Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Футуризм стиль в інтер’єрі – вибір сміливих та нестандартно мислячих людей

23/02/2021

Футуризм стиль – це відповідне рішення для оформлення як невеликих квартир, так і просторих апартаментів. При оформленні житла відповідно до правил даного стилю важливо чітко розуміти і керуватися його основами.

Завдяки сучасному футуристичному дизайну можна з будь-якого приміщення створити неповторне житло. Футуризм в інтер’єрі можна охарактеризувати цікавим стилем, що володіє монументальним характером, не властивим іншим напрямкам.

Історія

Говорячи про даний напрямок, необхідно сказати про поезію, з якою починалося формування стилю. Футуристи на перше місце ставили форми і нові віяння, в той момент як сенс для них мав другорядну значимість. Футуристи не дотримались загальноприйнятих стандартів і претендували на індивідуалізм своєї творчості. Ряд основних характеристик даного стилю позначалися в маніфесті Марінетті, який був надрукований в газетному виданні. У ньому говорилося про те, що футуристів важливо їх творчість і життя. Поетами були придумані незвичайні висловлювання, використовувалася нецензурна лексика і жаргонізми у віршах. Такі незвичайні футуристичні мотиви сприяли залученню уваги аудиторії і ефекту шоку. Напевно з найбільш відомими представниками даного стилю знаком кожен, адже це Марінетті, Боччони, Пастернак, Руссоло, Маяковський Хлєбніков.

Варто зауважити, що багатьох вітчизняних поетів не завжди сприймала публіка, так як суспільство звикло до більш традиційним стандартам. Багато хто не були згодні з думкою футуристів про воєнні події. Представники футуризму вважали війну – способом очищення землі, що призведе до нового світлого майбутнього.

У сфері живопису футуризм володіє схожістю з такими напрямками як абстракціонізм і кубізм. Даний стиль має на увазі використання прийомів і зображень у вигляді геометричних фігур, згладжених зламів, ліній подрібнених на сектори, що дає можливість побачити їх зсередини. У сфері архітектури характер даного стилю можна було зрозуміти по енергії, швидкості і стрімкості виконання. Футуризм в дизайні є вельми популярним напрямком на сьогоднішній день, яке використовується при оформленні офісних приміщень, квартир і будинків. Варто зауважити, що футуризм дизайн дуже змінився на краще, доповнився свіжими ідеями.

Відмінні риси

Інтер’єр футуризм значно відрізняється від інших інтер’єрних композицій. Таке стильове рішення підійде абсолютно не кожному. Інтер’єр в стилі футуризм має на увазі під собою використання незвичайних обрисів, як альтернативу затишку і комфорту. Традиційний футуристичний дизайн багато зіставляють з музейним оформленням, метою якого є демонстрація нетривіальних арт-елементів.

Відмінні риси стилю:

 • використання незвичайних форм. У приміщеннях, оформлених в стилі футуризм, переважають геометричні варіації фігур і прямих ліній, кути закругленого і згладженого типу;
 • штучне світло – це відмінна риса футуризму. У будинках і квартирах з футуристичними інтер’єрами переважає штучне освітлення протягом цілої доби, в той момент як природні сонячні промені надходять в приміщення в мінімальній кількості;
 • звичні речі, призначені для нового життя. У такому інтер’єрі відсутні будь-які тривіальні гардероби або дивани. Предмети меблів доповнені вигнутими спинками, виконані в неординарних формах і складних поєднаннях;
 • використання матеріалів у вигляді хромованих поверхонь, пластику і оргскла. Даний напрямок має схожістю з такими напрямками як попурі, хай-тек і промисловий стиль;
 • «Розумні» предмети декору, доповненням до яких служать оптичні ілюзії;
 • приміщення на зони поділяють за допомогою скляних перегородок. В якості ідеального житла для втілення футуристичних мотивів виступають об’єкти у вигляді квартир-студій або одиничок, які можна поділити на зони;
 • перевага віддається холодним колірним палітрами у вигляді сірих, білих і чорних відтінків. При виборі основних кольорів використовують принцип контрастів;
 • використання багатофункціональної меблів. Для стилю футуризм не характерна марна трата простору, як і для мінімалізму.

Використання новітніх технологій

Такі інтер’єри в основному доповнені прогресивної технікою. Технічні елементи гармоніюють з концепцією інтер’єру. Інтер’єр футуризм може вільно існувати і без сучасної техніки, компенсуючи це контрастом форм і неординарних матеріалів. Багатьма ідеологами даного стилю судилося передбачити появу технічних засобів, про які важко було уявити в період зародження стилю.

