- Стилі
Фьюжн стиль в інтер’єрі – відчуй свободу

Фьюжн стиль – це яскраве, індивідуальне оформлення, для створення якого використовується незвичайні прийоми і комбінації.
Фьюжн стиль в інтер’єрі поєднує в своїй основі різноманітність стилів і дизайнерських напрямків. Саме тому даний стиль є досить популярним на сьогодні, керуючись його принципами, створюються незвичайні і сучасні композиції. Інтер’єри, оформлені в відповідність зі стилем ф’южн, мають богемним, енергійним, динамічним і навіть злегка абсурдним характером.
Трохи історії

Формування даного стилю характерно для 1970-1990 років. Саме в цей період риси нового напряму можна було помітити в музичній, танцювальній сфері, кінематографі, а також кулінарії. Новий стиль стрімко розвивався і поширювався, знаходячи масу шанувальників. Використовувалися класичні варіації, які були доповнені чимось новим, що сприяло створенню незвичайних інтер’єрних композицій. Фьюжн в інтер’єрі став помітний по особливим узорів і фактурами екзотичних регіонів, які говорили про дух свободи і готовність до сприйняття всього нового.
У ролі перших сміливців, що освоїли даний напрямок стали дизайнери з Америки. Ними проводились різні експерименти з поєднанням класичних мотивів і етнічних основ з хай-тека або бароко.
Наприклад, різні крісла в тканинному оформленні з наявністю принтів могли доповнювати сучасну лаконічну тумбочку, а дзеркальна шафа – прикрашати шкура леопарда.
Для цього напряму властиво поєднання цікавих, досить незвичайних композицій і креативних кольорів, що сприяє створенню оригінального інтер’єру. При оформленні важливо керівництво почуттям міри, щоб уникнути надзвичайно наляпісто і викликає негативні емоції інтер’єру.
Відмінні риси

Стиль фьюжн в інтер’єрі – це експерименти з різноманітними фактурами і квітами. Дизайнерський план може бути, як продуманий заздалегідь, так і оформлений не парадоксальним методом, будучи вельми безладної картинної.
Сучасний стиль

На сьогоднішній день даний напрямок можна охарактеризувати як дуже прогресивний і сміливе. Незвичайний стиль в основному вибирають люди, які мають хороший смак і певні переваги. Відповідно до особливостей сучасного стилю, фьюжн облаштовують ресторанні комплекси, готелі і бари. Даний стиль дає можливість створення найбільш затишних і пам’ятних ситуацій, при створенні яких не обов’язково керуватися будь-якими жорсткими рамками і правилами.
Інтер’єр в стилі фьюжн

Плануючи особливості інтер’єру відповідно до стилю ф’южн, можна максимально керуватися своєю фантазією і індивідуальних переваг, поєднуючи різноманітні матеріали і колірні композиції. Однак, незважаючи на таке вільний характер, фьюжн дизайн також володіє переліком своїх канонів. Правила стилю говорять про можливість використання різних матеріалів і квітів, але головне їх гармонійне поєднання один з одним в єдиному приміщенні.
Кольори

Сучасному дизайнерському інтер’єру ф’южн можна дати характеристику у вигляді яскравої райдуги на небі. Використовувані для оформлення інтер’єру кольору можуть бути абсолютно різноманітними. Використовувані варіації колірних рішень можуть йти в розкид, а також гармонійно доповнювати один одного, переходячи з одного відтінку в інший.
Інтер’єр фьюжен має на увазі використання кольорів, відповідно до низки деяких правил:
- в якості оптимальних фонових відтінків вибираються коричневі, білі і сірі тони;
- акцентують квітами виступають сині, зелені, жовті та оранжеві варіації тонів;
- в якості додаткових колірних рішень використовують варіації рожевих, блакитних, фіолетових, темно-зелених, а також інших відтінків;
- всіх використовуваних відтінкам характерно домінувати або доповнювати один одного в дизайні;
- при використанні фонових квітів оформляють в основному стелю, стіни і підлоги;
- кольори-акценти присутні переважно на принтах меблевого гарнітура, картинах, стінах і т.д .;
- сучасний інтер’єр фьюжн може бути доповнений своєрідними колірними спалахами у вигляді елементів декору або посуду.
Оформлення вікон

Віконні отвори в подібних інтер’єрах можуть бути абсолютно різними, що визначається індивідуальними вподобаннями власників. Для прикраси вікон використовують всілякі фіранки, штори та інші текстильні вироби.
Світло

Світла в подібному інтер’єрі приділяється особливо важлива роль. Як смислового акценту в інтер’єрі використовують люстру в масивному і яскравому виконанні. Освітлювальний прилад розміщує по центру кімнати. Також відповідними приладами світла виступають лампи, бра торшери. Правила даного оформлення не забороняють використання точкових світильників на стелі, навпаки, такі елементи будуть добре гармоніювати з люстрою в ретро стилі.
Предмети меблів

