Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Індійський стиль в інтер’єрі – стримана розкіш і характерний колорит

14/01/2021

Індійський стиль – це простота форм і унікальність ліній, досить скромне і десь аскетичне оформлення. Кімната в індійському стилі завжди наповнена розкішними елементами декору, витонченими варіантами різьблений меблювання, елементами з золота.

Наявність національних орнаментів, розкішних фактур і приголомшливих зображень – це все характеристики індійського стилю. Варіації такого інтер’єру часто зустрічаються в кінофільмах або фотографіях в інтернеті.

Історичні факти

Індійську цивілізацію можна охарактеризувати, як одне з найдавніших напрямків у всьому світі. Протягом більш ніж 3 тисячоліть на формування індійської культури впливали різні народи, традиції, релігії. Індійська культура поєднує в собі відгомони просвітлення і невігластва, розкішного життя і злиднів. Завдяки відмінних рис індійського стилю створюються сучасні інтер’єри, які ідеально підходять до будь-якого дизайну. Для вельми популярного в Англії колоніального стилю характерна обогащенность індійським етнічним характером. Індійські екзотичні елементи декору використовувалися в інтер’єрних рішеннях модерну та арт-деко.

Друга половина 20 століття характерна тим, що багато хто став захоплюватися йогою і різновидами індійських духовних практик, що посприяло підвищеному інтересу до Індії. На сьогодні без уваги також не залишаються індійські культурні традиції, популярність яких пояснюється антиглобалізмом нашого часу.

Відмінні характеристики стилю

Для інтер’єру, виконаного за індійським мотиву, характерно використання:

  • яскравих кольорів;
  • національних орнаментів;
  • оригінальних видів меблів;
  • текстильних виробів в достатній кількості.

Текстиль використовується у вигляді таких матеріалів як шовк, бавовняні тканини, килими.

В якості прикрас для многой меблів, віконних прорізів, балконів, а також стельової зони і стін часто застосовується метод майстерною різьби. Індійський стиль в інтер’єрі також має на увазі під собою зображення, які уособлюють індуїстських божеств. Ще однією відмінною рисою даного стилю виступає екологічність, яка визначається використанням матеріалів і фарбувальних складів виключно природного походження.

Індійський стиль в архітектурі

Для древніх індійських споруд, які відносяться до арабського напрямку, характерна дата створення приблизно 2500 рік до нашої ери. Архітектурні об’єкти, виконані у вигляді цегляних міських стін приватних будинків і господарських будівель. Цегляні споруди у вигляді будівель були виконані в прямокутних або квадратних формах. Відносно висоти і розмірів будівель, вони визначалися соціальним статусом власників. Матеріал у вигляді цегли також застосовувався для зведення таких елементів як причали, міські вулиці, каналізаційні та очисні системи.

Арабську культуру змінило ведичне напрямок, що посприяло привнесення ідеологічних, релігійних, а також архітектурних нововведень. Для зводяться в той час будівель була характерна висока практичність і міцність, які доповнювала зовнішня естетика. В якості прикрас для фасадів використовувалися скульптурні зображення. Зведені об’єкти були побудовані не просто у вигляді окремих будівель, а у вигляді будівель, гармоніюють з навколишнім середовищем. Однак варто зауважити, що насильницьке насадження ісламської релігії на території Індії, вплинула на те, що багато споруд були загублені.

Коли на території Індії переміг буддизм, з’явилися печерні храми і ступи, які представляють собою споруди для зберігання священних реліквій. Поява перших ступ датується 3 століттям до нашої ери. За традицією ступи будували в формі півкуль, де в їх внутрішній частині зберігалися реліквії.

До ще одного типово буддистскому будовою можна віднести печерні храми, які в основному виконані у формі базиліки, де основою виступає кам’яний масив. В якості прикраси храму використовувалася колонада, декоративні рельєфи і розписи.

Оформлення інтер’єру в індійському стилі

Інтер’єр в індійському стилі можна охарактеризувати як яскравий, строкатий дизайн з наявністю великої кількості візерунків. Всі поверхні у вигляді статей, стін, стель, меблів, тканих матеріалів покриваються написами. За традицією житло мешканців Індії ділиться на зони для жінок і чоловіків, де жіноча половина будинку прикрашена рослинними розписами, а чоловіча витриманими геометричними орнаментами.

Кольори

При оформленні приміщень в індійському стилі використовують насичені і строкаті кольори обробки та текстильних виробів. Головним правилом при оформленні будинку є помірне використання кольорової палітри. Звичайно, квартира в індійському стилі повинна бути яскравою, проте важливо витримати міру в квітах для створення затишної і спокійної обстановки для проживаючих.

Найбільш затребуваним відтінком в Індії є колір «м’якоть дині», для якого характерне поєднання червоного і оранжевого кольору. Для створення оптимальної кольорової гами, теплі кольори розбавляються більш холодними відтінками.

Найбільш уважним необхідно бути з білим кольором, так як у корінних жителів Індії до нього особливе ставлення. Він нечасто використовується при оформленні будинків, а в основному переважає в храмах, де повинна уособлюватися простота і відмова від розкішного життя.

Меблі

Найперші варіанти індійської меблів не були вельми витонченими. Для них була характерна простота і якась грубувата. Оригінальні варіанти сучасних виробів ефектно прикрашають розкішні різьблені візерунки і ковані елементи. У столах і стільцях часто присутні елементи трансформації, що сприяє створенню стильною, затишною і багатофункціональної обстановки.