Оформлення інтер’єру в стилі футуризм

Для такого незвичайного і неповторного стилю характерна багатогранність. Саме тому футуризм можна вважати універсальним напрямком, відповідно до якого можна оформити будь-яке приміщення: кухонна зона, вітальня кімната, кімната для відпочинку, дитяча, ванна. Варто зауважити, що для того щоб реалізувати футуристичний проект, необхідно бути готовим до виконання дорогих ремонтних робіт. Оздоблювальні роботи мають на увазі використання штучних матеріалів, що володіють розкішним зовнішнім виглядом.

Колірна палітра

Фахівці рекомендують віддавати перевагу квітам у вигляді синього, блакитного, фіолетового, зеленого і червоного. Для всіх використовуваних в футуристичному інтер’єрі відтінків характерно наявність холодного, неонового блиску. Для того щоб зробити акцент на колірному оформленні можна використовувати відповідні види подсветок.

Як кольорів для основного фону можна використовувати білий, чорний або сірі тони, що володіють нейтральним характером і можливістю поєднання з будь-якими іншими квітами. Важливо керуватися головним принципом при виборі квітів, який полягає в грі контрастів. Кольорові акценти повинні бути помітними для погляду, і в той же час мати строгим балансом.

Для кухні і спальної кімнати властива більш спокійна обстановка, відповідно до чого при оформленні даних кімнат використовується бляклі кольору. Таким же принципом варто керуватися і при оформленні маленьких кімнат, які не повинні бути перевантажені достатком квітів. Для віталень кімнат, прихожих і ванних не характерно стримування контрастів.

Світло

При виборі того чи іншого варіанта для організації світла в будинку або квартирі слід керуватися дизайнерським задумом. Якщо приміщення оформлене відповідно до обстановки на космічному кораблі, то вирішуються наступні варіанти освітлення:

 • в якості освітлювального приладу для стельової зони перевагу можна віддати точковим світильників, що володіє розсіяним світлом. Таким чином, оформлення стелі буде асоціюватися із зоряним небом;
 • для забезпечення в приміщенні яскравого світла доречною стане люстра, що володіє схожістю з сонцем;
 • використання круглих і овальних ламп, що імітують ілюмінатори міжзоряного крейсера;
 • допустимо і рекомендовано використання подсветок, за допомогою яких можна зробити акцент на вікнах, сходах і інших конструкціях;
 • в темний час доби в приміщенні переважає штучний білий світ.

Якщо в футуристичному інтер’єрі меблі, аксесуари та інтер’єрні предмети присутні в обмеженій кількості, як варіант можна розглянути м’який кольорове світло, різний за інтенсивністю.

Підлоги

Для оформлення підлог використовується кераміка або кахель, відповідні до загальної концепції приміщення. В якості основних матеріалів перевага віддається дереву, керамограниту, натуральним і штучним камінню, ламінату під дерево.

Також в якості оформлення статі можна розглянути установку наливної підлоги-мозаїки або панно, виконаного у вигляді геометричних фігур.

Поверхні стін

Приступаючи до етапу оформлення стін, до уваги необхідно брати особливості стелі та підлоги. Стіни можуть бути виконані в симетричному і асиметричному вигляді. Як матеріали для оформлення стін використовуються – пластикові та композитні плити, панелі звичайного і світиться типу, штукатурку в нейтральній палітрі. Підстави стін можуть бути як гладкими, так і рельєфними.

Стеля

стелі приділяється особлива увага в кожному інтер’єрі і особливо в футуризмінтер’єр.Найбільш правильними рішеннями стануть багаторівневі конструкції, основою яких виступають натяжні матеріали або гіпсокартон. Стеля можна оформити в матовому, блискучому, прозорому або напівпрозорому виконанні.

Текстильні вироби і предмети меблів

В інтер’єрах в стилі футуризм переважає меблі, в гармонійних і обтічних формах. Присутній меблевий гарнітур повинен володіти функціональністю, простотою або незвичайними формами. Як вдалих варіантів меблів можна розглянути різноманітні кутові шафи, столи, стільці, які доповнені круглими сидіннями, закруглені варіації ліжок і диванів.

Також для такого інтер’єру підійдуть крісла підвісного, прозорого або надувного типу, столики. Кухонну зону прекрасно доповнить барна стійка або столик відкидного типу з наявністю високих металевих, пластикових або скляних стільців. Популярним рішенням стане придбання круглого крісла-кулі або його підвісного варіанту, основою якого виступає штучний каучук або пластик.

Еклектичний стиль оформлення дає можливість використання яскравих кольорів і незвичайних текстильних виробів.

Предмети декору

Елементи декору в інтер’єрі футуризм присутні в мінімальній кількості. В якості найбільш популярного декору виступають графічні варіації картин та колажів. Також інтер’єр кімнат може бути доповнений незвичайними годинами, кристалічними гратами, маятника і інсталяціями, що володіють незрозумілим характером і привабливим зовнішнім виглядом.