Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Стиль хюгге в інтер’єрі – данське щастя

02/03/2021

Стиль хюгге – це заслужено із найзатишніших у світі стилів. Саме поняття «хюгге» данці інтерпретують як «затишне проведення часу», заспокійливу обстановку, душевне спілкування, комфорт і захищеність. Хюгге – це суть і душа домашнього інтер’єру, саме те, що робить приміщення будинком, дозволяє людям розслабитися, бути собою і отримувати радість від життя.

Походження стилю

В основі хюгге лежить добротний, природний і функціональний скандинавський стиль, характерний для багатьох північних народів. Однак у нього є і власна історія. У двадцяті роки минулого століття данці переживали економічну кризу, що знаходило відображення на їх якість життя і настрої. Щоб переключити увагу громадян, датська влада зайнялися розвитком архітектури та інтер’єрного дизайну, популяризуючи домашній затишок, натуральні матеріали, вантажні та саморобні предмети декору. Так з’явилася філогосфія хюгге, той самий чарівний секрет, який дозволив данцям без особливих витрат внести в своє життя комфорт, красу і радість.

Специфіка стилю

Щоб зрозуміти, що значить «хюгге», потрібно його відчути. Хюгге – це тепла атмосфера дитинства, бабусиних казок і ароматних булочок, теплих пухнастих пледів і старих паперових книг, дружніх посиденьок біля каміна. У Данії хюгге – обов’язкова частина життя, покликана компенсувати суворі північні умови.

Особливо актуальний цей стиль пізньої осені та взимку, коли на вулиці негода і холод, а датські громадські заклади починають закриватися о шостій годині вечора. Данці проводять цей час вдома – з вогниками свічок, пледами, смачною їжею, гарячими напоями та рідними людьми.

Душевний комфорт часто залежить від сущих дрібниць, про які мало хто думає. Це може бути зручне крісло, в’язаний плед, красивий посуд, аромат випічки мул запалені свічки.

Стиль хюгге в інтер’єрі характеризується наступними особливостями:

  1. Світлі тони – білі, світло-сірі, пастельні відтінки холодної гами.
  2. Натуральні матеріали в обробці, меблів і текстилі: деревина, шерсть, лоза, камінь, глина. Для виготовлення предметів декору також використовуються природні матеріали.
  3. Вогонь в каміні і свічках. Ідеальним варіантом стане справжній камін з потріскують полін, але в якості альтернативи можна використовувати декоративний портал зі свічками всередині.
  4. Велика кількість світла. Вікна оформляють легкими світлими шторами, які не заважають проникненню сонця. Штучне освітлення має на увазі безліч різних світильників з м’яким розсіяним світлом.
  5. Багато текстилю. Затишну атмосферу створюють теплі пледи, декоративні подушки, килими, скатертини, чохли для меблів.

Оформлення інтер’єру в стилі хюгге

Стиль інтер’єру хюгге поєднує в собі простоту, природність, функціональність. Ні в якій мірі його не можна назвати нудним, непоказним або посереднім. У ньому відчувається північна краса, але разом з тим тепло, затишок і людська турбота. Хюгге – це особливе почуття прекрасного, яке зводить на вершину естетики все, що дороге нашому серцю.

Палітра кольорів

Інтер’єр в стилі хюгге – це притулок для душі, царство комфорту, тепла, умиротворення. Колірна гамма відповідає цьому завданню, використовуючи спокійні світлі тони нейтральних відтінків.

В інтер’єрі переважає білий колір, а також світло-сірий, коричневий. Останній має на увазі всю гаму відтінків – від бежевого до шоколадного. Сірий колір також може бути темним, але використовується в невеликих кількостях, щоб не затемнювати кімнату. Крім того, можуть використовуватися різноманітні пастелі – кремові, приглушено рожеві, блідо-блакитні, оливкові. Якийсь б відтінок ви не вибрали в якості основного, головне, щоб він був приємний для очей і діяв заспокійливо.

Особливості висвітлення

Світло і вогонь мають особливе значення в інтер’єрі хюгге, адже саме від них залежить тепло, затишок і комфорт. В ідеалі відкритий вогонь мешкає в каміні, виконаному з бетону або цегли. Камін можна декорувати деревом, красивою штукатуркою, кованими решітками і аксесуарами. В якості альтернативи справжній камін замінюють електричним або обладнують декоративний портал, всередину якого поміщають великі свічки або світлодіодну гірлянду.

