Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Грецький стиль в інтер’єрі – атмосфера древньої епохи і вічна краса

04/01/2021

Грецький стиль – це велика кількість світла, гармонія і благородна простота. Йому властива багата архітектура, антична краса, впізнаваний колорит. Оформити будинок або квартиру в грецькому стилі можна нарядно або більш просто, в будь-якому випадку ви отримаєте комфортну і естетичну обстановку без надмірних фінансових витрат.

Історія походження

Грецький стиль в інтер’єрі має таку ж древню історію, як і культура Греції, він почав формуватися ще в третьому тисячолітті до нашої ери. З етапами становлення давньогрецької держави пов’язана його архітектура, мистецтво, пристрій побуту.

Часи правління царя Соломона відносяться до першого етапу, але, на жаль, від нього не залишилося достовірних свідчень про архітектурі та інтер’єрі. У раннеклассической період починає формуватися грецький стиль, а в класичний він досягає свого розквіту. Архітектурні конструкції стають не тільки надійними, але і естетично привабливими. Споруди та внутрішнє оздоблення, вулиці, площі і двори відповідають принципам золотої середини, симетрії і гармонії. У будівництві використовують красиві і дорогі матеріали, популярності набуває мармур.

У період еллінізму помітним стає вплив східної культури. Велика увага приділяється витонченим формам, естетиці людського тіла, композиції та перспективі. Будівлі цього часу пишні і розкішні. У римський період грецькі традиції поєднуються з культурою Стародавнього Риму. І хоча суть цих античних стилів дуже схожа, їх можна розрізнити за пишністю оформлення. Грецькому напрямку властива простота, шляхетність і функціональність, а римському тяжіння до розкоші і показного величі.

У всі періоди становлення стилю в архітектурі, мистецтві та оформленні інтер’єрів використовувалися образи грецької міфології. Тематика богів і боротьби з титанами була однією з найпоширеніших.

Оформлення інтер’єру в грецькому стилі

Інтер’єр в грецькому стилі на увазі дуже високі стелі, використання колон, ліпних елементів, мармурових статуй, меандру і інших елементів античності. Для оформлення інтер’єру в даному напрямку застосовують такі прийоми:

 • стилізацію обстановки відповідно історії та культури Стародавньої Греції;
 • об’єднання принципів античності і сучасного грецького дизайну;
 • переважання світлої колірної гами з використанням яскравих акцентів;
 • використання натуральних оздоблювальних матеріалів і текстилю;
 • нарочито грубу обробку стін і підлоги;
 • використання колоритного декору для відтворення атмосфери Стародавньої Греції (античні зображення і статуетки, амфори, декоративні подушки з меандрові і т.п.)

Використовувана колірна гамма

Будинок або квартира в грецькому стилі поєднує світлу гаму кольорів з природними акцентами. В цілому, вона повинна справляти враження свіжої та сонячної середземноморської атмосфери. Зазвичай стіни і стелю фарбують в пастельні тони, а в обстановці використовують:

 • блакитний, синій, блакитний;
 • світло-зелений, оливковий;
 • бежевий, пісочний, коричневий;
 • жовтий, лимонний, золотистий;
 • будь-які відтінки білого.

Традиційно в якості основного беруть світлий тон, доповнюючи його контрастним активним кольором. Наприклад, основним може бути білий колір, а доповнює темний відтінок синього. Дизайнери не рекомендують активно використовувати в інтер’єрі більше трьох контрастних кольорів. Зрозуміло, окремих акцентів може бути більше.

Сучасний грецький інтер’єр нерідко включає світлі стіни з каменю, білу стелю і темніший кам’яну підлогу. В ідеалі для такої обробки потрібно використовувати мармур, але оскільки він дуже дорогий, можна замінити його аналогами або імітаціями.

Меблювання в грецькому інтер’єрі

Предмети меблів в грецькому інтер’єрі не тільки красиві і функціональні, але покликані створювати комфорт, спокійну, розслаблюючу атмосферу. В цілому, обстановку можна назвати лаконічною, але вона максимально зручна і пристосована для якісного відпочинку тілом і душею.

Інтер’єр спальні включає зручне ліжко з легким повітряним пологом, м’які пуфи, приліжкові тумбочки з натурального дерева, туалетний столик, комод, а іноді і місткий одежна шафа. Меблі можуть бути прикрашена легким орнаментом, що повторюється в обробці або текстилі.

