Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Стиль гранж – уособлення свободи і андеграунду

05/01/2021

Стиль гранж – це поєднання непоєднуваних речей, оригінальне виконання і доступність. Стиль гранж в інтер’єрі набрав особливу популярність останнім часом. Відповідно до цього стилем, створюють інтер’єри в заміських апартаментах, а також міських квартир. Правильне поєднання старовинних речей з сучасними елементами сприяє створенню популярних дизайнерських рішень.

Історія

Під даним терміном мається на увазі щось, що для чого властивий характер неприємного, неохайного і відразливого типу. У музичній сфері і моді дана тенденція з’явилася в 1980 роках. Зародження і формування даного стилю відбувалося на території міста Сіетл, розташованого в Америці.

Особливий пік популярності гранж напрямку характерний для 80-90 рр. У той період він був молодіжної тенденцією, представники якої заперечували всі варіанти громадських норм, шарм і класичну модну спрямованість попередніх років.

Характер цього стилю можна було побачити в пошарпаних джемперах, витягнутих футболках, джинсах з дірками, зношених і первинних сукнях. Основна маса одягу купувалася в секонд-хендах та реставрувалася, якщо була така необхідність.

У гранже духовний аспект переважає над матеріальними цінностями. Представники даного стилю мали неохайним і викликає зовнішнім виглядом. Багато шанувальників цього напрямку вважали, що одяг – це щось незначне, що служить лише захистом в холодну і вітряну погоду.

Сфера високої моди і «недбалий» стиль стали наближеними поняттями лише в 1993 році, завдяки Марк Джейкобс, який став засновником скандальної колекції модних речей. Неохайну одяг багато критикували, але і багато, хто віддавав перевагу таким речам. На сьогоднішній день на основі даної тенденції створюються модні і оригінальні колекції одягу.

Відносно сфери архітектури, розвиток гранж напрямки характерно для середини XIX століття (Франція). Гранж в архітектурній галузі, з’явився завдяки французьким аристократам, які ховалися від вируючого життя і високого пафосу в негабаритної заміської нерухомості, оформленої в простому виконанні.

По закінченню 50 років гранж в інтер’єрі починає користуватися популярністю і на територіях інших країн.

Особливості стилю

Гранж стиль в інтер’єрі має на увазі під собою два основних поняття:

  • місткі і комфортні кімнати з достатньою кількістю світла;
  • табу на надмірності і хитромудрі елементи декору.

Характерними рисами даного стилю виступають:

  • стелі, де в якості декору використовуються балки;
  • стіни з цегельним облицюванням;
  • великі вікна;
  • переважне використання натуральних матеріалів для облицювання та як основ для текстильних виробів;
  • використання приглушених тонів;
  • тепле світло, не виїдає очі.

Архітектура

Основна маса заміських фамільних будинків була оформлена у відповідності з усіма традиційними канонами у вигляді масштабності, герметичності і ясного виконання. Відмінною особливістю особняків, оформлених в гранж стилі, виступала мінімальна зовнішня обробка без надмірних надмірностей. Будова не прикрашалися лепнинами, карнизами або колонами. Для таких об’єктів була характерна домашня обстановка і простота. Для побудови класичних маєтків використовувалися матеріали у вигляді каменів, цегли, бетону і декоративних видів штукатурки.

Оформлення інтер’єру в стилі гранж

Головною метою даного напрямку є створити класичне приміщення. На зміну дорогому сировини приходить більш доступна, однак, не менш якісна продукція.

Основний акцент в такому житлі робиться на меблі. На предметах меблів не присутні чудернацькі види різьблення, інкрустації та інші варіації дорогих прикрас. Предмети меблів можуть бути досить старовинними, однак, не менше добротними і масивними. Всі предмети в стилі гранж володіють такими характеристиками як затишок, довговічність і привабливий зовнішній вигляд. Для виготовлення меблів в основному використовується тик деревина.

Стиль гранж інтер’єр має на увазі під собою простору вітальню кімнату з наявністю м’яких меблів. Ще однією відмінною особливістю гранж стилю є його існування за межами сучасної моди. При оформленні інтер’єрів в даному напрямку часто акцент робиться на таких предметах сімейні реліквії, старі фотографії, прилади світла, віконні та дверні рами.

Варіанти кольорів та візерунків

Даний напрямок має на увазі під собою використання природних кольорів, для яких характерний спокійний і непомітний характер – такими виступають бежеві, молочні, білі, шоколадні, чорні і сірі відтінки. Можливе використання темно-зеленого, графітового, сіро-блакитного, пильно червоного і кольору металік. При виборі квітів необхідно, щоб сусідні кольори вдало гармоніювали один з одним.