Штучне освітлення створюється множинними приладами, розташованими в різних зонах і на різних рівнях. Стельові люстри – стримані і лаконічні, з обтічними плафонами. Їх доповнюють настінні бра, торшери, вантажні ліхтарики, лампи, гірлянди. В інтер’єрі хюгге не місце занадто яскравого агресивного освітленню – воно повинно бути м’яким, розсіяним, камерним. У зоні для читання, роботи і рукоділля можна використовувати більш яскраві світильники, але і тут освітлення не повинно бути різким і б’є в очі. Точковими світильниками і світлодіодними гірляндами можна підсвічувати предмети декору – дзеркала, панно або картини, оригінальні природні композиції.

І, звичайно ж, не можна забувати про свічках – товстих воскових білого кольору, без запаху. У Данії їх встановлюють просто так або поміщають в оригінальні ліхтарі-свічники. Скандинавський хюгге просто немислимий без безлічі свічок: їх ставлять на стіл під час вечері, при свічках приймають ванну,мають у своєму розпорядженні «живі вогні» в різних кутках кімнати для затишку і атмосферности.

Текстильний декор

Важливі становить скандинавського затишку – м’який теплий текстиль. У Данії вікна не завжди оформляються шторами, але в наших умовах вони бувають необхідні. Щоб не вибиватися з стилю, вибирайте легкі світлі фіранки з натуральної тканини – бавовни, льону, органзи.

В інтер’єрі використовується багато декоративних подушок – повністю однакових або різної форми, розміру, кольору. Як правило, данці мають два комплекти подушок – зимові і літні. Перші можуть бути в пухнастих або в’язаних чохлах, другі – зазвичай гладкі.

Інтер’єр хюгге зобов’язує вас мати хоча б кілька пледів і обов’язково тримати їх на увазі – на кріслах або диванах. Пледи можуть бути вовняними, пухнастими, грубої в’язки. І, звичайно ж, інтер’єр не обходиться без килимів – з довгим ворсом, у вигляді шкур або з тканим скандинавським орнаментом.

Меблювання

Для стилю хюгге характерно невелика кількість меблів: одна з важливих складових філософії – розумне споживання, помірність, дбайливе ставлення до природи. Предмети меблів відрізняються простими лаконічними формами, але виготовлені з натуральних матеріалів – дерева, натурального текстилю, потертій шкіри. Стилістика меблів – сучасна або ретро, без вигадливих завитків або екстравагантної асиметрії. Вантажні предмети меблів теж використовуються, але в обмежених кількостях, щоб не перевантажити інтер’єр.

Меблювання складають затишні дивани і крісла, прості дерев’яні стільці і столи, кухонні м’які диванчики, плетені з ротанга меблі, відкриті полиці і стелажі, маленькі столики для чаювань. В обстановці хюгге знайдеться місце вінтажному дзеркала в старовинній рамі, м’яким в’язаним пуфам, оригінальному столика, переробленого з швейної машинки, табуретці зі звичайного пня, тумбочці з ретро-валізи.

Використовувані матеріали

Для оформлення інтер’єру хюгге використовують натуральні екологічні матеріали з приємною фактурою. Меблі, підлоги, двері виготовляють з деревини. Крім того, популярні предмети меблів з ротанга або плетеної лози.

Для оздоблення стін використовують декоративну штукатурку, фарбування, дерев’яні панелі – світлі або пофарбовані в білий колір. Також в інтер’єрі можуть бути присутніми стельові дерев’яні балки, акцентні стіни з натурального каменю або цегельної кладки. В якості альтернативи можна використовувати шпалери під дерево, камінь або штукатурку, а в кухні і ванній керамічну плитку.

Предмети декору

Значиму роль в концепції хюгге грає затишний декор з натуральних матеріалів, часто ручної роботи. На стінах можна побачити оригінальні картини в простих рамах або зовсім без рам, на відкритих полицях стоять сувеніри та природні композиції з гілочок, шишок, сухих квітів або ягід, плетені кошики, глиняні вази, статуетки. Незмінним декором є свічки, різного роду свічники і ліхтарі.

Предметами декору служать сімейні фотографії в саморобних рамках, великі і маленькі рослини в глиняних горщиках, книги на стелажах – і нові, і в старих витертих палітурках. У данській передпокої можна побачити велосипед на стіні – улюблений вид транспорту, що не забруднює атмосферу. У ванних кімнатах розставляють свічки, розкладають красиве саморобний мило з натуральних рослинних компонентів. До декору хенд-мейд також відносяться в’язані пледи, плетені килимки, власноруч шиті скатертини і серветки.

Як оформити різні кімнати?