Кухня в грецькому дусі вельми колоритна, але при цьому зручна і функціональна. Стилізована обстановка створює тут сонячний настрій і справжній затишок. Для оформлення кухні використовують:

 • прості дерев’яні столи і добротні стільці з високими спинками або табурети (вітається ручна робота);
 • шафки і буфети з меандрами;
 • вбудовану побутову техніку;
 • світлі гарнітури – молочні, бежеві, оливкові.

Для віталень і залів характерний простір, багато світла, великі зони для відпочинку. Тут мають м’які дивани і крісла з безліччю зручних декоративних подушок. Зазвичай використовують світлі меблі з акцентними або одноколірними шаг. Меблювання вітальні доповнює журнальний столик, а іноді і великий стіл для посиденьок з гостями.

Оформлення стін

Для грецьких інтер’єрів невластиво використання шпалер. Стіни можуть бути викладені каменем або цеглою, а потім поштукатурені. Можлива і гола кам’яна кладка або штукатурка грубої фактури. Як ошатного варіанта обробки використовують натуральний мармур, але схожого ефекту можна домогтися і за допомогою декоративної штукатурки. У моді також «зістарені» стіни, які отримують за допомогою нанесення двох шарів штукатурки: нижній просвічує крізь верхній, створюючи колоритний «напівзруйнований» вид.

У більшості випадків стіни залишаються однотонними, забезпечуючи простоту, ясність і відчуття свободи. Але можливий і варіант, коли стіни прикрашають геометричним орнаментом: щоб не перевантажувати простір деталями, можна обмежитися тільки однієї акцентної стіною. Кольоровим декором на однотонних стінах можуть виступати пофарбовані ліпні елементи, фрески або панно. Зазвичай їх образи і сюжети відповідають міфологічної тематики.

Колони в грецькому інтер’єрі

Колони і напівколони – обов’язковий атрибут інтер’єру, який оформлюється в грецькому стилі. Колони надають приміщенню величного античного виду, акцентують на монументальності і довговічності, підкреслюють висоту стель. Однак, якщо стелі не дуже високі, а кімната невелика – класичні колони до неї не підійдуть.

В останньому випадку можна встановити пілястри з поліуретану – компактні напівколони з прямокутним перетином, вправлені однією гранню в стіну. Вони відмінно справляються з роллю колон, але при цьому економлять місце і візуально піднімають стелю. Пілястри можуть бути простими або розташовуватися в декілька шарів, все залежить від задуму дизайнера і загальної композиції інтер’єру. Зазвичай їх виготовляють з поліуретану, а потім приклеюють до поверхні стіни і фарбують в білий колір.

Оформлення підлоги

В інтер’єрах грецького стилю використовують кам’яне або дерев’яне покриття для підлоги. В ошатних обох випадках ці може бути мармур, в простіших і вільних – плитка або грубі дерев’яні дошки. Найчастіше підлоги оформляють матовою світлою плиткою – пісочних, бежевих, теракотових, кавових тонів. Раніше грецький підлогу прикрашали мозаїкою, що можна повторити, використовуючи плитку невеликого розміру. При цьому краще вибирати прості нехитрі орнаменти геометричних форм.

В якості альтернативи можна використовувати великорозмірні плитку, яка імітує мармур або інший натуральний камінь. У ванній нерідко кладуть плитку з малюнками на морську тематику – дрібні камінчики, черепашки, хвилі, пісок і т.п. У нашому кліматі кам’яне покриття для підлоги потребує додаткового обігріві – установці системи «теплої підлоги».

Традиційно в грецькому інтер’єрі килими майже не використовуються. Іноді замість килима на підлозі можна побачити овече руно. Однак в холодному кліматі холодний кам’яну підлогу логічно буде прикрити затишним килимом. Щоб не вибиватися з стильової концепції, можна використовувати килими з меандрами, геометричними або хвилеподібними орнаментами, картинами грецької природи.

Оформлення стелі

Найпростіший варіант обробки стелі – обштукатурити його, побілити або пофарбувати білою матовою фарбою. Грецький стиль інтер’єру стелі цілком може обійтися без будь-яких прикрас, особливо в кімнаті з маленькою площею. Проста біла поверхня допоможе візуально розширити простір і трохи підніме низькі стелі.

У великому приміщенні з високими стелями доречні ліпні прикраси, що підтримують колони, художній розпис. В основі живописного або ліпного декору традиційно лежать міфологічні сюжети. Як варіант, ліпнину по периметру можна виконати у вигляді меандру. В ошатному варіанті інтер’єру можна використовувати легку позолоту ліпних візерунків.