Наявність будь-яких орнаментів характерно для обробки меблів та текстильних виробів. В основному рекомендовано використання смужок або інший геометрії, а також квіткових принтів в стилі кантрі.

Види матеріалів

Стиль інтер’єру гранж має на увазі під собою використання натуральних видів матеріалів у вигляді деревини без покриття, цегли, штукатурки, натурального текстилю. При виборі матеріалів необхідно вибирати виключно якісну продукцію. Цегляна кладка може бути пофарбована або оформлена відповідно до природною фактурою. Як деревини переважно використовують тиків дерева. Даний матеріал використовується для проведення робіт усередині приміщень, а також якостей основ для виготовлення меблів.

Стіни та підлога

Для оформлення стін можуть використовуватися дерев’яні панелі або бавовняні види тканин. Доповненням до дерев’яних панелей може виступати кладка кам’яного або цегляного типу. Закінчення кладки може перебувати не строго по лінії стельової зони, а закінчуватися в вигляді нерівних хвиль вгорі стіни.

Для стін в основному виконують облицювання при використанні декількох тонів або структур. Нижня частина цегляної кладки часто вирівнюється при використанні штукатурки з подальшим фарбуванням в білий тон. А для оформлення верхньої частини застосовують більш темний і оштукатурена цегла. У деяких ситуаціях для оздоблення стін можуть використовуватися світлі варіанти великих або навпаки дрібних темних видів гальки.

Предмети меблів

Меблі в стилі гранж – це обов’язкові елементи для вітальні кімнати у вигляді м’якого дивана і декількох крісел. Для доповнення до такої композиції ідеальним рішенням стане камін і журнальний столик. Всі предмети м’яких меблів повинні бути виконані в простих і плавних класичних формах, володіти гнутими ніжками або не мати їх зовсім. Дивани і крісла повинні бути габаритними і комфортабельними, можуть бути виготовлені в плетеному або дерев’яному виконанні.

Також меблями в даному стилі можуть виступати є всілякі види стелажів, трюмо, вітрин з наявністю скляних вставок. Розміщення меблів повинно бути виконано рівномірно, щоб уникнути відчуття захаращеності в просторому приміщенні. Важливим елементом в кімнаті стане наявність великої круглого дерев’яного столу.

Всі предмети меблів повинні виглядати солідно, але в той же час неприпустимо використання дорогих дизайнерських предметів. Скупка старих меблів на блошиних ринках з метою реконструкції та фарбування в світлі тони – це ідеальне рішення для тих, хто хоче облаштувати своє житло відповідно до гранж стилем.

Предмети декору

Кімната, оформлена в даному напрямку, повинна бути просторою з достатньою кількістю світла. У ній не повинно бути присутнім велика кількість меблевих предметів. Даний стиль поєднує в собі вільний і легкий характер.

Будинки відповідні даному напрямку повинні мати достатню кількість природного світла. Для того щоб оформити вікна, рекомендовано використання легких однотонних фіранок, якої не прикрашені рюшами та іншими оздобленням. Штучне світло в будинку забезпечується за рахунок різноманітних підвісних люстр, вантажних торшерів, бра і світильників.

У вітальні кімнаті повинно бути досить вільного місця і світла. Кімната для гостей може поділятися на ділянки або бути єдиною зоною. Для оформлення зони відпочинку можна використовувати всілякі дивани, крісла і столики. Доречним доповненням до вітальні і спальну кімнату стане килим з довгим ворсом. Також увагу важливо звернути на фактуру предметів. Найбільш оптимальними варіантами стануть натуральні, якісні та приємні на дотик матеріали.

Також гранж інтер’єр має на увазі під собою використання предметів мистецтв у вигляді картин, книг, засклених бібліотечних шаф та інших предметів.

У спальній кімнаті буде доречно виглядати ліжко, тумбочка, комод або шафа, краще зі світлої деревини. Для того щоб доповнити просту обстановку, можна використовувати предмети текстилю у вигляді покривал з льону та бавовни, кольорових подушок, легких фіранок.

Кухні характерно зміст всіх класичних елементів, позбавлених пафосу і лиску. Кухонна зона повинна бути функціональною і зручною. Можливо поєднання класичних круглих столів та стільців зі світлої деревини, які буде доповнювати яскрава кухонне начиння. Для оформлення кухонних приміщень в основному використовують світлі пастельні тони.

Ванна кімната повинна відрізнятися максимальною зручністю та просторістю. Рекомендовано придбання класичної ванни з наявністю вигнутих кованих ніжок і хромованих варіацій сучасної сантехніки.