Фьюжн інтер’єр – це обов’язково оригінальна, незвичайна і не нудна меблі. У будинках і квартирах, інтер’єр яких оформлений в стилі ф’южн, для кожної присутньої речі характерна своя унікальність.
Відносно меблів, то її виконання має бути елегантним і в той же час досить помітним. Кожен елемент даного інтер’єру повинен бути підібраний настільки ретельно і вишукано, як ніби-то підбором займався сам Ендрю Уорхол або Сальвадор Далі.
Як вдалих і доречних доповнень можна використовувати меблі у вигляді різнокольорових шафок. Для оформлення комода – метод штучного старіння, фарбування вироби в яскраві кольори. Також необхідно пофарбувати фарбою і ящики, розташовані всередині меблів. Меблі в напрямку фьюжен повинна бути не тільки привабливою з зовнішньої сторони, але і з виворітного. Як гарнітурів можна придбати антикварні меблі, яка стане доречним доповненням до даного інтер’єру. Також можлива реставрація меблів і еее перефарбування в найбільш підходящі до загальній стилістиці інтер’єру кольору.
Матеріали

Для напрямки фьюжн характерно використання будь-яких сподобалися матеріалів. Правила даного стилю говорять про те, що всі використовувані предмети повинні гармонійно доповнювати один одного, сприяючи створенню максимального комфорту в приміщенні. Також не менш значущим моментом є і фактури матеріалів. Не варто розглядати до даного інтер’єру холодні, глянцеві і слизькі підстави, в той момент як теплі, шовковисте і шорсткі поверхні – це найоптимальніше рішення. В якості найкращого варіанту стануть натуральні матеріали у вигляді каменів, глини, шкур звірів, різної деревини, покритий з позолоти або срібла, текстильних виробів в достатку.
Стеля

Стеля в фьюжн інтер’єрі може бути оформлений за допомогою використання різних матеріалів. Однак найбільш підходящим інтер’єрним рішенням стане білу стелю, гладко пофарбований при використанні водоемульсіонкі. Такий спосіб обробки стане оптимальним рішенням до яскравої люстрі.
Завдяки використанню панелей зі скла можна під’єднати стельову зону і дах, що посприяє створенню неймовірного ефекту і стійкості від опадів. Також на зразок даного способу можна використовувати і інші технологічні нововведення.
Стіни

На етапі оформлення стін в основному використовують кілька матеріалів і технік. Наприклад, можливе з’єднання білої рівною штукатурки з бамбуковими шпалерними полотнами, мозаїкою з деревини або пофарбованими підставами з цегляною кладкою. Як доповнення стін використовують матерчаті драпірування, живопис, плакати, комікси та кіноафіші. Головне, щоб готовий результат мав смисловий ниткою, яка проходить через кожен куточок приміщення.
Для того щоб наповнити інтер’єр в стилі фьюжн особливою атмосферою і зробити з нього твір мистецтва, фахівці рекомендують використовувати різноманітні драпіровки.
Підлога

Вибираючи варіант підлогового покриття, необхідно керуватися практичними цілями. При виборі матеріалу для підлоги в житлові кімнати, такі як спальні і вітальні, перевагу краще віддати дереву, ламінату або паркетним дошкам. На кухню і ванну кімнату найбільш оптимальним рішенням стане лінолеум або плитка. Якщо мова йде про оформлення статі на веранді, тоді можна розглянути викладку з натурального каменю. Однотонні види покриттів можна доповнити при використанні яскравих килимів або шкур звірів. Також поверхню підлоги може бути оформлена і художнім способом, наприклад, мозаїкою, наливним покриттям або художнім паркетом.
Текстильні вироби

Стиль фьюжн в інтер’єрі дозволяє застосовувати різні сподобалися текстильні варіанти, навіть ті, які здаються зовсім не поєднані. До ніжним шифоновим штор можна підібрати щільні і фактурні гардини, а ворсистий плед в однотонному виконанні доповнити гладкими подушками з різними принтами.
Тканинні фактури можуть бути абсолютно різними, але при цьому вони повинні доречно поєднуватися з будь-інтер’єрної композицією. Наприклад, для прикраси звичайного дзеркала в спальній кімнаті можна використовувати оксамитову тканину, а ведмежа шкура ідеально буде гармоніювати з прозорими шторами з шифону. Важливо, щоб всі елементи були об’єднані палітрою кольорів, доповнювалися м’яким світлом, сприяючи створенню неповторної, затишною і заспокійливою атмосфери. В якості підлогового покриття для вітальні кімнати можна вибрати ворсистий ковролін, який буде ідеально підходити до суворої меблів, різнобарвним декораціям, розміщеним певним способом.