Іноді, щоб поліпшити освітлення, в стелі встановлюють квадратне вікно. І, зрозуміло, основною прикрасою стелі служить ефектна люстра або стильні підвісні світильники.

У сучасних інтер’єрах стелі нерідко декорують дерев’яними балками. Для грецького стилю важливо правильне поєднання фактур, тому дерев’яний верх зазвичай поєднують з дощатим покриттям підлоги, залишаючи їх в натуральному природному кольорі. Якщо підлога викладена світлим каменем, то стелю з балками краще повністю пофарбувати в білий колір.

Оформлення вікон

Для грецького інтер’єру характерні великі прямокутні вікна, що дають багато світла і відкривають шикарні види. Часто використовуються вікна в підлогу або панорамні на всю стіну, особливо, якщо за вікном видно гарний пейзаж, гори або море. Якщо дозволяє конструкція будівлі, можна монтувати вікна і на стелі.

Правильно облаштоване вікно стає яскравим акцентом в інтер’єрі і неминуче привертає до себе увагу. Зазвичай вікна нічим не закриваються (хіба що віконницями), але в крайньому випадку їх можна оформити легкими і ненав’язливими шторами під колір стін. Важливо, щоб штори зливалися зі стінами і не відтягували увагу на себе.

Ефектний спосіб оформити вікно – доповнити його колонами, скульптурами або пілястрами. Ці конструкції можуть бути як справжніми, так і чисто декоративними. Вони не тільки прикрасять віконний прийом, але і додадуть йому особливої значущості. Бувають випадки, коли вікон в приміщенні замало або дизайну бракує гарного колоритного вигляду. Рішенням може стати 3D картина, що імітує віконний проріз і демонструє природні грецькі краси.

Використовувані тканини

Сонячної грецької атмосфері відповідають легкі натуральні тканини світлих тонів. В інтер’єрі можна використовувати холопок і льон, ткані ліжники, скатертини з вишивками. На підлозі можуть красуватися плетені доріжки або циновки, на ліжках – покривала ручної роботи з орнаментом по краях. Якщо вікна оформляються шторами, їх виготовляють тільки з натуральних тканин.

Освітлення

У грецьких інтер’єрах частіше використовують багаторівневе освітлення: необхідну кількість світла залежить від специфіки стилю (ошатного або простіше), особливостей приміщення, часу доби. В інших ситуаціях необхідно яскраве інтенсивне освітлення, а в деяких випадках розсіяне приглушене. У сучасному інтер’єрі краще забезпечити собі обидві можливості.

Центральним елементом освітлювального сценарію є люстра. Вона повинна бути об’ємною, ефектною і дорогий, якщо дозволяють габарити приміщення і висота стель. У маленьких кімнатах краще використовувати пару підвісних світильників. Світло верхнього освітлювального приладу повинен бути теплим, жовтуватим і рівномірним.

Для середнього рівня освітлення використовують настінні світильники і бра, з їх допомогою зручно зонувати простір. Додатковими джерелами світла виступають настільні лампи і підлогові торшери. Оскільки античний стиль має на увазі симетрію, світильники встановлюються парами (або в парному кількості) і розташовуються симетрично.

Для створення затишної атмосфери і виділення конкретних предметів в інтер’єрі можна використовувати підсвічування з світлодіодів. Включаючи в освітлювальний сценарій прилади горизонтальної та вертикальної спрямованості, можна візуально скорегувати простір в кімнаті (але зазвичай, роблячи грецький дизайн інтер’єру, використовують вертикальні промені).

Предмети декору

Оформляючи приміщення в грецькому стилі, необхідно дотримуватися принципу помірності і не перевантажувати простір деталями. Краще використовувати невелику кількість декору, але вибирати атмосферні речі, що створюють потрібний настрій. Це можуть бути античні статуетки, вази, фігурки міфічних тварин, живі пальми та інші рослини в діжках. На стіні можна повісити пару картин з морськими пейзажами або видами природи. І, звичайно ж, є актуальними полотна і замальовки в тематиці грецької міфології.

Вдалим варіантом стане декор ручної роботи: вишиті серветки, плетені кошики, ткані ліжники і т.п. Гармонійно виглядатиме модель парусного кораблика, кілька красивих раковин і каменів. На столі може стояти ваза з живими квітами або невеликий кошик зі стиглими фруктами.