витяжка – чорна або металева.

У кухні варто влаштувати зонірованноє освітлення у вигляді підвісних і вбудованих світильників. Актуальними світильники з геометричними плафонами, грона лампочок Едісона, люстра-павук, прожектори на штативах. Як правило, в робочих зонах встановлюють підсвічування, а над обіднім столом підвішують світильники на довгих шнурах.

Оформлення спальні

У спальній кімнаті індустріальне оформлення повинно пом’якшуватися теплими, затишними елементами. Тут переважає дерево, а не метал, а заводський декор використовується лише частково. Для спальні вибирають широке ліжко з дерев’яним прямокутним узголів’ям. Можна поставити лаконічні крісла з габардиновою оббивкою, шкіряний круглий пуф, простий дерев’яний комод, тумбочки з вантажного валізи, туалетний столик з подстолья від швейної машинки.

Оббивку, штори, килим і текстиль краще підбирати в одній колірній гамі. Декором можуть служити стилізовані лампи і бра, картини, дзеркало в оригінальній рамі, вантажні годинник, підсвічування у вигляді інсталяції.

Оформлення ванної та санвузла

Невелика ванна і санвузол в стилі індастріал оформляються з ухилом в мінімалізм, оскільки малогабаритні приміщення без вікон не можна захаращувати предметами інтер’єру. Тут повинна переважати світла гама – світло-сірий, білий, бежевий тон. Особливо актуальна світла обробка, якщо сантехніку вибирають не білу, а в кольорі металік.

Для індустріального стилю характерний суміщений санвузол, в якому ванна або душова кабіна відділені скляною перегородкою на металевому каркасі. Приміщення обробляють бетоном, керамогранітом з імітацією старого дерева або металу, частково облицювальною цеглою.

Меблі вибирають простих геометричних форм, на металевій основі, з елементами грубого дерева. Дзеркало – кругле, прямокутне або багатокутні в лаконічній контрастною рамі або зовсім без неї. Декором можуть служити тематичні світильники (з яскравим холодним світлом), лампи на шнурах, рушники та килимки з написами.

Оформлення передпокою

У передпокої і коридорі індустріальний стиль в інтер’єрі також тяжіє до мінімалізму. Тут розміщують лише найнеобхіднішу меблі: металеву вішалку, підставку для взуття, шкіряний пуф, велике дзеркало без рами. Стіни обробляють цегляною кладкою або фарбують в нейтральний тон. Декором може служити настінний постер, килимок з написом, оригінальна лампа у вигляді заводського або вуличного ліхтаря.