Всі кімнати без винятку оформляються як житлові і затишно декоруються. У різних частинах будинку або квартири облаштовуються куточки відпочинку: це може бути широкий підвіконня з пледами та подушками, крісло з торшером, плетений або м’який диванчик.

Вітальня

Датська вітальня повністю виправдовує назву, оскільки данці часто приймають гостей – друзів або близьких родичів. Подібні зустрічі набагато частіше проходять будинку, ніж в пабі або кафе, тому вітальня оформляється відповідно.

Атмосферу тепла і затишку підкреслить справжній або декоративний камін з полінами або восковими свічками. Обов’язковим атрибутом вітальні вважається широкий диван – зручний і м’який, але виконаний в лаконічному дизайні. На дивані розкладають декоративні подушки і пледи. Поруч розташовують дерев’яний столик, який служить одночасно чайним і журнальним. Доповнити інтер’єр можна м’якими кріслами, дерев’яними стелажами для книг, полками і тумбочками для аксесуарів. Також будуть доречні м’які пуфи, торшери, кімнатні рослини у вазонах, пухнастий килим на підлозі.

Спальня

Спальня в стилі хюгге повинна бути просторою і світлою. Текстиль та стіни оформляються в пастельних тонах, а кількість меблів залежить від габаритів спальні. Якщо кімната невелика, краще обмежитися широким ліжком і тумбочкою.

Ліжко оформляють м’якою білизною та покривалами з натуральних тканин. Вітається багатошаровість, наприклад, поверх покривала можна покласти в’язаний плед, накидати цілу гору подушок. На стіні буде доречна картина зі спокійним сюжетом або природним пейзажем. Як варіант, можна використовувати панно або фотошпалери.

Якщо дозволяють розміри кімнати, в спальні можна поставити зручне крісло, торшер, розмістити книжкові полиці. На вікнах будуть доречні легкі світлі штори, а якщо вам пощастило з широкими підвіконнями, їх можна оформити як «хюгге Крог», застелити м’яким пледом, покласти подушки і використовувати для відпочинку або читання.

Ванна

Як і спальня, ванна кімната повинна бути просторою і світлою, щоб сприяти відпочинку і найбільшому розслабленню. Тут використовують обробку з керамічної плитки з імітацією кам’яної або цегляної кладки. Підлоги можна викласти плиткою «під дерево» або зі скандинавським орнаментом.

Для облаштування ванної кімнати вибирають компактні меблі і сантехніку світлих тонів – сучасного або ретро-дизайну. Інтер’єр вдало доповнить просте дзеркало, дерев’яні полиці для аксесуарів, плетені кошики для рушників і білизни. Важливу роль тут відіграють предмети декору: свічки, невеликі рослини в горщиках, картини природного тематики, білосніжні рушники, баночки і пляшечки з ароматичними маслами.

Кухня

Кухонне приміщення оформляють в сіро-білих або теплих бежевих тонах, доповнюючи інтер’єр дерев’яними стільницями. В цілому, кухня повинна виглядати як житлова кімната, яку до того ж можна використовувати для готування. Справа в тому, що в ній, як і в вітальні, датчани часто приймають гостей – комфорт, краса і затишок тут просто необхідні.

Підлоги на кухні можуть бути дерев’яними або викладеними з плитки. Стіни – світлі з імітацією цегельної кладки в робочій зоні. Фасади гарнітура матові, виконані в білому, бежевому або світло-сірому кольорі. Стіл і стільці в світлих тонах або з видимою деревної текстурою.

Іноді замість стільців на кухні хюгге використовують м’які диванчики. Замість верхніх шафок часто вішають відкриті полиці, на яких розташовують посуд упереміш з декором. На кухні все так само актуальні свічки, кімнатні рослини, натуральний текстиль, колоритна посуд – плетені, глиняна, порцеляновий.

Передпокій

Вхідний простір оформляють в світлих тонах, обладнають вбудована шафа для одягу і відкриту вішалку. Доповнюють інтер’єр дерев’яної лавкою або пуфом, простим дзеркалом, плетеними кошиками для аксесуарів. Взуття ставлять на закриті полиці або в висувні корзини. Нерідко в передпокої хюгге можна побачити кімнатні рослини і тематичні картини.

Детская

Комната ребенка в стиле хюгге – светлая, оформленная с упором на дерево и натуральные ткани. Кровать на деревянном каркасе, столик, полки и стеллажи дополняют мягкие пуфы, пушистый ковер, светлые занавески. Подчеркнуть атмосферу хюгге можно картиной или панно природной тематики, красивой гирляндой, игрушками из натуральных материалов.