Класичні види індійських меблів в основному виконані у вигляді декількох конструкцій, у яких відсутні спинки і підлокітники. Для прикраси меблів в основному використовують метод різьблення, ручного розпису. Також елементи меблів можуть бути прикрашені блискучими видами каменів і покриті лаком. Індійські ремісники – це найвідоміші майстри в світі.

Для м’яких меблів характерна наявність строкатих глянцевих оббивок з національною символікою. Як оббивного матеріалу використовують велюр, замшу або шкіру. До обов’язкового елементу в будинках відносять мініатюрні види подушок, прикрашених етнічними візерунками. Такі предмети декору ефектно виглядають на м’яких меблів, а також в кріслах. В якості меблів для спальної кімнати в основному купують дерев’яні ліжка, однак можлива і купівля кованих моделей.

Зона для сну прикрашається балдахіном з органзи. При оформленні часто набувають меблі у вигляді дерев’яних міні шаф, масивних скринь, невисоких журнальних столиків. Такі варіації меблів це основні елементи в інтер’єрі.

Віконні і дверні системи

Важливим елементом в індійському оформленні є двері, для виготовлення яких використовується тик або горіх. Дверні конструкції прикрашає різьблення, вироби камені мармур. Для того щоб закрити аркообразной види вікон, застосовують різьблені решітки, а для декору використовують шовкові напівпрозорі моделі штор.

Види матеріалів

Як продукції оздоблення для оформлення індійських будинків використовувалися матеріали у вигляді: рожевого дерева, тика, бамбука, скла, металу, золота, срібла, слонової кістки, бронзи, глини, перламутру, шовку, вовни, бавовняної тканини.

Поверхні стін

Для оформлення стін в основному використовується однотонна фарба, що володіє теплим подтоном. Також можливе використання вінілових шпалер з наявністю тематичних орнаментів, стильних шпалер з імітацією дорогих тканинних матеріалів. Також для створення багатьох індійських інтер’єрів використовується дерев’яне облицювання, переважають візерунки або витіюваті види різьблення.

Підлога

Як матеріали для оформлення індійських підлог використовують дерево або камінь. На сьогоднішній день часто зустрічається використання паркету, ламінату, керамічної плитки або мармуру. Для вдалої імітації вищевказаних матеріалів можна використовувати технологію 3D (наливна підлога). При створенні наливної підлоги підбирається зображення, яка в подальшому покривається при використанні спеціально приготованого складу.

Стельова зона

Стелі в індійських інтер’єрах доречно буде оформити в соковитих кольорах, можливе використання натяжних стель з фотодруком, які гармоніюють з присутніх в кімнаті балдахіном. Якщо по ряду будь-яких причин неможлива установка натяжної стелі, можна вибрати види шпалер, які фарбуються. Досить вдалим варіантом стане багаторівнева стеля з гіпсокартону з наявністю плавних і округлих виїмок.

Предмети текстилю та декору

Індійський стиль інтер’єру в обов’язковому порядку має на увазі під собою використання текстильних виробів і аксесуарів. Кімнати можуть бути доповнені дерев’яними арками, прикрашеними хитромудрими типами різьблення.

Арочним формам приділяється особлива увага, як почесним архітектурних конструкцій індійських храмів. Саме тому дане виконання присутня в багатьох елементах інтер’єру у вигляді меблів, статуеток, картин, великих ваз.

При оформленні спальні в індійській тематиці можна використовувати ширму з дерева, де прикрасою стане ручна різьба, декоровані камені і лакове покриття. Такий предмет інтер’єру посприяє створенню в приміщенні особливого колориту, а також стане функціональної перегородкою для кімнати на функціональні зони. Перед тим як планувати індійський інтер’єр, важливо врахувати багато нюансів, включаючи і освітлення. Штучними джерелами світла можуть бути бра і люстри.

Інтер’єри відповідно до індійської тематикою повинні бути наповнені мідної кухонним начинням, фігурками індійських божеств, ароматичними свічками, свічниками з заліза, дзвіночками, прикріпленими до стелі і дверних арках.

Індійські покої багаті розкішним і різноманітним текстилем. Для прикраси приміщень використовують різні види компактних подушок в яскравому виконанні, які можуть бути прикрашені намистинами, бісером, зображеннями індійських божеств, рослин і місцевих звірів. Для перетворення стін можна використовувати тканинні драпіровки.

Рекомендації при оформленні житла

В основному індійському стилю віддають перевагу при оформленні кухні, спальні, вітальні і навіть ванною.

Дизайн вітальні

Кімната для гостей повинна володіти високою стелею і трохи звуженими вікнами арочної форми. Для оформлення стін рекомендовано використовувати: мармур пісочного тони, килимові вироби із зображеннями, переважно червоних квітів. Стеля можна оформити в більш світлому тоні, ніж стіни, а підлогу паркетними дошками.

Спальна кімната

Ідеальним рішенням для оформлення стін в спальній кімнаті стануть червоно-коричневі тони і фактурна штукатурка. Як джерело світла можна вибрати люстру з матового скла. Купивши оригінальне покривало в стилі печворк, можна прикрасити ліжко з різьбленим узголів’ям. Доречне використання декоративних подушок і підлогових килимів.

Кухня

Сучасна побутова техніка і звичайна меблювання буде ідеально поєднуватися з індійським кухонним інтер’єром. Тут також рекомендовано використання яскравих кольорів, пишної рослинності, майстерною різьби і мозаїки.

Ванна кімната

Для ванної кімнати, виконаної в індіанської тематики, властива розкіш, застосування натуральної палітри і оздоблювальних матеріалів натурального походження. При оформленні стін і підлоги краще використовувати керамічну плитку з зображеннями.